Wiedzmin 3 - GameZone

Jest tu jeszcze ktoś, kto pamięta misje z dodatku "Krew i wino"?
Generalnie w Wieśka zacząłem grać dość późno, bo około rok temu. Przeszedłem część główną, "Serce z kamienia" i może 50% "Krew i wino". Mam problem z jednym zadaniem i nie jestem pewien, czy to jakiś bug, czy to ja robię coś źle. W necie nie mogę znaleźć nic na ten temat.

Druga sprawa to wspomniana Edycja kompletna. Pobrała się automatycznie na PS4 i widzę, że mam problemy z save'ami. Wcześniej nadpisywało się stare, a teraz jak robię zapis w danym momencie gry, to tego nie ma, jedynie ostatni punkt kontrolny. U was też tak to wygląda?
Co do pierwszego, to nie mam pojęcia czy to bug czy robisz coś źle, bo nawet nie napisałeś o jakie zadanie chodzi.

Co do drugiego, to ja do tej pory nie pobrałem edycji kompletnej. Poczytaj na poprzedniej stronie posty od @Rododendron ewentualnie FB lub forum CD projekt.
 
nawet nie napisałeś o jakie zadanie chodzi.
Dlatego najpierw zapytałem, czy ktoś w ogóle cokolwiek pamięta, bo dla niektórych było to już bardzo dawno temu :awesome:
Mianowicie chodzi o turniej rycerski, misja "Pieśń rycerskiego serca". Składa się ona z trzech konkurencji: strzelanie, jazda konno na czas i walka drużynowa 5 vs 5. Strzelanie wygrałem, wyścig konny zrobiłem w czasie. Pozostała walka, w której za pierwszym razem wszyscy moi szybko padli, ale sam pokonałem drużynę Palmerina. Po zakończonej walce, gość ogłosił, że z zeszłorocznym mistrzem mimo wszystko zawalczy Palmerin. Myślałem, że może przez to, że moja ekipa za szybko poległa, ale po wczytaniu save'a wgraliśmy zdecydowanie, a sytuacja nadal się powtarza i nie mogę zawalczyć z zeszłorocznym championem, bo niby za mało punktów...
 
Dlatego najpierw zapytałem, czy ktoś w ogóle cokolwiek pamięta, bo dla niektórych było to już bardzo dawno temu :awesome:
Mianowicie chodzi o turniej rycerski, misja "Pieśń rycerskiego serca". Składa się ona z trzech konkurencji: strzelanie, jazda konno na czas i walka drużynowa 5 vs 5. Strzelanie wygrałem, wyścig konny zrobiłem w czasie. Pozostała walka, w której za pierwszym razem wszyscy moi szybko padli, ale sam pokonałem drużynę Palmerina. Po zakończonej walce, gość ogłosił, że z zeszłorocznym mistrzem mimo wszystko zawalczy Palmerin. Myślałem, że może przez to, że moja ekipa za szybko poległa, ale po wczytaniu save'a wgraliśmy zdecydowanie, a sytuacja nadal się powtarza i nie mogę zawalczyć z zeszłorocznym championem, bo niby za mało punktów...
Wygląda na to, że wszystko robisz okej. Między próbami szedłeś na przód ze śledztwem w sprawie Vivienne? Jeszcze po zadaniu z jazdy konnej możesz odbyć walkę konną z jednym z rycerzy. Jak robisz wszystko w porządku, który sugeruje gra i wrócisz potem na próbę, wygrasz walkę to powinieneś mieć możliwość walki z czempionem. Jak nie hula, to niestety wygląda to na bug.
Generalnie walka z czempionem jest niezbędna do wykonania zadania, w której otrzymasz jeden z najmocniejszych srebrnych mieczy w grze.
 
Wygląda na to, że wszystko robisz okej. Między próbami szedłeś na przód ze śledztwem w sprawie Vivienne? Jeszcze po zadaniu z jazdy konnej możesz odbyć walkę konną z jednym z rycerzy. Jak robisz wszystko w porządku, który sugeruje gra i wrócisz potem na próbę, wygrasz walkę to powinieneś mieć możliwość walki z czempionem. Jak nie hula, to niestety wygląda to na bug.
Generalnie walka z czempionem jest niezbędna do wykonania zadania, w której otrzymasz jeden z najmocniejszych srebrnych mieczy w grze.
Dokładnie tak, walkę konną wygrałem i oczywiście śledztwo w sprawie Vivienne jest prowadzone, bo w zasadzie nie da się zrobić jednego bez drugiego. No nic, chyba wczytam wcześniejszy zapis i po prostu spróbuję jeszcze raz, bo nie wiem o co chodzi...
 
Pany, co zrobić w przypadku problemu z save'ami? Nowe postępy w grze się nie zapisują, zostaje ciągle stary zapis z punktu kontrolnego. Konsola PS4.
@Rododendron
Nie mam mordo pojęcia, poszukaj na necie albo podpytaj bezpośrednio na jakimś supporcie Redów. Ja od kiedy mam PS5 to jedynie kupiłem gierkę pudełkową, zaktualizowałem do tej newgenowej wersji i jeszcze nie ogrywałem. Wcześniej grałem normalnie na PC
 
Zaktualizowałes grę po instalacji? Przeszedłem podstawkę z dodatkami z 8 razy i nigdy nie miałem takich problemów.
Ten dodatek pobrał się automatycznie i od tego momentu mam problemy z save'ami. Widziałem na supporcie CD Project, że ktoś już o tym pisał.
 
Panowie przekonajcie mnie jakos do tego wiedzmina bo do konca roku bede mial wiecej czasu i w cos bym sobie pogral (ilez mozna grac w rdr:P) podchodzilem 2 razy i jakos zawsze rezygnowalem po tej pierwssej walce z bossem. Probowac czy dac se spokoj?:P


@billmurray u ciebie chyba podobnie to wygladalo, jak jest teraz?

Wlasnie doszedlem do momentu, w ktorym zebralem ziomali i mam wyruszyc po ciri na wyspe mgiel. Co prawda nie skonczylem jeszcze, ale juz teraz moge napisac ze w3 wskakuje do top3 moich ulubienych gierek. Chce teraz pocisnac fabule i mam pytanie - zadania poboczne bede mogl robic po ostatniej misji?(tak jak w rdr2). Jak skoncze zabiore sie za dodatki - ktory wpierw? Po dodatkaxh zrobie sobie przerwe i cisne jeszcze raz zwiedzajac kazdy kat, bo i tak nie ma w co grac:rutekajak:

Btw - was tez wkurwiala yennefer? :popcorn:

@billmurray lutujesz? Poczatek ciezki, ale im dalejntym lepiej
 
Wlasnie doszedlem do momentu, w ktorym zebralem ziomali i mam wyruszyc po ciri na wyspe mgiel. Co prawda nie skonczylem jeszcze, ale juz teraz moge napisac ze w3 wskakuje do top3 moich ulubienych gierek. Chce teraz pocisnac fabule i mam pytanie - zadania poboczne bede mogl robic po ostatniej misji?(tak jak w rdr2). Jak skoncze zabiore sie za dodatki - ktory wpierw? Po dodatkaxh zrobie sobie przerwe i cisne jeszcze raz zwiedzajac kazdy kat, bo i tak nie ma w co grac:rutekajak:

Btw - was tez wkurwiala yennefer? :popcorn:

@billmurray lutujesz? Poczatek ciezki, ale im dalejntym lepiej
Zadania poboczne lepiej będzie na bieżącą ponieważ wykonanie niektórych będzie później niemożliwe. Najlepiej znajdź sobie opis co po czym ponieważ niektóre można ominąć a są bez wątpienia ciekawe.
Sprawdz sobie bo na tym etapie już pewnie masz w spisie misji ukończonych takie zaznaczone na czerwono czyli niemożliwe do ukończenia. W Wlll jest tylko jedna misja której zeczywiscid nie idzie ukończyć w pełni. To misja w nowigradzie kiedy masz złapać skurwiela juniora. Masz do wyboru ścieżkę albo idziesz do tasaka albo robisz tą misję w inny sposób. Siła rzeczy któraś ścieżka musi wlecieć na czerwono. Resztę można wyczyścić ale niekiedy ważny jest czas kiedy się za to zabierzesz.
 
Last edited:
Zadania poboczne lepiej będzie na bieżącą ponieważ wykonanie niektórych będzie później niemożliwe. Najlepiej znajdź sobie opis co po czym ponieważ niektóre można ominąć a są bez wątpienia ciekawe.

A ktory dodatek wpierw?
 
Wlasnie doszedlem do momentu, w ktorym zebralem ziomali i mam wyruszyc po ciri na wyspe mgiel. Co prawda nie skonczylem jeszcze, ale juz teraz moge napisac ze w3 wskakuje do top3 moich ulubienych gierek. Chce teraz pocisnac fabule i mam pytanie - zadania poboczne bede mogl robic po ostatniej misji?(tak jak w rdr2). Jak skoncze zabiore sie za dodatki - ktory wpierw? Po dodatkaxh zrobie sobie przerwe i cisne jeszcze raz zwiedzajac kazdy kat, bo i tak nie ma w co grac:rutekajak:

Btw - was tez wkurwiala yennefer? :popcorn:

@billmurray lutujesz? Poczatek ciezki, ale im dalejntym lepiej
Przeczytaj edit
 
Dodatki nie mają znaczenia choć Serca z kamienia można zacząć na niższym levelu

Doopiero teraz po skonczeniu sie zorientowalem ze mialem podstawowa wersje bez dodatkow:siara:nie wiesz czy jak kupie osobno te dodatki to postac bede mial z podstawki czy bede musial zaczynac od nowa?
 
Doopiero teraz po skonczeniu sie zorientowalem ze mialem podstawowa wersje bez dodatkow:siara:nie wiesz czy jak kupie osobno te dodatki to postac bede mial z podstawki czy bede musial zaczynac od nowa?
Jeśli kupisz osobno dodatki to po prostu na mapie wyświetla się punkty początkowe dla dodatków. Postać oczywiście pozostanie na obecnym etapie rozwoju. Sejwy nie przechodzą z zwykłej podstawki na edycję gry roku która ma od razu dodatki na pokładzie. W tym wypadku musiałem zaczynać od nowa.
 
Nawet się wkręciłem i jestem już w Nowigradzie. Szkoda tylko że na ps5 trzeba wybierać 60fps lub Ray Tracing. Jeszcze rok temu pewnie wybrałbym efekty ale oko przywykłe do stabilnego 60fps nie chce już patrzeć na klatkowanie.
 
1683409690158.png
 
Niedługo trzeci sezon serialu. Jak miał wejsc pierwszy to myślałem że gorszego gówna niż polski wiedźmin nie da się nakręcić. Jak bardzo nie doceniłem wtedy netflixa.
Polski serial z Żebrowskim to arcydzieło przy tym gównie z netflixa
 
Polski serial z Żebrowskim to arcydzieło przy tym gównie z netflixa
Polski wiedzmin byl na prawde dobry. Wiadomo miecze z aluminium itd ale calosc produkcji kosztowala 21,37 zl a i tak wyszlo zacnie jak na budżet.

Gdyby dac tamtej produkcji pieniadze to mysle ze bysmy mieli klasyczka
 
Nie, nie był. Zamykam.
To było niezłe gówno i byłem naprawdę zaskoczony że Netflix zjebał ten materiał jeszcze bardziej. Szczytem byl film kinowy z fabułą wyssaną z dupy bo nie z książek (główny bad ass grany przez Kozłowskiego i jego historia) i smok animowany chyba przez studenta informy pierwszego roku chyba w czynie społecznym albo za 100pln. Potwory z pianki albo niewidoczne i inne śmieci. Ze przypomnę tylko potrząsanie kamerą podczas ujawniania zdolności przez córkę lwicy z cintry na uczcie w zamku. Jeśli film kosztował 22 lata temu ponad 18.000.000 złotych to chyba z 10 ktoś podpierdolił. Tak to była wyjątkowej klasy amatorka.
Edit. Żeby nie było to jasnym punktem produkcji był sam Żebrowski w roli Geralta no i Ciri też lepsza niż ten down z netflixa.
 
Kurde nigdy nie grałem. Muszę w wolnej chwili zabrać się na PC. Jakieś konrektne wersje polecanie i platformę? Jakieś remaki, GOTY itp?
...i przygotuj z miesiąc wolnego od roboty jak chcesz to ogarnąć. Gra jest naprawdę duża. Aż zazdroszczę że jeszcze nie grałeś. Na ps5 pokazał się licznik czasu i mam ponad 800h a jeszcze kończyłem pierwszy raz na innym koncie.
 
Last edited:
Back
Top