Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Mission.Impossible.Rogue.Nation.2015.720p.WEB-DL

Teraz jeszcze Ant-Man na dniach + Igloo wreszcie wrócił z komisji wyborczej zrobił korektę do The Final Girls xD
 
Mission.Impossible.Rogue.Nation.2015.720p.WEB-DL

Teraz jeszcze Ant-Man na dniach + Igloo wreszcie wrócił z komisji wyborczej zrobił korektę do The Final Girls xD
Ależ sie na to Final G naczekałem a liczę na drugi Cabin in the woods
 
Polecam wszystkim "Champs". Świetny dokument o boksie w którym biorą udział Evander Holyfield, Mike Tyson i Bernard Hopkins i opowiadają o swoich karierach i ciemnej stronie tego sportu, warto obejrzeć, bo wydaje mi się że w kwestii m.in. pieniędzy czy usankcjonowania sportu ma sporo wspólnych cech z MMA.
 
Kojarzycie takie arcydzieła niemieckiego ekspresjonizmu jak "Gabinet doktora Caligari" czy "Nosferatu - symfonia grozy"?

Otóż w Polsce w czasach kina niemego także powstał jeden film w tym nurcie, mocno inspirowany niemieckimi dziełami.

I jest to jedyny polski film niemy który uznaje za arcydzieło kinematofrafii światowej, przewyższający wiele bardziej znanych klasyków.
Film ten to niesamowity "Mocny Człowiek" na podstawie prozy Przybyszewskiego.
http://www.filmweb.pl/film/Mocny+człowiek-1929-180603

Jest to opowieść mistyczno - psychologiczna, o pisarzu nieudaczniku który wpędza w samobójstwo swojego przyjaciela, innego pisarza, po to by ukraść jego genialne dzieło i wydać jako swoje.
Wraz z zwiększonym poziomem moralnego skurwienia jakiego dokonuje, niszczeniem życia kolejnych osób - popada główny bohater w chorobę psychiczną związaną z wyrzutami sumienia.
Wszystko jest nakręcone sugestywnie, bez kiczu do jakiego przyzwyczaiły nas nieme produkcje. Wszystko także pięknie wykonano technicznie - montaż, przenikanie obrazu w umiejętny sposób tylko budują wiarygodną empatie w zrozumieniu szaleństwa głównego bohatera.

Wersja którą wrzucam także jest wyjątowa ze względu na genialną muzykę Maleńczuka.

Śmigajcie w ciemno, wielkie kino
 
The Man from U.N.C.L.E. - Po pierwsze, jestem pod wrazeniem dbalosci o detale z epoki. Tylko raz przylapalem ich na niescislosci w tym zakresie, ktorej nie zauwazy 99,99% ogladajacych film. Po drugie, swietnie napisane postacie i obiecujacy, relatywnie nowi aktorzy. Po trzecie, byl to lepszy "Bond" niz wszystkie Bondy, ktore ukazaly sie od czasu zakonczenia zimnej wojny. 8/10.
 
Jesli ktoś będzie miał namiary na film "Pilecki" to chętnie zobaczę. W cinema city było tylko w jeden dzień i to o 9 rano:confused:
 
Marta Żmuda Trzebiatowska wreszcie pokazuje trochę ciała :lol:

2epprg4.jpg
 
Polecam z nim "Żegnaj , Przyjacielu", przy okazji to debiut filmowy Charlesa Bronsona. Kocham ten film, i w nim Delona i Bronsona. A ostatnia scena tego filmu powinna stać się kultowa, wielbiona przez cały świat. Niesty film za mało znany. a warto. Jeśli znasz- to wiesz, jeśli nie znasz, szukaj na chomiku ;p
Dzis obejrzalem. Rzeczywiscie dobry film. Bardzo dobry jest rowniez Dzien Szakala http://www.filmweb.pl/film/Dzień+szakala-1973-31263
 
Marsjanin.
O wlasnie sie zajarałem na to, warto?

dziś obejrzane:

circle (2015)- 5/10, średni chociaż nawet wciągajacy jak na film, który rozgrywa się w jadnym ciemnym pomieszczeniu. jak przeczytalem fabułę (grupa ludzi zamknięta w pomieszczeniu i eliminowana poprzez jakis mechanizm) to miałem skojarzenia z cube. jednak to tylko myśl, bo film jednak całkiem inny choć cube lepszy. tutaj w sumie plusem fajne przedstawienie wielorakich charakterow postaci. zakonczenie mi sie nie widziało.

the gift (2015) - 8/10, całkiem ciekawy film o gościu, który pojawia się znikąd w życiu pewnego małżeństwa. okazuje się, ze to dawny kolega ze szkoły głównego bohatera, dlaczego się pojawia nie będę zdradzał, ale powiem tylko, ze będzie miał pewne niekoniecznie dobre wobec nich plany.
fajna intryga i przede wszystkim fajnie rozwiązana. ogolnie warto zobaczyc.


osobiscie najbardziej w kinie cenię klimat (ponad fabułę), ma ktos do polecenia jakis dobry film z ostatnich lat z KLIMATEM? przykladem np drive, valhalla mroczny wojownik.
 
O wlasnie sie zajarałem na to, warto?

dziś obejrzane:

circle (2015)- 5/10, średni chociaż nawet wciągajacy jak na film, który rozgrywa się w jadnym ciemnym pomieszczeniu. jak przeczytalem fabułę (grupa ludzi zamknięta w pomieszczeniu i eliminowana poprzez jakis mechanizm) to miałem skojarzenia z cube. jednak to tylko myśl, bo film jednak całkiem inny choć cube lepszy. tutaj w sumie plusem fajne przedstawienie wielorakich charakterow postaci. zakonczenie mi sie nie widziało.

the gift (2015) - 8/10, całkiem ciekawy film o gościu, który pojawia się znikąd w życiu pewnego małżeństwa. okazuje się, ze to dawny kolega ze szkoły głównego bohatera, dlaczego się pojawia nie będę zdradzał, ale powiem tylko, ze będzie miał pewne niekoniecznie dobre wobec nich plany.
fajna intryga i przede wszystkim fajnie rozwiązana. ogolnie warto zobaczyc.


osobiscie najbardziej w kinie cenię klimat (ponad fabułę), ma ktos do polecenia jakis dobry film z ostatnich lat z KLIMATEM? przykladem np drive, valhalla mroczny wojownik.
Jeszcze nie byłem.
 
Czy ktoś jeszcze, po obejrzeniu Enemy, miał podobnie jak ja, w głowie pytanie WHAT THE ACTUAL FUCK?
Przeczytałem potem analizy i interpretacje na necie i uważam, że samemu chyba nie sposób tego rozkminić.
Film mega przytłaczający, ale z drugiej strony ma coś takiego w sobie, że nie go łatwo zapomnieć
 
Czy ktoś jeszcze, po obejrzeniu Enemy, miał podobnie jak ja, w głowie pytanie WHAT THE ACTUAL FUCK?
Przeczytałem potem analizy i interpretacje na necie i uważam, że samemu chyba nie sposób tego rozkminić.
Film mega przytłaczający, ale z drugiej strony ma coś takiego w sobie, że nie go łatwo zapomnieć

Dla kogoś kto miał/ma te same problemy jest dość czytelny, aczkolwiek analiza i ponowne obejrzenie fajnie 'układa' puzzle.
 
the gift (2015) - 8/10, całkiem ciekawy film o gościu, który pojawia się znikąd w życiu pewnego małżeństwa. okazuje się, ze to dawny kolega ze szkoły głównego bohatera, dlaczego się pojawia nie będę zdradzał, ale powiem tylko, ze będzie miał pewne niekoniecznie dobre wobec nich plany.
fajna intryga i przede wszystkim fajnie rozwiązana. ogolnie warto zobaczyc.

Niezła rzecz, tylko braki w logice - zwłaszcza u męża - aż bolą.
 
Back
Top