Pogotowie informatyczne

Potrzebuję tablet z dobrą grafiką, a dokładnie jakością obrazu. Przeznaczony będzie do korzystania z youtube / oglądania filmów. Przy zakupie wystarczy jedynie zwrócić uwagę na Full HD czy coś więcej?
Może ktoś poleci jakiś konkretny produkt?
 
Panowie robiłem dziś rano formata, myślałem, że sobie na spokojnie poradzę i w 2h się ze wszystkim wyrobię :/ Chuja
Otóż problem tkwi w głośnikach. Zainstalowałem sterowniki do karty dźwiękowej, oryginalne z CD z pudełka. Głośniki niby działają bo gdy zwiększam czy zmniejszam dźwięk na pasku to słychać ten "dzwonek" w głośnikach. No ale gdy odtwarzam jakiś filmik na yt lub puszczam muzykę w winampie to dźwięk leci z TV ( PC podłączony do TV przez HDMI ). Zmieniam na pasku, na głośniki i nic, cisza :(
Pomoże ktoś ?
 
Działa, taki myczek a mnie już nosi :D

E: Jeszcze takie pytanie ? Czy jest jeszcze jakiś sterownik do filmików na yt. Bo mam opcje tylko 360p lub 720, innych nie. Zainstalowałem JAVE i Silverlighta. FFdshow też
 
Last edited:
Te 3 na górze są na niebiesko, 3 na dole są na czerwono. Domyślny odtwarzacz był ustawiony. Przeglądarka to najnowszy Firefox
 
Spróbuj w adresie przeglądarki wpisać

about:config

i wyszukaj następujący wpis
media.mediasource.enabled
i zmień na true
kolory powinny zmienić się na niebieski

możesz też mienić te flagi, jeśli masz
media.mediasource.mp4.enabled
media.mediasource.webm.enabled
media.mediasource.ignore_codecs

Ja bym jeszcze pokombinował z tym Flash Playerem, ewentualnie ten dodatek
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/youtube-flash-video-player/
 
Zainstalowałem ten dodatek, następnie wyskoczyło mi, że nie mam w ogóle flash playera, zainstalowałem i jest gitara :) THX za pomoc
 
Pytanie do linuksiaków.
Mam ubuntu 14.10 i problem z kartą graficzną.
Mianowicie w sterownikach pokazują mi się 4 sterowniki własnościowe nvidii (304 i 331) i jeden xorga.
Zainstalowałem sobie 331.113 updates (własnościowy). Wchodzę w terminala i mam z roota odpalonego xorga, nic z nvidii, co jest zastanawiające. Dodam tylko, że mam wieczny problem z tymi sterownikami, które ani za bardzo nie chciały się instalować, ani tym bardziej nie chcą się odinstalować z powrotem na xorga.
Czy to, że w uruchomionych programach nie mam nvidii tylko xorga jest normalne? A dwa, to jak poprawnie zainstalować ten sterownik, by laptop ani sam nie zamieniał tego, oraz by mi wreszcie działał system jak należy, a nie wyskakiwały błędy jak dotychczas bywa? Jakieś pomysły?
*-display
description: VGA compatible controller
product: GT216M [GeForce GT 320M]
vendor: NVIDIA Corporation
physical id: 0
bus info: pci@0000:01:00.0
version: a2
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=nvidia latency=0
 
Kurde, nie zdążyłem z edycją.
Najważniejsze pytanie, dlaczego te sterowniki nie chcą mi się zaktualizować?
 
Dobra Panowie. Mam problem dla prawdziwych informatycznych kozaków więc jak ktoś się dobrze nie zna to niech nie odpowiada. Sprawa dotyczy laptopa Toshiba satelite c850d a raczej zainstalowanego na nim windows 8.1. znalazłem taki problem w necie i poniżej link do niego:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/...ie-można/4347323c-ad8b-4ed8-8a4c-1df8e940a64a

Mój przypadek dotyczy głównie części:

System uruchamia się do ekranu z moim kontem, najpierw pojawia się domyślne fioletowe tło, a następnie niebieskie (takie, które wybrałem). Trwa to na tyle długo, że widać tę zmianę koloru, wcześniej ten fakt był niezauważalny. Kółeczko obok zapraszamy ładuje się bardzo długo i w końcu pojawia się ekran startowy, na którym jest puste niebieskie tło i przycisk START. Dodatkowo ekran monitora miga nieustannie mniej więcej 2 razy na sekundę (ekran startowy - czarny ekran - ekran startowy - czarny ekran...). Nic nie można zrobić, na nic kliknąć, nie wyjeżdża menu z prawej. Obok kursora cały czas ładuje się kółko. Zostawiłem tak kompa na dłuższą chwilę i nic się nie zmieniło. Po wciśnięciu Crtl + Alt + Delete miganie ustaje, kursor jest normalny i można klikać we wszystko, np. w menadżer zadań, którym były wszystkie normalne procesy. Ponowne, kilkukrotnie, uruchomienie komputera nic nie działo.

Koleś zainstalował sobie windowsa z pendrive tyle że ja nie mam systemu nigdzie. Do tego nie mam kodu seryjnego systemu operacyjnego. Nie da się wejść w systemowe odzyskiwanie systemu, a o inne rozwiązania właśnie proszę was. @Dzihados @Grzechu , a może jest tu jakiś kozak co pomoże.
 
@Gambit ja korzystam z wielu. Awaryjność niestety wysoka bo wystarczy chwila nieuwagi i masz bad sectory. Denerwuje mnie gdy ludzie obracają podłączonymi dyskami, a potem płaczą że "się muli".
Przy dyskach 2.5'' (czyli bez zewnętrznego zasilania) należy pamiętać aby dysk nie był podłączony pod laptopa 24/7 bo można uwalić płytę.
Gdy się nie rzuca podłączonym i pracującym dyskiem to nic złego nie powinno się dziać.
EDIT:
Wybór firmy i modelu już nie jest tak istotny.
 
Dobra Panowie. Mam problem dla prawdziwych informatycznych kozaków więc jak ktoś się dobrze nie zna to niech nie odpowiada. Sprawa dotyczy laptopa Toshiba satelite c850d a raczej zainstalowanego na nim windows 8.1. znalazłem taki problem w necie i poniżej link do niego:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows8_1-performance/złożony-problem-z-pc-nie-można/4347323c-ad8b-4ed8-8a4c-1df8e940a64a

Mój przypadek dotyczy głównie części:



Koleś zainstalował sobie windowsa z pendrive tyle że ja nie mam systemu nigdzie. Do tego nie mam kodu seryjnego systemu operacyjnego. Nie da się wejść w systemowe odzyskiwanie systemu, a o inne rozwiązania właśnie proszę was. @Dzihados @Grzechu , a może jest tu jakiś kozak co pomoże.
a możesz napisać co chcesz osiągnąć ? odzyskać sprawność zainstalowanego systemu operacyjnego czy odzyskać dane z tego kompa ?
 
Do tego nie mam kodu seryjnego systemu operacyjnego.
Jeśli miałeś ten system z laptopem (te wersję) to kod pobierze sobie automatycznie, bo jest zapisany w BIOS.
Pewnie masz UEFI, tza przełączyć na zwykły BIOS i zwykły tryb uruchamiania komputera, wtedy masz komunikaty co jest nie tak.
 
@Grzechu jeszcze rozumiem, że chodzi o nośnik, a z tym u róznych producentow bywa roznie.

@cRe numer seryjny windowsa mozesz sobie odczytac z rejestru, lub poinstalowac softy
http://www.howtogeek.com/206329/how-to-find-your-lost-windows-or-office-product-keys/

Tu byles?
http://support.toshiba.com/

A @Fresh zadal sensowne pytanie, choc podejrzewam, że dane już przegrane, a chodzi o "odzyskanie" sprzętu ze sprawnym softem. Ja dodam pytanie: win legal? Jesli tak to z dowolnego nosnika mozesz zainstalowac i po prostu aktywowac.

Strzelam kalachem po plocie:
http://www.ehow.com/how_6887840_use-toshiba-laptop-restore-key.html

No i gogle:
https://www.google.pl/search?q=Tosh...zPgxg#q=toshiba+satellite+c850d+recovery+disk
 
@Grzechu @Fresh @Dzihados

Dałem radę sam. Odzyskałem system. Pobrałem sterowniki kodeki itd. Upgradowałem win8 do 8.1 i działa. Powyłączałem kilka zbędnych funkcji z których nie korzysta żeby troszeczkę odmulić tego lapka. Pakiet office chodzi i yt więc 90% jest jak trzeba :p
 
@Grzechu albo @Dzihados macie moze jakis magiczny sposob na przechwycenie audycji na dysk twardy ze strony Tok FM? Probowalem flashgot oraz videodownloadhelper i nic nie dziala.
Sorki za zawracanie dupy.
 
@Grzechu albo @Dzihados macie moze jakis magiczny sposob na przechwycenie audycji na dysk twardy ze strony Tok FM? Probowalem flashgot oraz videodownloadhelper i nic nie dziala.
Sorki za zawracanie dupy.

Audacity może pomóc. Uruchamiasz program, wciskasz "R" (lub Transport->Nagrywaj), co uruchamia nagrywanie, później spacją zatrzymujesz (Transport->Stop). Następnie Plik -> Export Audio i zapisujesz plik. Minus oczywiście taki, że musisz przesłuchać całej audycji, bo ten sposób po prostu nagrywa to, co leci ci w głośnikach/słuchawkach. I nie zawsze udaje się za pierwszym razem cokolwiek nagrać, czasem trzeba się pobawić opcjami. U mnie wystarczyło jedynie kliknąć w głównym oknie programu na pole obok mikrofonu, i wybrać "Mapowanie dźwięku Microsoft", bo bez tego niby nagrywało, ale w rzeczywistości kija, nic nie nagrywało :lol:

Próbowałem ściągnąć bezpośrednio ze strony za pomocą IDM, ale mi o hasło zaczął krzyczeć.
 
Bardziej mi chodzilo o przechwytywanie i sciaganie plikow,dzieki za pomoc.

Domyślałem się, ale nie potrafię tego zrobić :smile: Ze źródła strony ciężko cokolwiek wyciągnąć, a programy, których zawsze używam do przechwytywania, poległy. Co najwyżej chciały ściągać, pokazywały nawet już rozmiar pliku do ściągnięcia, ale nie potrafiły uzyskać dostępu bez hasła.
 
Jest problem. Podczas podpięcia Laptopa z telewizorem przez hdmi jest obraz,a dzwięku nie ma i nie wykrywa kabla w dzwiękach.
 
Jest problem. Podczas podpięcia Laptopa z telewizorem przez hdmi jest obraz,a dzwięku nie ma i nie wykrywa kabla w dzwiękach.

Panel Sterowania->Dźwięk (lub prawym przyciskiem myszki na ikonkę głośnika po lewej stronie paska start i "urządzenia do odtwarzania"). Tam powinien być TV. Jak nie ma, to prawym przyciskiem na biały obszar i zaznaczyć "pokaż wyłączone urządzenia". Następnie prawym na TV i "ustaw jako urządzenie domyślne". Chyba że właśnie to miałeś na myśli mówiąc, że nie wykrywa kabla w dźwiękach :smile:

Edit: Instrukcja przy założeniu, że masz Windows 7, przy 8 nie wiem dokładnie czy jest tak samo.
 
Panel Sterowania->Dźwięk (lub prawym przyciskiem myszki na ikonkę głośnika po lewej stronie paska start i "urządzenia do odtwarzania"). Tam powinien być TV. Jak nie ma, to prawym przyciskiem na biały obszar i zaznaczyć "pokaż wyłączone urządzenia". Następnie prawym na TV i "ustaw jako urządzenie domyślne". Chyba że właśnie to miałeś na myśli mówiąc, że nie wykrywa kabla w dźwiękach :smile:

Edit: Instrukcja przy założeniu, że masz Windows 7, przy 8 nie wiem dokładnie czy jest tak samo.
Problem w tym,że i tak go nie wykrywa.
 
Problem w tym,że i tak go nie wykrywa.

Czyli zrobiłeś już wszystko tak, jak tutaj pokazują?

Możesz też sprawdzić, czy w menedżerze nie są włączone jakieś dziwne urządzenia dźwiękowe, jak np. dźwięk bluetooth. Jak są, to możesz powyłączać.

Spróbuj też całkowicie wyłączyć laptopa (nie tylko uśpić), podłączyć hdmi do wyłączonego i włączyć laptopa.

Zawsze zostaje też posprawdzanie opcji w sterownikach grafiki / dźwięku.

Ewentualnie instalacja nowszych / starszych sterowników do karty graficznej.
 
Cohones na Pomoc !

Panowie mam 2000 tysiące na kupno nowego laptopa myślę, że 15 cali i tu się już pojawia problem, ogólnie jestem/byłem wmiare obcykany w technikaliach z tym, że 5 lat temu. Zatrzymałem się na 6 letnim Asusie i ipadzie 2, ale czas wymienić starego Asusa i podpowiedzcie co za tą kwotę najlepszego można kupić ?? jakie procesory są do tej kwoty są na topie?

Laptop do pracy,internetu, filmów i czasami jakieś gierki sentymentalne.
 
Muszę szybko kupić jakimś laptop 11,6' dla mojej narzeczonej. Warunki zakupu:
max 1000zł
procesor 2rdzeniowy Intela,
dysk 500gb

Mam na oku te laptopy, ale nie wiem, który wybrać...
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-s210-1037u-4gb-500gb-w8-sst.bhtml
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/toshiba-satellite-nb10-a-104-w8.bhtml
http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x200ma-bing-kx371b-w8-1.bhtml

Skłaniam się ku temu Lenovo, bo ma 4gb RAM, jest również dotykowy, 2MB cache też robi różnicę.

Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc.
 
Panowie, jak to jest z wymianą karty graficznej w laptopie? Nigdy do środka do swojego nie zaglądałem, ale "normalna" karta tam się nie zmieści xD
U siebie mam takie cudo "Intel HD Graphics 4600" (zintegrowana) bo jak kupowałem lapka to nie myślałem, ze będę chciał na nim w coś zagrać, a teraz trafia mi się okazja i mój sprzęt nie udźwignie wymagań (minimalne to układy GeForce 9600 GT/ATI Radeon HD 4850)
 
Back
Top