Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

To Imperator!


Imperator to jest stary zmęczony koleś, który uważa się za boga i nie może znieść intelektualnej rewolucji Szatana i jego dżedajów. Yoda jest Szatanem, wystarczy popatrzeć jak wygląda. Imperator-Bóg oferuje młodym dżedaj miserykordie i odkupienie za cenę ślepego zaufania i wielkiej mocy.
 
Kto nie widział najlepszego filmu Romana Polańskiego - "Lokator" to w Warszawie będzie miał okazje obejrzeć 30.10 w kinie Amondo.
Nie często jest okazja zobaczyć na dużym ekranie takie kino. Jak się wyrobie to może zdążę przyjechać jako prelegent i animator dyskusji po filmie. Więc dla Was podwójna radość.
Bezpłatne.
 
Oglądał ktoś z Was dokument The Act of Killing? Rzeczywiście takie mocne? Pytam się bo niedawno wyszła kolejna część - The Look of Silence i znowu zgarnia nagrody za najlepszy dokument.
 
To dziś :wink:

a1bded04bf243f1c38f23dbfbdc2f20107635b7b.jpg
 
12118937_472551572947401_2748190694313890925_n.jpg


http://www.filmweb.pl/film/Il+Mio+corpo+per+un+poker-1968-92993
Historia Belli Starr.
Umieszczam ponieważ film jest fascynujący z wielu powodów, niezależnych od tego czy ktoś jest fanatykiem włoszczyzny, jak ja. Raz: główny bohater to kobieta. Coś niespotykanego w tym meśkim gatunku(zdarzały się francuskie westerny z Claudią Cardinale czy Bardotką ale były to komedie i pastiże westernó).
Dwa.
To jedyny spaghetti western nakręcony przez kobietę(a Włosi nakręcili ich ponad 800). czuć to tutaj - jednocześnie nie ma stereotypowego feministycznego przesłania chociaż cały film jest jedna głosem kobiety na temat miejsca kobiety w męskim świecie. I jest ten głos krytyczny zarówno dla świata patriarchalnego jak i dla samych kobiet.
Jest tu przedstawiona pełna, silna kobiecość i pełna, silna męskość, w tradycyjnym wydaniu lecz uformowana w shiperbolizowany sposób.
Cały film najlepszy jest w momentach konfrontacji głównych bohaterów: prawdziwa , ekscytująca forma zdobywania przemocą i odpychania przemocą. I główny bohater i główna bohaterka to jedne z najlepszych postaci jakie stworzono w spaghetti westernach.
 
Wczoraj zaliczyłem Hidden. Film mi się bardzo podobał uwielbiam taki klimat zaszczucia. Zbyt wiele nie da się napisać, żeby nie zdradzić fabuły, która jest świetna :)
 
Back
Top