Pogotowie informatyczne

Najlepszy program do przeglądania i katalogowania zdjęć. Korzystam bez przerwy od początku lat 2000 a może i troszkę wcześniej. Polecam. Oprócz płatnych wersji jest też w pełni funkcjonalna darmowa:


A tu bezpośredni link do wersji darmowej. Trzeba utworzyć konto
 
TOTAL COMMANDER
Moim zdaniem najlepszy na rynku manager plików. Korzystam od wielu lat i polecam każdemu. Bardzo przydatny gdy pracujemy z dużą ilością plików.
Mam wersje płatną, a na drugim kompie używam darmowego klona: double commander, nawet wtyczki od TC działają.
 
Nie posiadam administratora u siebie na laptopie bo raz przypadkowo usunalem profil admina...
A chcialbym zrobic formata (ale teraz się nie da z perspektywy Dysku - bo potrzeba praw administrator by to zrobić)

Kiedyś jak jeszcze mialem komputer robiłem to za pomocą resetu komputera i potem wciskało się jakiś klawisz, ale wtedy miałem płytkę z windowsem - tutaj w laptopie to nawet CD-romu nie ma, a poza tym windowsa tez juz nie posiadam)

Da się zrobić ten format za pomocą ponownego uruchomienia systemu i wciśnięcia jakiegoś magicznego klawisza czy już zostaje tylko opcja zaniesienia do serwisu ?
 
Nie posiadam administratora u siebie na laptopie bo raz przypadkowo usunalem profil admina...
A chcialbym zrobic formata (ale teraz się nie da z perspektywy Dysku - bo potrzeba praw administrator by to zrobić)

Kiedyś jak jeszcze mialem komputer robiłem to za pomocą resetu komputera i potem wciskało się jakiś klawisz, ale wtedy miałem płytkę z windowsem - tutaj w laptopie to nawet CD-romu nie ma, a poza tym windowsa tez juz nie posiadam)

Da się zrobić ten format za pomocą ponownego uruchomienia systemu i wciśnięcia jakiegoś magicznego klawisza czy już zostaje tylko opcja zaniesienia do serwisu ?
Musisz do biosu wbić, ustawić bootowalny USB, i później z poziomu biosu formatowac. Tak kiedyś się robiło, nie wiem. Dalej chyba działa ten sposób
 
Musisz do biosu wbić, ustawić bootowalny USB, i później z poziomu biosu formatowac. Tak kiedyś się robiło, nie wiem. Dalej chyba działa ten sposób

No i to już pewnie mnie przerośnie.
Nie mam windowsa pod USB zeby podlaczyc jakby co.
 
Konta administratora nie da się usunąć z profilu o niższej randze. A konto takiego systemowego administratora jest ukryte przed właśnie takimi dzbanami i można je włączyć z wiersza poleceń,a później ukryć żebyś znowu nie spierdolił.
 
Konta administratora nie da się usunąć z profilu o niższej randze. A konto takiego systemowego administratora jest ukryte przed właśnie takimi dzbanami i można je włączyć z wiersza poleceń,a później ukryć żebyś znowu nie spierdolił.

nie usuwalem z wiersza tylko w opcjach profilu w panelu sterowania i przypadkowo usunalem
 
Kurwa, chciałem sformatować pendraka na exFAT ale mówiło, że jest zabezpieczony przed zapisem. No to wejszłem w opcje i tam w uprawnieniach zaznaczony był tylko odczyt.
W jakimś zaciemnieniu (jestem jeszcze przed śniadaniem :awesome: ) zamiast zaznaczyć pozostałe to odznaczyłem odczyt i dałem zastosuj. Teraz nie mogę już nic na nim zrobić, ani usunąć, ani skopiować na niego, ani zaznaczyć czegokoliwek.

Co robić!? :beczka:


1692691850454.png
 
Kurwa, chciałem sformatować pendraka na exFAT ale mówiło, że jest zabezpieczony przed zapisem. No to wejszłem w opcje i tam w uprawnieniach zaznaczony był tylko odczyt.
W jakimś zaciemnieniu (jestem jeszcze przed śniadaniem :awesome: ) zamiast zaznaczyć pozostałe to odznaczyłem odczyt i dałem zastosuj. Teraz nie mogę już nic na nim zrobić, ani usunąć, ani skopiować na niego, ani zaznaczyć czegokoliwek.

Co robić!? :beczka:


View attachment 75684
Dobra chuj, wyjebię go do śmieci :beczka:
 
Spróbuj jakimś programem zewnętrznym np Rufus. Wprawdzie przeznaczenie zupełnie inne, bo do tworzenia bootowanych pendrive, ale była tam kupa różnych innych opcji. Jest jeszcze USB Disk Storage Format Tool. Dawno się w coś takiego nie bawiłem.
 
Last edited:
Ktoś poleci jaki mogę sobie laptopik gamingowy kupić? Raczej będę celował w używkę, a totalnie wybiegłem z obiegu
 
Spróbuj jakimś programem zewnętrznym np Rufus. Wprawdzie przeznaczenie zupełnie inne, bo do tworzenia bootowanych pendrive, ale była tam kupa różnych innych opcji. Jest jeszcze USB Disk Storage Format Tool. Dawno się w coś takiego nie bawiłem.
Jebać :)
 
Siemka Pany, myślę że to odpowiedni dział na takie pytania.
1) Jaki laptop do 4 tysi polecacie? Lapek dla mnie do pracy przede wszystkim, nie żaden gamingowy, jedynie pewnie Football Manager będzie trochę grany.
2) Jaki najtańszy laptop według was spełniałby podstawowe wymagania do pracy? Tu wykorzystywany byłby przede wszystkim pakiet Office i jakieś proste programu typu Scratch itp. Da się ogarnąć jakiś do 2 tysi? Na używki pewnie nie ma co patrzeć?
3) Powiedzmy, że macie dużo starych i bardzo słabych laptopów Dell (nie znam dokładnych parametrów), które mają na pewno ponad 8 lat, a niektóre z niemal totalnie rozwaloną baterią. Jakieś firmy skupują takie statucie, a może na części to jakoś ogarnąć?
Będę wdzięczny za opinie ekspertów :tiphatb:
 
Problem ze smartfonem.
Motorolla G22
Nie mam dostępu do folderu "android", chciałem tam wkleić folder, ale wyskakuje komunikat że "ze względu na moją prywatność folder jest niedostępny". Google nie pomogło, nie mam chwilowo dostępu do komputera.
 
jpeg-optimizer-IMG-20231025-162713.jpg


Pacjent gotowy. Rozbieram całkowicie, czyszczę, wymieniam pastę na procesorze. Podejrzewam, że w napędzie na płyty spadła jedna rolka więc też to sprawdzę. Moje pierwsze podejście mam nadzieję że pacjent będzie żył.
Solidnie przygotowany, ja ze 3 lata wstecz PS4 rozebrałem żeby wymienić pastę i termopady wyposażony tylko w torx'a xD
Czułem się jak saper, robiłem wszystko 1 raz z jakiegoś filmu na yt. O dziwo nic nie urwałem i konsola żyje do dziś i ma się dobrze ale drugi raz chyba bym jej już nie otwierał. Wszystko tam takie delikatne i cienkie, kabelki wtyczki, masakra jakaś dla małych chińskich rączek zabawa.
 
Operacja zakończona sukcesem. Konsola rozebrana, poddana inspekcji. Widać, że była otwierana. Jest tam taki metalowy guard na którym spoczywa płyta główna i są tam ślady rdzy lol. Wiatrak chyba też zamiennik. Wymieniłem pastę, wyczyściłem tak na 90 procent.
Robiłem to oglądając poradnik na YouTube ale teraz ogarniam to od buta. Łatwa sprawa.

Nie obyło się bez zastrzyku adrenaliny. Gdy rozbierałem konsole w środku była płyta bo zapomniałem wyciągnąc. Po rozebraniu napędu wyjąłem ja manualnie. Po złożeniu konsola dalej myślała że w środku jest dysk i nie mogłem wsadzić płyty bo podniósła się taka plastikowa blokada. Nawiasem mówiąc ta blokada powodowała, że jedna z rolek prowadzących płyty była w innej pozycji niż powinna.
Ponownie więc ściągnąłem pokrywę i tym razem od razu napęd Blu-ray bez wyciągania zasilacza. Wsadziłem płytę do środka myśląc że konsola zobaczy teraz płytę i blokada sama opadnie. Tak się nie stało jednak. Po przyciśnieciu klawsza za którymś razem konsola chciała wypluć płytę ale zatrzymała się ona na tej blokadzie.
Wyjąłem ponownie napęd rozkręciłem go wyciągnąłem manualnie płytę. I w tym samym momencie plastikowa blokada opadła i rolki się wyozycjonowaly.
A przez to źle ułożenie rolek zapłaciłem za konsole mniej bo trzeba było płyty lekko popychać. Teraz te płyty ciągnie jak dziwka portowa.

Pierwszy raz otwierałem konsole, podczas procesu lekko zjebałem ale ostatecznie udało się ogarnąć temat i naprawiłem coś dzięki czemu zapłaciłem mniej za konsole.



Za kilka dni wrzucam SSD. Wersja fat którą posiadam akurat nie obsługuje sata3 w porównaniu do pro więc wzrost prędkości nie będzie jakoś fenomenalny ale zamontowany dysk ma 8 lat. Ssd nie mają mechanicznych części są więc mniej awaryjne i taki update będzie robiony.
 
pomozecie poskładać laptopa takiego zwykłego, aby League of Legends dobrze działało i tyle do max 3k
(mój stary ~8-letni laptop z HDD jest wiec jak wjedzie nowy jakikolwiek laptop z SSD to roznica bedzie nie z tej ziemi dla mnie pewnie)

na tej stronie ponoć najlepiej

@Roshi @Szaba i nie wiem kto tam jeszcze ekspert w tej dziedzinie
 
Last edited:
Pytanie czy Dysk SSD M.2 PCIe 512 GB będzie wpływał na szybkość laptopa względem tego co ma 256GB czy to bez różnicy?
 
Back
Top