Absurdy poprawności politycznej.

Jest jak napisałeś. Z jednym się tylko nie zgodzę, otóż zwolnienie z tych egzaminów jeszcze bardziej pogorszy sytuację.
Jest możliwe. Jak mój kumpel jeszcze trochę przytyje to zmieni się w czarną dziurę i wessie nas wszystkich.
 
Jest możliwe. Jak mój kumpel jeszcze trochę przytyje to zmieni się w czarną dziurę i wessie nas wszystkich.
W razie W, nie zdąży uratować Twojego dzieciaka wypchniętego przypadkiem z okna przez jednego z najeźdźców dokonującego kradzieży w Twoim domu. Nie zdąży dobiec
Jack Nicholson GIFs - Get the best GIF on GIPHY
 
Te egzaminy to i tak jeden wielki chuj - mam kumpli z wojska którzy ważą dobrze ponad stówę (i nie jest to masa głównie mięśniowa) a co roku przechodzą te egzaminy.
egzaminy sprawnościowe to pikuś. Egzaminy z posługiwania się bronią palną dla wojskowych i policjantów to ciekawszy temat. Ilu starych generałów, pułkowników wojska jeszcze z komuny zdałoby te testy :korwinlaugh:
Przecież te filmiki ,,nie strzelaj w instrybutor" to jest efekt tego, że policja boi się użyć broni bo...
... nawet tego nie trenują. 62 pociski rocznie
A policjanci, którzy giną to nie są głównie antyterroryści uzbrojeni po zęby tylko drogówka i prewencja.
Pojawia się od czasu do czasu temat ułatwienia dostępu do broni dla cywili. Tylko nawet jeśli licencja na posiadanie broni byłaby wydawana na podobnych zasadach jak prawo jazdy szkolenie+egzamin państwowy (najlepiej powtarzany co kilka lat) to nie wiem skąd wzięliby instruktorów i egzaminatorów jeśli miałoby mieć to ręce czy nogi...
Wypadki na polowaniach: kto należy do myśliwych? Policja, wojskowi, urzędnicy, grube ryby, które mają safari dla ubogich w lasach. Te pomyłki podczas polowań są tak idiotyczne jak strzelanie do zwierzyny wiedząc, że kula przeleci przez drogę, którą może ktoś jechać, albo pomylenie konia z dzikiem...

Antyterroryści: super wyszkoleni i był wywiad dla onetu w którym powiedzieli o swoich zarobkach, które powodują, że państwo szkoli ludzi, którzy odchodzą dość szybko do firm prywatnych bo tam lepiej płacą, albo przechodzą na drugą stronę. Było ciekawe jak kpili z tego, że jeśli terroryści zrobiliby zamachy w kilku miejscach w Polsce jednocześnie to zabrakłoby ludzi aby to wystarczająco szybko ogarnąć.

Zresztą o czym ja mówię: nie wiem czy coś się zmieniło od 2011 roku, ale samo słowo generał to tak dużo nie znaczy skoro w porównaniu z armią USA mamy ich tak dużo
Też ciekawy jest hierarchia dowodzenia na wypadek wojny: większość byłych generałów ma z tego beke, że nie wiadamo byłoby czyich rozkazów słuchać :korwinlaugh:
 
Pojawia się od czasu do czasu temat ułatwienia dostępu do broni dla cywili. Tylko nawet jeśli licencja na posiadanie broni byłaby wydawana na podobnych zasadach jak prawo jazdy szkolenie+egzamin państwowy (najlepiej powtarzany co kilka lat) to nie wiem skąd wzięliby instruktorów i egzaminatorów jeśli miałoby mieć to ręce czy nogi...

O czym ty w ogóle pierdolisz, lol.
 
O czym ty w ogóle pierdolisz, lol.
a ty myślisz, że w Polsce jest masa ludzi znających się na broni niczym w Szwajcarii?
Dziecko w Afganistanie czy szejka arabskiego (którzy do szkoleń i ochrony ściągają byłych żołnierzy amerykańskich) zna się lepiej na obsłudze broni palnej niż wiele generałów z komunistyczną przeszłością, o policjantach nie wspomnę...
Nawet jest ten kanał na YT police activity, błyskawiczna reakcja w stresowej sytuacji

porównaj to z tym


A odnośnie tematów testów sprawnościowych w armii. Macie o armii amerykańskiej i jak trudno dostać tam maska z testów:
 
a ty myślisz, że w Polsce jest masa ludzi znających się na broni niczym w Szwajcarii?

Może pójdź na strzelnicę i przekonaj się na własnej skórze, że jest masa ludzi w PL, która się zna na broni palnej... zamiast tworzyć hipotezy wyssane z dupy.

Polacy znają się bardzo dobrze nie tylko na obsłudze, ale i na produkcji. Fabryka Broni w Radomiu sprzedaje pukawki, które cieszą się świetną renomą na całym świecie, w USA szczególnie.

A nauka posługiwania się bronią to prosta sprawa, w USA 10-letnie dziewczynki uczą się strzelać i po tygodniu mają obcykane wszystkie zasady bezpieczeństwa, no ale jakiś piwniczak wie lepiej jak jest, chociaż nigdy nawet z żadnym instruktorem nie rozmawiał. Polaki robaki debilaki nie umio w karabiny, no mocarna teza.
 

Były filie KKK a teraz okazuje się, że nawet piwo już rasistowskie mamy w naszym zaścianku europy.
Na dodatek zmusili czarnego żeby grał barmana, który w domyśle usługuje białym uprzywilejowanym panom. Przy czym zrobili z niego pijaka spożywającego w pracy.
 
1626029326526.png
 
Back
Top