Seriale

Ale nie przez cały czas. Dario mógł zginąć przysypany w tym lesie, a Kuba miał tripy i np. końcowy monolog Dario mógłby być wewnętrzna walką Kuby. Ale to tylko taka luźna teoria, w którą sam nie wierzę, albo nie chce wierzyć :) No ale to metafizyczne pierdololo trochę nie daje mi spokoju.
Mi nawet do głowy nie przyszła taka interpretacja. W sumie byłaby chyba strasznie naciągana - już po tej "śmierci" Daria ktoś przecież zrobił rozpierduchę na weselu, dzięki czemu Kuba (a w książce Jacek) przeżył. Niby można spekulować, że większość z ostatnich 2-3 odcinków to jakieś omamy głównego bohatera, wtedy na upartego da się wytłumaczyć absolutnie wszystko. Poza tym jeśli odniesiemy się do książki, to moim zdaniem taka interpretacja jest jeszcze mniej prawdopodobna. Bo po pierwsze tam chyba nawet nie było tej próby zakopania Daria żywcem. Prawie na pewno nie było też akcji z rozbiciem samochodu w 2 odcinku. A bohater książki (Jacek) wcale nie rzucił w ostatniej scenie do telefonu "Ciebie nie ma" (co wiele osób traktuje właśnie jako potwierdzenie, że to wytwór wyobraźni). Słysząc groźby wobec swojej rodziny zrezygnował z wyjazdu i Pazina poleciała sama. W ostatniej scenie książki pojawia się też coś na temat czarnego deszczu, który zaczyna padać - podobnie jak w serialu. Tam odebrałem to jako metaforę bycia wciągniętym z powrotem przez miasto i dotychczasowe życie. W serialu, widząc że Kuba nie zamierza zostawać, odczytałem to bardziej w taki sposób, że jego modlitwa z pierwszego odcinka w pewien sposób się spełnia. Bo on już do Warszawy nie wróci i dla niego to miasto przestaje istnieć.
 
Last edited:
Obejrzalem 1 odcinek slepnac od swiatel i jestem pod wrazeniem, o to mi wlasnie chodzilo w serialu :dobry: a nie jakies lelum polelum jak w tym "zadzwon do saula".
jak podobała Ci się gra aktorska głównego bohatera?
 

giphy.gif

:wow::wow::wow:
Ożesz kurwa mać.
 
Pany, dobrze kojarzę, że wrzucał ktoś tutaj trailer trzeciego sezonu Lacasa de papel? Mogę prosić? Bo znalazłem coś na yt ale to chyba jakieś podrabiańce.
 
Niby Robin Wright jest bardzo dobrą aktorką, ale przełamywanie czwartej ściany w jej wykonaniu to jakaś tragikomedia. A to dopiero pierwsze 20 minut szóstego sezonu...
 
Niby Robin Wright jest bardzo dobrą aktorką, ale przełamywanie czwartej ściany w jej wykonaniu to jakaś tragikomedia. A to dopiero pierwsze 20 minut szóstego sezonu...
W poprzednich sezonach grała rewelacyjnie, więc trzeba zwalić na scenarzystów i reżysera którzy popełnili ten szósty sezon.
 
W poprzednich sezonach grała rewelacyjnie, więc trzeba zwalić na scenarzystów i reżysera którzy popełnili ten szósty sezon.

Grać może dobrze, ale wcześniej nie przełamywała czwartej ściany poza ostatnim odcinkiem sezonu piątego. Teraz to robi i wygląda to słabo.
 
jak dla mnie nie ma tam zadnych niedomowien
Czytałem Twoją teorie i nie przemawia do mnie. Idąc Twoim tropem Dario żyje, tak? Był w tym domu z Kubą? I co Kuba zabił Stryja i po prostu wyszedł i pojechał na lotnisko? Dario by go wypuścił żeby zraz do niego dzwonić z groźbami?
Najbardziej jakoś przemawia do mnie wersja że Frycz zginął w tym dole. A reszta to jest wiksa Kuby.
 
Last edited by a moderator:
Dla mnie też nie ma niedomówień i skłaniam się ku wersji marcinosa i Hightowera. Aczkolwiek jeżeli się mylimy i te niedomowienia faktycznie są to może po to żeby zostawić sobie otwartą furtkę pod drugi sezon?
Furtka już jest zostawiona. Tylko pytanie co zobaczymy w 2 sezonie.
 
Czytałem Twoją teorie i nie przemawia do mnie. Idąc Twoim tropem Dario żyje, tak? Był w tym domu z Kubą? I co Kuba zabił Stryja i po prostu wyszedł i pojechał na lotnisko? Dario by go wypuścił żeby zraz do niego dzwonić z groźbami?
Najbardziej jakoś przemawia do mnie wersja że Frycz zginął w tym dole. A reszta to jest wiksa Kuby.
To kto w takim razie zrobił zadymę na weselu dzięki której Kuba nie został odpalony i mógł zwinąć wrotki ???:confused:
 
Last edited by a moderator:
Czytałem Twoją teorie i nie przemawia do mnie. Idąc Twoim tropem Dario żyje, tak? Był w tym domu z Kubą? I co Kuba zabił Stryja i po prostu wyszedł i pojechał na lotnisko? Dario by go wypuścił żeby zraz do niego dzwonić z groźbami?
Najbardziej jakoś przemawia do mnie wersja że Frycz zginął w tym dole. A reszta to jest wiksa Kuby.
cofnij sie jedna strone i przeczytaj co napisal @Hightower w ksiazce sceny z zakopaniem daria wogole nie bylo.

tak po prostu zabil stryja, a dario go puscil, bo po tym jak odjebal jacka zaczal rzadzic wawa, wiec po co mu bylo przetrzymywac kube? co mial z nim zrobic? zdobyl nad nim wladze zmuszajac do zabicia stryja, kolejna wladza to rodzice
 
Last edited by a moderator:
Back
Top