Pogotowie informatyczne

Pisałem :lol:

Taki shit mam, był kupiony na szybko, ale w sumie się sprawdzał.
Teraz bym wziął coś mocniejszego żeby mieć lepszy zasięg na piętrze. Doradzisz coś? W ogóle się nie znam na tych parametrach.
Pytanie jaki budżet, jak po taniości bym lutował coś z tego towarzystwa
Netgear Nighthawk RS400
Cudy LT500
TP Link Archer ax1500

Jak bardziej na bogato to
Asus RT-AX86S
Netgear Rax10


Ogólnie z mocą rozgłoszeniową nie poszalejesz. Ja bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu że na parterze instalujesz Nighthawka RS400 a na piętrze repeater może też być od netgeara np EX3700 i wszystko wszędzie bangla.
 
No co, zwykły podstawowy router z łopatologiczną konfiguracją, swego czasu miałem od nich C80 i problemu nie było żadnego, do domowych zastosowań daje radę :fjedzia:
W tych segmentach cenowych dla mnie tp linki, asusy, dlinki to tak naprawdę jeden wuj. Można jeszcze w Xiaomi pójść bo zbierają znośne opinie ale nie miałem osobiście z nimi styczności więc się nie wypowiem.
 
Miałem netgeara i niestety sprawiał poblemy po jednej z kolejnych aktualizacji. Kupiłem tp linka i sobie chwale.
 
Pytanie jaki budżet, jak po taniości bym lutował coś z tego towarzystwa
Netgear Nighthawk RS400
Cudy LT500
TP Link Archer ax1500

Jak bardziej na bogato to
Asus RT-AX86S
Netgear Rax10


Ogólnie z mocą rozgłoszeniową nie poszalejesz. Ja bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu że na parterze instalujesz Nighthawka RS400 a na piętrze repeater może też być od netgeara np EX3700 i wszystko wszędzie bangla.
74F866C5-A769-46C0-8ABC-DC8F7F9330BC.jpeg



Dzięki za propozycje, wieczorem na spokojnie przeglądnę wszystkie i coś zamówię.

Mam taki wzmacniacz sygnału z TPlinka, ale trochę mnie to wkurwia bo non stop mi przerzuca sieć z tej z głównego routera na tą z tego wzmacniacza i na odwrót. Odłączyłem to po dwóch dniach, nie wiem czy chujowy był jakiś czy ja coś źle skonfigurowałem.
 
View attachment 70021


Dzięki za propozycje, wieczorem na spokojnie przeglądnę wszystkie i coś zamówię.

Mam taki wzmacniacz sygnału z TPlinka, ale trochę mnie to wkurwia bo non stop mi przerzuca sieć z tej z głównego routera na tą z tego wzmacniacza i na odwrót. Odłączyłem to po dwóch dniach, nie wiem czy chujowy był jakiś czy ja coś źle skonfigurowałem.

To wygląda jakbyś miał za blisko ustawiony repeater w stosunku do routera przez to urządzenia które bazują na szukaniu najmocniejszego sygnału mogą się gubić (androida to nie dotyczy bo pod tym względem jest upośledzony i sam się nie przełączy aż nie spadnie do zera, chyba że zainstalujemy dodatkowy soft, chyba że coś się zmieniło). Teraz tak sobie myślę że jak bym stawiał dom to bym szedł w punkty dostępowe a nie w wzmaczniacz, np unifi albo coś od mikrotika. Plus że można je zasilić po PoE a minus że trzeba dociągnąć lan od routera.
 
Resetowales zawodną kurwę? :jimcarrey:
Kurwa wszystko napisałem w pierwszym poście :iamdone:

:lol:
To wygląda jakbyś miał za blisko ustawiony repeater w stosunku do routera przez to urządzenia które bazują na szukaniu najmocniejszego sygnału mogą się gubić (androida to nie dotyczy bo pod tym względem jest upośledzony i sam się nie przełączy aż nie spadnie do zera, chyba że zainstalujemy dodatkowy soft, chyba że coś się zmieniło). Teraz tak sobie myślę że jak bym stawiał dom to bym szedł w punkty dostępowe a nie w wzmaczniacz, np unifi albo coś od mikrotika. Plus że można je zasilić po PoE a minus że trzeba dociągnąć lan od routera.
No inaczej nie bardzo mam jak ustawić, to było jedyne sensowne ustawienie więc chyba się to po prostu nie nadaje do układu mojej chaty. Nie ma tragedii na górze, zasięg jest ale 1/2 kreski. Zaraz siądę do tych routwrów
 
Jakbym wziął tego na firmę to wyszedłby niecałe 600zł, ale zastanawiam się czy warto tyle płacić, czy to będzie jakaś duża różnica miedzy nim a tymi za 200-300zł.
Zależy co w domu robisz, ile masz naraz urządzeń po wifi i jakiej przepustowości potrzebujesz. Ogólnie to lepsze "bebechy" więc i większa wydajność, lepsza przepustowość, lepiej sobie poradzi z obsługą kilku urządzeń w tym samym momencie, wspiera wpa3, i oferuje naprawdę spore możliwości konfiguracji dzięki czemu można sobie go fajnie spersonalizować. Wydaje mi się że to jest pierwszy router z którym miałem do czynienia gdzie piorytetyzacja urządzeń po wifi faktycznie działa i robi robotę. Sam mam i sobie chwalę, streamy w wysokich rozdzielczościach na dwa tv + zaciąganie sporych plików z neta + duperele typu telefony, agd itp i nie dostaje zadyszki. Jak chodzi o zasięg to tutaj się nie wypowiem bo mieszkam w bloku więc siłą rzeczy powierzchnia jest mniejsza ale z żelbetem sobie radzi.
Tak czy siak nie dostaniesz urządzenia wybitnie wyróżniającego się pod kątem siły emitowanego sygnału ponieważ jest to odgórnie uregulowane normami, oczywiście dla naszego bezpieczeństwa :werdum:
 
Na telefonie przeglądam więc nie widze dobrze. Tam jest podpięty czytnik dvd/CD czy dysk HDD?
Na dole czy z boku?
kupiłem karte i nie dziala tzn sterownikow nie znajduje a te ktore mam z płyt instalowałem i dalej zle
nie powinna ta karta miec zasilania?
niby ludzie pisza ze sam sie stery instaluja ale u mnie jak zwykle cos


 
Na dole czy z boku?
kupiłem karte i nie dziala tzn sterownikow nie znajduje a te ktore mam z płyt instalowałem i dalej zle
nie powinna ta karta miec zasilania?
niby ludzie pisza ze sam sie stery instaluja ale u mnie jak zwykle cos


a podlaczyles SATA?
 
Na dole czy z boku?
kupiłem karte i nie dziala tzn sterownikow nie znajduje a te ktore mam z płyt instalowałem i dalej zle
nie powinna ta karta miec zasilania?
niby ludzie pisza ze sam sie stery instaluja ale u mnie jak zwykle cos


Chodziło mi o to czy masz normalny dysk HDD czyli taki
WD5000AAKX.jpeg



Czy SSD czyli taki
200px-Intel_DC_S3700_SSD_series%2C_bottom_side_of_a_100_GB_SATA_3.0_model.jpg



Jeśli nie masz SSD to polecam się zaopatrzyć. W tej chwili kosztują grosze a z miejsca odczujesz zmianę.
 
a sterowniki z plyty instalowales i nie wykrywa karty?
komp karte widzi ale nie moze sam znalezc sterów
z plyty jak instaltje to niby program do konca dochodzi ale dalej zle
jak recznie wsjazuje mu to tez nie znajduje :boystop:
 
No ja pierdolę jak ja tego nienawidzę. Kopiowałem BB na pendraka i nagle jakiś komunikat, że wykryto nieistniejące urządzenie (czy coś takiego, nawet kurwa nie przeczytałem uważnie) i myślałem, że się komp zawiesił więc reset a tu kurwa klawiatura i myszka nie działają. Jedno bezprzewodowe, drugie na kablu, zupełnie oddzielne, jedyne co je łączy to, że wpięye w usb... tak jak pendrak był... nienawidzę jak elektronika tak mi się zachowuje i zaraz wyjebie to przez okno :childcry:
 
No ja pierdolę jak ja tego nienawidzę. Kopiowałem BB na pendraka i nagle jakiś komunikat, że wykryto nieistniejące urządzenie (czy coś takiego, nawet kurwa nie przeczytałem uważnie) i myślałem, że się komp zawiesił więc reset a tu kurwa klawiatura i myszka nie działają. Jedno bezprzewodowe, drugie na kablu, zupełnie oddzielne, jedyne co je łączy to, że wpięye w usb... tak jak pendrak był... nienawidzę jak elektronika tak mi się zachowuje i zaraz wyjebie to przez okno :childcry:
Wygląda jakby Ci sterowniki spierdoliły, skoro wykryto nieistniejący sprzęt, ale dziwne bo Windows powinien sam ogarniać na swoich wszytych w system
 
Wygląda jakby Ci sterowniki spierdoliły, skoro wykryto nieistniejący sprzęt
Dwa pendraki były wpięte z przodu, klawa i mysz z tyłu. Mogło jakoś jebnąć porty usb? Pod kątem hardware? To jest jakoś połączone?

Jak sterowniki (co brzmi logicznie) to co ja, kurwa, mam teraz z tym gównem w dupe jebanym zrobić?

:sad2:
 
Dwa pendraki były wpięte z przodu, klawa i mysz z tyłu. Mogło jakoś jebnąć porty usb? Pod kątem hardware? To jest jakoś połączone?

Jak sterowniki (co brzmi logicznie) to co ja, kurwa, mam teraz z tym gównem w dupe jebanym zrobić?

:sad2:
Wpierw sprawdź czy porty sprawne, wsadz pendraka w każdy i czy system wykryje. Sterowniki od klawy i myszki powinien sam znaleźć, jak nie to w menedżera urządzeń wejdź i sam wyszukaj na liście mysz i klawe i włącz szukanie sterowników.
 
Ja pierdolę, no patrzcie na to, kurwa, jaki to jest chuj złośliwy. Wszystkie skopiował a pierwszy spierdolił i nawet nie możemy zacząć dzisiaj wieczorem.

Prawo Murphiego to jest jakiś, kurwa, czysto naukowy fakt :facepalm:
 

Attachments

  • IMG_20230627_212151.jpg
    IMG_20230627_212151.jpg
    306.6 KB · Views: 14
Wpierw sprawdź czy porty sprawne, wsadz pendraka w każdy i czy system wykryje. Sterowniki od klawy i myszki powinien sam znaleźć, jak nie to w menedżera urządzeń wejdź i sam wyszukaj na liście mysz i klawe i włącz szukanie sterowników.
Ja się nie mogę nawet zalogować do kompa, po uruchomieniu dochodzi do ekranu z hasłem i czeka a ja z fiutem w ręce zostałem

Mysz i klawa nie reaguje w żadnym porcie
 
Ja się nie mogę nawet zalogować do kompa, po uruchomieniu dochodzi do ekranu z hasłem i czeka a ja z fiutem w ręce zostałem

Mysz i klawa nie reaguje w żadnym porcie
To wołaj @Roshi co żeś mu tam w linku sprzedał za trypla do pibrania że mu kompa wyjebało?
:roberteyeblinking:

No to bez klawiatury chujnia jak hasła nie wpiszesz, nawet nie ma jak wbić w tryb awaryjny windowsa chyba
 
Back
Top