Polityka

kurczę wcale bym się nie zdziwił jakby Finlandia była lepiej przygotowana do wojny z Rosją niż Polska od ochrony cywili aż po wojskowość :korwinlaugh:

Dokładnie tak jest. Choćby ze względu na powszechną służbę wojskową, ale też ciekawy system.

Dorośli mogą wziąć udział w bezpłatnych kursach umiejętności niezbędnych w sytuacjach awaryjnych, w tym pierwszej pomocy, gaszenia pożarów i samoobrony.

Liderzy ze wszystkich sektorów, w tym polityki, biznesu, rządu i społeczeństwa obywatelskiego uczestniczą w prestiżowym Kursie Obrony Narodowej, w którym uczestnicy ćwiczą reagowanie na różne rodzaje kryzysów. "Rodziny, system szkolny, Narodowy Kurs Obrony, to wszystko jest częścią edukacji" - mówi emerytowany generał broni Arto Räty, były dyrektor Narodowego Kursu Obrony.

"To oznacza, że młodsze pokolenia wchodzące do władzy są związane z obroną narodową. I w ten sposób wszelkiego rodzaju ludzie nie służący w siłach zbrojnych również mogą czuć się związani."






 
Uchwała ma raczej czysto symboliczny wydźwięk.
To na chuj szczempić?

Nawiasem mówiąc - dla prawdziwych katolików, nawet jeśli okaże się, że Wojtyła wiedział i tuszował - nic to nie zmieni w kwestii ich wiary w Boga i katolickiej nauki oraz moralności.
Rzeczywiście?

"Sprawa ta dotyczy takiego szerokiego kręgu platformy obywatelskiej, w środowisku zachodniopomorskiej platformy o tym wiedziano, z tym że robiono wszystko żeby sprawa ta została przemilczana żeby ona nie trafiła do mediów, dlatego że poszkodowany 13 latek był synem jednej ze znanych, no znanych parlamentarzystek, no właśnie dlatego że dotyczyło to kręgów platformy obywatelskiej" Duklanowski 29 grudnia , godzina 8 rano
Moim zdaniem, w przypadku większości Polaków (do odsłuchania 3 sekundy od ustawionego momentu):


Tak więc ta paplanina Duklanowskiego może w przypadku światłego grona użytkowników cohones może wzbudzić podejrzenie, że mówi on o parlamentarzystce z PO ale dla większości z tych co to wysłuchali (target TVPis) to już nie bardzo.
A 29 grudnia o 6 rano pojawiły się informacje o wieku dzieci i że zostawiła dzieci członkowi PO. Sprawę opisuje radio Szczecin, wyrok wydał sąd że Szczecina, że sprawa dotyczy kręgu PO, a z samego Szczecina są tylko 2 parlamentarzystki, w tym jedna z PO.

No i co? Nie jest to jasne o kogo chodzi?
Nie, nie jest. "Sprawa dotyczy kręgu PO", czyli "pedofil z PO" i ich zagrywki tuszujące, który to już z ich kręgów? Piąty? Czwarty? Oczywiście można było przypuszczać (vide Wildstein), że chodzi o parlamentarzystkę z PO, pewności jednak nie możnabyło mieć, a dzień później, gdy "hiena z PO" się wygadała - nawet cień wątpliwości już nie pozostał.
 
"To oznacza, że młodsze pokolenia wchodzące do władzy są związane z obroną narodową. I w ten sposób wszelkiego rodzaju ludzie nie służący w siłach zbrojnych również mogą czuć się związani."
właściwy kierunek został im wyznaczony odpowiednio wcześnie:
Simo Hayha, La Mort Blanche, dans l'hiver de camouflage, 1940 ⋆ Photos ...
 
Uważam że można
Tylko dwa hasła wystarczą aby wywołać wojne:
Ideologia lgbt
Kobiety jak zarabiają mniej to wynika to z najczęściej z racjonalnych ekonomicznych przesłanek
i...
forum płonie, a gdybym był politykiem to lewica nazwałaby mnie drugim JKM :korwinlaugh::roberteyeblinking:
Już nie mówiąc o tych wielkich obrońcach praworządności od dziwnych petycji. .
Towarzystwo tak zaczeło walczyć z demonami, że sami stali się demonami

PS ale kult JP2 swego czasu to podpadał niemal pod herezję i Kościół przesadził.
Osobowość ciekawa, ale delikatnie mówiąc kursów menadżerskich nie powinien prowadzić
 
Tak mnie naszło... Pytanie - uważasz, że prawdziwi katolicy powinni reagować inaczej w takiej sytuacji? Czy wg Ciebie taka reakcja jest podyktowana naiwnością, bezkrytycyzmem lub jest rodem z ciemnogrodu?

Z punktu widzenia wiary, narodowość papieża nie powinna mieć znaczenie. Gdyby podobny materiał został zrobiony na Ratzingera, myślę że byłby minimalny odzew w Polsce. Czy powinni reagować inaczej? Myślę że tak. Powinni reagować tak jakby to dotyczyło innego, historycznego papieża.

Parlamentarzyści nie są motywowani ani naiwnością ani ciemnogrodem. Chcą zapunktować u elektoratu, robiąc to w moim odczuciu karykaturalnie.

A jak Ty uważasz?
 
Z punktu widzenia wiary, narodowość papieża nie powinna mieć znaczenie. Gdyby podobny materiał został zrobiony na Ratzingera, myślę że byłby minimalny odzew w Polsce. Czy powinni reagować inaczej? Myślę że tak. Powinni reagować tak jakby to dotyczyło innego, historycznego papieża.

Parlamentarzyści nie są motywowani ani naiwnością ani ciemnogrodem. Chcą zapunktować u elektoratu, robiąc to w moim odczuciu karykaturalnie.

A jak Ty uważasz?
A może było coś w tym, że papieżem został człowiek zza żelaznej kurtyny? Może dla Polaków zniewolonych Twoimi komuszymi "ideałami" było to światełko nadziei, głos rozpaczy wylrzyczany na cały świat?
 
Wałęsa był prymitywem, ale wtedy nie było prawdziwych bohaterów, więc on stał się takim everymanem. Jednakże po odsunięciu komuny ludziom już przeszkadzał jego prymitywizm i dokumenty na niego nie były zaskoczeniem po otrzeźwieniu społeczeństwa.
Jednak przez jakiś czas błyszczał. Z jakiegoś powodu taki tępak został prezydentem.
oczarował po prostu swoją grą koszykarską :fjedzia:
 
Czy powinni reagować inaczej? Myślę że tak. Powinni reagować tak jakby to dotyczyło innego, historycznego papieża.
Nie zrozumiałeś mnie. Pytałem, czy wg Ciebie reakcja prawdziwych katolików o której pisałem gdyby potwierdziło się wszystko odnośnie Wojtyły co zawarte jest w tym filmie, czyli - brak jakiegokolwiek wpływu na ich wiarę w Boga i katolicką naukę oraz moralność - jest wg Ciebie prawidłowa, czy też podyktowana naiwnością, bezkrytycyzmem lub "pachnie" ciemnogrodem?
Parlamentarzyści nie są motywowani ani naiwnością ani ciemnogrodem. Chcą zapunktować u elektoratu, robiąc to w moim odczuciu karykaturalnie.

A jak Ty uważasz?
Jeśli o parlamentarzystów chodzi, to pewnie masz na myśli tych z pisu (ustawa, portrety) i konfederacji (złożenie wieńca pod tablicą pamiątkową i przy tym wypowiedź Winnickiego)? PiS, nie wiem, nie zapoznałem się z tym co zawiera ta ustawa, nie słyszałem ich wypowiedzi, zobaczyłem tylko zdjęcie z portretami JPII. Winnickiego wysłuchałem, powiedział prawdę, do informacji z "Bielma" nie odniósł się. Chodzi mi o tę wypowiedź:


Sprawa jest poważna, niektóre ofiary żyją oraz krewni tych, którzy odeszli. Wszystko więc powinno być dogłębnie zbadane i jeśli się potwierdzi, odszkodowania ze strony instytucji Kościoła Katolickiego i stosowne zadośćuczynienia muszą być odpowiednio wysokie, a także publiczne i osobiste przeprosiny, skrucha i podjęcie wszelkich wysiłków celem oczyszczenia swych struktur z tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do tuszowania, ukrywania, itd. Muszą udostępnić wszystkie akta, teczki, informacje, zawiadomić prokuraturę odnośnie tych spraw (jeśli są takie oczywiście), w których tego jeszcze nie zrobili, a powinni.
 
Nie zrozumiałeś mnie. Pytałem, czy wg Ciebie reakcja prawdziwych katolików o której pisałem gdyby potwierdziło się wszystko odnośnie Wojtyły co zawarte jest w tym filmie, czyli - brak jakiegokolwiek wpływu na ich wiarę w Boga i katolicką naukę oraz moralność - jest wg Ciebie prawidłowa, czy też podyktowana naiwnością, bezkrytycyzmem lub "pachnie" ciemnogrodem?

Rzeczywiście nie zrozumiałem.

Według mnie reakcja prawdziwych katolików o których pisałeś, czyli brak wpływu na ich wiarę, gdyby wszystko odnośnie Wojtyły zawarte w filmie okazało się prawdziwe, byłaby prawidłowa. Ich wiara nie jest wiarą w instytucję Kościoła, lecz w coś metafizycznego, także ciemnogrodem bym tego w takiej sytuacji nie nazwał.

Jeśli o parlamentarzystów chodzi, to pewnie masz na myśli tych z pisu (ustawa, portrety) i konfederacji (złożenie wieńca pod tablicą pamiątkową i przy tym wypowiedź Winnickiego)? PiS, nie wiem, nie zapoznałem się z tym co zawiera ta ustawa, nie słyszałem ich wypowiedzi, zobaczyłem tylko zdjęcie z portretami JPII. Winnickiego wysłuchałem, powiedział prawdę, do informacji z "Bielma" nie odniósł się. Chodzi mi o tę wypowiedź:

Tak, mam na myśli przede wszystkim pomysłodawców czyli PiS. Głos Konfederacji dziwi, bo krytykowali Parlament UE za zajmowanie się rzeczami odnośnie których Parlament UE nie ma mocy sprawczej, tylko uskuteczniany jest virtue signalling,a w przypadku tej uchwały to też taki virtue signalling.


Sprawa jest poważna, niektóre ofiary żyją oraz krewni tych, którzy odeszli. Wszystko więc powinno być dogłębnie zbadane i jeśli się potwierdzi, odszkodowania ze strony instytucji Kościoła Katolickiego i stosowne zadośćuczynienia muszą być odpowiednio wysokie, a także publiczne i osobiste przeprosiny, skrucha i podjęcie wszelkich wysiłków celem oczyszczenia swych struktur z tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do tuszowania, ukrywania, itd. Muszą udostępnić wszystkie akta, teczki, informacje, zawiadomić prokuraturę odnośnie tych spraw (jeśli są takie oczywiście), w których tego jeszcze nie zrobili, a powinni.

Nie pozostaje mi nic innego tylko się z Tobą zgodzić
 
Back
Top