Zimowe Igrzyska Olimpijskie PJONGCZANG 2018

Ile medali zdobędą Polacy na ZIO 2018?


  • Total voters
    43
  • Poll closed .

MysticBęben

UFC
Lightweight
평창군 2018

300px-PyeongChang_2018_Winter_Olympics.svg.png

Oficjalny temat dotyczący zbliżających się Igrzysk w Korei Płd. Prognozy, dyskusje, typy bukmacherskie, łyk historii a może nawet jakiś Bęben okazjonalnie nagrany - wszystko tutaj :)
 
32 dni do Pjongczang

skokgronia.jpg


FRANCISZEK GROŃ GĄSIENICA
Urodzony w 1931 roku w Zakopanem. Pierwszy polski medalista zimowych Igrzysk - zdobył brąz w kombinacji norweskiej (vel nordyckiej tudzież dwuboju zimowym) w Cortina d'Ampezzo (1956). Mimo, że należał do najlepszych skoczków w stawce (wg relacji, wygrywał wszystkie treningi), po skokach zajmował dopiero 10. miejsce (odległości 66 m (upadek), 72,5 m, 74 m - liczono dwa najlepsze skoki). W biegu na 15 km wpadł w zaspę, przez co stracił kilkanaście sekund - a do srebra zabrakło mu niespełna siedmiu. Brąz Igrzysk był również brązem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym (nie rozgrywano osobnej imprezy). PRL ufundował swemu medaliście talon na wuefemkę :)
Co ciekawe, Groń Gąsienica mistrzem Polski został tylko raz (w 1958 roku), poza tym zdobył kilka srebrnych medali zarówno w kombinacji, jak i w skokach.
Groń Gąsienica był po zakończeniu kariery trenerem w Wiśle Zakopane. Trenował tam m.in. swego wnuka, Tomasza Pochwałę, skoczka, kombinatora i uczestnika Igrzysk w Salt Lake City (6. miejsce w drużynie). Zmarł w 2014 roku w Zakopanem.
 
Bęben, ma ktoś szanse na medal poza skoczkami? Chyba brak, co?
Teoretycznie nie, ale Nowakowska złapała formę (6. i 4. ostatnio w Oberhofie). Biegowo nie odstaje od czołówki, przestała pudłować w stójce. Biathlon też bywa loteryjny, a wyskoki i "przypadkowi" mistrzowie trafiają się nie rzadziej, niż w skokach. Jak Gwizdoń nie zjebie strzelania, to w sztafecie koło TOP6 też się mogą panie zakręcić.
Panczeny się posypały - nasze ostatnio na ME przegrały drużynówkę o ponad 3 sekundy z Rosjankami i minimalnie z Niemkami (ale te jechały bez Pechstein i upadły przed metą, mimo to pokonując Polki). Nie wiem, co z Wasiem, ostatnio nie startuje, a talent, nawet na medal na 500m, ma niezaprzeczalnie. Pojawili się Ruscy na mocnej szprycy i jadą wszystkich od 500 do 1500, więc Wasiowi będzie ciężko. Może któraś z dziewczyn indywidualnie będzie w ósemce, najprędzej w masowym, faceci na 1000/1500/5000 raczej bez szans nawet na to.
Justyna - daję jej 15% szans na jakiś medal w klasyku. Na 30km jest możliwe - w teorii jedynie Weng i Sterid są mocniejsze na długich dystansach. Sprint klasykiem ma ponoć fajny podbieg - może finał sie urodzi z tego, ale nie więcej.
Staręga - jako sprinter jest w szerokim gronie 6-20, może wejść do finału, może odpaść w 1/4. Reszta w biegach nie istnieje.
Kupczak, Cieślar - przy dobrych wiatrach TOP20 w kombinacji.
Szansy upatruję w short-tracku. Maliszewska może sprawić niespodziankę.
No i nie wiem, jak w tych "egzotycznych" narciarskich i snowboardowych konkurencjach. Jest jakiś koleżka w snowboardcrossie, który puchary Europy wygrywa, ale jak się to ma do PŚ? Raczej nijak.
Gąsienica Daniel - w slalomie może wejdzie do dwudziestki. Bydliński, nasz zjazdowiec - jego jedyny sukces to ukończenie zjazdu w Bormio na jednej narcie, punktów PŚ za to nie dają :)
Bobsleje, sanki - może ktoś zapunktuje w TOP8, Duńczycy mają naszym bobsleistom zasponsorować lepszy sprzęt - kiedyś, jeszcze przed Sochi, Ruscy pożyczyli naszym swoje płozy i polska czwórka wygrała 2. treningi przed PŚ w Koengisee. Widząc to, kacapy zabrały nam płozy :D Nie wiem, co to za duński sprzęt, ale może pozwoli powalczyć o ósemkę (na tym, co mają, TOP16 to max).
 
Teoretycznie nie, ale Nowakowska złapała formę (6. i 4. ostatnio w Oberhofie). Biegowo nie odstaje od czołówki, przestała pudłować w stójce. Biathlon też bywa loteryjny, a wyskoki i "przypadkowi" mistrzowie trafiają się nie rzadziej, niż w skokach. Jak Gwizdoń nie zjebie strzelania, to w sztafecie koło TOP6 też się mogą panie zakręcić.
Panczeny się posypały - nasze ostatnio na ME przegrały drużynówkę o ponad 3 sekundy z Rosjankami i minimalnie z Niemkami (ale te jechały bez Pechstein i upadły przed metą, mimo to pokonując Polki). Nie wiem, co z Wasiem, ostatnio nie startuje, a talent, nawet na medal na 500m, ma niezaprzeczalnie. Pojawili się Ruscy na mocnej szprycy i jadą wszystkich od 500 do 1500, więc Wasiowi będzie ciężko. Może któraś z dziewczyn indywidualnie będzie w ósemce, najprędzej w masowym, faceci na 1000/1500/5000 raczej bez szans nawet na to.
Justyna - daję jej 15% szans na jakiś medal w klasyku. Na 30km jest możliwe - w teorii jedynie Weng i Sterid są mocniejsze na długich dystansach. Sprint klasykiem ma ponoć fajny podbieg - może finał sie urodzi z tego, ale nie więcej.
Staręga - jako sprinter jest w szerokim gronie 6-20, może wejść do finału, może odpaść w 1/4. Reszta w biegach nie istnieje.
Kupczak, Cieślar - przy dobrych wiatrach TOP20 w kombinacji.
Szansy upatruję w short-tracku. Maliszewska może sprawić niespodziankę.
No i nie wiem, jak w tych "egzotycznych" narciarskich i snowboardowych konkurencjach. Jest jakiś koleżka w snowboardcrossie, który puchary Europy wygrywa, ale jak się to ma do PŚ? Raczej nijak.
Gąsienica Daniel - w slalomie może wejdzie do dwudziestki. Bydliński, nasz zjazdowiec - jego jedyny sukces to ukończenie zjazdu w Bormio na jednej narcie, punktów PŚ za to nie dają :)
Bobsleje, sanki - może ktoś zapunktuje w TOP8, Duńczycy mają naszym bobsleistom zasponsorować lepszy sprzęt - kiedyś, jeszcze przed Sochi, Ruscy pożyczyli naszym swoje płozy i polska czwórka wygrała 2. treningi przed PŚ w Koengisee. Widząc to, kacapy zabrały nam płozy :D Nie wiem, co to za duński sprzęt, ale może pozwoli powalczyć o ósemkę (na tym, co mają, TOP16 to max).
A co ze Zbigniewem Brodka? To chyba tez medalowa nadzieja?
 
Ten Bródka to już nie jest tamten Bródka :(
Jest 23. w PŚ na 1500m, najlepszy wyniki to 16. miejsce w Stavanger
Wlasnie probowalem teraz cos znalezc i wiekszosc informacji urywa sie na 2014... szkoda, w porzadku gosciem sie wydawal, bardzo mu kibicowalem. To chyba dawno nie bylo tak slabo z prognozami medalowymi na zimowe igrzyska... za to moze bez presji pozytywnie zaskocza i przywioza worek medali :)
 
  • Like
Reactions: jut
Wlasnie probowalem teraz cos znalezc i wiekszosc informacji urywa sie na 2014... szkoda, w porzadku gosciem sie wydawal, bardzo mu kibicowalem. To chyba dawno nie bylo tak slabo z prognozami medalowymi na zimowe igrzyska... za to moze bez presji pozytywnie zaskocza i przywioza worek medali :)
Tu masz wyniki PŚ w panczeniach:
http://live.isuresults.eu


Ja osobiście obstawiłem 5:
Stoch x 1 (złoto duża)
Kubacki x 1 (brąz mała)
drużyna - złoto/srebro
Nowakowska - coś wpadnie
Maliszewska lub Kowalczyk
 
Wpisuje sie oczywiscie. Chociaz sadzac po mojej obecnej lokalizacji to letnie IO powinny teraz byc :lol:
 
kiedy hokej rusza? bo tylko to mnie interere
ps. arka gdynia kurwa swinia

edit:
14.02. 13:10 Słowacja Rosja
14.02. 13:10 USA Słowenia
15.02. 04:10 Finlandia Niemcy
15.02. 08:40 Norwegia Szwecja
15.02. 13:10 Czechy Korea Południowa
15.02. 13:10 Szwajcaria Kanada
16.02. 04:10 USA Słowacja
16.02. 08:40 Rosja Słowenia
16.02. 13:10 Finlandia Norwegia
16.02. 13:10 Szwecja Niemcy
17.02. 04:10 Kanada Czechy
17.02. 08:40 Korea Południowa Szwajcaria
17.02. 13:10 Rosja USA
17.02. 13:10 Słowenia Słowacja
18.02. 04:10 Niemcy Norwegia
18.02. 08:40 Czechy Szwajcaria
18.02. 13:10 Kanada Korea Południowa
18.02. 13:10 Szwecja Finlandia
 
TVP ma prawa do igrzysk?
I chyba jeszcze Eurosport.
Eurosport ma wyłączne prawa. TVP odkupuje od nich sublicencję.

Obstawiam trzy medale, raczej tylko skoki. W optymistycznym wariancie to blaszek może być nawet i siedem (4 x skoki, 2 x Kowalczyk, 1 x biathlon), ale to raczej scenariusz sci-fi. Wierzę, że oprócz medalu drużyny i szans Stocha, ktoś inny powalczy o podium.
 
kiedy hokej rusza? bo tylko to mnie interere
ps. arka gdynia kurwa swinia

edit:
14.02. 13:10 Słowacja Rosja
14.02. 13:10 USA Słowenia
15.02. 04:10 Finlandia Niemcy
15.02. 08:40 Norwegia Szwecja
15.02. 13:10 Czechy Korea Południowa
15.02. 13:10 Szwajcaria Kanada
16.02. 04:10 USA Słowacja
16.02. 08:40 Rosja Słowenia
16.02. 13:10 Finlandia Norwegia
16.02. 13:10 Szwecja Niemcy
17.02. 04:10 Kanada Czechy
17.02. 08:40 Korea Południowa Szwajcaria
17.02. 13:10 Rosja USA
17.02. 13:10 Słowenia Słowacja
18.02. 04:10 Niemcy Norwegia
18.02. 08:40 Czechy Szwajcaria
18.02. 13:10 Kanada Korea Południowa
18.02. 13:10 Szwecja Finlandia
W hokeju nie będzie zawodników z NHL. Jak dla mnie skończyły się w momencie ogłoszenia tej wiadomości emocje na poziomie mega podjarki. Na MŚ powinno być lepiej. A w dodatku chyba nawet KHL zastanawia się nad zatrzymaniem najlepszych zawodników. No i oczywiście godziny z dupy więc nie pooglądam za bardzo.
 
31 dni do Pjongczang

635549218647906862.jpg


ELWIRA SEROCZYŃSKA
Równolatka Gronia Gąsienicy, urodzona w 1931 roku w Wilnie. Wicemistrzyni olimpijska ze Squaw Valley (1960) na 1500 metrów i jednocześnie największy pechowiec tamtych igrzysk. Na 1500 metrów miała szansę wygrać z faworyzowaną Skoblikową z ZSRR - niestety pojechała w parze ze słabszą zawodniczką i nieco za wolno zaczęła, natomiast Skoblikowa "wiozła się" za bardzo szybką na pierwszych okrążeniach Heleną Pilejczyk i w efekcie pokonała Seroczyńską o pół sekundy. Elwira mogła zdobyć złoty medal na 1000 metrów (po 600 metrach miała czas o 4 sekundy lepszy od ówczesnego rekordu świata, a późniejsza zwyciężczyni, Gusiewa z ZSRR, była od rekordu wolniejsza o niemal sekundę!), jednak na ostatnim wirażu wjechała w grudę lodu (nie było zamboni i nowomodnych gówien, a lód czyszczono nie co 3 biegi, a raz na sezon ;) ), upadła i nie ukończyła wyścigu.
W 1962 roku w fińskiej Imatrze została mistrzynią świata na 500 metrów. Zdobyła łącznie 26 tytułów mistrzyni Polski, na dystansach i w wieloboju. W latach 70. była trenerką, m.in. reprezentacji Polski i Sarmaty Warszawa, gdzie szkoliła późniejszą gwiazdę panczenów, Erwinę Ryś. Zmarła w 2004 roku w Warszawie.
 
To czemu jest 37 letnich a jeszcze chca mma czy cos, a zimowych tylko 15, to jest 52 dyscypliny majace zwiazek zawodowy? Wyrownac iloscia z letnimi, a tak na prawde zdelegalizowac to wszystko w pizdu, dla 3 medali nie warto. Za moje kurwa podatki, nie o taka Polske w 39 nasi przodkowie w piecach zydow chowali zebysmy teraz tym zyduchom opierdalali pale. Wszystkimi tymi zwiazkami, fifami chijami rzadza iluminaci zydo-masoni, dziedzicy, mordercy, oszusci czy jak inaczej ich zwa, a te pilkarzyki czy skoczki to jakby to Mrozu powiedzial kukielkii bez wyobrazni sterowane przez inne bezmozgie kukly(vide nasi wlodarzeK&L) #freeWojtas #pozdroalibaba #swiatnaskrajurewolucji, #jebacbankrutow #antifa #kibicuje #legii :z bani:
A co do medali to nie odpowiedzialem, bo nie wiem ile zdobeda:goldi:
 
kiedy hokej rusza? bo tylko to mnie interere
ps. arka gdynia kurwa swinia

edit:
14.02. 13:10 Słowacja Rosja
14.02. 13:10 USA Słowenia
15.02. 04:10 Finlandia Niemcy
15.02. 08:40 Norwegia Szwecja
15.02. 13:10 Czechy Korea Południowa
15.02. 13:10 Szwajcaria Kanada
16.02. 04:10 USA Słowacja
16.02. 08:40 Rosja Słowenia
16.02. 13:10 Finlandia Norwegia
16.02. 13:10 Szwecja Niemcy
17.02. 04:10 Kanada Czechy
17.02. 08:40 Korea Południowa Szwajcaria
17.02. 13:10 Rosja USA
17.02. 13:10 Słowenia Słowacja
18.02. 04:10 Niemcy Norwegia
18.02. 08:40 Czechy Szwajcaria
18.02. 13:10 Kanada Korea Południowa
18.02. 13:10 Szwecja Finlandia
co prawda bez gwiazd z NHL, ale oglądane będzie !
 
Back
Top