Pogotowie informatyczne

Pierwszy raz w życiu mam taki problem z pc/laptopem, z którym nie potrafię sobie sam poradzić.
Laptop (Lenovo Z51-70) zaraz po uruchomieniu się wyłącza:

Nie da się nawet wejść w bios.

Jak nie jest podpięty do prądu to nie idzie go w ogóle włączyć, a na kablu jest tak jak na filmiku. Nie ma różnicy, czy bateria jest podłączona, czy nie (więc pewnie też jest do niczego). Niezależnie od tego, czy zasilanie jest, czy nie - diody z przodu się nie świecą.
Jakieś rady? Jakiś trop?
Zawsze sobie sam radziłem nie dlatego, że się znam. Po prostu miałem farta i się nie psuło :werdum:
 
Pierwszy raz w życiu mam taki problem z pc/laptopem, z którym nie potrafię sobie sam poradzić.
Laptop (Lenovo Z51-70) zaraz po uruchomieniu się wyłącza:

Nie da się nawet wejść w bios.

Jak nie jest podpięty do prądu to nie idzie go w ogóle włączyć, a na kablu jest tak jak na filmiku. Nie ma różnicy, czy bateria jest podłączona, czy nie (więc pewnie też jest do niczego). Niezależnie od tego, czy zasilanie jest, czy nie - diody z przodu się nie świecą.
Jakieś rady? Jakiś trop?
Zawsze sobie sam radziłem nie dlatego, że się znam. Po prostu miałem farta i się nie psuło :werdum:

Może to być dosłownie wszystko. Jak masz coś do niego podpięte(nawet mysz, kartę sd) to wyciągnij. Brakuje pewnie mocy, ale czy dlatego że jest zwarcie, czy wystarczy tylko inną baterię włożyć to ciężko powiedzieć. Sprawdź ewentualnie nawet zasilacz. No i najważniejsze pytanie, czy stało się tak bo widzi mi się, czy upadł, zalany itp?

Jeśli nie pokazuje diody podłączonej ładowarki to zwarcie/zasilacz/bateria najbardziej prawdopodobne. Nie każdy laptop działa bez włożonej baterii i tylko podłączonym prądzie, nie wiem jak to u ciebie wyglądało.
 
Pierwszy raz w życiu mam taki problem z pc/laptopem, z którym nie potrafię sobie sam poradzić.
Laptop (Lenovo Z51-70) zaraz po uruchomieniu się wyłącza:

Nie da się nawet wejść w bios.

Jak nie jest podpięty do prądu to nie idzie go w ogóle włączyć, a na kablu jest tak jak na filmiku. Nie ma różnicy, czy bateria jest podłączona, czy nie (więc pewnie też jest do niczego). Niezależnie od tego, czy zasilanie jest, czy nie - diody z przodu się nie świecą.
Jakieś rady? Jakiś trop?
Zawsze sobie sam radziłem nie dlatego, że się znam. Po prostu miałem farta i się nie psuło :werdum:

Jeśli masz możliwość sprawdź czy to samo dzieje się na innym zasilaczu.
Problemem najprawdopodobniej jest gniazdo ładowania w laptopie, z baterii się nie odpala bo jej w ogóle nie ładuje i pewnie jest wyczerpana, a z zasilacza komputer po uruchomieniu nie dostaje dostatecznej mocy i się wyłącza.
 
Jeśli masz możliwość sprawdź czy to samo dzieje się na innym zasilaczu.
Problemem najprawdopodobniej jest gniazdo ładowania w laptopie, z baterii się nie odpala bo jej w ogóle nie ładuje i pewnie jest wyczerpana, a z zasilacza komputer po uruchomieniu nie dostaje dostatecznej mocy i się wyłącza.
Nie wiem czemu o tym nie wspomniałem. Sprawdzałem pod inną ładowarką. Zresztą ładowarkę od tego laptopa też sprawdzałem na innym laptopie i działa.
Można jakoś sprawdzić czy to napewno gniazdo ładowania?
 
Nie wiem czemu o tym nie wspomniałem. Sprawdzałem pod inną ładowarką. Zresztą ładowarkę od tego laptopa też sprawdzałem na innym laptopie i działa.
Można jakoś sprawdzić czy to napewno gniazdo ładowania?
Bez woltomierza i rozkręcania obudowy nie. Ale objawy na to wskazują. Taka naprawa w serwisie na szczęście nie jest turbo droga, w 150 złotych powinna się zmieścić, tam na szybko też pewnie potwierdzą czy to na pewno w tym jest problem.
 
Klawisze w lapku mi sie zacinaja, wcisnac musze mocniej by zadzialal, jak zaniose do serwisu poradza sobie z tym ?

A dwa z czego sie to bierze taka usterka ?

Laptop uzytkuje okolo 2 lat.
 
Klawisze w lapku mi sie zacinaja, wcisnac musze mocniej by zadzialal, jak zaniose do serwisu poradza sobie z tym ?

A dwa z czego sie to bierze taka usterka ?

Laptop uzytkuje okolo 2 lat.
Problem typu komp mi się nie chce włączyć, czy w serwisie to zrobią, a może wiecie dlaczego?

Gumki się wycierają(te pod klawiszami), na płytce jakiś syf itp. Przeczyść je to krok nr. 1.
 
Problem typu komp mi się nie chce włączyć, czy w serwisie to zrobią, a może wiecie dlaczego?

Gumki się wycierają(te pod klawiszami), na płytce jakiś syf itp. Przeczyść je to krok nr. 1.

o stary nie ma mowy, juz raz klawiature taka do kompa probowalem naprawic i trafila do kosza ^^
 
Jakiś program/zestaw kodeków aby różne formaty wideo odtwarzało, windows 10 ?Do tego jeszcze wskazówki co zrobić jak komunikat 'nie można renderować pliku ' itp.
 
Mam 2 routery , wzialem do drugiego pokoju drugi router z ktorym sie chce polaczyc przez wifi na lapku ,jak sprawdzic czy sie lacze z tym dobrym routerem, a nie z tym co mam w innym pokoju ?

Oczywiscie oba routery polaczylem odpowiednim kablem.

Zrobilem tak bo chce miec lepszą łączność bo mam grube ściany w domu i musze miec drugi router w tym samym pokoju co laptop zeby mi dzialalo dobrze wifi.
 
Mam 2 routery , wzialem do drugiego pokoju drugi router z ktorym sie chce polaczyc przez wifi na lapku ,jak sprawdzic czy sie lacze z tym dobrym routerem, a nie z tym co mam w innym pokoju ?

Oczywiscie oba routery polaczylem odpowiednim kablem.

Zrobilem tak bo chce miec lepszą łączność bo mam grube ściany w domu i musze miec drugi router w tym samym pokoju co laptop zeby mi dzialalo dobrze wifi.
Wylacz 1 router:beczka:
Albo inaczej, jak sie laczy z tym co jest dalej to zamien je miejscami.
Jak nie zadziala to sprobuj pozamieniac kable tez
 
Last edited:
Mam 2 routery , wzialem do drugiego pokoju drugi router z ktorym sie chce polaczyc przez wifi na lapku ,jak sprawdzic czy sie lacze z tym dobrym routerem, a nie z tym co mam w innym pokoju ?

Oczywiscie oba routery polaczylem odpowiednim kablem.

Zrobilem tak bo chce miec lepszą łączność bo mam grube ściany w domu i musze miec drugi router w tym samym pokoju co laptop zeby mi dzialalo dobrze wifi.
Drugi router masz ustawiony jako Access Point, czy tak sobie je tylko kablem ethernet spiąłeś?
 
Drugi router masz ustawiony jako Access Point, czy tak sobie je tylko kablem ethernet spiąłeś?

kiedys byl uzywany w kawalerce tamten router i w sieci wyszukuje go jak tego w kawalerce
tu w domu mam od tego samego dostawcy ale na nowo wzialem z nowa umowa i swiatlowod tym razem

czyli np. IQ dom 10, a tamten drugi router jako IQ dom 12

Tak sobie tylko je kablem ethernet podlaczylem.
 
tak wgl probowalem cos na wzór filmiku z youtube i przekombinowalem bo przestal dzialac całkiem internet w lapku, musialem dac napraw sieć i mi karte sieciową resetowało w lapku no i działa ponownie, na chwile sie juz przestraszylem
 
kiedys byl uzywany w kawalerce tamten router i w sieci wyszukuje go jak tego w kawalerce
tu w domu mam od tego samego dostawcy ale na nowo wzialem z nowa umowa i swiatlowod tym razem

czyli np. IQ dom 10, a tamten drugi router jako IQ dom 12

Tak sobie tylko je kablem ethernet podlaczylem.
Aha.
 
Historia walki z ruterem dobrze się rozkręca, ma potencjał przebić wibrujące słuchawki


E: nie no wibrujących słuchawek nic nie przebije :juanlaugh:
 
hej, szybkie pytanko, kupowal ktos laptopa poleasingowego, jakies doswiadczenia? jakies firmy godne polecenia?
 
Hej, takie pytanko, może ktoś miał coś podobnego. Mojej dziewczynie ktoś się dzisiaj wkradł na Instagrama i w ciągu kilku minut zmienił nazwę użytkownika, imię i nazwisko, maila oraz hasło. Na szczęście konto było dalej połączone z Facebookiem i dało się zalogować właśnie przez FB i odzyskać wszystko.

Z czego mogło coś takiego wyniknąć? Złośliwe maile (ostatnio przychodzą jakieś śmiecie o bitcoinach i innych spamach) czy bardziej wyciek danych lub hasła?
 
Hej, takie pytanko, może ktoś miał coś podobnego. Mojej dziewczynie ktoś się dzisiaj wkradł na Instagrama i w ciągu kilku minut zmienił nazwę użytkownika, imię i nazwisko, maila oraz hasło. Na szczęście konto było dalej połączone z Facebookiem i dało się zalogować właśnie przez FB i odzyskać wszystko.

Z czego mogło coś takiego wyniknąć? Złośliwe maile (ostatnio przychodzą jakieś śmiecie o bitcoinach i innych spamach) czy bardziej wyciek danych lub hasła?
mialem tak kilka razy z fb, kiedy sie logowalem na obcych komputerach, twoj komp moze byc czysty, a czyjs zajebany keylogerami czy innym gownem.
 
Back
Top