Seriale

Czytałem Twoją teorie i nie przemawia do mnie. Idąc Twoim tropem Dario żyje, tak? Był w tym domu z Kubą? I co Kuba zabił Stryja i po prostu wyszedł i pojechał na lotnisko? Dario by go wypuścił żeby zraz do niego dzwonić z groźbami?
Najbardziej jakoś przemawia do mnie wersja że Frycz zginął w tym dole. A reszta to jest wiksa Kuby.
zreszta swoja wypowiedz dalbys w spoiler
 
Last edited by a moderator:
To kto w takim razie zrobił zadymę na weselu dzięki której Kuba nie został odpalony i mógł zwinąć wrotki ???:confused:
Jacek mówił w 1 lub 2 odcinku że wielokrotnie miał bomby podkładane. A druga opcja że akcja mogła być przygotowana wczesniej.
3bopcja tonpoprostu zemsta za śmierć Dario.[\spoiler]
 
Last edited by a moderator:
cofnij sie jedna strone i przeczytaj co napisal @Hightower w ksiazce sceny z zakopaniem daria wogole nie bylo.

tak po prostu zabil stryja, a dario go puscil, bo po tym jak odjebal jacka zaczal rzadzic wawa, wiec po co mu bylo przetrzymywac kube? co mial z nim zrobic? zdobyl nad nim wladze zmuszajac do zabicia stryja, kolejna wladza to rodzice
Nie wiem jakie są rożnice między książka a serialem. Oceniamy serial.
 
Ja powrót Kuby do wciągania zinterpretowałem jako wynik tego że jego sytuacja stała się napięta jak baranie jajca i tyle. Jeśli miałby powstać 2 sezon to powstaje pytanie kto miałby rządzić w Wwa ??? już nie wspominając o tym że jeśli hipotetycznie odpalił by Daria to na samym początku zjebali by po całości pozbywając się praktycznie jednej z najbardziej charyzmatycznych postaci.
 
Pisałem już że śmierć Jacka mogła być wcześniej zaplanowana, dwa mogła to być zemsta ludzi Frycza. Mi tak jak Gambitowi dużo daje do myślenia ta rozmowa przez telefon. Zostaje obejrzeć jeszcze raz i wyłapać wszystko
 
Pisałem już że śmierć Jacka mogła być wcześniej zaplanowana, dwa mogła to być zemsta ludzi Frycza. Mi tak jak Gambitowi dużo daje do myślenia ta rozmowa przez telefon. Zostaje obejrzeć jeszcze raz i wyłapać wszystko
w takim razie dlaczego powiedział „Ciebie nie ma, Ty nie istniejesz”. Gdyby od samego początku Kuba = Daro to ok przyjmuję to. Jeżeli jednak Kuba = Daro po śmierci, to tekst „ty nie istniejesz” mi nie pasuje. Dla mnie nie istniejesz to tak jakby nie było Cię wcale. Nie było Cię ani kiedyś ani teraz. Inna wersja, która do mnie przemawia to po prostu „nie istniejesz” czyli po prostu „pierdol się” :D Ja to tak odbieram, ale mogę się mylić, ale fajnie tak sobie porozkminiać ;)
 
może faktycznie przez te wiksy które miał Kuba na koniec za dużo się doszukuje a prawdą jest po prostu to co widzimy?
 
w takim razie dlaczego powiedział „Ciebie nie ma, Ty nie istniejesz”. Gdyby od samego początku Kuba = Daro to ok przyjmuję to. Jeżeli jednak Kuba = Daro po śmierci, to tekst „ty nie istniejesz” mi nie pasuje. Dla mnie nie istniejesz to tak jakby nie było Cię wcale. Nie było Cię ani kiedyś ani teraz. Inna wersja, która do mnie przemawia to po prostu „nie istniejesz” czyli po prostu „pierdol się” :D Ja to tak odbieram, ale mogę się mylić, ale fajnie tak sobie porozkminiać ;)

Zakończenie w książce:
Po rozmowie Kuby z Dario, w której groził on naszemu bohaterowi, że skrzywdzi jego rodzinę, jeśli ten się nie podporządkuje, Kuba nie wypowiada kwestii co w serialu ("Ty nie istniejesz") tylko rozłącza się bez słowa. Następnie każe Pazinie lecieć samej i najlepiej zostać już w Argentynie, wynająć tam mieszkanie na dłużej. Potem, tak jak już w serialu, zaczyna padać deszcz. Koniec.
 
Zakończenie w książce:
Po rozmowie Kuby z Dario, w której groził on naszemu bohaterowi, że skrzywdzi jego rodzinę, jeśli ten się nie podporządkuje, Kuba nie wypowiada kwestii co w serialu ("Ty nie istniejesz") tylko rozłącza się bez słowa. Następnie każe Pazinie lecieć samej i najlepiej zostać już w Argentynie, wynająć tam mieszkanie na dłużej. Potem, tak jak już w serialu, zaczyna padać deszcz. Koniec.
No właśnie i chyba nie ma co brać 1:1 książki i filmu.
 
powiem szczerze że jest rozkmina dobra z tym serialem :lol:
ogarnij sobie to:
https://www.filmweb.pl/serial/Ślepnąc+od+świateł-2018-786525/discussion/Zakończenie,3041707

i napisz czy ci to pomogło czy tylko pogorszyło sprawę , bo u mnie w grę wchodzi ta druga opcja i dopiero teraz jest burza mózgu :confused:
No właśnie o to mi chodziło. Serial daje dużo możliwość do własnej interpretacji. I pytałem czy odpowiada wam taka forma czy lepiej mieć podane wszystko na tacy. Ja mam bałagan w głowie i musiałbym obejrzeć jeszcze raz. Być może dużo jest powiedziane w tych przerywnikach a na nich się nie skupiłem bo mnie wkurwiały.
 
No właśnie o to mi chodziło. Serial daje dużo możliwość do własnej interpretacji. I pytałem czy odpowiada wam taka forma czy lepiej mieć podane wszystko na tacy. Ja mam bałagan w głowie i musiałbym obejrzeć jeszcze raz. Być może dużo jest powiedziane w tych przerywnikach a na nich się nie skupiłem bo mnie wkurwiały.

obejrzałem ostatnie 10 min finałowego odcinka i :zakręcony:
Stryj przed tym nim Dario włożył mu śrubokręt do ucha i kazał mu przejść do rzeczy powiedział to on kazał mojej Beatce obciąć język ? a to Kuba znalazł ją w mieszkaniu. Kolejna zagadka ocb z tymi ścigaczami które otoczyły przez moment auto jak ci jechali na lotnisko.
Tak czy siak , teraz jeszcze bardziej doceniam tą produkcję , jest naprawdę grubym sztosem !!!
 
No właśnie o to mi chodziło. Serial daje dużo możliwość do własnej interpretacji. I pytałem czy odpowiada wam taka forma czy lepiej mieć podane wszystko na tacy. Ja mam bałagan w głowie i musiałbym obejrzeć jeszcze raz. Być może dużo jest powiedziane w tych przerywnikach a na nich się nie skupiłem bo mnie wkurwiały.
W tym temacie na Filmwebie ktoś poruszył jeszcze jeden wątek, o którym zapomniałem
Jeśli Dario od początku miałby być jakimś alter ego Kuby, to część scen trochę traci sens. Rozmowa we trójkę Kuby z Jackiem i Dario. Zabójstwo tego araba na drugi dzień (i to się odbyło jeszcze zanim Kuba zaczął ćpać). Nawet scena dzień wcześniej, kiedy Kuba wchodzi do tej knajpy i widzi jak Dario jest wyprowadzany, bez spodni jeśli dobrze pamiętam.
Może nie odrzucam na 100% opcji takiej, że Dario został zakopany, a jego działania w samej końcówce serialu to jakaś projekcja myśli Kuby, jego urojenia czy coś w ten deseń. Jednak wytłumaczenie, że wszystko wyglądało tak jak widzielismy bardziej do mnie przemawia. A na 100% nie kupuję opcji takiej, że Dario od samego początku nie był prawdziwy
 
Stryj przed tym nim Dario włożył mu śrubokręt do ucha i kazał mu przejść do rzeczy powiedział to on kazał mojej Beatce obciąć język ? a to Kuba znalazł ją w mieszkaniu. Kolejna zagadka ocb z tymi ścigaczami które otoczyły przez moment auto jak ci jechali na lotnisko.
Mnie w tej scenie z Beatką nic nie zdziwiło. W momencie kiedy Kuba ją znalazł domyśliłem się, że to Dario ją tak urządził żeby dorwać Stryja. Dla mnie tutaj się wszystko klei, chociaż będąc zwolennikiem tej nieco bardziej zakręconej teorii też da się to wytłumaczyć, że tak naprawdę Kuba, a raczej ta zła część jego osobowości to zrobiła.
Te ścigacze w książce też były ale nie pamiętam czy byłem w stanie coś z tej sceny wyciągnąć. Zaraz ją sobie jeszcze odświeżę.
 
obejrzałem ostatnie 10 min finałowego odcinka i :zakręcony:
Stryj przed tym nim Dario włożył mu śrubokręt do ucha i kazał mu przejść do rzeczy powiedział to on kazał mojej Beatce obciąć język ? a to Kuba znalazł ją w mieszkaniu. Kolejna zagadka ocb z tymi ścigaczami które otoczyły przez moment auto jak ci jechali na lotnisko.
Tak czy siak , teraz jeszcze bardziej doceniam tą produkcję , jest naprawdę grubym sztosem !!!
też nie kumam tych ścigaczy. To była wizja Kuby, ale ewidentnie była połączona ze śmiercią Jacka bo motocykliści mieli takie same maski. Kuba nie mógł wiedzieć o tych maskach To by mogło sugerować, że smierć Jacka też była wizją czy chuj wie jak to nazwać :D hahaha najlepsze jest to, że dopóki nie przeczytałem tutaj o wątpliwościach co do zakończenia to wszystko było dla mnie mega oczywiste
 
Last edited:
pazura nie mogl wplacic kaucji, bo sam prokurator mowi, ze kaucja byla zaporowa, ale wplacil ja taki dziwny gosciu czyli ewidentnie dario, bo pazure przeciez znal
Pazura miał na bank więcej siana niż Dario czyli tu nie było problemu. Kto jest dziwny (ubiór Pazury) też dyskusyjny. Aczkolwiek postać Pazury na tyle znana ze raczej byłby wymieniany prędzej jako "ten z telewizji" ale Dario też raczej anoniowy nie był
 
prokurator chwile wczesniej pokazuje zdjecie pazury, zreszta z filmu wynika, ze jest dobrze znanym celebryta, za to dlaczego mlody prokurator mialby znac dario?
 
prokurator chwile wczesniej pokazuje zdjecie pazury, zreszta z filmu wynika, ze jest dobrze znanym celebryta, za to dlaczego mlody prokurator mialby znac dario?
Szczerze to nie pamiętam aż tak szczegółowo tej sceny. Trzebaby tak każda wątpliwość rozkmimić może byśmy ustalili wspólna wersje :beer:
 
prokurator chwile wczesniej pokazuje zdjecie pazury, zreszta z filmu wynika, ze jest dobrze znanym celebryta, za to dlaczego mlody prokurator mialby znac dario?
teraz mnie naszło, piszesz że dlaczego młody prokurator miałby znać kogoś takiego jak Dario, no właśnie nie pamiętam ale ktoś o nim mówi Stary Pruszków? Niewątpliwe głową największego gangu w Polsce, także na pewno w środowisku jest nie mniej znany jak celebryta. Ale skoro piszesz że chwilę wcześniej było zdjęcie Pazury to raczej na bank by o nim nie powiedział ot tak "jakiś dziwny" chyba że jest takim ignorantem dla tego typu ludzi.
 
Serio panowie az takie rozkminki? (Slepnac od swiatel) Ja to odebralem final zupelnie doslownie bez zadnych metafizycznych rozwazan. Sama koncowke zas jako furtke do sezonu nr 2. Sztywniutko! (gosciu rozjebal te rola :smile:)
 
Back
Top