Pogotowie informatyczne

pomozecie poskładać laptopa takiego zwykłego, aby League of Legends dobrze działało i tyle do max 3k
(mój stary ~8-letni laptop z HDD jest wiec jak wjedzie nowy jakikolwiek laptop z SSD to roznica bedzie nie z tej ziemi dla mnie pewnie)

na tej stronie ponoć najlepiej

@Roshi @Szaba i nie wiem kto tam jeszcze ekspert w tej dziedzinie
ja juz od dawna nie bawie sie w skladanie kompow, jesli chodzi o dysk to przeciez ten HDD w starym kompie mozesz wymienic na SSD
 
Panowie, potrzebuję pomocy z telefonem
Realme 7.
Od jakiegoś czasu podczas przechodzenia między aplikacjami telefon automatycznie odświeża aplikacje/przeglądarki. Skutek jest taki, że np kiedy chcę zapłacić blikiem i przechodzę do aplikacji banku żeby wygenerować kod to przy powrocie do przeglądarki strona się odświeża i najczęściej zamówienie do opłacenia "ginie". Czasami uda się wpisać kod blik, ale wtedy przy powrocie do aplikacji banku jestem już wylogowany i nie mogę potwierdzić zakupów. To oczywiście jeden z przykładów, wcześniej się tak nie działo, można to gdzieś zmienić w ustawieniach?
 
Panowie, potrzebuję pomocy z telefonem
Realme 7.
Od jakiegoś czasu podczas przechodzenia między aplikacjami telefon automatycznie odświeża aplikacje/przeglądarki. Skutek jest taki, że np kiedy chcę zapłacić blikiem i przechodzę do aplikacji banku żeby wygenerować kod to przy powrocie do przeglądarki strona się odświeża i najczęściej zamówienie do opłacenia "ginie". Czasami uda się wpisać kod blik, ale wtedy przy powrocie do aplikacji banku jestem już wylogowany i nie mogę potwierdzić zakupów. To oczywiście jeden z przykładów, wcześniej się tak nie działo, można to gdzieś zmienić w ustawieniach?
Spróbuj najpierw wyczyścić przeglądarke , odinstaluj i zainstaluj ponownie...
Pamiętaj że stracisz. z niej dane
 
Chyba nie ma to znaczenia, bo problem występuje zarówno na chrome jak i na brave...
Sprawdź czy w uprawnieniach nie masz ograniczonego działania w tle lub czy telefon nie działa w trybie oszczędzania energii i ubija aplikacje w tle
 
Panowie, potrzebuję pomocy z telefonem
Realme 7.
Od jakiegoś czasu podczas przechodzenia między aplikacjami telefon automatycznie odświeża aplikacje/przeglądarki. Skutek jest taki, że np kiedy chcę zapłacić blikiem i przechodzę do aplikacji banku żeby wygenerować kod to przy powrocie do przeglądarki strona się odświeża i najczęściej zamówienie do opłacenia "ginie". Czasami uda się wpisać kod blik, ale wtedy przy powrocie do aplikacji banku jestem już wylogowany i nie mogę potwierdzić zakupów. To oczywiście jeden z przykładów, wcześniej się tak nie działo, można to gdzieś zmienić w ustawieniach?

przywróć telefon do ustawień fabrycznych
 
Sprawdź czy w uprawnieniach nie masz ograniczonego działania w tle lub czy telefon nie działa w trybie oszczędzania energii i ubija aplikacje w tle
Dzięki panowie za chęci, ale niestety nic nie działa, żadnych ograniczeń nie mam, brak oszczędzania energii, już kompletnie nie wiem jak to ugryźć.
 
Dzięki panowie za chęci, ale niestety nic nie działa, żadnych ograniczeń nie mam, brak oszczędzania energii, już kompletnie nie wiem jak to ugryźć.
Screenshot_2023-11-22-20-18-50-53_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg



Screenshot_2023-11-22-20-19-04-20_ab1359306de43320f9557c797b1c4be5.jpg




Nie wiem jaką masz wersję androida, ja w 13 mam tak ustawione i nic nie zamyka apek w tle.
Możliwe że z jakiegoś powodu brakuje ramu i system zawiesza działanie aplikacjie w tle, albo masz jakąś inną aplikacje do zarządzania energią zainstalowaną i zbyt restrykcyjnie ustawiona
 
View attachment 84662


View attachment 84663



Nie wiem jaką masz wersję androida, ja w 13 mam tak ustawione i nic nie zamyka apek w tle.
Możliwe że z jakiegoś powodu brakuje ramu i system zawiesza działanie aplikacjie w tle, albo masz jakąś inną aplikacje do zarządzania energią zainstalowaną i zbyt restrykcyjnie ustawiona
Dzięki wielkie, w końcu działa jak powinno!
 
Hmmm, nie sądziłem że będę miał takie problemy.

Od wczoraj mam Sapphire rx7800xt Gaming 16gb no i dzieja sie dziwne rzeczy.

W Brave musiałem dodać --disable-gpu bo czasem miałem czarny ekran. To pierdoła, choć już dziwne.

Natomiast w Wieśka nie mogę zagrać, bo się wiesza (mam wyświetlony ekran, kursor myszy wieśkowy, rusza się, ale w nic nie mogę kliknąć).
Ostatnie takie problemy z grafiką to miałem kilka eonów temu, od czego zacząć? Od zwrotu karty? XD

Stery (AMD Adrenalin) mam z wczoraj, 23.11.1, winda aktualna, wiesiek sciągnięty wczoraj z GOGa, więc też up-to-date.
 
Hmmm, nie sądziłem że będę miał takie problemy.

Od wczoraj mam Sapphire rx7800xt Gaming 16gb no i dzieja sie dziwne rzeczy.

W Brave musiałem dodać --disable-gpu bo czasem miałem czarny ekran. To pierdoła, choć już dziwne.

Natomiast w Wieśka nie mogę zagrać, bo się wiesza (mam wyświetlony ekran, kursor myszy wieśkowy, rusza się, ale w nic nie mogę kliknąć).
Ostatnie takie problemy z grafiką to miałem kilka eonów temu, od czego zacząć? Od zwrotu karty? XD

Stery (AMD Adrenalin) mam z wczoraj, 23.11.1, winda aktualna, wiesiek sciągnięty wczoraj z GOGa, więc też up-to-date.
Oddaj to gówno i kup sobie porządną konsole. Kalkulator bardziej nadaje się do liczenia pieniędzy niż grania.
 
Hmmm, nie sądziłem że będę miał takie problemy.

Od wczoraj mam Sapphire rx7800xt Gaming 16gb no i dzieja sie dziwne rzeczy.

W Brave musiałem dodać --disable-gpu bo czasem miałem czarny ekran. To pierdoła, choć już dziwne.

Natomiast w Wieśka nie mogę zagrać, bo się wiesza (mam wyświetlony ekran, kursor myszy wieśkowy, rusza się, ale w nic nie mogę kliknąć).
Ostatnie takie problemy z grafiką to miałem kilka eonów temu, od czego zacząć? Od zwrotu karty? XD

Stery (AMD Adrenalin) mam z wczoraj, 23.11.1, winda aktualna, wiesiek sciągnięty wczoraj z GOGa, więc też up-to-date.

Nie pojebały Ci się tematy? :einsteinsmoke:
 
Oddaj to gówno i kup sobie porządną konsole. Kalkulator bardziej nadaje się do liczenia pieniędzy niż grania.
Hmmm, a teraz się nie wiechnął, dafak?

EDIT:
A nie, wiechnął się znowu :(

OStatnio poprawili dla 7900, ale jak widac nie 7800 :(
 
Last edited:
Hmmm, nie sądziłem że będę miał takie problemy.

Od wczoraj mam Sapphire rx7800xt Gaming 16gb no i dzieja sie dziwne rzeczy.

W Brave musiałem dodać --disable-gpu bo czasem miałem czarny ekran. To pierdoła, choć już dziwne.

Natomiast w Wieśka nie mogę zagrać, bo się wiesza (mam wyświetlony ekran, kursor myszy wieśkowy, rusza się, ale w nic nie mogę kliknąć).
Ostatnie takie problemy z grafiką to miałem kilka eonów temu, od czego zacząć? Od zwrotu karty? XD

Stery (AMD Adrenalin) mam z wczoraj, 23.11.1, winda aktualna, wiesiek sciągnięty wczoraj z GOGa, więc też up-to-date.
 
Laptop widzi wszystkie wifi oprócz domowego, wcześniej nie było problemu, co więcej wifi na każdym innym urządzeniu działa tylko nie na lapku. O co kaman? :sos:
 
Laptop widzi wszystkie wifi oprócz domowego, wcześniej nie było problemu, co więcej wifi na każdym innym urządzeniu działa tylko nie na lapku. O co kaman? :sos:
Nie zmieniałeś ustawień na routerze żeby ukryć SSID (nazwę) sieci?

Edit, albo zmieniłeś pasmo z 2.4 Ghz na 5
 
Nie zmieniałeś ustawień na routerze żeby ukryć SSID (nazwę) sieci?

Edit, albo zmieniłeś pasmo z 5 Ghz na 2.4 albo odwrotnie
No właśnie najlepsze jest to że nic nie grzebałem przy laptopie i routerze i nie jestem w stanie zrozumieć co się wydarzyło :fjedzia:
Nie zmieniałeś ustawień na routerze żeby ukryć SSID (nazwę) sieci?

Edit, albo zmieniłeś pasmo z 2.4 Ghz na 5
 
No właśnie najlepsze jest to że nic nie grzebałem przy laptopie i routerze i nie jestem w stanie zrozumieć co się wydarzyło :fjedzia:
A jak dodasz sieć ręcznie to też nie połączy? Usuń ją najpierw z zapamiętanych sieci w systemie
 
A jak dodasz sieć ręcznie to też nie połączy? Usuń ją najpierw z zapamiętanych sieci w systemie
Niestety dalej nic
Po kablu jest net? Jak nie ma to może karta sieciowa padła?
Przez wifi,na każdym urządzeniu wifi w domu działa,jak zrobię hot spota z telefonu to od razu się łączy, wszystkie inne wifi też wyszukuje tylko nie tą z którą był połączony
 
Inne sieci widzi, tylko jego nie ma na liście wifi.

@Martin Spróbuj tam jeszcze udostępnić sieć wifi z telefonu (tethering) ciekawe czy laptop ją zobaczy

Niestety dalej nic

Przez wifi,na każdym urządzeniu wifi w domu działa,jak zrobię hot spota z telefonu to od razu się łączy, wszystkie inne wifi też wyszukuje tylko nie tą z którą był połączony
Kurwa, rzeczywiście, jak ja to czytałem? :confused:
 
Niestety dalej nic

Przez wifi,na każdym urządzeniu wifi w domu działa,jak zrobię hot spota z telefonu to od razu się łączy, wszystkie inne wifi też wyszukuje tylko nie tą z którą był połączony.

jeszcze reset karty sieciowej w lapku możesz zrobić albo ją odinstaluj całkiem z systemu (ewentualnie uruchomić narzędzie do diagnostyki sieci)
 
Back
Top