Zoologia , czyli o zwierzętach, owadach i innych takich.

Ten spot-on działa na kleszcze? Bo wersja na pchły to tak średnio.


Powiem tak,
psy pcheł nie mały nigdy, kleszcze po spacerach w terenie, lasach, górach znajdywałem ale nie zdążyły się wbić.

W tym roku jeden pies złapał bo kurwy kleszcze wylazły już chyba w lutym.

Kot domowy - wychodzący tak samo, kot przychodzący dokarmiany złapał czasem ale też zanim dostał środek.
 
Powiem tak,
psy pcheł nie mały nigdy, kleszcze po spacerach w terenie, lasach, górach znajdywałem ale nie zdążyły się wbić.

W tym roku jeden pies złapał bo kurwy kleszcze wylazły już chyba w lutym.

Kot domowy - wychodzący tak samo, kot przychodzący dokarmiany złapał czasem ale też zanim dostał środek.
Mój kot wraca tylko na żarcie i spanie więc odpchlanie co miesiąc. Żadne odstraszacze nie pomagają. Pies zero pcheł ale kot ma chyba wyższą temperaturę to idą tylko na niego.
 
Szybko musiałem się doktoryzować z "hodowli" jaszczurki. Wnioski są następujące: terrarium tylko drewniane z frontową szybą co pomaga w utrzymaniu ciepła przy niskim zużyciu energii, w takim wypadku na terrarium 80/50/50 wystarczy jeden metahalogen UV 35W ze statecznikiem. Czyli wywaliłem dwie żarówki (jedna grzewcza druga z promieniowaniem UV wymaganym przez Agamę). Kolonia karaczanów założona a trzykrotki posadzone w doniczkach. Utrzymanie jaszczurki nie będzie kosztować zbyt wiele pieniędzy.
 
Szybko musiałem się doktoryzować z "hodowli" jaszczurki. Wnioski są następujące: terrarium tylko drewniane z frontową szybą co pomaga w utrzymaniu ciepła przy niskim zużyciu energii, w takim wypadku na terrarium 80/50/50 wystarczy jeden metahalogen UV 35W ze statecznikiem. Czyli wywaliłem dwie żarówki (jedna grzewcza druga z promieniowaniem UV wymaganym przez Agamę). Kolonia karaczanów założona a trzykrotki posadzone w doniczkach. Utrzymanie jaszczurki nie będzie kosztować zbyt wiele pieniędzy.
To kolega ma ryby, jaszczurki i owady ,(pasza)... czyli "Z kamerą u @Risky 'ego" :hi: :lol: ewentualnie "Zwierzyniec"
 
Obecnie dwa akwaria 600 i 120 litrów, agama brodata, zółw stepowy (ale ten jest samowystarczalny bo żyje cały rok na dworze), kot dachowiec 8 lat i podróbka psa czyli york. Zrezygnowałem z papug bo drą tylko ryja i brudzą na chacie.
Tylko ten york nie pasuje do tego zestawu zwierząt... :hi:
A ten żółw to obronny... czy stróż posesji robiący tylko obchód :lol:
:benny::wink:
 
Tak i to była najmniej przemyślana zgoda której udzieliłem. Jeszcze sam tego stwora pojechałem kupić. Czara nienawiści przepełniła mi się kiedy york obrzygał fotel w Lexusie.
To pewnie jechał autem ostatni raz...
To 2 błędy...
yorkshire-terrier.jpg

Ani to ładne, tanie czy przypominające psa... pewnie najgorzej wydana kasa w życiu... :confused:

:siara: :confused::facepalm:
 
Może i zerzyga się czasem ale za to nie spamuje na Cohones i ma miłą osobowość.

:jimcarrey:
O osobowość yorka trzeba się spytać kolegę @Risky :hi:
PS. tytuł spamera roku to nie takie hop siup... a jestem jego obrońcą, a inni naciskają... a teraz i tak już nie wstawiam 2k postów na miesiąc, jak zdarzało się w prime...:lol:
:lesnarhappy:
 
Back
Top