Pogotowie informatyczne

Zależy oczyszczacz czego, ccleaner jest spoko do czyszczenia kosza i rejestru, do reklam w przegladarkach adwcleaner a do masy trojanow jeśli nic ich nie rusza: combofix
 
Zależy oczyszczacz czego, ccleaner jest spoko do czyszczenia kosza i rejestru, do reklam w przegladarkach adwcleaner a do masy trojanow jeśli nic ich nie rusza: combofix
nie wiem jak wygląda to teraz ale kiedyś combofix to było bardzo potężne narzędzie, które w nieumiejętnych rękach potrafiło zrobić sporo zamieszania z windowsem, teraz jest to bardziej intuicyjne, bezpieczniejsze ?
 
Wiem, dlatego napisałem, że w przypadku jak już nic nie pomaga, chyba nic się w tym temacie nie zmieniło.
 
Problem nazywa sie wspolpraca Google Chrome z Silverlight. Chociaz probowalem juz wszystkiego nie moge odpalic BT Sport Playera w zaktualizowanym Chromie ver. 42 ( Explorer czy Firefox dzialaja normalnie ) a potrzebuje tego zeby skorzystac z Chromecasta. Jakies podpowiedzi co robic ?
 
Mam mały problem z lapkiem.Wifi u mnie w domu śmiga normalnie a jak wziąłem teraz laptopa na wyjazd w miejscu gdzie było wifi to czasem wyszukiwało sieć a czasem nie a i tak nie mogłem sie połączyć z netem bo miałem tam wykrzyknik.Na telefonie śmiga tam bez problemu.Ktoś wie o co chodzi ?
 
Jakies podpowiedzi co robic ?
Google nie będzie wspierać silverlighta bo jest zbyt dziurawy, do września można to obejść, później wyłącza całkowicie.
Musisz pobrać wersję beta chrome, https://www.google.pl/chrome/browser/beta.html
w pasku adresu wpisać: chrome://plugins
i tam wyszukać:
Code:
Nazwa:    Silverlight Plug-In
Wersja:    5.1.30514.0
Lokalizacja:    C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\5.1.30514.0\npctrl.dll
Typ:    NPAPI
     Wyłącz
Typy MIME:   
Typ MIME    Opis    Rozszerzenia plików
application/x-silverlight    npctrl   
.scr
application/x-silverlight-2
Wybrać "włącz" i uruchomić ponownie chrome.

Ktoś wie o co chodzi ?
Bardzo wiele czynników może na to wpływać. Od złych ustawień systemu poprzez złe ustawienia wifi (zmień kanał), przeróżne blokady, zakłócenia aż do złych ustawień routera.
 
To ja z pytaniem.
Otóż zaktualizowałem ubunciaka do 15.04 z 14.10 i pojawił mi się problem z połączeniem do sieci przez kabel (bawię się na DSL). Otóż karta czytała sieć, z tym że wyskakiwał mi błąd
creating object for path /org/freedesktop/NetworkManager/Activeonnection/1 failed in libnm-glib
Najpierw przeinstalowałem NM, ale nic nie pomogło, to postanowiłem sam skonfigurować pppoe, bo połączenie sieciowe mam przez DSL.
sudo pppoeconf poklikałem wszystko na tak i teraz NM wypluwa mi, że nie zarządza połączeniem przewodowym, a ppp choć włączone to również nie łączy z internetem, a blokuje połączenie bezprzewodowe.

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:87:10:48:06:86
inet6 addr: fe80::287:10ff:fe48:686/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:35059 errors:0 dropped:1588 overruns:0 frame:0
TX packets:2772 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:5823373 (5.8 MB) TX bytes:218941 (218.9 KB)

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1
RX packets:1446 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1446 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:124067 (124.0 KB) TX bytes:124067 (124.0 KB)

ppp2 Link encap:Point-to-Point Protocol
inet addr:10.1.1.74 P-t-P:10.1.0.254 Mask:255.255.255.255
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1492 Metric:1
RX packets:3 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:13 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:3
RX bytes:54 (54.0 B) TX bytes:644 (644.0 B)

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr f0:7b:cb:07:1c:3f
inet addr:192.168.0.102 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0
inet6 addr: fe80::f27b:cbff:fe07:1c3f/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:23934 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:18138 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:23862124 (23.8 MB) TX bytes:2350354 (2.3 MB)
eth0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11bgn ESSID:"Enka"
Mode:Managed Frequency:2.437 GHz Access Point: 10:FE:ED:C7:74:C8
Bit Rate=43.3 Mb/s Tx-Power=20 dBm
Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Power Management:off
Link Quality=51/70 Signal level=-59 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:3 Invalid misc:51 Missed beacon:0

ppp0 no wireless extensions.

ppp1 no wireless extensions.

lo no wireless extensions.
/etc/network/interfaces
# interfaces(5) file used by ifup(8) and ifdown(8)
auto lo
iface lo inet loopback

auto dsl-provider
iface dsl-provider inet ppp
pre-up /bin/ip link set eth0 up # line maintained by pppoeconf
provider dsl-provider

auto eth0
iface eth0 inet manual

/etc/resolv.conf
# Dynamic resolv.conf(5) file for glibc resolver(3) generated by resolvconf(8)
# DO NOT EDIT THIS FILE BY HAND -- YOUR CHANGES WILL BE OVERWRITTEN
nameserver 10.100.100.1
nameserver 10.100.100.253
nameserver 127.0.1.1

Na koniec problemy, przede wszystkim jak i czy ma sens przywrócić kontrolę nad połączeniami przewodowymi do NM?
Jak się połączyć z internetem, tak by działało?
 
@Fresh @Grzechu @anybody

Laptop Della, brak plytki ze sterownikami. Ze strony producenta sciagnalem CABa ktory zawiera niby wszystkie sterowniki (nowa k* moda by nie dodawac plytek ze sterownikami). Plik wazy ~700MB, wewnatrz multum plikow, jak to w CABie nazwy sie moga powtarzac wiec "wyodrebnianie" jest mega nieintuicyjne.


Ponoc jest to zrobione na jakims frameworku dla sterownikow:
http://en.community.dell.com/techce...rk-1-11-update-what-it-is-and-why-you-need-it
https://msdn.microsoft.com/en-us/Library/Windows/Hardware/ff557565(v=vs.85).aspx

Tutaj wiecej info:
https://deploymentramblings.wordpre...-windows-7-kernel-mode-driver-framework-kmdf/

Na czystym windowsie (ktory nie widzi 3/4 urzadzen laptopa) zainstalowalem latke z tym zwiazana:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=38423

Pytanie z serii tych idiotycznych: jak zainstalowac sterowniki z tego CABa bez klikania, wyodrebniania ich pojedynczo?

K* mac, szok po prostu, ze do lini Latitude nie dolaczaja plytek.
 
Nie wiem co to za moda z tymi Cab'ami, na stronie producenta i tak masz nieaktualne sterowniki. Ja zawsze pobieram (w miarę możliwości) sterowniki ze stron producentów konkretnych podzespołów, żeby były aktualne.
Jaki to model Della i jaki system?
 
@Dzihados znaczy nie ma na stronie opcji pobrania osobno sterowników? Ten link wyżej nie działa. CAB otworzysz normalnie w winrar, nie do końca rozumiem jaki jest problem z rozpakowaniem tego.
 
@Dzihados
pobrałem tego CAB'a w środku opis jak instalować:
Windows Explorer supports native viewing of CAB contents. Users can
also use WinZip to examine the contents of the cab. Optionally
Microsoft provides a couple of tools via the Windows XP Service Pack 2
Support Tools to examine the cabinet files. Extraction tools (CabArc
and Extract) are available from Microsoft at the following location:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?
FamilyId=49AE8576-9BB9-4126-9761-BA8011FABF38&displaylang=en.

- CAB Management Tool from Microsoft
Using CabArc to extract the driver contents and maintain directory
structure:
CabArc.exe -p x <cab file path> *.* <output path>
(e.g. C:\CabArc.exe -p x C:\<cab-file-name> *.* C:\drivers\)

- Extract Utility from Microsoft
Once you are in the directory where you want to extract, enter the
following command: extract /Y /E <cab-file-name>
Tyle, że to chyba tylko do wyodrębnienia plików jest, nazwy faktycznie skomplikowali. Ale jak już wypakujesz (najszybciej WinRar) to tutaj masz opis identyfikatorów przypisanych do poszczególnych urządzeń.
http://techcenter45.rssing.com/chan-5805217/all_p64.html
(ctrl+v na stronce bo widzę że dla 2KY3H_A00-00 działa czyli to czytnik kart SD RealTekRTS5176ECardReader, ale dla sieci 9GJ7C_A00-00 już nie znalazłem.
Ino nie wiem czy o to Ci chodzi.
 
@cRe chodzi ci o restart systemu po zainstalowaniu noty dla tego frameworka? Byl wymagany.

@Grzechu

no ale mi sie tworzy wtedy setup.exe setup(1).exe itd.
A niektore pliki - nie tylko wykonywalne sie powtarzaja. Skad ja wiem ktory plik jest do czego?
 
albo jeszcze inaczej: dell musial miec jakis zamysl tworzac tego CABa, on jest stworzony za pomoca tego frameworka do sterownikow. Zakladam, ze jest jakis sposob, uruchomienie jakiegos kreatora, ktory tego tego CABa zgwalci.
 
U mnie żadne setupy się nie tworzą.
Robiłem tak:
Otwarłem CAB za pomocą win rar.
Przeszedłem do katalogu: 3440\win7\x64
Tam znajdują się kolejne katalogi:
audio, chipset, input, network, security, storage, video
Przeciągnąłem je z win rar na pulpit do nowego folderu i mam te same foldery wypakowane, posortowane tak samo jak w CAB czyli np
audio\GJVRH_A01-00\production\Windows7-x64\
I inne, bo np w folderze chipset masz kilka folderów
2KY3H_A00-00 (RealTekRTS5176ECardReader)
7F1HC_A00-00 (IntelUSB3.0eXtensibleHostController)
R15Y9_A01-00 (IntelManagementEngineInterface)
W1X8M_A00-00 (Chipset-IntelChipsetFamily)
i nie musisz wiedzieć co jest co, bo one wszystkie są rozpakowane, więc instalujesz przez menedżer urządzeń - urządzenie - aktualizuj sterownik - i wskazujesz folder z tymi rozpakowanymi sterownikami, on już sobie odpowiedni sam znajdzie. (teoretycznie)
 
Przeszedłem do katalogu: 3440\win7\x64
:o o:

na tym lapku nie mam winrara, bo nie mam sieci, bo nie mam sterownikow :)

Poza tym, jak to jest ze windows eksplorator nie widzi katalogow w tym cabie (!), a kazde inne oprogramowanie widzi (dopiero sprawdzilem to teraz - thx, do glowy by mi to nie przyszlo!)
 
No tak, ja sobie poradze. Ale wczoraj mialem dyskusje z serwisem.

1) dostarczaja laptopa bez plytek oryginalnych (pudlo bylo otwarte, ulotki sklepu, plyt della brak, za do byla plytka instalacyjna Win7 z nadrukami sklepu)
2) instaluje windowsa i maszyna kaput, zero neta, rozdzielczosc 640x480, czytniki nie dzialaja. Dziala na szczescie USB i CD-ROM.
3) mowia mi ze mam sobie sciagnac sterowniki, na co ja powiedzialem, ze musze zamowic u nich drugiego laptopa, bo moze tamten bedzie mial dostep do internetu, by sciagnac sterowniki do pierwszego. 40 minut podczas ktorych mowia ze mam racje ale nic nie moga zrobic.
4) Zalozmy ze kupilem tego laptopa, sciagam caba, wgrywam go na laptopa i? i nic nie moge zrobic :) musze miec winrara!

To jest autentyczny skandal, zeby laptop z najwyzszej linii biznesowej (!!!) mial takie podejscie.
 
Takie czasy niestety. Czasy z płytkami się skończyły, teraz wszystko przez neta, zakładają, że w dzisiejszych czasach, każdy ma naokoło dostęp do internetu i nie jest to dla nikogo problem.
 
Tu nie chodzi o plytki. Przeciez - jezeli udostepniaja cos w sieci - czy nie latwiej udostepnic ISO z systemem?

To jest jakies nieprofesjonalne: po prostu nie dziala.
 
Back
Top