Wspomnienia z dzieciństwa, czyli kiedy Buka straszna była

Teraz jedna z najlepszych rozrywek z dziecinstwa:



2327599-chlopiec-wspinaczka-na-drzewie-zima.jpg
 
@lugasek a tam w tym "oko za oko" była konkurencja z wyciąganiem jakichś monet czy czegoś podobnego gdzie musem było taplanie się w błocie? (ktoś keidyś nie wszedł do błota tylko wyjował z powierzchni monety i go zdyskwalifikowano), raczej to nie to bo prowadzącym był jakis murzyn, choć może to było właśnie to, ale nie wiedzieć czemu ja wkreciłem sobie ze teleturniej, którego szukam prowadził facet podobny do tego:



281dd1d.jpg
 
Na salonach (czyt. szafkach z lekami w meblosciance kuchennej) brylował nie Vibovit, ale jego lepsza wersja, a mianowicie:



41784_108151229213236_6362_n-798984.jpg
 
A to pamiętacie? Kredki "niełamiące" :D Mieć takie a nie jakieś chińskie to był szpan :D



1342809194.9216.gif








a ten visolvit to chyba nowsza wersja vibovitu, bynajmniej ja pamietam vibovit gdzies do roku 97 a pozniej tylko visolvit przez kolejne dwa lata.



a pamiętacie rzeczy takie jak napoje bezpośrednio w woreczkach, bez zadnych nazw firmowych itd, po prostu woreczki z napojem do picia bodaj po 20 gr, albo takie długie foliowe przezroczyste rurki, które były napełnione kolorowymi kulkami do jedzenia :D
 
A ja cale dziecinstwo ogladalem te najkrwawsze horrory, jakos zawsze ciagnelo mnie do tych zlych rzeczy:P Teraz z tego wyroslem i ogladam Pingwiny z Madagaskaru:D
 
Z tymi niełamiącymi sie kredkami to był taki problem, że bardzo słabo rysowały i choc był szpan, to nad kartką była męka.
 
Takeshi Castle oglądałem dosyć często, to był jeden z moich ulubionych programów.
Przypominam sobie też, że Cartoon Network miałem na początku tylko po angielsku.

"Niełamiące się" kredki to jedno z większych marzeń dzieciństwa, chyba każdy chciał je mieć.

Pamiętacie "Na wariackich papierach" ? i inne filmy sensacyjno-kryminalne jak Kojak czy Columbo?

qng7ds
columbo1.jpg
tumblr_lnc80eRYO01qckagio1_400.jpg


I coś ze słodyczy :

frigo.jpg


Jak się chodziło na kompa do kolegi to pozostawały gazety jak Secret Service :

service1.jpg


Na tą bajkę zawsze leciałem szybko do domu, ale niestety rzadko udawalo się zdążyć :

k,NjU1MDY4NDAsNDg0NjkwODI=,f,Count_DUCKULA.gif


Ulica sezamkowa, kolejny klasyk na szczęście co jakiś czas leci w TV

ulica_sezamkowa_4b2o.jpg
 
Jak to wygląda?. Mają polskie napisy na opakowaniu czy niemieckie? Gdzieś na forach czytałem, że można kupić w Lidlu ale, że to podróba jakaś.





Pamiętacie "Na wariackich papierach" ? i inne filmy sensacyjno-kryminalne jak Kojak czy Columbo?


Pamiętamy:-)
 
A pamiętacie jak disco polo było modne w TV :-) Sobota i Disco Relax na polsacie (i te głosowanie przez telefony stacjonarne na swoje hity)
 
Aaaaahaha, Najlepszy temat ever!



Przejrzałem ostatnie kilka stron z uśmiechem od ucha do ucha! Dlaczego te czasy się skończyły!? :-)



1292968161_by_malpii_600.jpg








No i przy okazji lanego poniedziałku, pamiętam tygodniami się przygotowywaliśmy i "zbroiliśmy" do tego dnia co roku. Hitem była, "bazooka" na wodę. Najlepsze lały po 20m do przodu!



o coś takiego,



i-m-z-pistolet-na-wode-dla-dzieci-5727cz.jpg




a no i oczywiście woreczki z wodą (woreczki śniadaniowe do pełna napełnione i sruuu! )



1333963039_by_ProteusX_600.jpg
 
Allo Allo było zajebiste ! Do dzisiaj pamiętam LeClerka (czy jak to się pisze) i jego tekst ,,Oh moje słabe serce!" jak widział jakieś panny, a także Policjanta ,,Dziń Dybry".
 
a te lody co nizej przeklejam pamiętam, ale one serio po tyle chodziły? juz nawet nie pamietam... lody po 30 groszy hehe, kiedys to były dobre ceny :) pamietam jeszcze jak chleb kosztował 80gr :-)



frigo.jpg
 
Któregoś Disco Polo Live lub Relaks nie pamiętam które prowadził znany i lubiany Dj Pietrek haha :D I te stare hity i stare stylóweczki, piękne koszulaczki, mokasyn i wąsik :D
 
1l1g56xtTpI.jpg




KarateKid.jpg




TopCatsGangofCats.jpg




atkinson_rowan450.jpeg




syfon.JPG




gumy-do-zucia-wrigleys-spearmint-.jpg




0001RD9KEVAPSSNV-C303.jpg




rambo_3_poster.jpg




fifa98.jpg




Wstyd się przyznać, ale kiedyś pizgałem z siorą w gumę...



guma-do-skakania-suska.jpg








Nintendo_64.jpg








Nintendo 64 i 3-4 miechy odkładania na grę... Jak już kupiłem to z tydzień udawałem chorego, żeby do szkoły nie iść
 
Back
Top