Wiem kto wygra na 100 % - gra

ok, do Reagana dorzuce jeszcze:



Pawel Nastula pokona Andrzeja Wronskiego



Darze Pana Andrzeja ogromnym szacunkiem, jednak Pawel Nastula na poczatek to ciut za wysoko. W tym momencie nie jest to typowe starcie mistrzow olimpijskich, tylko zapasnika - dwukrotnego mistrza olimpijskiego z weteranem Pride • najbardziej doswiadczonym zawodnikiem MMA w Polsce. Nastula lata swietnosci ma już za soba, ale i tak przewaga wieku jest po jego stronie (46 lat to mimo wszystko pozno na debiut).



W przeciagu pierwszej minuty, walka przez klincz przeniesie się do parteru, a tam Pawel powinien zdominowac zapasnika. Podejrzewam, ze dopnie jakas technike konczaca lub dojdzie do dominujacej pozycji i zasypie Wronskiego ciosami, który odklepie (mysle, ze nie jest przyzwyczajony do przyjmowania sporej ilosci solidnych ciosow) lub walke przerwie bardzo szybko sedzia (charakter gali jak na standardy dzisiejszego MMA jest dosc niecodzienny)
 
Co do Nastka, miałem mieszane uczucia, ale co tam - niech będzie - i daje możliwość na niego.







Aktualne zakłady



wiem-kto-_hapehxp.jpg
 
Kaczka41



Naczytałem się na tym forum wiele o Wrońskim. Wiara ludu w jego skill jest tak duża, że obstawianie tej walki można spokojnie uznać.


@down


Tak
 
Strikeforce: Barnett vs Kharitonov



205 lbs.: Rafael Cavalcante (10-3) vs. Yoel Romero (4-0)



Yoel dał 4 dobre walki. Ma konkret zapasy, którymi w razie nie radzenia sobie w stójce posłuży się do obalenia Cavalcante i wygrania poprzez GnP.



UFC 137



170 lbs.: Georges St. Pierre (22-2) vs. Nick Diaz (25-7)



GSP - przekocur. Pokona Diaza w tym w czym Diaz jest najlepszy. Po fali decyzji doczekamy się KO w jego wykonaniu : )
 
UFC 134



205 lbs.: Mauricio Rua (19-5) vs. Forrest Griffin (18-6)



Szogun był w stanie przewalczyć z Machidą 5 rund, więc powinno wystarczyć mu paliwa na 3 rundowy pojedynek z Forrestem.



Jest lepszym uderzaczem, będzie bił mocniej i celniej oraz posiada lepsze bjj, a tym razem nie położy się na brzuchu ze zmęczenia i będzie mógł go użyć. W odróżnieniu od 1. walki nie wraca po kontuzji i nie debiutuje w UFC.



Jedyna przewaga Forresta to zapasy, ale nie wyobrażam sobie by mógł przez całą walkę utrzymać Ruę na plecach.



Liczę na TKO
 
Forrest strasznie poprawił jiu jitsu i jest dużo większy niż Shogun, który w oktagonie oprócz walk z Machidą nie wyglądał za dobrze. Machida pasował mu stylistycznie. Żeby nie było. Shogun to od zawsze mój ulubiony fighter ze wszystkich wag i uwielbiam jego styl ale wydaję mi się, że Forrest ma bardzo dużo narzędzi żeby wygrać z nim drugi raz. Jest dużo większy i jestem pewien, że w klinczu i w parterze będzie też silniejszy niż Shogun. Ostatnio w walce z Franklinem wyglądał naprawdę wyśmienicie i z takim agresywnym jiu jitsu nie zdziwię się jak podda drugi raz Maurycego. Szansę rozkladam 50/50 i kurs na Griffina (x2,70) przy (x1,40) wg mnie nie odzwierciedla szans zawodników w tej walce.







Szkoda, że nie ma już prawdziwego MMA na światowym poziomie. Bez stompów, soccerkicków i przede wszystkim kolan na glebie przebieg walki zmienia sie tak diametralnie, że nigdy nie dowiemy się kto tak naprawdę jest najlepszy w "napierdalaniu się" na świecie... ;)
 
UFC 137



170 lbs.: Georges St. Pierre (22-2) vs. Nick Diaz (25-7)



GSP jest poziom wyżej



Wieczór Mistrzów



115kg: Paweł Nastula (2-4) vs. Andrzej Wroński (0-0)



Nastula jest bardziej wszechstronny.
 
Okami vs Silva - Dlatego że w razie przegranej chcę dać Dinnowi szansę odpocząć od avatara Sakuraby xDDD



A na poważnie to sądzę że jest zmotywowany na tyle by zrekompensować sobie poprzednią walkę i w jakiś sposób wymusić wygraną. A przy tym ostatnio mam mocną zajawkę na granie Okamim który w grze potrafi zdziałać cuda i jestem pełen entuzjazmu wobec jego osoby w nadchodzącej walce :) [Rozumiem że Silva jest faworytem, więc na Okamiego mogę postawić?]
 
UFC 137



170 lbs.: Georges St. Pierre (22-2) vs. Nick Diaz (25-7)



Stawiam na GSP bo jest dominatorem wagi półśredniej i tak pozostanie po walce z Diazem który będąc w kiedyś w UFC obrywał i nic się nie zmieni.GSP ma lepsze zapasy i stójka Diaza wcale nie jest taka dobra jak nie którzy wymyślają.



Nick jest dobrze wypromowany na ogórkach nic więcej.
 
Wieczór Mistrzów



115kg: Paweł Nastula (2-4) vs. Andrzej Wroński (0-0)



Zawodnik trenujacy MMA od paru ladnych lat, walczacy niegdys w Pride nie powinien przegrac z przeciwnikiem o 5 lat starszym, dla ktorego to bedzie debiut w tej formule.
 
A co ma waira jakiś pojedyńczych osobistosci do realnych szans jakie daje mu ogoł świata MMA.



Tak to każdy będzie GSP obstawiał.
 
Pojedyńcze osobistości nic nie znaczą, ale ktoś taki jak PiorunPl, który w jednym z tematów ocenił szanse Diaza na wyagraną na 45%, a w drugim nazwał GSP zawodnikiem bez jaj, znaczą wiele.



Nastula pokona Wrońskiego. Doświadczenie, wiek, stójka i parter po stronie Pawła.
 
Dodaje pkt 14-17)!!!



14) Wytypowanego zawodnika nie można zmienić, dlatego wybór powinien być przemyślany.



15) Remis w walce, NC, kontuzja gracza na którego stawialiśmy = przegrana gracza.



16) O wyniku walki decyduje skład sędziowski na danej gali, późniejsze odwołania i ew. zmiany rezultatów nie bedą brane pod uwagę w tej grze.



17) Po wyłonieniu "Jasnowidza" - gra zostaje automatycznie zakończona, do czasu ew. kolejnej jej edycji.







Ps. niedługo wrzucę tekst ujednolicony regulaminu



Ps. 2 Na Palharesa można.
 
Pewnie, słuchajmy wszyscy Pioruna.



Ok.



UFC 134



185 lbs.: Rousimar Palhares (12-3) vs. Dan Miller (13-5)



Specjalista od zakładania dźwigni na nogę nie powinien mieć problemów z Amerykaninem. O ile Dan Miller nigdy nie przegrał przez submission, to równie dobrze nigdy nie wygrał z żadnym klasowym przeciwnikiem. Mimo to, przewiduję poddanie ze strony Brazylijczyka, którego dodatkowo powinna zmobilizować walka przed własną publicznością.
 
Gratuluję . Pozostaje mi kibicować mistrzowi zapasów w takim razie :-)







Ci co na Bellatorku 48 wtopią - oczywiście ich typy na UFC Rio nie będą brane pod uwagę :-)
 
115 kg.: Paweł Nastula (2-4) vs. Andrzej Wroński (0-0)



Nie będę oryginalny stawiając na Pawła, to jest człowiek który zebrał doświadczenie w MMA na galach PRIDE walcząc ze światową czołówką, trenuje z topowym europejskim półciężkim, od którego zapewnę sporo się nauczył, zwłaszcza jeśli chodzi o stójkę. Co do zapasów Wrońskiego - nie wątpię w jego umiejętności w tej płaszczyźnie ale Nastula z pewnością trenuję walkę z pleców, więc będzie przygotowany na walkę w parterze a co do stójki to tutaj nie ma żadnych wątpliwości kto jest lepszym puncherem.
 
Rozmyśliłem się... mam nadzieję, że mogę... bo zakład nie został przyjęty...czyli tak jakby go nie było... No nie szefie? :-)
 
Czyli pkt. 14 koryguje to co napisales wczesniej,

Typ można zmieniać do momentu rozpoczęcia danej gali - ważne by uzasadnić nowy wybór.


i zeby bylo jasne, nie mozna zmieniac, czy odwolac?







i jeszcze odnosnie pkt. 7



Biorac pod uwage fakt, ze szanse na wygrana mamy niewielkie :D , to moze dla zachety, dorzuc opcje nagrody z chociazby, mmaniaka, manto czy innego ground game (na pewno pojawi sie jeszcze wiecej chetnych). Nie zebym dzialal przeciwko mmarocks, bo to bezsprzecznie portal (i forum) numer 1jesli chodzi o MMA, ale wyposarzenie sklepu dosc ubogie :)



a mi by sie przydaly rekawice, haha :-)
 
Back
Top