Bez wysiłku i za darmo: ufc fightpass, rekawice z podpisami itd. czyli UFC Rewards Macro

A czemu maja blokowac?
Dlatego,ze to jest po prostu cheatowanie,jakie zyski ma UFC z tego,ze zamiast Ciebie robi to automatyczny program ? To jest tak jak bot w grze i jestem przekonany ,ze jak bedzie wieksza ilosc z tego korzystala zaczna z tym walczyc .
 
Dlatego,ze to jest po prostu cheatowanie,jakie zyski ma UFC z tego,ze zamiast Ciebie robi to automatyczny program ? To jest tak jak bot w grze i jestem przekonany ,ze jak bedzie wieksza ilosc z tego korzystala zaczna z tym walczyc .

Widzę, że jest trochę osób, które się obawiają tego, więc omówię temat dokładniej.

W zasadzie to z punktu widzenie ufc, nie robi tego „automatyczny program” tylko Twoja przeglądarka. Co to za różnica, czy wchodząc na artykuł internauta sam kliknie na link w swojej przeglądarce, czy kliknie w niego (również w przeglądarce) macro. Jest olbrzymia różnica, między botem, który sam wszędzie wchodzi i wykonuje wszystko w sekundę bez udziału komputera internauty, a macrem, które obsługuje Twoją własną przeglądarką internetową.

Zastanówmy się jak ufc mogłoby nas wykryć.
Ankiety w Earn - Pewna liczba osób to samo wprowadza w ankietach w Earn. Z tym, że ja wpisuję tam (tj. do macra) raczej logiczne rzeczy, więc nawet jeśli coś im nie będzie grało, to jak dojdą do wniosku, które z osób wpisujących to samo użyły macra, a które po prostu wpisały to bo tak uważały. Poza tym co jakiś czas zmieniam to co zostanie tam wpisane. A jeśli znajdę czas to zrobię tak, że będą tam wpisywane losowe rzeczy (wszystkie logiczne).
Twittowanie hashtagami - Pewna liczba osób wpisuję to samo w twittach. Zazwyczaj jest to #hashtag 1/2 albo #hashtag !!(wykrzykniki). Czasem zmieniam, a w przyszłości może zrobię tak jak w Earn, że będą losowo wprowadzane.
Typowanie - Wiele osób typuje tak samo. W większości wybieram w macro faworytów, więc tutaj chyba nie ma co się obawiać.
Zakładanie ligi - Pewna liczba osób wprowadza losowe cyferki i literki. Chyba tutaj nie będę zmieniał nic, bo wydaje mi się, że wiele osób może tak robić. To tylko 10pkt na jakieś 60 dni, więc jak ktoś się obawia to może wyłączyć.

Jeszcze jest możliwe, napisanie skryptu, który by analizował to jak się zachowuje internauta na stronie, ale sam w życiu się nie spotkałem z takim zabezpieczeniem. Z punktu widzenia bezpieczeństwa zapewniało by to ochronę tylko przed macrem, a wszystko co robi macro, człowiek również jest w stanie, więc przed niczym „złym” by to nie chroniło. Mógłbym sprawić, że macro zachowuje się bardziej jak człowiek, ale widzę bardzo małe prawdopodobieństwo powstania dość skomplikowanego skryptu skierowanego tylko w użytkowników cohones :D Kolejna sprawa, że mało kto w ogóle mógłby wpaść na tak nietypowe rozwiązanie.

To wszystko co przychodzi mi do głowy. Moim zdaniem szanse na złapanie są bardzo małe, ale wiadomo, że każdy korzysta z macra na własne ryzyko. Ja ktoś się boi to może wyłączyć powyższe opcje, nawet bez nich macro dalej oszczędzi Wam wiele nudnej pracy. Dodam jeszcze, że stronki z macrem nie da się znaleźć w google (nie licząc tego tematu).

Poza tym nie jestem przekonany czy robimy coś złego, przecież użytkownicy ufcrewards, w dużej większości również nie czytają tych artykułów itd. i działają dokładnie tak samo jak macro - żeby tylko szybko zebrać pkt. Kolejna rzecz, że nawet jeśli ktoś im doniesie na nas, albo jakimś cudem wykryją, że coś jest nie tak, to walka z tym byłaby zdecydowanie nie warta środków jakie musieliby podjąć. Skomplikowany skrypt plus analiza użytkowników tylko po to by utrudnić życie kilkudziesięciu ludziom, którzy tak na prawdę nic złego nie robią.

Szczerze mówiąc na ich miejscu jakbym znał język polski, wszedł tutaj i sprawdził jak to macro działa to bym olał to i się nie przejmował. Dostają to czego chcą, czyli retweety, „odwiedzalność” stron, zysk z reklam itd. Bez różnicy jak dla mnie czy sami klikają, czy macro to robi.
 
@Matszo92
Zaczął mi się pojawiać ten sam problem na Chrome co Tobie. Nie mogę go naprawić, ale da się go łatwo "obejść". Jeśli uruchomisz swoje macro w Chrome to pojawi Ci się notka co zrobić żeby zaskoczyło. Łopatologiczna metoda ale mi się sprawdza za każdym razem.

na IE klapa po uruchomieniu stoi w miejscu, jedynie fiefox okazal sie sukcesem
Nie rozwijam macra pod IE. Musiałem dostosować je do FireFoxa i Chrome osobno, na IE nawet nie testowałem, więc byłbym zaskoczony jakby działało.
Na Chrome też śmiga, ale masz problem z zainstalowaniem dodatku, więc jest to rzecz niezależna ode mnie.

A czym to się od Proxy i TORa różni, hę?
Zadaję, że niczym, więc po IP mody wyłażą, że troll i tyle
Zwykły serwer proxy, a tor to ogromna różnica. Nie chce wchodzić w szczegóły, ale łatwo wykryć fakt, że ktoś korzysta z proxy, albo nawet zidentyfikować, z którym użytkownikiem naszego portalu mamy doczyszczania mimo zmienionego IP. Natomiast jeśli korzystasz z serwera Tor i z zrobionej przez nich przeglądarki to nikt tego nie wykryje. Samo wykrycie maskowania IP będzie możliwe, ale dużo trudniej. A banowanie kogoś za maskowanie ip byłoby głupotą.
 
W zasadzie to z punktu widzenie ufc, nie robi tego „automatyczny program” tylko Twoja przeglądarka.
Takie makra rowniez w grach przegladarkowych sa wykrywalne,dlatego ze pewne rzeczy robia dokladnie tak samo ,nie jestem informatykiem ale w grach przegladarkowych zdarzaja sie bany za takie skrypty .
Poza tym nie jestem przekonany czy robimy coś złego
Tos mnie ubawil,czyli UFC po to zrobilo ten program partnerski ,zebys mogl sobie botem poklikac a nie zeby promowac swoje tresci wsrod fanow :facepalm: .Nawet jak klikasz codziennie na odwal sie to wiadomo,iz czesc tego co wyklikasz zostaje Ci w glowie.
 
Takie makra rowniez w grach przegladarkowych sa wykrywalne,dlatego ze pewne rzeczy robia dokladnie tak samo ,nie jestem informatykiem ale w grach przegladarkowych zdarzaja sie bany za takie skrypty .

Tos mnie ubawil,czyli UFC po to zrobilo ten program partnerski ,zebys mogl sobie botem poklikac a nie zeby promowac swoje tresci wsrod fanow :facepalm: .Nawet jak klikasz codziennie na odwal sie to wiadomo,iz czesc tego co wyklikasz zostaje Ci w glowie.
A jesteś pewien, że w tych grach przeglądarkowych banują za Macra do iMacros, a nie za boty? Bo ja jestem niemal pewny, że tylko za to drugie. Kolega korzysta z iMacros w ogame, czy jak się to nazywa i nikt go nie banuje.
 
W grach przegladarkowych to praktycznie tylko i wylacznie pisza skrypty do przegladarek a nie boty ,bo pewnie jest to duzo latwiejsze .Nie znam sie na tym wiec od strony informatycznej to nie pogadamy sobie.
 
W grach przegladarkowych to praktycznie tylko i wylacznie pisza skrypty do przegladarek a nie boty ,bo pewnie jest to duzo latwiejsze .Nie znam sie na tym wiec od strony informatycznej to nie pogadamy sobie.
Wszystko jest tak łatwe jak sobie założysz, macro też może być skomplikowane. Taka różnica, że bot ma większe możliwości, może wykonywać wszystko natychmiast i dla wielu kont na raz.

Nie znam się na grach przeglądarkowch, ale wiem, że większość czynności jakie macro tutaj musi wykonać (zapewne nie tak jak na tych grach) to wchodzenie na strony, nie da się wykryć czy sam wpisałeś url czy macro. Nadludzkie klikanie pojawia się tylko przy typowaniu, ale z tego co widzę, nic nie zostaje tam przesłane na serwer, póki nie kliknie się save, więc tutaj nie ma się czym przejmować. Opisałem jak moim zdaniem mogą nas wykryć powyżej, jak dla mnie to póki ktoś na nas nie doniesie, to nie będą wiedzieć nawet o naszym istnieniu. Choć oczywiście to tylko moje zdanie i każdy sobie zrobi co uważa i na własną odpowiedzialność :)
 
Zauważyłem coś takiego iż macro wypełnia ankietę na stronie tylko 1 raz. Robi to tylko pierwszy raz jak jest świeża, przez kolejne dni trzeba samemu doklikać te 5 pkt. Dziś bez tweetowania weszło 35pkt, i zawsze się loguję jeszcze raz żeby ankietę kliknąć. Z drugiej strony jaka jest w tym logika aby klikać kilka razy to samo i dostawać za to punkty?
 
Zauważyłem coś takiego iż macro wypełnia ankietę na stronie tylko 1 raz. Robi to tylko pierwszy raz jak jest świeża, przez kolejne dni trzeba samemu doklikać te 5 pkt. Dziś bez tweetowania weszło 35pkt, i zawsze się loguję jeszcze raz żeby ankietę kliknąć. Z drugiej strony jaka jest w tym logika aby klikać kilka razy to samo i dostawać za to punkty?
Coś poprawiłem w tej ankiecie, być może teraz będzie działać. Jeśli nie, to jeszcze pomyśle nad innym rozwiązaniem.

Poza tym zwróć uwagę, że za ankiety dostajesz punkty tylko 3 razy w tygodniu, jeszcze nie miałem tygodnia żebym nie dostał punktów 3x, nawet jeśli w jakiś dzień mi nie policzyło. Dodatkowo jeśli Twoja teoria odnośnie "świeżej" ankiety jest słuszna (dzięki za zgłoszenie tego!) to nie ma zbyt się czym przejmować, bo ufc prawie codziennie zmienia te ankiety, choć faktycznie ta ankieta z Conorem jakoś wyjątkowo długo wisi.

Jeśli dalej nie działa i chcesz klikać codziennie w tą ankiete to mam jeszcze dla Ciebie takie rozwiązanie - zrób tak żeby macro nie wylogowywało się, a na koniec wchodziło na ufc.com. Najszybciej będzie zmienić Twojego linka. Usuń z linka "&logout[nr]" oraz zmień "&end[nr]=nr&link[nr](...)" na "&end[nr]=3&link[nr]=http://ufc.com". Wtedy sam będziesz mógł sobie łatwo zagłosować, a macro Ci się nie wyloguje. Jeśli masz więcej kont podpiętych pod macro to zrób to tylko dla ostatniego. Jeśli nie rozumiesz o co mi chodzi z tym linkiem, to możesz wygenerować nowe macro z takimi ustawieniami.
 
Last edited:
A teraz pytam całkiem serio:
Da się zrobić takiego bota, co by sie udzielał na forum i sam coś tam odpisywał w tematach np ?
 
A teraz pytam całkiem serio:
Da się zrobić takiego bota, co by sie udzielał na forum i sam coś tam odpisywał w tematach np ?
Bota tak.
Macro do imacros nie, chyba, że jakieś proste, które nie analizowałoby odpowiedzi, ani tego w jakich wątkach pisze i generalnie nie byłoby "myślące" itp.

Tak z ciekawości - zbanowali Ci fake konto za maskowane ip jak korzystałeś z przeglądarki tora?
 
Last edited:
Tak z ciekawości - zbanowali Ci fake konto za maskowane ip jak korzystałeś z przeglądarki tora?

Swego czasu korzystałem tak z proxy, jak i TOR-a . Czasem coś przez bramki pisałem, a czasem poprzez przeglądarke sie logowałem. Także nie wiem, co tam nie grało do końca i przez co mnie łapali, szuje ;))
Ale przeca TOR tworzy lewe IP takjak Proxy, więc jakoś nadal nie wiem , czym to sie różni, dla moderatora??

Ps. A jest jakiś serwis, albo TOR ma taką opcję, że wygeneruje jakiś taki IP" dedykowany dla mnie" i przy kolejnych logowaniach ciągle by bym miał to samo IP?
Myślę ,że wówczas nawet @Grzechu mógłby mieć lekki problem z diagnozą ;)
 
Swego czasu korzystałem tak z proxy, jak i TOR-a . Czasem coś przez bramki pisałem, a czasem poprzez przeglądarke sie logowałem. Także nie wiem, co tam nie grało do końca i przez co mnie łapali, szuje ;))
Ale przeca TOR tworzy lewe IP takjak Proxy, więc jakoś nadal nie wiem , czym to sie różni, dla moderatora??

Ps. A jest jakiś serwis, albo TOR ma taką opcję, że wygeneruje jakiś taki IP" dedykowany dla mnie" i przy kolejnych logowaniach ciągle by bym miał to samo IP?
Myślę ,że wówczas nawet @Grzechu mógłby mieć lekki problem z diagnozą ;)
Wiesz, mogli Cie banować za to co piszesz, a nie koniecznie za maskwanie IP. Generalnie serwer tor, a ta ich przeglądarka, która również z tego serwera korzysta to dwie różne sprawy, bo z tego co słyszałem można się tam za pomocą innych aplikacji podłączyć.

Nie będę wchodził w szczegóły techniczne jak tor dział, bo wikipedia to lepiej objaśni, ale wytłumaczę Ci te różnice między proxy a torem, które mogą być użyteczne z punktu widzenia ulubionego trolla cohones :beer:

Weź pod uwagę, że w ogóle nie czuję się specjalistą w tej dziedzinie.

Jestem w stanie napisać skrypt, który wykryje czy ktoś korzysta z proxy czy nie w jakieś 10minut. Nie umiem napisać takiego skryptu pod cebulową przeglądarkę, jedyną metodą jaką ja znam to wykorzystanie narzędzia "p0f". Zwykły serwer www p0fa nie odpali, trzeba chociaż jakieś shella z dużymi uprawnieniami dla nabywcy i dodatkowo trzeba napisać odpowiedni skrypt do www, który by z p0fem "rozmawiał". Oczywiście bardzo możliwe, że jest prostsza metoda, o której nie wiem. Sam fakt tego jak mało informacji tor przesyła może być jakąś metodą wykrycia (choć przy takim podejściu nigdy się nie ma pewności)
Żeby nie być gołosłownym, jeśli wejdziesz na te strony z proxy to wykryje, iż z niego korzystasz, a z tora już nie:
http://www.lagado.com/proxy-test
http://amibehindaproxy.com/
http://www.whatismyip.com/proxy-check/ - tam nawet niby jest "Tor Server Check" ale nic nie wykrywa.

Kolejna sprawa, to że jeśli kiedyś wszedłeś na daną stronę to nawet przy użyciu proxy i wyczyszczeniu ciasteczek nie będziesz anonimowy (jeśli programista stronki się o to postarał). Nie chce wchodzić w szczegóły ale przykładowo jeśli w przeglądarce masz zainstalowanego flasha, albo silverlight (prawie każdy ma), to nie jesteś dla ogarniętego programisty anonimowy wcale. Poza tymi dodatkami jest mnóstwo innych metod do weryfikacji internautów, ale mało który programista umie, a jeszcze mniejszej liczbie by się chciało.

Jeśli użyjesz torowej przeglądarki, to żaden właściciel strony nie powiąże Ciebie z Twoim prawdziwym kontem. Poza korzystaniem z serwera Tor, ich przeglądarka ma świetne zabezpieczenia przed tym.
Żeby tutaj również nie być gołosłownym, łap stronkę organizacji, która troszczy się o anonimowość w sieci. Możesz sprawdzić jak wiele przydatnych do weryfikacji Twojej internetowej tożsamości przesyła przeglądarka:
https://panopticlick.eff.org/
Jak wejdziesz tam z tora to zapewne zobaczysz niezłą różnice.

Ps. A jest jakiś serwis, albo TOR ma taką opcję, że wygeneruje jakiś taki IP" dedykowany dla mnie" i przy kolejnych logowaniach ciągle by bym miał to samo IP?
Myślę ,że wówczas nawet @Grzechu mógłby mieć lekki problem z diagnozą ;)
Faktycznie tor zmienia ip i może być dziwne, że dany user tak często przebywa na różnych kontynentach :D Zmieniłem kiedyś ustawienia tak, żeby tor wybierał wyłącznie ip z Polski. Nie powiem Ci jak bo nie pamiętam, znalazłem informacje jak to zrobić w googlach. Zajęło to 2minuty, trzeba było jakiś plik zedytować w dowolnym edytorze tekstowym. Zapewne da się również przez jakiś dłuży czas korzystać w torze z jednego ip, pewnie też trzeba coś zedytować.

Mam nadzieję, że pomogłem w trollowaniu internetów :crazy: :beer:
 
No właśnie. Wydaje mi się, że tu tkwi pies pogrzebany. Z TORA logując się z a każdym razem mam inne IP. więc tu najłatwiej mnie demaskowali chyba ;)
Tylko czy zmieniając ten pliczek, miałbym to samo IP.? Wątpię. Więc nadal wydawałoby się podejrzany dla modów.
Musiałbym takie cuś ogarnąć, że za każdym wejściem na forum, w panelu @Szady 'ego, czy @Cloud a wyskakiwałoby to samo IP.
A wtedy tzw.High life, czy jak to się mówi ;)
 
No właśnie. Wydaje mi się, że tu tkwi pies pogrzebany. Z TORA logując się z a każdym razem mam inne IP. więc tu najłatwiej mnie demaskowali chyba ;)
Tylko czy zmieniając ten pliczek, miałbym to samo IP.? Wątpię. Więc nadal wydawałoby się podejrzany dla modów.
Musiałbym takie cuś ogarnąć, że za każdym wejściem na forum, w panelu @Szady 'ego, czy @Cloud a wyskakiwałoby to samo IP.
A wtedy tzw.High life, czy jak to się mówi ;)
Jak ustawisz sobie, żeby tylko przez polskie ip się łączyło "na wyjściu" to myślisz, że dalej będą Cie banować? Przecież wielu ludzi w PL ma zmienne ip. Sprawdziłem jak wybrać kraj w tor i przy okazji czy da się ustawić zawsze to samo ip - jednak też się da :crazy: Ale jak chcesz, żebym Ci napisał jak, to daj jakiegoś maila, tu już może starczy dyskusji na ten temat.
 
Ja tam wiem swoje, nie będę się wypowiadał i psuł błękitnej krwi OD'owi...

D Z I Ę K U J E ! ! !

p.s. mi macro to kojarzyło się kiedyś jedynie z pięknym programem o nazwie Tasker;p
 
  • Like
Reactions: OD
Mam jeszcze jedno pytanko, czy da się uruchomić tweetowania do istniejącego makra? Założyłem nowe konto na tt i chciałbym aby tweetowało. Coś jest nie tak z macrem? tworzę nowe i wyskakują dziwne strony, pajacyki itd
 
Mam jeszcze jedno pytanko, czy da się uruchomić tweetowania do istniejącego makra? Założyłem nowe konto na tt i chciałbym aby tweetowało. Coś jest nie tak z macrem? tworzę nowe i wyskakują dziwne strony, pajacyki itd
Tak, da się. Jeśli chcesz by Twoje macro korzystało ze wszystkich funkcji związanych z twitterem to wklej do linku coś takiego:

&logt[nr]&logint[nr]=LOGIN&passt[nr]=HASŁO&retweet[nr]&twitt[nr]&logoutt[nr]
Zmień "nr" na numer konta, jeśli macro obsługuje tylko jedno konto to wpisz "0". I oczywiście zastąp LOGIN i HASŁO.

Co do dziwnych stron to widocznie przy tworzeniu macra nie odznaczyłeś (i słusznie!) funkcji "Wejdź na strony charytatywne."
 
Przecież wielu ludzi w PL ma zmienne ip
Ja mam neostrade i zawsze mi dziala restart i potem przegladarka w trybie incognito,ewentualnie druga przegladarka ,zeby po ciasteczkach nie doszli . Glosowania,pobierania plikow ,multikonta w grach czy inne badziewia od lat tak robie :) .
 
Ale tam chyba nadal w miarę sensowne IP są generowane po restarcie, a nie jakieś albo co Google wskazuje że mogą być lewe, albo jakieś z dupy ;)

@OD, napisz do mnie na TT
Po prostu neostrada ma jakas tam pule numerow IP i za kazdym restartem dostajesz inny z tej puli .Kiedys nawet dupeczka chciala wygrac jakis prezent ,juz nie pamietam co to jej ponad 200 glosow wygenerowalem,ale to tylko dlatego ,ze sie napalilem :star wars: :crazy:. Teraz rzadziej tego uzywam ale przedtem to mialem w lapku program,ktory mi automatycznie IP zmienial .
A tak oftopem to dalej nagrywaj Egzipodcast bo fajny i bekowy jest,tylko wrzucaj wszystko na youtube a nie na dailymotion .
 
Back
Top