Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

@Comber, wczoraj robiłem trasę Polska - Niemcy plus małą wycieczka do Wrocławia po drodzę przy czym część polski zrobiłem trasami lokalnymi, średinie spalanie wg komputera to 10.2 litra, na autostradzie nie oszczędzałem autka ale tez nie katowałem przesadnnie, z dystansu 1350 km nieco około 1000 było przejechane autostradami, spalanie jak dla mnie do przyjęcia, o dziwo poruszając się po mieście i swojej okolicy w Polsce spalanie średnie wychodziło mi od 9 do 9.5 litra na 100 km czyli mniej niż w trasie :) No i jest też różnica w dynamice auta zależnie od zalanej benzyny, dużo lepiej jeździ na 98 niż na niektórych 95.
 
@slowik_1991 To nie ma tragedii. Jak będę za kilka lat zmieniał fokę to chcę jakąś mocniejszą benzynę np. mondeo 2.0. U mnie jest 1.6 100 KM i przy załadowanym aucie tj. żona, dziecko w foteliku, wózek i bagaże przydałoby się więcej mocy i przede wszystkim 6 bieg . Spalanie zadowalające. Komputer zimą pokazuje średnie ok. 7.4, a w lecie 6.8, przy dynamicznej jeździe.
 
Niedzielny wypad na myjnie zakończył się dla mnie niezbyt dobrze . . . Sprawcą takiego stanu rzeczy jest jakiś szwab który w trakcie wyprzedzania zajechał mi drogę, miałem do wybory albo wjechać w niego i mieć przejebane albo uciekać gdzieś w bok i modlić się, że jeśli w coś wyjebię to się koleś zatrzyma (i się zatrzymał, teraz czekam na wycenę i odszkodowanie).
11039487_896729700390697_1875132914_n.jpg

11042189_896740003723000_541948284_n.jpg

11040797_896740107056323_899022646_n.jpg
 
Uuu, biedaczek :( Tobie rozumiem nic się nie stało skoro dajesz radę klikać :D ? W sumie mała szkoda, Mietek wyklepie i niebawem będzie w rękach jakiegoś młodego, gniewnego nastolatka :)
 
Mi się tylko spodnie pobrudziły ;d konstrukcja auta naruszona (wgnieciony dach) więc raczej pójdzie na części ewentualnie może pokuszę się o zakup jakiejś klasycznej budy i zrobienie swapa, taki troszkę sleeper ale jeszcze czas pokaże co z tego wszystkiego wyjdzie.
 
Ja na znak protestu przeciwko wyrzuceniu Clarksona z TOP GEAR od wczoraj jestem posiadaczem tak ulubionej przez niego hybrydy :)
Muszę całą filozofię jazdy teraz w głowie przestawić.
 
Ja na znak protestu przeciwko wyrzuceniu Clarksona z TOP GEAR od wczoraj jestem posiadaczem tak ulubionej przez niego hybrydy :)
Muszę całą filozofię jazdy teraz w głowie przestawić.
Honda, Toyota czy Lexus? Inne hybrydy nie przychodzą mi do głowy.
 
Nie oglądałem Top Gear, jakoś nigdy nie przemawiała do mnie forma programu. Co Cię tak wzięło?
tak na serio to przyjęcia służbowego auta się nie odmawia zwłaszcza kiedy prywatne zaczyna szwankować
 
tak na serio to przyjęcia służbowego auta się nie odmawia zwłaszcza kiedy prywatne zaczyna szwankować
A to oczywiste. Nigdy nie patrzę w zęby darowanemu koniowi :) Jechałem hybrydową LS600 - ten samochód płynie. Silnika nie słychać. Ma się uczucie jakby się siedziało w inkubatorze.
 
A to oczywiste. Nigdy nie patrzę w zęby darowanemu koniowi :) Jechałem hybrydową LS600 - ten samochód płynie. Silnika nie słychać. Ma się uczucie jakby się siedziało w inkubatorze.
Prius to zupełnie inna klasa, nie przyspiesza, nie plynie, wyje. Po zmianie z passata kombi bagazink toyoty wydeje mi sie mikroskopijny.
 
Prius to zupełnie inna klasa, nie przyspiesza, nie plynie, wyje. Po zmianie z passata kombi bagazink toyoty wydeje mi sie mikroskopijny.
Co się dzieje z Paskiem? b5 czy b6? Nie pytam czy b7, bo raczej byś nie wymienił na Priusa :D
 
Ja niebawem będę sprzedawał niezawodną 206 mojej żony. Żona jest na macierzyńskim, potem idzie na wychowawczy. Auto tylko stoi, czasami go przepalam. Z bólem serca trzeba go będzie wystawić. Kurcze, przykro mi, bo mam sentyment do niego.
 
Ja niebawem będę sprzedawał niezawodną 206 mojej żony. Żona jest na macierzyńskim, potem idzie na wychowawczy. Auto tylko stoi, czasami go przepalam. Z bólem serca trzeba go będzie wystawić. Kurcze, przykro mi, bo mam sentyment do niego.
pomimo drobnych mankamentów mi też szkoda tych passatów, zwłaszcza 2,3 V5 + LPG - tanie w utrzymaniu i eksploatacji auto.
 
Panowie miał ktoś z Was okazję "pobujać" się Insignią? Planuję zakup i po wstępnym rozpatrzeniu się po rynku, Opel jakoś mnie najbardziej zainteresował. Oczywiście celuję w rocznik 2012.

insigniahatchback_modeloverview_design_cnt_mmpar_1_1_768x432_refresh_in09_e01_031_mrm.jpg
 
Jeździłem. Ładne, ale pomimo gabarytów mało miejsca w środku. Podobno w modelach z początku produkcji były jakieś problemy z dieslami.
 
Co prawda tutaj sami bogacze, ale jeśli ktoś planuje kupno samochodu to mam Astrę 1.6 z 2004 roku na sprzedaż. ;)
 
Back
Top