Piłka nożna

2748fcd45478329d314ec5d6c0a876e2.png
 
Ale to jest dobry poziom. Mou przecież zanim został trenerem był tłumaczem Sir Bobby'ego Robsona. Każdy naród na świecie mówi po angielsku z troszeczkę innym akcentem i nie każdy mówi tak jak aktorzy w amerykańskich filmach. Wiem, że trochę kłują w uszy niektóre zwroty, jak np. "sri", ale przypuszczam, że w portugalii to może być normalne. Jak byłem w Grecji to Grecy mówili np. Tenk ju wery maC (zamiast macz) a będąc w Holandii słyszałem JEŚ, zamiast Yes.
 
no i lesniodorski wybrnal z sytuacji z saganem



https://www.youtube.com/watch?v=nvzI112KLcY&feature=youtu.be



:D
 
@Uefo



Mnie nie o akcent chodzi. U mnie to tez roznie wyglada, choc musze nieskromnie stwierdzic, ze jest nieco lepszy :-) Chodzi o sposob budowania zdan i slownictwo. Po prostu wydawalo mi sie, ze za tyle kasy jego angielski jest przynajmniej na poziomie CEP.



PS.



Podejrzewam, ze jego hiszpanski jest o niebo lepszy :-)
 
Eto podobno jutro już na testach medycznych w Evertonie



Benatia (Roma) jest już tuż przed podpisaniem kontraktu z MU, Bayernem i Chelsea - trzy różne telewizje podały trzy różne kluby... brawo :)
 
Juz jest w Manchesterze , ten z tylu za kierowca to Di Maria , BBC podaje ze bedzie kosztował 60 mln funtów



//oi60.tinypic.com/317d4qx.jpg
 
:-) To juz jakas moda tego lata, Lampard oglosił zakonczenie kariery reprezentacyjnej.



Dolacza miedzy innymi do Lahma, Xaviego, Gerrarda i Pera Mertesackera
 
liczyłem że Arsenal przechwyci Eto'o bo jest turbo bieda na ataku, Giroud najprawdopodobniej 3 miechy out, Sanogo też znowu kontuzjowany nie wiadomo co, nie ma żadnego napastnika nominalnego.
 
okienko do niedzieli, więc zaczyna się najgorętszy okres transferowy- najnowsze plotki:



-Chelsea z Milanem dogadane tylko Torres nie zgadza się




@GuillemBalague
http://https://twitter.com/GuillemB...rresa&tw_i=504035710803136513&tw_p=tweetembed



AC Milan and Chelsea close to agree a fee for Torres. BUT (big but) NO AGREEMENT WITH PLAYER. So, NOT DEFINITIVE HE WILL JOIN.








-Falcao dogaduje się z Realem



-Shaqiri bliski opuszczenia Bayernu-chętni Juventus i Atletico



-De Jong na celowniku United











Oby LvG zaczał się spinać bo narazie chłopaki przegrywają z Milton Keynes Dons1:0 do przerwy
 
Szanowne madridismo,

Mój cykl w Realu Madryt dobiegł końca. Opisanie w kilku linijkach wszystkiego co przeżyłem jest niemożliwe, jednak warto napisać ten list, żeby zakomunikować co czuję w chwili pożegnania. W ciągu tych czterech lat miałem zaszczyt noszenia tej koszulki, nie czuję nic innego niż dumę z powodu wszystkiego, co przeżyłem i osiągnąłem razem z moimi kolegami.



Niestety, dzisiaj odchodzę, ale chcę jasno stwierdzić, że to nie było moje życzenie. Jak każda pracująca osoba, zawsze chciałem się rozwijać. Po zdobyciu dócimy pojechałem na mundial z nadzieją na gest od dyrekcji, co nigdy się nie wydarzyło. Mówiono o wielu sprawach i wielu kłamstwach. Starano się przypisać mi inicjatywę w sprawie opuszczenia klubu, ale tak nie było. Niestety, mój styl gry pewnej osobie nie odpowiadał. Prosiłem o jedną rzecz, coś, co było sprawiedliwe. Jest wiele rzeczy, które ja cenię i wiele z nich nie ma nic wspólnego z moją pensją. Mam nadzieję, że znajdę te rzeczy w Manchesterze United, jednym z największych klubów na świecie, z którym mam nadzieję tworzyć historię.



Miałem szczęście, że mogłem dzielić szatnię z fantastycznymi zawodnikami, którzy byli jednocześnie najlepszymi kolegami. Myślę, że to było kluczowe przy zdobyciu dócimy. Chcę poprosić o wybaczenie za wszystkie sprawy, w których się pomyliłem, na boisku czy poza nim. Nigdy nie chciałem nikomu zaszkodzić. Dawałem z siebie wszystko w tej koszulce w każdym meczu i każdy mecz traktowałem tak, jakby był moim ostatnim. Czasami coś mi wychodziło, a czasami nie, jednak mogę zapewnić, że zawsze dawałem z siebie maksimum.



Chciałem wyrazić wdzięczność Hiszpanii za wszystko, co mi dała. W szczególności za to, że moja córka mogła się urodzić na tej ziemi. W wyjątkowy sposób chciałem podziękować ludziom ze szpitala Montepróncipe, których zawsze będę nosił w sercu. Moja żona, moja córka i ja będziemy im dozgonnie wdzięczni. Dziękuję także moim kolegom, którzy zawsze mnie wspierali, w dobrych i złych chwilach, i sztabom trenerskim, z którymi przyszło mi pracować. Dziękuję wszystkim osobom, które każdego dnia pracują w klubie i z którymi mam znakomite relacje.



Życzę Realowi Madryt znakomitego sezonu i osiągnięcia celów, których ten klub zawsze szuka. Na zawsze zapamiętam tę chwilę z Superpucharu, gdy wyszedłem na Bernabóu i otrzymałem niesamowite wsparcie od publiczności. Bardzo dziękuję. Do tej pory mam gęsią skórkę. Nie mogłem otrzymać lepszego pożegnania w moim, niestety, ostatnim meczu w tym klubie.



°Hala Madrid! °Y hasta siempre!

óngel Di Maróa • .



Ciekawe o jakiej osobie mówi Angel..
 
Eh ja wiem, że dziś w Manchesterze wszyscy żyją Di Marią ale przegrywać 3:0 z MK Dons to już przesada. Pokazuje to jak słabą ławkę ma United



Man Utd: De Gea, Vermijl, Evans, Michael Keane, James, Janko, Anderson, Kagawa, Powell, Welbeck, Hernandez.
 
elson właśnie chciałem o tym napisać :-)
Maribor :-)

edit Manchester przegrywa 4:0 chyba że livesports mi się popsuł :-)
 
Back
Top