Pogotowie informatyczne

Wyszedłem na dwór i nie da się pogadać. Za to odbiera jakieś rozmowy z eteru. Tak jak wcześniej na nasłuchu i eyszukiwaniu da się przekazać wiadomość.
Jak mocno krzyknę albo dmuchnę to na drugim słychać szum. Szkoda mi tracić więcej czasu na to.
A to ewidentnie cos z mikrofonami (i to pewnie kwestia jakosci egzemplarza, modelu).

Jak bedziesz kupowal to daj znac. Sa modele ktore spelniaja normy polskie, ale po zdjeciu/zalozeniu zworki dostosowane sa do innego kraju (gdzie np dozwolona jest wieksza moc).
 
A to ewidentnie cos z mikrofonami (i to pewnie kwestia jakosci egzemplarza, modelu).

Jak bedziesz kupowal to daj znac. Sa modele ktore spelniaja normy polskie, ale po zdjeciu/zalozeniu zworki dostosowane sa do innego kraju (gdzie np dozwolona jest wieksza moc).
Kupować to raczej nie będę. Tzn może inaczej powiem. Taki sprzęt ma niski priorytet na mojej liście zakupów.
 
Bracia Cohones
@Dzihados kto kolwiek?
Padł mnie dysk w lapku przy prubie uruchomienia pika cos w nim tylko i huj
Sam dysk to tam huj ale zdjecia co były na nim to juz nie:arielcry:
Żona mnie zajebie że tak powiem jak przepadna
Korzystał ktoś z jakiejs firmy co odzyska dane albo naprawi dyska?:płacz:
 
Bracia Cohones
@Dzihados kto kolwiek?
Padł mnie dysk w lapku przy prubie uruchomienia pika cos w nim tylko i huj
Sam dysk to tam huj ale zdjecia co były na nim to juz nie:arielcry:
Żona mnie zajebie że tak powiem jak przepadna
Korzystał ktoś z jakiejs firmy co odzyska dane albo naprawi dyska?:płacz:
Z firmy odzyskujacej nie. Mozesz go wykrecic i podlaczyc do innego kompa?
 
Bracia Cohones
@Dzihados kto kolwiek?
Padł mnie dysk w lapku przy prubie uruchomienia pika cos w nim tylko i huj
Sam dysk to tam huj ale zdjecia co były na nim to juz nie:arielcry:
Żona mnie zajebie że tak powiem jak przepadna
Korzystał ktoś z jakiejs firmy co odzyska dane albo naprawi dyska?:płacz:
Są dwa rodzaje ludzi. Ci co robią backup i ci, którzy jeszcze go nie robią.
Synchronizacja z chmurą ratuje życie.
 
Komp widzi
to SDD czy HDD? Rusza? Jest wykrywany?
Komp go wykrywa ale nie otwiera
Nie widac go jako dysk zewnetrzy tylko jest w urzedzeniach dostepny
Niewiem czy tylko czasem kom nie widzi tylko podpiecia samej przejscowki znaczy kieszeni tej od dysku , niewiem jak to sie zwie
SDD na 99%
 
@Rycho
Roznie moze z tym byc, ale jesli jest widziany jako sprzet jest szansa ze cos zrobisz samemu. Wlasnie, jaki tam byl system plikow? Bo jezeli szyfrowany to lipa.
W moich czasach posilkowalem sie Easy Recovery, to chyba teraz to:
https://alternativeto.net/software/ontrack-easyrecovery/

To jakies opensourcowe narzedzie:
https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

Ale nigdy go nie uzywalem...
Przypuszczam ze jest uszkodzony bo przy podpieciu pod kompa czy tv wydaje taki sam dzwiek
Sprubuje tych programow
ale zastanawia mnie bardziej czy jest szansa zaprawic jakby co
 
Przypuszczam ze jest uszkodzony bo przy podpieciu pod kompa czy tv wydaje taki sam dzwiek
Sprubuje tych programow
ale zastanawia mnie bardziej czy jest szansa zaprawic jakby co
Ale, że dysk SSD pika? Coś mi to nie pasuje. Podaj model tego dysku.
 
Ale, że dysk SSD pika? Coś mi to nie pasuje. Podaj model tego dysku.

No tez sie zdziwilem. :)

Dlatego pytam jakiego rodzaju to dzwiek :) jak chrobot to HDD.

@Rycho
Wyglada podobnie do tych dyskow z filmow yt do ktorych dalem linka?
wtchodzi ze to chyba jednak HDD
Taki o
western-digital-scorpio-blue-wd2500bevt-250-gb-872a243d4203212452a1ce94d670c0aa-800x467.jpg
dzwiek zaraz spróbuje wrzuci albo poszukam podobny

edyta tutaj dzwiek
https://uploadfile.pl/pokaz/1604431---nvcr.html
 
Last edited:
wtchodzi ze to chyba jednak HDD
Taki o
western-digital-scorpio-blue-wd2500bevt-250-gb-872a243d4203212452a1ce94d670c0aa-800x467.jpg
dzwiek zaraz spróbuje wrzuci albo poszukam podobny

edyta tutaj dzwiek
https://uploadfile.pl/pokaz/1604431---nvcr.html
Tak, wychodzi na to ze to 5400rpm SATA2.

Co do dźwięku, tu jest dokładnie taki sam dźwięk (trzeba flasha aktywować):
https://datacent.com/datarecovery/hdd/western_digital/Scorpio+Blue

upload_2019-1-9_10-42-40.png


No to generalnie grubo...

spindle seizure:
upload_2019-1-9_11-25-16.png

Ja tam się nie znam, ale:
Data recovery in such case involves removing platters from the hard drive in clean room environment and putting them into matching donor. This complex and precise procedure requires a lot of experience and use of specialized hardware to maintain platters in perfect alignment.
sugeruje to dość spore koszty...

Taniej może wyjść "zagramaniczna" wycieczka, którą to będziesz próbowal żonę przeprosić... Tzn w sumie się nie znam na cenach takich napraw, ale to już jest nie do zrobienia przez pana Mietka.
 
Last edited:
Tak, wychodzi na to ze to 5400rpm SATA2.

Co do dźwięku, tu jest dokładnie taki sam dźwięk (trzeba flasha aktywować):
https://datacent.com/datarecovery/hdd/western_digital/Scorpio+Blue

View attachment 13862

No to generalnie grubo...

spindle seizure:

Ja tam się nie znam, ale:

sugeruje to dość spore koszty...

Taniej może wyjść "zagramaniczna" wycieczka, którą to będziesz próbowal żonę przeprosić... Tzn w sumie się nie znam na cenach takich napraw, ale to już jest nie do zrobienia przez pana Mietka.
Spindld seizure to coś z tym elementem który trzyma talerze dysku i napędza obrót. Profesjonalnie to chyba piasta silnika dysku z łożyskiem. No i wg tego problemu zamiast napędzać to się zatrzymuje.

Jest to do wymiany oczywiście nie w warunkach domowych właśnie że względu na choćby lekki kurz.

Z opłacalnością to nie pomogę, ale tak jak pisze Dzihados taniej wyjdzie ponowna wycieczka i nowe zdjęcia.

Na przyszłość chmura do ważnych zdjęć.
 
@Cactus
nie pamiętam czy to w tym temacie pisałem, ale faktycznie, odinstalowałem Yanosika i od kilku dni nie włącza się BT.
Ale dlaczego nagle zaczął tak robić ? I co ? Mam teraz, kurna, instalować i odinstalowywać przy każdej okazji wyjazdu ?
 
@Cactus
nie pamiętam czy to w tym temacie pisałem, ale faktycznie, odinstalowałem Yanosika i od kilku dni nie włącza się BT.
Ale dlaczego nagle zaczął tak robić ? I co ? Mam teraz, kurna, instalować i odinstalowywać przy każdej okazji wyjazdu ?
Bardzo częsty problem yanosika. Może jakaś aktualizacja aplikacji skopała sprawę. Ja wywaliłem przez to yanosika na dobre, jeśli Ci zależy na korzystaniu w trasie, to pewnie będziesz musiał instalować na nowo przed każdym wyjazdem, bo nie wiem czy można to jakoś inaczej naprawić. Poszukaj w necie może się znajdzie jakieś lepsze rozwiązanie :)
 
@Cactus
nie pamiętam czy to w tym temacie pisałem, ale faktycznie, odinstalowałem Yanosika i od kilku dni nie włącza się BT.
Ale dlaczego nagle zaczął tak robić ? I co ? Mam teraz, kurna, instalować i odinstalowywać przy każdej okazji wyjazdu ?
W ustawieniach Yanosika jest menu Bluetooth i odznacz na dole te opcje z Yanosik connect itp.
 
Ja chciałem tylko zapytać czy jak ładuje power banka za długo niż jak już osiągnie te 100%, bo np. zasnę to czy ma to duży wpływ na żywotność tego powerbanka ?

(mam zajebistego za 130 zł firmy Adata o pojemnośći 20k mah z procentowym wyświetlaczem naładowania baterii zamiast diód - świetna sprawa, polecam)
 
Ja chciałem tylko zapytać czy jak ładuje power banka za długo niż jak już osiągnie te 100%, bo np. zasnę to czy ma to duży wpływ na żywotność tego powerbanka ?

(mam zajebistego za 130 zł firmy Adata o pojemnośći 20k mah z procentowym wyświetlaczem naładowania baterii zamiast diód - świetna sprawa, polecam)
pierwsza odpowiedz na google.com
 
pierwsza odpowiedz na google.com

Google.com
- Staraj się nie przeładowywać swojego powerbanka. Zbyt długie pozostawienie go pod ładowarką może sprawić, że jego żywotność będzie krótsza.
- Każde naładowanie baterii od zera do 100 procent jest jednym, pełnym cyklem ładowania. Akumulatory mają ich określoną liczbę. Według wielu producentów zapewnia, że do 500 cykli powerbank powinien zachować przynajmniej 80 procent ładunku. Doładowywanie powerbanków przez kilkanaście minut może negatywnie wpłynąć na akumulator. Warto tego unikać.

Czyli z tego wychodzi ze najlepiej poczekać aż bedzie mniej niż 10% i wtedy podłączyć i ładować do 99-100% i oczywiście pilnować, aby nie zostawić za długo bo skróci to żywotność baterii.
 
Google.com


Czyli z tego wychodzi ze najlepiej poczekać aż bedzie mniej niż 10% i wtedy podłączyć i ładować do 99-100% i oczywiście pilnować, aby nie zostawić za długo bo skróci to żywotność baterii.
Tak Sebastianie, i tak z każdą baterią/akumulatorem.
 
Back
Top