Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Dobra, wrzuciłem ostatnio sporo na swojego chomiczka więc polecę czego nie pozwalam ściągać:

Kino samurajskie, historyczne japońskie(głównie arcydzieła starego, japońskiego kina. Nie Kurosawa) wrzuciłem na poczatku, to wiecie, bo widzę, że dużo ktoś ode mnie pożycza na 24 h.

Wrzuciłem wszystkie swoje włoskie horrory , gore i giallo jakie miałem.

Jak chcecie poznać nurt giallo - zajrzyjcie do folderu z całą filmografią Dario Argento. Arcydzieła. Opisałem każdy jego film, bedziecie wiedziec co dobre, co mniej.
Oczywiście każdy szanujący się fan włoskiego horroru i obrzydliwych scen gore powinien zajrzeć do folderu z filmami maestro Lucio Fulci.
Pewnie większość z Was widziała "Zombie - pożeracze mięsa" jednak nakręcił wiele jeszcze lepszych filmów.

Z innych horrorów i gore:
klimatyczny "Dom śmiejących się okien"(The House with laughing windows). Nie jest to kicz i gore jak u Fulciego - to opowieść oparta na budowaniu napięcia i grozy bardziej na japoński sposób. Warto zwrócić uwagę na niesamowity kunszt operatorski i muzyczny w całym filmie.

Kto jest fanem "Autostopowicza" z niesamowitą kreacją Rutgera ten musi zobaczyć orygninał z którego wzorce czerpali amerykanie - "Autostop rosso sangue".

"Mroczny instynkt" to zaś klasyka obrzydliwych włoskich filmów. Jednen z bardziej kontrowersyjnych tytułów.

Jeśli komuś podobał się "Cannibal Holocaust" powinien obejrzeć "Apokalipse Kannibali" i "Zjedzeni żywcem".


"Koszmarne miasto" - tym filmem zachwycał się Tarantino w wywiadzie który wrzuciłem pare stron temu. Zombie które sięga po karabin maszynowy, zabija maczetą. Odlot.

Teraz wrzucam kolekcje spaghetti westernów, po polsku (@defthomas - jest tam też historia Belli Starr. Ale wersja w słabej jakości. Pewnie są w necie gdzieś po angielsku w lepszej).


chomiczek
 
KATOWICE!

Jeżeli macie czas i chęci - 30.10.2015 w MDK Bogucice o 17:30 odbędzie się pokaz najnowszego filmu Jima Jarmuscha pt. "Tylko kochankowie przeżyją".

Warto zobaczyć na większym ekranie niż laptop i telewizor gdyż to przepiękny wizualnie film.

W świat tego filmu wprowadzi Was Piotr Halibut Hildebrandt , oraz poprowadzi panel dyskusyjny po projekcji.
 
Ostatnio obejrzałem:

- Mr.Nobody, polecam, skomplikowana i wciągająca fabuła, ciekawe zdjęcia, fajne przesłanie, jest jeden motyw w filmie całkowicie według mnie nie potrzebny, który zupełnie nic nie wprowadza. Poza tym 9/10

- Black Swan, powoli się rozkręcał, po jakiś 40 minutach doszedłem do wniosku, że to zupełnie nie mój klimat ale postanowiłem dokończyć bo słyszałem same pozytywne opinie. No i nie zawiodłem się, nie chcę spoilerować ale w pewnym momencie cała akcja nabiera tempa, a końcówka wgniata w fotel. 8/10
 
Jak ktoś nie może się doczekać Kurta Russella u Tarantino to właśnie wyszedł nowy western-horror, z którym wiążę spore nadzieje - "Bone Tomahawk".

 
Parę osób polecało Hidden, ale ja byłem pionierem na forum xD

Czekają mnie ciężkie dni, zamarzam zobaczyć Fantastic Four i Hitman Agent 47.

Jest już Młodość od Sorrentino, moja recenzja filmu 1:21:04 - 1:22:27
sl67XHVyw6FcA.gif
 
Last edited:
Lepsze to od napiprojekt?
Odrobinkę szybsze i samo ściąga. Dodatkowo masz stały podgląd ile przetłumaczyli tego co dorzuciłeś do listy.

Szybciej bo to oni pierwsi wrzucają napisy. Ale jest wada-często ktoś uparcie wrzuca tłumaczenia z Google translator.
 
Odrobinkę szybsze i samo ściąga. Dodatkowo masz stały podgląd ile przetłumaczyli tego co dorzuciłeś do listy.

Szybciej bo to oni pierwsi wrzucają napisy. Ale jest wada-często ktoś uparcie wrzuca tłumaczenia z Google translator.
Dzięki, jutro wrócę do domu to ogarnę temat.
 
Jestem właśnie po seansie De Behandeling (The Treatment/Leczenie) i jest to w końcu film jakiego dawno szukałem! Bardzo ciężki klimat, który można momemtami kroić nożem, gdzieś nieśmiało każe przypomnieć sobie o Se7en. Jednak najbliżej temu filmowi do Labiryntu (Prisoners). Scenariusz opowiada o doświadczeniach życiowych detektywa oraz o prowadzonej przez niego sprawy dotyczącej porwań i pedofilii. Sceny są bardzo mocne, czasami nawet mnie się ciężko oglądało niektóre momenty. Każdemu gorąco polecam, a juz w szczególnosci fanom mocnych thrillerów.
 
tylko napisy24 sa prawilne, bo oni wspolpracuja z grupami tlumaczacymi, bo takie napiprojekt z tego co hataki mowily bez ich zgody podpierdalaja i wrzucaja do swojej bazy
 
tylko napisy24 sa prawilne, bo oni wspolpracuja z grupami tlumaczacymi, bo takie napiprojekt z tego co hataki mowily bez ich zgody podpierdalaja i wrzucaja do swojej bazy

Ja tam używam napiproject, bo sam mi ściąga napisy ,jak załączam link. Alei tak najczęściej wypożyczam już z wklejonymi, więc w/w serwisy odpadają.
 
@up
odliczam dni i godziny xD

chewbacca-in-between-takes-photo-u2.jpg

carrie-fisher-as-princess-leia-in-the-ocean-photo-u2.jpg

Ale to Bone Tomahawk zapowiada się zajebiście, do tego recki i oceny kapitalne, zapowiada się TOP 5 tego roku.
 
Poszedłbym na to do kina, a nie jakieś "Spectre":tongue: Ten gość od 1:44 rozwala:
- "In life sometimes things are far a worse than death"
- Handjob?
- "Handjob!"

@Grzechu - Tak, wiem, że to fejk. A, że cztery razy? Po dwa razy? To się nadaje!
 
Back
Top