Pogotowie informatyczne

przelecialem szybko google, podczas naprawy byla wymieniana karta? podczas naprawy jest tez opcja, ze mogla zostac uszkodzona.
Cała płyta główna była i z nią już chyba jest zintegrowana ta karta, mówił mi gościu ale nie bardzo pamiętam bo to było chwilę temu. Pewnie podejdę tam i zapytam.
 
Cała płyta główna była i z nią już chyba jest zintegrowana ta karta, mówił mi gościu ale nie bardzo pamiętam bo to było chwilę temu. Pewnie podejdę tam i zapytam.
hah na jednym forum typek mial podobny problem, rozkminiali tam wszystko :D
oto konkluzja:
"
Witam.
Rozwiązanie jest tylko jedne.
Wywalić kartę brodcom-a i zastąpić np. dedykowanym atherosem.
Generalnie obydwie te karty głowy nie urywają ale atheros przynajmniej działa bezproblemowo. U mnie ta sytuacja wystąpiła w lenovo g510 ale czytając różne fora problem z tą kartą (sterownikami?) mają także inne marki laptopów.
Pzdr

P.S.
W międzyczasie spróbowałem wszystkiego. Ustawień karty, routera, różnych sterowników, przełożenia przewodów od anteny i nic."

nie jest to moja rada tak ci tylko wklejam ;)
 
Mordo, planuje "na dniach" (2-3 mś) składać sobie pcta, na lapku ktory notabene mi poleciles(msi leopard gp73) juz mnie krew czasami zalewa jak czekam po 1.5h na render 3minutowego filmiku, komp nie bedzie sluzyl do gier, ale do pakietu adobe owszem, glownie affter effect i premiere pro ale nie tylko, do tego ableton + wtyczki ktore mega obciazaja zuzycie pamieci, mialem sie sklaniac ku iMacowi ale jednak pierdole to i musze zbudowac jakiegos potwora... juz od dluzszego czasu nie siedze i nie sledze podzespolow, dlatego rozsadnie na jakie polaczenie mam patrzec? Za samo pudlo chce dac do 7k, wiec rozsadnie na jakie polaczenie mam patrzec? Ryzen 5 3600 + gtx 1660 super czy cos lepszego daloby rade ? Mus to 32gb ram, 1tb ssd i1tb hdd i czy 7k to wogole wystarczajacy budzet na "potwora" o jakim marze?
 
Mordo, planuje "na dniach" (2-3 mś) składać sobie pcta, na lapku ktory notabene mi poleciles(msi leopard gp73) juz mnie krew czasami zalewa jak czekam po 1.5h na render 3minutowego filmiku, komp nie bedzie sluzyl do gier, ale do pakietu adobe owszem, glownie affter effect i premiere pro ale nie tylko, do tego ableton + wtyczki ktore mega obciazaja zuzycie pamieci, mialem sie sklaniac ku iMacowi ale jednak pierdole to i musze zbudowac jakiegos potwora... juz od dluzszego czasu nie siedze i nie sledze podzespolow, dlatego rozsadnie na jakie polaczenie mam patrzec? Za samo pudlo chce dac do 7k, wiec rozsadnie na jakie polaczenie mam patrzec? Ryzen 5 3600 + gtx 1660 super czy cos lepszego daloby rade ? Mus to 32gb ram, 1tb ssd i1tb hdd i czy 7k to wogole wystarczajacy budzet na "potwora" o jakim marze?
a co masz w tym lapku, że nie daję rady? Miałeś ograniczony budżet, czy co? Bo nie pamiętam.
 
a co masz w tym lapku, że nie daję rady? Miałeś ograniczony budżet, czy co? Bo nie pamiętam.
chyba glowny szkopul to 16gb ramu i tylko 256ssd, a terabajt hdd jest wolniejszy bodajze 5600 obrotow. I teraz mam namieszane biblioteki sampli i projektow na wolniejszym dysku, pakiet adobe tez na wolniejszym bo na te 256 to malo co sie zmiesci i poprostu ta korelacja pomiedzy nimi jest wolnaaaa. Nie wiem czy ograniczony budzet, moze nie, ale czlowiek sie rozwija i w sumie minely juz ze 2 lata spokojnie i zaczalem uzywac duzo wiecej programow, wczesniej wiecej nie potrzebowalem, nie korzystalem chociazby wogole z adobe pakietu, a teraz tak jak mowie renderuje mi 1.5h 3minutowe filmik jesli dodam pare efektow. i7-8750 i gtx1060
 
chyba glowny szkopul to 16gb ramu i tylko 256ssd, a terabajt hdd jest wolniejszy bodajze 5600 obrotow. I teraz mam namieszane biblioteki sampli i projektow na wolniejszym dysku, pakiet adobe tez na wolniejszym bo na te 256 to malo co sie zmiesci i poprostu ta korelacja pomiedzy nimi jest wolnaaaa. Nie wiem czy ograniczony budzet, moze nie, ale czlowiek sie rozwija i w sumie minely juz ze 2 lata spokojnie i zaczalem uzywac duzo wiecej programow, wczesniej wiecej nie potrzebowalem, nie korzystalem chociazby wogole z adobe pakietu, a teraz tak jak mowie renderuje mi 1.5h 3minutowe filmik jesli dodam pare efektow. i7-8750 i gtx1060
Chodzi o wolny reneder?. Timeline działa ok? Masz ustawioną akceleracje gpu? Może na samym cpu jedziesz?
 

Chodzi o wolny reneder?. Timeline działa ok? Masz ustawioną akceleracje gpu? Może na samym cpu jedziesz?
Nie nie, dobrze mam ustawione na GPU, Timeline tez wolny w chuj, plus to nie jest jakby jedyny problem, trzymam sytemowy dysk na co najmniej 30gb luzu (nie jest to latwe przy 256) a wciaz np. ableton przy dodatkowych wtyczkach zatrzyna 'trzesczec' przy zmianach, drazni ucho i tez wolno wszystko sie dzieje, ale ogolnie rzecz biorac to jest to operatywne i dziala, ale po prostu komfort i przyjemność nie ta, plus juz raczej sie ostalem i nie zamierzam ruszac dupy wiec laptop jako glowny komp mija sie z celem, na 100% skladam cos nowego niebawem i montuje centrum dowodzenia. Moze na to obciazenie lapka w jakis sposob wplywa zewnetrzna karta dzwiekowa, ale nie wydaje mi sie w sumie, jesli chcesz zasugerowac mi ze nie jest potrzebna wieksza moc to pewnie masz racje, ale wciaz chce miec wiekszy komfort pracy i chodzi mi ten PC po glowie od dluzszego czasu.
 
Nie nie, dobrze mam ustawione na GPU, Timeline tez wolny w chuj, plus to nie jest jakby jedyny problem, trzymam sytemowy dysk na co najmniej 30gb luzu (nie jest to latwe przy 256) a wciaz np. ableton przy dodatkowych wtyczkach zatrzyna 'trzesczec' przy zmianach, drazni ucho i tez wolno wszystko sie dzieje, ale ogolnie rzecz biorac to jest to operatywne i dziala, ale po prostu komfort i przyjemność nie ta, plus juz raczej sie ostalem i nie zamierzam ruszac dupy wiec laptop jako glowny komp mija sie z celem, na 100% skladam cos nowego niebawem i montuje centrum dowodzenia. Moze na to obciazenie lapka w jakis sposob wplywa zewnetrzna karta dzwiekowa, ale nie wydaje mi sie w sumie, jesli chcesz zasugerowac mi ze nie jest potrzebna wieksza moc to pewnie masz racje, ale wciaz chce miec wiekszy komfort pracy i chodzi mi ten PC po glowie od dluzszego czasu.
Sprzęt jest ok, nawet na dziś. Te dyski faktycznie są problemem. Myślę, że tutaj głównie tracisz. W trakcie pracy odpal sobie manager zadań i zobacz zużycie. Żeby było wiadomo co nie wyrabia. Ciężko teraz z pc, bo karty graficzne są bardzo drogie.

lujjpg_hppphxqe.jpg


Jednym z wyjść żeby dostać grafikę są gotowce typu


Dołożyć dyski i ramu jak za mało i jest ok.

(miałem go zapisanego, ale widzę, że już zdrożał, bo był za 4,2k chyba).
 
Lol, poszedl reinstall z oryginalnych plytek producenta lapka (dell), w7 sp1 i windows update nie hula, ie w jakiejs wersji co httpsa nie rozkminia. Hulam po catalog.update.microsoft.com ale tam jest tego tyle ze nie wiem co najpierw bo SP2 niby "nie pasuje", lol.

Edit:
O, coś idzie. Ku pamieci
KB3020369
KB3125574
 
Last edited:
Lol, poszedl reinstall z oryginalnych plytek producenta lapka (dell), w7 sp1 i windows update nie hula, ie w jakiejs wersji co httpsa nie rozkminia. Hulam po catalog.update.microsoft.com ale tam jest tego tyle ze nie wiem co najpierw bo SP2 niby "nie pasuje", lol.

Edit:
O, coś idzie. Ku pamieci
KB3020369
KB3125574
Ogarnąłeś? Nie lepiej przejść na 10? Jak się wszytko poustawia to działa świetnie. Najnowszy build 2009 20h2 śmiga wybornie. Najlepszy windows ever. Chyba, że zabytek całkowity ten lapek i nie ma sterów na win10 :). Nadal przesiadka z win7 na win10 jest za free.


lujoptyma_hppphwha.jpg

Tak śmiga u mnie po optymalizacji :).
 
Last edited:
@lugasek
za free jest nadal? Serio? Masz gdzies pod reka info jak? Ja jeszcze nigdy w sumie tego nie robilem...
U mnie ciagle leca aktualizacje, wiec nawet tam nie lukałem.

To jest ten moj stary Dell Vostro.
i7-3612QM @2.10Ghz
AMD Radeon HD 7670M (z Intel HD Graphics 4000)

Do www, youtube, netflixa, lekcji, office - perfekcyjny.

EDIT:
Windows Anytime Upgrade - ale jest lol, bo w IE jakieś błędy skryptów na stronie aktualizacji :) może jeszcze IE jest w za starej wersji? #lovemicrosoft
 
Last edited:
@lugasek
za free jest nadal? Serio? Masz gdzies pod reka info jak? Ja jeszcze nigdy w sumie tego nie robilem...
U mnie ciagle leca aktualizacje, wiec nawet tam nie lukałem.

To jest ten moj stary Dell Vostro.
i7-3612QM @2.10Ghz
AMD Radeon HD 7670M (z Intel HD Graphics 4000)

Do www, youtube, netflixa, lekcji, office - perfekcyjny.

EDIT:
Windows Anytime Upgrade - ale jest lol, bo w IE jakieś błędy skryptów :) może jeszcze IE jest w za starej wersji? #lovemicrosoft



Date masz w systemie ustawioną? Jak masz datę źle to w przeglądarce będą błędy wywalać.

Sprzęt leciwy. Jaki to model dokładnie? Zobaczę czy są sterowniki na win10.
 
Ta, tego to sie nie boje, natomiast Windows Anytime Upgrade wyrzuca mi błędy w skrypcie...
Nie potrzebujesz tego, żeby przejść na win10. Z najważniejszych rzeczy po instalacji win10 jest wyłączenie wszystkich programów działających w tle i wyłączenie aktualizacji. Jak potrzebujesz update to włączasz sobie ręcznie. Tak to ciągle coś będzie mieliło w tle.
 
@lugasek
mam tez oryginalny klucz do Office 2010, ale nie widzę nigdzie instalki na serwerach microsoftu? Na W10 64bit toto w ogole pojdzie?
 
@lugasek
mam tez oryginalny klucz do Office 2010, ale nie widzę nigdzie instalki na serwerach microsoftu? Na W10 64bit toto w ogole pojdzie?
Chyba działa, ale bez aktualizacji


 
Taaa, to ze bez aktualizacji to wiadomix, ale nawet instalatora nie wystawiaja... Córa będzie miała lapka do informatyki z excelem, na co jej funkcje 2019 czy 365.

Wiadomix, widac pakiet do sciagniecia z innych miejsc (jak winiso.pl czy softonic ale to lol troche), czy chocby stad:
(z opisu jakiegoś jutuba) ale to troche prowizorka zeby nie powiedziec wish of death...
 
Taaa, to ze bez aktualizacji to wiadomix, ale nawet instalatora nie wystawiaja... Córa będzie miała lapka do informatyki z excelem, na co jej funkcje 2019 czy 365.

Wiadomix, widac pakiet do sciagniecia z innych miejsc (jak winiso.pl czy softonic ale to lol troche), czy chocby stad:
(z opisu jakieś jutuba) ale to troche prowizorka zeby nie powiedziec wish of death...
No nie ma już oficjalnie

Co oznacza dla Ciebie zakończenie świadczenia pomocy technicznej po 13 października 2020 r.:​


Nie będzie już można pobrać pakietu Office 2010 z witryny internetowej firmy Microsoft.

Co mogę zrobić w tym przypadku?​

Zalecamy uaktualnienie pakietu Office. Twoje opcje uaktualnienia pakietu Office zależą od tego, czy korzystasz z pakietu Office 2010 w domu, czy Twoja wersja pakietu Office 2010 jest zarządzana przez dział informatyczny w Twoim miejscu pracy lub szkole.



Tutaj możesz sobie pobrać nieoficjalnie



Jak chcesz ze zintegrowanymi aktualizacjami to tutaj
 
Last edited:

Podczas instalacji win 10 odznacz wszystko co się i nie gódź się na nic. Nie twórz też konta online, tylko zrób konto offline. Jak masz wersje home to musisz odłączyć net podczas instalacji, żeby pojawiła się opcja konta offline.

Po instalacji wyłącz wszystkie apki dzialajace w tle

disable-background-apps-windows-10.jpg



Jak tam wszystko zalutujesz to możesz updaty zapałzować

pause-updates.png


i odpalać sobie ręcznie kiedy będziesz chciał.
 
Back
Top