Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Diesel, jeździłem kilka dni po mieście i 140km w trasie to pokazał spalanie w cyklu mieszanym 5.7l. W porównaniu do mojego wcześniejszego c3 to mniej choć jest cięższy. Silnik 1.6, 114km. Jest mega wielki o co mi chodziło. Dużo miejsca na nogi z tyłu więc nie wali się kolanami w fotele z przodu. Jako, że nie jestem znawcą samochodów to zaskoczyło mnie polskie menu:D Fajny przeszklony dach, cóż więcej jest cudowny mogę w nim spać:D Jak coś to pytajcie bo nie wiem co więcej pisać:P
 
Diesel, jeździłem kilka dni po mieście i 140km w trasie to pokazał spalanie w cyklu mieszanym 5.7l. W porównaniu do mojego wcześniejszego c3 to mniej choć jest cięższy. Silnik 1.6, 114km. Jest mega wielki o co mi chodziło. Dużo miejsca na nogi z tyłu więc nie wali się kolanami w fotele z przodu. Jako, że nie jestem znawcą samochodów to zaskoczyło mnie polskie menu:D Fajny przeszklony dach, cóż więcej jest cudowny mogę w nim spać:D Jak coś to pytajcie bo nie wiem co więcej pisać:P


Pytałem bo benzyna tylko 140km. Jak przy takim rozmiarze 114 km sie sprawdza?
 
Pytałem bo benzyna tylko 140km. Jak przy takim rozmiarze 114 km sie sprawdza?
W sumie na tyle ile jeździłem to dla mnie bardzo dobrze. Nie jestem bardzo wymagający. Przy wyprzedzaniu nie ma najmniejszych problemów. Na światłach jak mam wystartować to wiadomo jak diesel, ale przy np redukcji biegu idzie ładnie. Nie wgniata w fotel i nie ma 4s do setki ale jak dla mnie i mojej rodzinki jest w pełni satysfakcjonujący. Nie jest zamulony:)
 
Właśnie sobie uświadomiłem jakie mam samochodowe marzenie:)

ferrari308gtsmagnum.jpg
 
Ja cos powoli - i po raz ktorys :) - dojrzewam do kupna drugiego auta, choc musze poczekac jak mi sie zawodowo sprawy uloza (=bedzie kasa czy nie).

Rozum i poznański zmysł sugerują coś w stylu Fiat Panda :) ale powiedzmy dorzuce Renault Modus / Nissan Note / Chevrolet Spark / Opel Corsa (przy calej roznorodnosci wymienionych), ale jakoś emocje na taka liste mną pozytywne nie targają :)

Jakies podpowiedzi? Doswiadczenia?
- miasto
- benzyna
- dwa duze (!) foteliki z tylu
- 4/5 drzwiowy
- klima
- bagaznik w ktorym jako tako zmiesci sie wozek (albo np duzy fotelik)
- wiek? Patrz nizej, ale pewnie cos w okolicy 5 +/- 2 lata
- kwota? Elastyczna, ale pewnie te 15-20+ (?) trzeba polozyc zeby powyzsze zalozenia spelnic przy niebitym i niekreconym:(
 
Last edited:
Ja cos powoli - i po raz ktorys :) - dojrzewam do kupna drugiego auta, choc musze poczekac jak mi sie zawodowo sprawy uloza (=bedzie kasa czy nie).

Rozum i poznański zmysł sugerują coś w stylu Fiat Panda :) ale powiedzmy dorzuce Renault Modus / Nissan Note / Chevrolet Spark / Opel Corsa (przy calej roznorodnosci wymienionych), ale jakoś emocje na taka liste mną pozytywne nie targają :)

Jakies podpowiedzi? Doswiadczenia?
- miasto
- benzyna
- dwa duze (!) foteliki z tylu
- 4/5 drzwiowy
- klima
- bagaznik w ktorym jako tako zmiesci sie wozek (albo np duzy fotelik)
- wiek? Patrz nizej, ale pewnie cos w okolicy 5 +/- 2 lata
- kwota? Elastyczna, ale pewnie te 15-20+ (?) trzeba polozyc zeby powyzsze zalozenia spelnic przy niebitym i niekreconym:(
Dużo to Ci nie doradzę, a raczej prawie w ogóle, ale ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że miałem c3. Musiałem zmienić. Tak mały samochód posiadając dziecko to tylko do jazdy po mieście. Jadąc na weekend do rodziców we 3 + pies, byliśmy zapakowani po dach jak rumuni jadący na targ. Nie wiem jakie bagażniki mają wymienione przez Ciebie auta tzn wiem że nie duże ale ile większe niż moja c3 miała, bo u mnie tylko wózek i z jedna niewielka torba i nic więcej nie weszło. Choć po wymienieniu samochodów ( w sensie gabarytów) i tego, że mówisz o jeździe po mieście, podejrzewam że ma być to samochód dla kobiety, jeśli tak to tutaj już wchodzi również spojrzenie na kolor itp:D Poza tym druga połowa będzie pewnie chciała zatwierdzić wybór:) no a tak bardziej na poważnie to z moich doświadczeń to spalałem ok 6.7 l/100 przy silniku 1.6 po mieście może nawet bliżej 7. W ogóle było mówić wcześniej to miałem takie auto spełniające wymogi tylko 12lat miało;)
 
Mam Passata jako auto "na trase", to o ktorym mowie byloby drugim, takie szkolno-przedszkolno-zakupowe. Spalaniem chyba jakos bym sie nie przejmowal - przebiegi zakladam male, pewnie co by nie wziasc w miescie te 7-8+- wyjdzie.
 
@Dzihados w erze postępującego downsizingu te auta, które podałeś nadają się chyba tylko do przewiezienia siatki z zakupami. Wolałbym chyba kupić coś 5-8 letniego, bo pewnie będzie większe od młodszych kolegów. Ostatnio jeździłem focusami mk3 i mk4 i to są jaja, że moje mk2 fl, które jest wizualnie nieco mniejsze ma znacznie więcej miejsca w środku. Wracając do tematu, z tych, aut które wymieniłeś najbardziej ergonomiczny będzie chyba Nissan Note - nawet pojemny minivan. Rozejrzałbym się też za citroenem c4. Świeży wygląd i ceny przystępne.
 
@Comber fakt francuzy mocno spadaja w cenie, wiec cos sie da tani kupic. Nissanem nigdy nie jezdzilem, C4 tez nie. Trza sie bedzie kiedys wybrac do jakiego komisu zeby sie do aut poprzymierzac roznych a potem polowac...
 
Czy ktoś z cohonesowiczów miał styczność z Nissanem Primierą P12 w benzynie? Toczę spór z żoną o to auto i jego wygląd. Mi się podoba od zawsze, jej nie. Znajomym też się nie podoba. Znalazłem dobry egzemplarz z 2004 r 1.8 benzyna za 13k. Miałem p11, byłem zadowolony oprócz tego, że gniła na potęgę. Pomyślałem, że sprzedam focusa, kupie to auto i tym sposobem zarobię 10k, ale żona nie chce, bo jej się focus podoba i jest zadowolona. Auto jest moje, no, ale nie chce cichych dni :D W sumie nie potrzebuje tej kasy, ale uznałem, że robiąc 10k rocznie mógłbym jeździć czymś tańszym.

Used_Nissan_Primera_2005_Blue_Hatchback_Petrol_Manual_for_Sale_in_Kent_UK.jpg
 
Last edited:
To ja wole isc w strone Alfy Brero:
img05.jpg


Tu kierowca jest otoczony kokpitem. A tak to tesciowa w drugim rzedzie widzi lepiej twoja predkosc niz ty sam :) Stanowczo odradzam! :)
 
Czy ktoś z cohonesowiczów miał styczność z Nissanem Primierą P12 w benzynie? Toczę spór z żoną o to auto i jego wygląd. Mi się podoba od zawsze, jej nie. Znajomym też się nie podoba. Znalazłem dobry egzemplarz z 2004 r 1.8 benzyna za 13k. Miałem p11, byłem zadowolony oprócz tego, że gniła na potęgę. Pomyślałem, że sprzedam focusa, kupie to auto i tym sposobem zarobię 10k, ale żona nie chce, bo jej się focus podoba i jest zadowolona. Auto jest moje, no, ale nie chce cichych dni :D W sumie nie potrzebuje tej kasy, ale uznałem, że robiąc 10k rocznie mógłbym jeździć czymś tańszym.

Used_Nissan_Primera_2005_Blue_Hatchback_Petrol_Manual_for_Sale_in_Kent_UK.jpg
moim zdaniem kombi sie lepiej prezentuje. To jest jeden z niewielu modeli samochodow, ktory wg mnie lepiej wyglada w kombi.
 
moim zdaniem kombi sie lepiej prezentuje. To jest jeden z niewielu modeli samochodow, ktory wg mnie lepiej wyglada w kombi.
Wygląd sprawa drugorzędna. Mnie się podoba. Bardziej myślałem o kwestiach technicznych. Słyszałem, że bierze olej, części drogie, blachę ma taką sobie i że elektryka wypasiona, ale awaryjna. Z drugiej komfort, wyposażenie, cena i przystępne spalanie.
 
Wygląd sprawa drugorzędna. Mnie się podoba. Bardziej myślałem o kwestiach technicznych. Słyszałem, że bierze olej, części drogie, blachę ma taką sobie i że elektryka wypasiona, ale awaryjna. Z drugiej komfort, wyposażenie, cena i przystępne spalanie.
no dla mnie tez wyglad jest kwestia drugorzedna wazne zeby zapierdalal dobrze ale moze zone bardzie przekona wlasnie kombi bo spotkalem sie juz z opinia, ze to szpetne auto i byly to opinie wlasnie plci tzw pieknej.
 
no dla mnie tez wyglad jest kwestia drugorzedna wazne zeby zapierdalal dobrze ale moze zone bardzie przekona wlasnie kombi bo spotkalem sie juz z opinia, ze to szpetne auto i byly to opinie wlasnie plci tzw pieknej.
Koledzy mówią na Primere mydelniczka. Mam na oku konkretny egzemplarz, taki jak wrzuciłem. Nie ma szans. Powiedziała mi, że pozwoli mi zmienić auto ale jedynie na mondeo, hyundaia i40, smaxa albo touarega. Bądź tu mądry :o Pantofel.
 
Koledzy mówią na Primere mydelniczka.
wlasnie dlatego sugerowalem kombi bo w podstawowym nadwoziu to troche tak wyglada ja ta mydelniczka. Ja to ogolnie jestem fanem Japoni w kwestiach motoryzacyjnych wiec pomysly Twojej malzonki slabo do mnie przemawiaja :wink:
 
Koledzy mówią na Primere mydelniczka. Mam na oku konkretny egzemplarz, taki jak wrzuciłem. Nie ma szans. Powiedziała mi, że pozwoli mi zmienić auto ale jedynie na mondeo, hyundaia i40, smaxa albo touarega. Bądź tu mądry :o Pantofel.


Bierz Touarega :)
 
@Comber dla mnie Twój Focus >>>>>>>> Primera. Ten Nissan jest spoko, ale mi przynajmniej kojarzy się jako auto z innej dekady.

Przy okazji chwalonko...
s80 2008 rok 2.4 AWD Summum
 
@Comber dla mnie Twój Focus >>>>>>>> Primera. Ten Nissan jest spoko, ale mi przynajmniej kojarzy się jako auto z innej dekady.

Przy okazji chwalonko...
s80 2008 rok 2.4 AWD Summum
Skoro moje guru motoryzacyjne tak mówi to nie ma innego wyjścia jak zostać przy tym co mam aktualnie, hehe.
Ty standardowo, po roku wymiana. Kawał wozu. Focus gładko poszedł? Miałeś z nim jakieś problemy?
 
Skoro moje guru motoryzacyjne tak mówi to nie ma innego wyjścia jak zostać przy tym co mam aktualnie, hehe.
Ty standardowo, po roku wymiana. Kawał wozu. Focus gładko poszedł? Miałeś z nim jakieś problemy?
No niespodziewanie miałem. Naprawdę to był ideal pod każdym względem, a sprzedawałem ponad dwa miesiące.
To volvo to perła motoryzacji :-)
 
@Comber rób jak żona mówi, bo odbije to się na twoim życiu seksualnym i będziesz chodził sfrustrowany;P Jak jej się samochód będzie podobał/podoba to nie tylko do jazdy go wykorzystacie:P
 
Back
Top