Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Kupowac BCAA jesli z rana przed praca biegam 30-40min i po pracy robie pompki, brzuszki, drazek itd ?
 
Dobra, mam nadzieję,że ktoś mnie poprawi. Tak ma wyglądać podstawowy crossfit?:



10 podciągnięć



20 pompek



30 przysiadów



40 brzuszków



i tak bez przerwy przez pięć minut, potem 1 minuta przerwy i jeszcze 2 takie rundy pięciominutowe?
 
tak, pomiędzy ćwiczeniami jakieś 5-10 sek na "nabranie oddechu", a pomiędzy obwodami 1-1,5 min.



Ja osobiście zacząłem dłuższego crossfita (2x więcej ćwiczeń), ale po nim prawie rzygam
 
Dzięki wielkie, dzisiaj wypróbuję to. Czuję,że będzie ogień.



Masutatsu widzę,że jesteś ekspertem od crossfitu na naszym forum :-)
 
Zrobiłem swoją własną 3 rundówkę.... Nieźle męczy crossfit. W następnym planie zamierzam go dodać do planu. I pytanie: Czy można to robić podczas gdy mam 3x w tygodniu trening na siłowni +2 treningi pod SW i raz dorzucić w sobotę ten crossfit. Nie będzie to się gryzło z sobą?
 
Zależy kogo spytasz. Damian Grabowski pare miesięcy temu by powiedział ze to pojebany pomysł. Teraz ma pewnie inne zdanie. Sprawdź jak reaguje twój organizm, jak się adaptuje to git. Jak nie odpuść, proste.
 
73931_234809213310561_317115372_n.jpg
 
Panowie bo już w końcu nie wiem, ćwiczyć na czczo czy po posiłku (jeśli po posiłku to mnije więcej ile czasu po spożyciu?)?
 
Zobacz jak na Ciebie działa. Ja źle działam na czczo, czuje że nie mam sił, a z pewnością silownia na czczo odpada.
 
zalezy jaki masz cel treningu. na spalenie fatu na pewno bieganie na czczo działa mega.



Ja musze polecić wam kreatyne z MusclePharm'a.
 
zalezy jaki masz cel treningu. na spalenie fatu na pewno bieganie na czczo działa mega.


Pelna zgoda. Mimo ze obecnie mowi sie ze to oldschool i farmazon to wsrod moich znajomych mam conajmniej 3 przyklady gdzie grubasy zmienily sie w wysportowanych chlopakow cwiczac na czczo.
 
Kiedyś czytałem artykuł w gazecie jakiejś kulturystycznej, że wysoka podaż omegi 3, działa mega na spalanie tłuszczu, swego czasu przetestowałem ten artykuł i nie zmieniając zbytnio diety, fat schodził tak jak powinien w przypadku stosowania spalaczy. ot taka ciekawostka.
 
No chce trochę zgubić tłuszczu ale nie paląc przy tym mięśni. Łapki i barki już fajnie mi się zrobiły ale przez zimę miałem mało ruchu i trochę obrosłem w fat. Od jutra zacznę testowanie biegania na czczo. Dzisiaj już po treningu.
 
Chce się dowiedziec od was czy jogging w takich wieczornych godzinach coś wogóle dajee?? Nie mam czasu niestety by rano wstać o 4 i iśc godzinkę pobiegać, zostaje mi tylko wieczorowa pora. Dzisiaj akurat nie miałem treningu w combat sport, wiec po południu siłka no i teraz bieg. Uważacie by cos zmienić w tym rozkładzie czy coś. Za każdą uwagę będę wdzieczny :)
 
Ja w sumie też mam jeszcze jedno pytanko, biegać zwykły jogging czy polecielibyście racze j Hiit ? Ogólnie mam też mały problem z biegami, po przebiegnięciu około 1km zaczyna mnie napieprzać kregosłup i to całkiem mocno, wcześniej tego nie miałem ale dzisiaj zdażyło mi się już tak drugo raz chociaż ból nie był tak instensywny jak ostatnio. Ktoś tak miał ?
 
Kręgosłup gdzie?







Na zrzucenie wagi i tak lepszy jest Hiit czy crossfit. Przynajmniej u mnie sprawdza się lepiej podkręcanie metabolizmu niż zwykły bieg. A o ile mniej czasu zajmuje.
 
Zgadza się, natomiast ile przyjemności jest z biegania :) Piskorz, bieganie o dowolnej porze da Ci ogromnie dużo, wiadomo na spalanie najodpowiedniejsza jest pora poranna na czczo, natomiast nie jest powiedziane czy Twój organizm zareagował by na to odpowiednio. Ja najczęściej biegam zdecydowanie wieczorami.
 
Ponawiam pytanie, czy biegajac codziennie rano przed praca i robiac pompki, brzuszki, drazek itd po, powinienem kupic BCAA?



Tez mam lekki bol plecow podczas biegania. Ale wydaje mi sie ze jest to wina slabego brzucha ktory nie portafi utrzymac odpowiedniej postawy podczas biegu :)
 
Ja miałem problemy z kolanami w przeszłości ale z bieganiem nie mam większego problemu jeżeli nie przeginam. Na moje szczęście nie muszę tego robić w celu zrzucania wagi bo mogę objadać się przed TV a brzuch co najwyżej mi się lekko "przykurzy". Kilka dni areobów i znowu wszystko elegancko. Czasem myślę nad zwiększeniem masy mięśniowej ale w sumie dobrze mi z moją wagą. Ćwiczę sobie 2 razy w tygodniu jeden z zestwów crossfitowych - a tak dla lepszego samopoczucia i jestem zadowolony.
 
Zlatan BCAA to tak jakby podstawa przy każdym treningu-wspomaga regenerację.







Ból pleców może wynikać z różnych powodów-u mnie jest to dyskopatia w części krzyżowej. Najlepiej dobrze się rozgrzać, porozciągać. Jak dużo ćwiczyłem na siłce to czasem bolały mnie plecy w okolicy łopatek bo biegałem pospinany jak Koksu.
 
Hubi, ja robię jednego dnia siłkę i "crossfit" (14:00-15:30 mam siłkę na WF a o 19 - BJJ), tj. na BJJ wieczorem często są stacje, typu 5 ćwiczeń, każde po minutę bez przerwy i tak pięć razy, w zasadzie czas walki mistrzowskiej w UFC tylko przerwy 2-minutowe a nie minutowe. Ciało musi być dobrze zaopatrzone w żarcie tego dnia i generalnie jest spoko. Wiadomo, że 100% na takim crossficie z siebie nie wyciśniesz, ale korzyści na pewno są :)



Co do tego biegania to ludzie strasznie kombinują na te wszystkie "maksymalizowania efektów": i momentami to się za głowę złapać. Prawda jest taka, że wystarczy pilnować diety i biegać w dowolny sposób te 2-3 razy w tygodniu i z chudnięciem nie ma problemów, a jak czytam niektóre pytania (nie mówię już nawet o tym forum) to mam wrażenie, że niektórzy sądzą, że trzeba mieć doktorat z fizjologii sportowej żeby móc zrzucić parę kilo sadła.



@Mort, robisz serie rozgrzewkowe przy 5x5, czy zaczynasz od piątek od razu?
 
Witam,



chciałbym Was się poradzić nt treningu interwałowego. Chodzę sobię we wtorek i czwartek na mma (1,5h) i w związku z tym , że chciałbym zgubić jeszcze jakies 6-7 kg ( teraz waże około 100, wzrost 194) myśle nad dołożeniem treningu interwałowego. No własnie, i tu są moje głowne pytania. W jakie dni go robić, co na nim robić? Mam do dyspozycji tylko 2 hantelki po 5 kg i drążek. Czytałem ten temat i Hubi wspomniał o:



"10 podciągnięć



20 pompek



30 przysiadów



40 brzuszków



i tak bez przerwy przez pięć minut, potem 1 minuta przerwy i jeszcze 2 takie rundy pięciominutowe"



Czy to dobre wyjście ?
 
Ja na dzisiaj zaplanowałem sobie jakieś 5 km biegu na rozgrzewkę i do tego trening sprinterski pod górke, na siłę biegową i podkręcenie metabolizmu. Polecam treningi sprinterskie, w SW też się przydają. Robie 10 sprintów, podobnie jak na tym filmiku, pod 60 metrowy pagórek. Przerwa tylko po to żeby zejść na dół.







Jak nie będę nabijał w najbliższym czasie to pewnie zawał.







http://youtu.be/rPmuVDoDgvA
 
Back
Top