1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Discussion in 'Cohones' started by slowik_1991, Nov 16, 2012.

1. slowik_1991

slowik_1991 ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,487
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Im Auwelt
    Od dłuższego czasu zastanawiał mnie fakt, że na dosyć typowo męskim forum nie ma tematu związanego z motoryzacją a mianowicie tematu o tym, czym na codzień poruszamy się po Polskich drogach. Jeżeli temat wyda sie wam niepotrzebny i głupi proszę o jego zamknięcie.

To może zacznę, od około pół roku śmigam Peugeotem 406 2.0 HDi 110km w wersji break (kombi). Przyznam, że auto jest mega wygodne, jednak część mitów o francuzkich autach jest znacznie przesadzona. Wysoki komforcik jazdy, dosyć bogato wyposażony i dynamiczny. Jednak po ostatnim pocałunku jaki zaliczył dzięki mojemu tacie w planach mam pozbycie się go i zmianę na daj Boże Seata Ibizę II Cuprę z dwulitrową jednostką generującą moc 150 km . W bardziej odległych planach jest też zakup jakiegoś motocykla ale tylko w celu "niedzielnych przejażdzek". Jeżeli macie się czym pochwalić zapraszam do dyskusji i dzielenia się fotkami swoich furek ;)

2. slivex

slivex Shark Fights
    Heavyweight

Komentarze:
    1,399
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,790
    ja aktualnie tocze sie zdezelowanym golfem 3 1,8lpg ale juz odkładam kase i w przyszłym sezonie kupuje civica/crx jako baze do budowy sleepera

ps.cos czuje ze czesto bede zaglądał do tego temtu jesli sie utrzyma

3. BT

BT Oplot Challenge
    Heavyweight

Komentarze:
    167
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Od pewniego czasu meraś e55 amg 2007 rok.

4. pikalinop

pikalinop Maximum FC
    Welterweight

Komentarze:
    1,577
    Zdobyte Lajki:
    217
    Punkty:
    1,790
    haha Golf 4 1.9SDI, wcześniej golf 3 1.9SDI, jak bozia da to wymienię na Golfa 5 (1.9SDI):P:P

5. Mort

Mort Żołnierz Chrystusa

Komentarze:
    8,906
    Zdobyte Lajki:
    1,591
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Oto mój wehikuł!

6. slowik_1991

slowik_1991 ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,487
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Im Auwelt
    Barnaba czyżbyś się bał turbinki ?;p

7. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,790
    Ja planuje kupic Forda Mondeo mk3 2.0 TDCi rocznik 2003+, ale opinie sa rozne, ze wadliwe motory i pompo wtryski

8. Marcin Jabłoński

Marcin Jabłoński Bellator
    Lightweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    4,267
    Zdobyte Lajki:
    1,966
    Punkty:
    1,190
    Vectra C kombi 2007 1.9 cdti

Wbrew opiniom wspaniały samochód bez usterek, niestety trzeba uważać na DPF, ale poważne podejśce do tematu i zapoznanie się ze specyfiką samochodu pozwala na spokojne uzytkowanie.

Jeśli ktoś szuka porady przy zakupie samochodu to służę pomocą, zmieniam samochód najpóżniej po 6 miesiącach więc jestem mocno w temacie.

9. Hang

Hang WSOF
    Bantamweight

Komentarze:
    3,144
    Zdobyte Lajki:
    452
    Punkty:
    1,790
    Nissan Almera II 1.5 90kucy. Moje pierwsze auto także bez szaleństw. Mimo wszystko jebłem dwa miesiące po zakupie bo trochę za szybko wszedłem w zakręt :) Na szczęście tylko podbiło mnie na krawężniku i przytarłem drzwiami o słup. Na szczęście nic poważnego się ze mną/autem nie stało.

10. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,790
    Marcin to co mi polecasz do 15 000 zl ? Chce na pewno diesla. Szukam raczej czegos w segmencie Mondeo, Focus, Toledo II, BMW 320d. Moze poradzisz mi cos ciekawego?

11. Ruff Ryder

Ruff Ryder EFC Africa
    Flyweight

Komentarze:
    2,689
    Zdobyte Lajki:
    767
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    łódzkie
    Też jeżdze Pugiem, ale 307 HDI 110PS. Wyjebałem filt cząstek stałych FAP/DPF, bo tylko problemy z tym były.

W następnym tygodniu jadę po 4x4. Jeep Cherokee XJ 99rok.

Jest zima wiec trzeba się pobawić:)

12. TwardyB

TwardyB Legacy FC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    2,134
    Zdobyte Lajki:
    311
    Punkty:
    1,190
    Ja po polskich drogach najczęściej jeżdżę polskimbusem:-)

Co do francuskich aut, to jest to ściema w chuj. Teraz rodzice mają Citroena C4, wcześniej Renault Laguna. Od jakiś hmmm 9-10 lat tam się nic nie popsuło. Nawet wycieraczki dobrze zbierają wodę.

13. slowik_1991

slowik_1991 ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,487
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Im Auwelt
    Ruff ja miałem ten komfort, że miałem CR pierwszej generacji i FAP'u nie posiadałem ;) zaślepiłem tylko EGR bo mi check wywalało (słabe ciśnienie na elektroregulatorze). Francuzy są dobre jak każde inne auta jeżeli się o nie dba i robi wszystkie wymiany na czas a nie jeździ się ze świecącymi się kontrolkami serwisowymi bo nie ma zmian we właściwościach jezdnych pojazdu jak to niektórzy potrafią robić. Jedna usterka potrafi się mnożyć, jeżeli nie zlikwidujemy jej odrazu to będzie się sypało więcej części, dla przykładu podam, żee przedziurawił mi się przewód pompujący olej z intercoolera do turbinki (usterka usunięta na drugi dzień), mechanik powiedział, że gdybym jeździł tak dalej padłby przepływomierz i elektrozawór turbinki jak i spierdzielałby mi olej, że już o trybie serwisowym nie wspomnę.

14. Ruff Ryder

Ruff Ryder EFC Africa
    Flyweight

Komentarze:
    2,689
    Zdobyte Lajki:
    767
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    łódzkie
    Miałeś chyba 109PS(bez FAP), ja mam 107(z FAPem) ale go wyjebałem, za 600zł i mam juz spokój od 30000km. Ogólnie jest bezawaryjny, a o francuzach najgorzej wypowiadaja się Ci którzy ich nie mieli.

Ogólnie auta w Polsce z filtrem cząstek stałych o kant dupy rozbić. Jebać pseudo ekologie która napedza tylko kieszenie serwisom.

15. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    16,769
    Zdobyte Lajki:
    10,847
    Punkty:
    1,190
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:
    Na ile wyceniacie Avensis II rocznik 2008, 2.0, mały przebieg, serwisowany, stan idealny od sąsiada?

16. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,790
    Nie wiem czy Ci pomoze, ale kumpel kupil wlasnie 2008 rok z Niemiec. Silnik d4d? i z oplatami mu wyszlo troszke ponad 30 000(transport, rejestracja, nie licze ubezpieczenia). Ale jest tam naprawde chyba wszystko :)

17. slowik_1991

slowik_1991 ONE FC
    Middleweight

Komentarze:
    2,487
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Im Auwelt
    Dokładnie Ruff 109ps, chociaż przy rejestrowaniu pani w dowodzie wbiła mi 110kW ;) Podręcony silnik na papierze ufundowany przez urządk komunikacji miejskiej ;)

18. Comber

Comber UFC
    Light Heavyweight

Komentarze:
    14,185
    Zdobyte Lajki:
    13,034
    Punkty:
    1,190
    Zlatan, czemu diesel? Z tych co wymieniłeś raczej Toledo. Fordy mają wspomnianą przez Ciebie usterkę, BMW z reguły są po przejściach i na pewno nie znajdziesz dobrego egzemplarza do 15 000. W tej cenie poszukałbym dobrej benzyny. I tutaj objawia się Mondeo 3 1.8.

19. heileris

heileris ONE FC
    Lightweight

Komentarze:
    2,385
    Zdobyte Lajki:
    6
    Punkty:
    1,790
    @Zlatan: Mondziak 2003 (model 2004), kupiłem w 2008, miał już wymienioną pompę. Jedyne co robiłem to hamulce i amorki. Jedyny dla mnie minus tego samochodu to słabe blachy, łąpie rdze punktowo.

20. Zlatan

Zlatan WSOF
    Light Heavyweight

Komentarze:
    3,353
    Zdobyte Lajki:
    11
    Punkty:
    1,790
    Comber jednak robie tych kilometrow troszke i mysle ze diesel spisuje sie w takich warunkach najlepiej. Chyba ze benz + gaz sekwencyjny. Ale z opinii, wlasnie Fordowskie silniki nienajlepiej znosza gaz.

Share This Page