Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Może znajdzie się ktoś kto potrafi pomóc. Bardzo dobry kumpel wysłał mi taką wiadomość i chciałby fachową poradę:

Od jakiegoś czasu silnik mi nierówno pracuje, z wydechu słychać jakby pierdzenie i rzuca autem na niższych biegach przy odpuszczeniu gazu. Trochę internetu przejrzałem i wykluczałem świece bo mam tester i wszystkie maja iskrę. Na komputerze wyskakuje błąd na drugim cylindrze wiec zamieniłem cewkę z 1 na 2 i po jakimś czasie znowu pokazał na 2 wiec to coś innego niż świece i cewki a przewodów zapłonowych nie ma przy tej wersji silnikowej wiec chuj wie. Mechanik mi mówił ze przewody gdzieś idą
A pali mu więcej?
 
Odcinkowy pomiar prędkości - pozew.
Informacje zbierane w chwili wjazdu do w/w strefy są w stosunku do absolutnie wszystkich przejeżdżających pojazdów nawet jeśli kierujący pojazdem nie popełnili wykroczenia a nawet nie są podejrzani o jego przekroczenie. Informacja zbierana jest tylko dlatego, że hipotetycznie w przyszłości ( w toku poruszania się w/w odcinkiem drogi) kierujący może popełnić wykroczenie, którego prawdopodobieństwo jest nikłe – poniżej 1 proc. pojazdów poruszających się tą droga
https://www.bankier.pl/moto/kierowca-pozwal-itd-za-odcinkowy-pomiar-predkosci-2913/?
 
Ogłoszenie znalazlem - kilkuletni chevrolet orlando w dieslu, z niewielkim przebiegiem. Ma ktoś doświadczenie z tym autem? Z tego co kojarzę, to chevroleta od kilku lat nie ma w Polsce. Da się do tego w miarę sprawnie części znaleźć, czy lepiej się w chevrolety nie pakować?
 
Ogłoszenie znalazlem - kilkuletni chevrolet orlando w dieslu, z niewielkim przebiegiem. Ma ktoś doświadczenie z tym autem? Z tego co kojarzę, to chevroleta od kilku lat nie ma w Polsce. Da się do tego w miarę sprawnie części znaleźć, czy lepiej się w chevrolety nie pakować?
W Orlando stosują silniki Opla więc z dostępnością części nie powinno być problemu.
 
Spokojnie do dostania, bardzo dużo komponentów w Orlando jest wzięta bezpośrednio z Opla Zafira. Naprawy nie powinny być problemem.
Nagrzany jestem na freemonta, ale za fiata z 2011 i w okolicach 200 000 km muszę liczyć mniej więcej 40 tysięcy, czyli tyle ile maksymalnie planuję wydać na auto. Przy takim przebiegu to już trzeba myśleć o turbinie, dwumasie itp. czyli z 10000 trzeba wpompować na dzień dobry. Za tyle to już niemal salonowego tipo, focusa czy dustera mogę dorwać z pięcioletnią gwarancją. Podobnie jak z fiatem wygląda to z s-maxem. Orlando z 2012 z 70 tysiącami kilometrów jest za 32 tysiące a z 2014 roku i 40000 km za 42 tysiące złotych i to już przemawia przy chłodnej kalkulacji. Jakby tego było mało to jeszcze ogładałem peugeota 5008 i c4 grand picasso, oba z 2011 i około 120 tysięcy kilometrów przekulane za 25 tysięcy złotych. Mowa oczywiście o autach z polskich salonów a nie przywiezionych od niepalącego szwabskiego emeryta.
 
Nagrzany jestem na freemonta, ale za fiata z 2011 i w okolicach 200 000 km muszę liczyć mniej więcej 40 tysięcy, czyli tyle ile maksymalnie planuję wydać na auto. Przy takim przebiegu to już trzeba myśleć o turbinie, dwumasie itp. czyli z 10000 trzeba wpompować na dzień dobry. Za tyle to już niemal salonowego tipo, focusa czy dustera mogę dorwać z pięcioletnią gwarancją. Podobnie jak z fiatem wygląda to z s-maxem. Orlando z 2012 z 70 tysiącami kilometrów jest za 32 tysiące a z 2014 roku i 40000 km za 42 tysiące złotych i to już przemawia przy chłodnej kalkulacji. Jakby tego było mało to jeszcze ogładałem peugeota 5008 i c4 grand picasso, oba z 2011 i około 120 tysięcy kilometrów przekulane za 25 tysięcy złotych. Mowa oczywiście o autach z polskich salonów a nie przywiezionych od niepalącego szwabskiego emeryta.
Ten Citroen brzmi fajnie. W porównaniu z Orlando wypada na pewno lepiej pod względem osiągów, komfortu i wykończenia wnętrza i w późniejszej odsprzedaży też powinien być łatwiejszy. Jeśli wszystko z filtrem FAP jest w porządku warto wziąć go pod uwagę.
 
Ten Citroen brzmi fajnie. W porównaniu z Orlando wypada na pewno lepiej pod względem osiągów, komfortu i wykończenia wnętrza i w późniejszej odsprzedaży też powinien być łatwiejszy. Jeśli wszystko z filtrem FAP jest w porządku warto wziąć go pod uwagę.
Wnętrze najbardziej mi się podobało chyba w peugeocie, ale wkurwiająca była ta wyspa na środku, bo trochę ograniczała. C4 chyba najpopularniejszy z tych aut, więc z odsprzedażą na pewno najłatwiej. Dylematy mam jak panienka
 
Zobacz sobie jeszcze Scenica. A z podanych aut to wybrałbym S-Maxa bez dwóch zdań. Jeździ świetnie i ma multum miejsca. Tylko większość egzemplarzy jest strasznie nudna. O wypasiony egzemplarz z ładnym lakierem, na ładnej feldze trochę ciężko.
 
Zobacz sobie jeszcze Scenica. A z podanych aut to wybrałbym S-Maxa bez dwóch zdań. Jeździ świetnie i ma multum miejsca. Tylko większość egzemplarzy jest strasznie nudna. O wypasiony egzemplarz z ładnym lakierem, na ładnej feldze trochę ciężko.
Tylko za taką kasę s-maxy to już pod 300 000 mają nakulane
 
Chyba, że @Dzihados swojego sprzeda
Własnie przeglądałem alu felgi, zeby jeszcze go dojechac (a tak naprawde moim oryginalnym przydaloby sie odswiezenie - a to wymaga czasu, ktorego nie mam).
Niby auto juz nienowe (2013) ale ciagle mi sie autentycznie podoba.
lIUqSxl.jpg
 
Jest radio Kenwood dmx7017bts, samochód kupiony z Niemiec i radio jest zakodowane, ktoś zmienił kod pin i nie można włączyć, nic zrobić, ktoś miał? wie jak zresetować?
56403811_346679479524906_3078007184764698624_n.jpg
 
Własnie przeglądałem alu felgi, zeby jeszcze go dojechac (a tak naprawde moim oryginalnym przydaloby sie odswiezenie - a to wymaga czasu, ktorego nie mam).
Niby auto juz nienowe (2013) ale ciagle mi sie autentycznie podoba.
lIUqSxl.jpg
Będziesz felg szukał...nie opyla się! Sprzedaj je (auto, nie felgi)!
















To ile byś chciał za ten złom?
 
To ile byś chciał za ten złom?
Nie na sprzedaż :) Szukałem podobnego na otomoto, ale nie ma.

Wracając do felg - niezłe mam skry na zwojach, no sprzeczne myśli. Mam taką miłość - wizualną (bo im więcej wiem o ich prowadzeniu, tym mniejsze parcie na nie mam) - do aut amerykańskich, stąd też zauroczenie felgami z rimem (idealnie pasuja do muscle carów czy nawet pickupów), ale no ni jak to nie pasuje do S-Maxa. Szkoda. T
Nie lubię czarnoty, platyna choć efektowna to jednak zbyt.... No nie wiem... Po prostu zbyt... Więc "zwykłe" alu. Ale też jakoś się nie mogę zdecydować :(
 
Nie na sprzedaż :) Szukałem podobnego na otomoto, ale nie ma.

Wracając do felg - niezłe mam skry na zwojach, no sprzeczne myśli. Mam taką miłość - wizualną (bo im więcej wiem o ich prowadzeniu, tym mniejsze parcie na nie mam) - do aut amerykańskich, stąd też zauroczenie felgami z rimem (idealnie pasuja do muscle carów czy nawet pickupów), ale no ni jak to nie pasuje do S-Maxa. Szkoda. T
Nie lubię czarnoty, platyna choć efektowna to jednak zbyt.... No nie wiem... Po prostu zbyt... Więc "zwykłe" alu. Ale też jakoś się nie mogę zdecydować :(
Zrób se miks, czarne z platyną. Albo platyna i czerwony, już bardziej lansiarsko nie dopierdolisz,nie wierzę :roberteyeblinking:
Edit:https://allegro.pl/kategoria/opony-...ne&bmatch=eyesa-v3-var-cl-n-dict-aut-1-4-0410

::snoopd::
 
Zrób se miks, czarne z platyną. Albo platyna i czerwony, już bardziej lansiarsko nie dopierdolisz,nie wierzę :roberteyeblinking:
Edit:https://allegro.pl/kategoria/opony-i-felgi-99193?string=czerwono czarne&bmatch=eyesa-v3-var-cl-n-dict-aut-1-4-0410

::snoopd::
No niezle zrywomajtki hehe... tylko wlasnie nie czarne #oldschool
Lepiej, ale czerwonego musialoby byc malo zeby sie nie gryzl z ford candy red :)
 
Last edited:
Nie na sprzedaż :) Szukałem podobnego na otomoto, ale nie ma.

Wracając do felg - niezłe mam skry na zwojach, no sprzeczne myśli. Mam taką miłość - wizualną (bo im więcej wiem o ich prowadzeniu, tym mniejsze parcie na nie mam) - do aut amerykańskich, stąd też zauroczenie felgami z rimem (idealnie pasuja do muscle carów czy nawet pickupów), ale no ni jak to nie pasuje do S-Maxa. Szkoda. T
Nie lubię czarnoty, platyna choć efektowna to jednak zbyt.... No nie wiem... Po prostu zbyt... Więc "zwykłe" alu. Ale też jakoś się nie mogę zdecydować :(
Daj spokój, masz piękną felgę. Oponkę z mniejszym profilem zarzuć i od razu będzie inaczej wyglądało niż na tych balonach. Ja bym felg nie tykał. Chyba, że z fordowskiego RSa.
 
Daj spokój, masz piękną felgę. Oponkę z mniejszym profilem zarzuć i od razu będzie inaczej wyglądało niż na tych balonach. Ja bym felg nie tykał. Chyba, że z fordowskiego RSa.
Nowki dobrego producenta komplet to 4.5k. link
Oryginal od dealera forda 6k (wtf!) link

Podroby/chinszczyzna 2.5k/kpl. Mniej wiecej tyle tez uzywki...

Alternatywnie auto uziemione na 2-3tyg :(
 
Nowki dobrego producenta komplet to 4.5k. link
Oryginal od dealera forda 6k (wtf!) link

Podroby/chinszczyzna 2.5k/kpl. Mniej wiecej tyle tez uzywki...

Alternatywnie auto uziemione na 2-3tyg :(
Kup używki, na alledrogo lub łoeliksach, ja teraz kupuję, kupisz jakąś dobrą firmę typu OZ itd i będziesz miał dobre felgi, za połowę ceny.
 
Nowki dobrego producenta komplet to 4.5k. link
Oryginal od dealera forda 6k (wtf!) link

Podroby/chinszczyzna 2.5k/kpl. Mniej wiecej tyle tez uzywki...

Alternatywnie auto uziemione na 2-3tyg :(
A wiesz, co jest najśmieszniejsze? Że producenci aut kupują felgi u tych najlepszych producentów, i sprzedają drożej... Zresztą, jak w przykładzie, który podałeś. Pazerne chuje.
 
Kup używki, na alledrogo lub łoeliksach, ja teraz kupuję, kupisz jakąś dobrą firmę typu OZ itd i będziesz miał dobre felgi, za połowę ceny.
Ja człowiek starej alledrogo daty zajrzałem na olx'a - toż tam jest dużo więcej ofert.
To tak w motoryzacji, w tej akurat niszy, czy ogólnie?

EDIT:
Przeglądam i przeglądam i wychodzi na to że ja mam najdroższy model felg:
https://www.olx.pl/oferta/ford-mond...5x108-18-8j-et55-CID5-IDnJu4g.html#ea17181c88

Są inne, tańsze nawet o 1k, też oryginały (po zregenerowaniu), ale jednak trochę inne.

EDIT:
trafiłem na kolor high gloss. Nie widziałem chyba nigdy na żywo felg w takim kolorze:
2_Freistellen-tssoap_1413341218-w1500-h1500-br0-1413341218.png


Do czego to porównać?
 
Last edited:
Back
Top