1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Góry - rekreacja, turystyka, wspinaczka

Discussion in 'Rocks Trening' started by Matszo92, Jul 2, 2017.

1. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,099
    Zdobyte Lajki:
    28,312
    Punkty:
    3,190
    Tylko 5??
    @Dzihados?
    Chyba coś zmienili i można więcej

2. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Moszna...
    Moszna wincyj!

3. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,085
    Zdobyte Lajki:
    1,110
    Punkty:
    290
    Jakby to miał być jakiś weekend albo przedłużony weekend to wystarczy, że się zgadamy tak choćby tydzień wcześniej to mogę zawsze! :śmiech: Jak w tygodniu to trochę gorzej i musiałbym ciut wcześniej wiedzieć.

Tjo likes this.
  4. zoom

zoom PRIDE FC
    Middleweight

Komentarze:
    6,894
    Zdobyte Lajki:
    2,025
    Punkty:
    1,190
    @Tjo wypad na mont balnc kozak, propsuje mocno :redford:

Na Kilimandżaro byłeś/wybierasz się?

Moja ostatnia przygoda z górami to był Kasprowy z buta na kolonii w podstawówce, także w chuj dawno temu :D

Tjo likes this.
  5. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    Dzięki za dobre słowo!

Wiesz co, co do Kilimandżaro, czemu nie? Pomyślimy w przyszłości... na 2018 rok chciałem coś na Kaukazie, pochwytać - klasyki - Elbrus i Kazbek. Jeżeli jest warun to mimo że wyższe od Blanca znajomek mówił, że o wiele łatwiejsze. Klasa trudności jak Czantoria, jedynie na szczeliny trzeba uważać no i oczywiście idziesz dużo dłużej niż na Czantorię ;-) Ale generalnie nie ma specjalnie jakiś trudności technicznych... szlak typowo trekkingowy.

Co do Afryki najpierw myślałem jak Opatrzność pozwoli i da czas i zdrowie o Jeb Toukhal w Maroku - najwyższy szczyt Afryki Północnej. Gadałem z Marokańcami, z Marrakeszu dosłownie za parę Euro podjeżdżasz praktycznie pod sam szczyt. A do Marrakeszu są tanie linie z PL ;-) Góra nie jest trudna, ale obawiam się jedynie tego dźwigania wody ze sobą ;-)

W Afryce rajcuje mnie Ruwenzori z Górą Stanleya - jedne z najbardziej dziewiczych i oryginalnych gór na świecie. Ok. 5000 m n.p.m., ale nie wiem jak teraz z poruszaniem się tam, bo jest tam Park Narodowy. Poczytaj sobie o tym w wolnej chwili.

Co do Twojego Kasprowego to szacun i mówię całkiem poważnie. W dzisiejszych czasach, kiedy napierdalajo stada kolejko to jest mega wyczyn, poza tym szybciej wejdziesz niż będziesz czekać i wjedziesz. Z resztą pomijając to wszystko. Jest to świetny szlak z Kuźnic przez Myślenickie Turnie z tym pierdolnięciem na wierzchołek albo z Hali Gąsienicowej. Widokowo bajka. Ćpanie krajobrazu 100%.

Dzihados likes this.
  6. VoRaNeK

VoRaNeK Jakub Chrzciciel Cohones

Komentarze:
    17,213
    Zdobyte Lajki:
    16,751
    Punkty:
    3,192
    Miasto:
    Krosno
    Ja skupiam się na razie na Tatrach. Tak jak pisałem priorytet to Rysy, później Kościelec i coś z Granatów. Za rok pomyślimy o Orlej i Mięguszach

Tjo likes this.
  7. Tjo

Tjo Moderator Cohones

Komentarze:
    2,738
    Zdobyte Lajki:
    1,463
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Niewolnicze Południe
    I to mi się podoba - stopniowo, na spokojnie... Rysy od PL czy od SK? Kościelec bardzo przyjemny, Granaty też świetny szlak!

Mięgusze? Nie myl Mięguszowieckiej Przełęczy pod Chłopkiem z Mięguszami - Mięguszowiecki Szczyt Wielki, Mięguszowiecki Szczyt Pośredni, Mięguszowiecki Szczyt Czarny, na które nie prowadzi żaden znakowany szlak... ale jeżeli masz ochotę na tego wielkiego sqrwysyna (MSW) górującego nad Morskim Okiem to służę pomocą. Jest droga zarówno od PL, jak i od SK. Od Słowacji łatwiej - tzw. Drogą Pierwszych Zdobywców. Od PL trochę trudniej, ale warto przy okazji też zahaczyć o taki szczyt jak Cubryna. Przypominam, że w TPN mandat za to :-)

MOko.z.Mięgusza.jpg Mięgusz.z.Cubryny.jpg

lwzz likes this.
  8. VoRaNeK

VoRaNeK Jakub Chrzciciel Cohones

Komentarze:
    17,213
    Zdobyte Lajki:
    16,751
    Punkty:
    3,192
    Miasto:
    Krosno
    Rysy od slowackiej i powrot po polskiej.

Oczywisci chodzilo mi o zielony szlak na Mieguszowiecka Przelecz pod Chlopiem. O zbaczaniu ze szlakow nie mysle

9. Matszo92

Matszo92 Fighter

Komentarze:
    5,692
    Zdobyte Lajki:
    8,093
    Punkty:
    290
    Pozdrowienia z Baraniej Góry.

Dzihados and VoRaNeK like this.
  10. lwzz

lwzz Oplot Challenge
    Light Heavyweight

Komentarze:
    138
    Zdobyte Lajki:
    167
    Punkty:
    140
    Miasto:
    Szczecin
    Cześć, to ja mam pytanie, na które wcześniej nikt nie odpowiedział:

Byłeś na Sławkowskim Szczycie - wiem, ze szlak ponoć nietrudny, ale czy Panna, która boi się wysokości i przestrzeni, da radę? Przez Szpiglasową przeszła, była na Wrotach Chałubińskiego, polskie Tatry Zachodnie zeszła całe, ale na Kozi od Pięciu Stawów nie dała rady, a na szlaku na Kościelec wymiękła już na Karbie. Słowackich Tatr nie znam w ogóle, nie chciałbym jakiejś spektakularnej wtopy. A może masz propozycję od których szlaków (na szczyty lub przełęcze) moglibyśmy zacząć przygodę na Słowacji? Ja byłem na Granatach i Krzyżnem(?), pod Chłopkiem, na Kościelcu, Kozim Wierchu, wspinam się trochę w skałkach, ale przy dużej ekspozycji na dużej wysokości czuję się "lekko onieśmielony", natomiast Panna j.w. Pozdro.

11. MegasamoaN

MegasamoaN Bellator
    Lightweight

Komentarze:
    4,173
    Zdobyte Lajki:
    636
    Punkty:
    790
    Miasto:
    Wrocław
    dwa razy bylem poogladac kompleks riese w gorach sowich, osowka zobaczona, rozbilismy z dziewczyna namiot, no i dwa razy chcac dotrzec w okolice bunkrow na soboniu zgubilismy sie gdzies w lesie, google maps wskazuja inny kierunek, spotkani gdzies w lesie nieliczni ludzie inna... albo efekt pijaństwa górskiego, albo ciezko tam dotrzec, moze ktoś był i poleci jakis szlak? z tego co wiem drogą przy pieciu stawach można iśc, a pozniej chuj wi

12. Matszo92

Matszo92 Fighter

Komentarze:
    5,692
    Zdobyte Lajki:
    8,093
    Punkty:
    290
    @Tjo Twoje posty mnie zmotywowały i mimo niekorzystnej pogody wybrałem się na tą Baranią Góre. Większość drogi w deszczu, właściwie przez całą droge grzmiało, ale na szczęście cały czas gdzies z boku. Rozpogodziło sie dopiero w połowie drogi powrotnej. Mimo to polecam bardzo. Fajny wypad, bardzo przyjemnie się szło. Jakieś 10km w jedną strone i około 400m w górę. Dla niedzielnego turysty takiego jak ja - swietna sprawa.
    Szliśmy tą trasą, tylko udało sie postawić troche dalej samochód przz co było mniej deptania po asfalcie.

Ruszaliśmy w takiej scenerii. Brałem pod uwage że będziemy museli zawrócić.

Gdzies tutaj zaczyna się Wisła.

Najgorsza widoczność była niestety na szczycie
    [​IMG] [​IMG]

Pod koniec zaczęło się robić łądnie.[​IMG]

18 sierpnia mam jechać w Tatry a przed tym chciałbym zaliczyć jeszcze jakiś wypad po blisku. Może Skrzyczne albo Klimczok.
    @rash @igla1993 idziemy?

Scurvol, kaczka41, Lemur and 4 others like this.
  13. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,085
    Zdobyte Lajki:
    1,110
    Punkty:
    290
    @Matszo92 ja teraz nie dam rady. Przez najbliższe 2 tygodnie nie będę miał możliwości w tygodniu jakiegoś wolnego pochytać. Następny weekend mam cały ustawiony, a za dwa tygodnie zaczynam urlop, który mam tak zapchany, że nie wiem kiedy odpocznę przed powrotem do roboty.

14. Matszo92

Matszo92 Fighter

Komentarze:
    5,692
    Zdobyte Lajki:
    8,093
    Punkty:
    290
    Na chuj oni tam czekają? Szybciej by weszli przecież.

15. Lemur

Lemur BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,024
    Zdobyte Lajki:
    908
    Punkty:
    1,790
    O fajny temat :)

Ja swego czasu sporo łaziłem po górach, bo mój brat był prezesem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich, więc mnie zabierał. Od jakiś 3 lat znowu zacząłem łazić po górach, ale póki co to głównie Tatry.

Jakby ktoś był chętny jesienią połazić przez kilka dni, to niech da znać. Zmontujemy ekipe na wyjazd :)

16. B00YAK

B00YAK Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,421
    Zdobyte Lajki:
    1,090
    Punkty:
    1,190
    W sobotę zrobiłem trasę na Czerwone Wierchy: Kuźnice - Schronisko na Hali Kondratowej - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Chuda Przełączka i tam przez Dolinę Tomanową do schroniska na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej i stamtąd do Kir. Z dojściem na parking wyszło około 28 km. Według krokomierza 40 tys. kroków. Pogoda była idealna na taki wypad. Wejście od Hali Kondratowej na Przełęcz pod Kopą nie nastręczało problemów. Zejście przez Dolinę Tomanową zielonym szlakiem do Doliny Kościeliskiej jest dłuższe niż czerwonym, ale o wiele łagodniejsze i moim zdaniem widokowo ciekawsze. Dzisiaj grozi amputacja łydek jednakże... było warto! Każdemu polecam ten szlak. Na początku wrażenie zrobił na mnie gość, który cisnął tam na rowerze i później na plecach targał go na szczyt. Parking na ulicy Mieczysława Karłowicza po lewej stronie 20 zł do północy.

DSC06123.JPG
    DSC06180.JPG
    DSC06198.JPG DSC06212.JPG

Scurvol, rash, VoRaNeK and 3 others like this.
  17. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,085
    Zdobyte Lajki:
    1,110
    Punkty:
    290
    Plany były wielkie, 4 dniowa trasa z Zakopca do Tatrzańskiej Łomnicy, a wyszła jednym słowem chujnia. Plan na pierwszy dzień był bardzo ambitny i zakładał start raniutko z Kuźnic, przez Granaty i Krzyżne w kierunku Morskiego Oka, i jeśli dojdę tam ~15 to jeszcze wejście na Rysy, a potem do Chaty pod Rysami gdzie miałem w razie czego klepnięty nocleg. Czas w "punktach kontrolnych" miałem bardzo dobry (w 1/3 trasy wyprzedzałem zakładany czas o jakieś 1,5 godziny) i kondycyjnie czułem się świetnie, natomiast w pewnym momencie zacząłem czuć dyskomfort w kolanie, który przy przechodzeniu Granatów przerodził się w dość mocny ból. Długo walczyłem z myślą czy kontynuować podróż, ale jak doszedłem na Krzyżne i zobaczyłem jak dużo czasu straciłem na ostatnim odcinku, w jakim stanie jest kolano i ile jeszcze mam do przejścia tego i w następne dni, to podjąłem decyzję o tym żeby zejść do Zakopanego. Doczłapałem się gdzieś na 19 bo schodzenie było już straszną męką (ale utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem).
    Swoją droga znaleźć nocleg dla 1 osoby w Zakopanem i okolicach w długi weekend w wakacje to masakra. Następnego dnia walnąłem odnowę biologiczną w Termach Chochołowskich - kapitalne są te termy, szczególnie fajne sauny mają.
    Miałem strasznie wielki głód i niedosyt gór więc skoro busa przebukowałem na godziny wieczorne to rano wjechałem na Kasprowy i tam stwierdziłem, że jak już jestem i mam te 2 godziny to przejdę kawałek. I bez żadnego plecaka chodziło mi się świetnie. Nawet przeszło mi przez myśl, żeby dojść na tą Świnicę i potem zejść, ale rozum wygrał z serduchem i doszedłem tylko do przełęczy i wróciłem.

Strasznie jestem zły bo napaliłem się na zrobienie tej trasy, ale chciałem w 2 tygodnie urlopu zaliczyć po prostu za dużo rzeczy na raz. Nogę prawdopodobnie po prostu przeciążyłem. Początek wyprawy to poniedziałek raniutko, a w sobotę biegałem Runmageddon w Poznaniu, po jednej ze ścianek źle wylądowałem i poczułem ukłucie w kolanie, było to pod koniec trasy więc dobiegłem na luzie, następnego dnia wszystko było w porządku więc myślałem, że jakaś drobnostka, ale jak się okazało jednak nie.
    #Niedosytwchuj szczególnie, że w tym roku ciężko mi będzie się wyrwać jeszcze choćby na jakiś weekend w Tatry.

Zdjęć tylko kilka, bo nigdy za dużo nie robię, a do tego mam słaby aparat w telefonie (na ostatnim zdjęciu są dwie kozice, których pewnie i tak nikt nie da rady zobaczyć przez jakość)

kapusta, Scurvol, kaczka41 and 2 others like this.
  18. kaczka41

kaczka41 NoLife FC

Komentarze:
    36,099
    Zdobyte Lajki:
    28,312
    Punkty:
    3,190
  19. rash

rash BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,085
    Zdobyte Lajki:
    1,110
    Punkty:
    290
    No akurat nie tutaj :śmiech: Na tej półce skalnej co wychodzi nad jezioro.

20. Dzihados

Dzihados UFC
    Featherweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    8,621
    Zdobyte Lajki:
    4,983
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48