UFC 273: Volkanovski vs. Korean Zombie (09.04.2022)

Rozenstruck to placek nie wiem co robi tak wysoko w rankingu hw, choć sie domyślam.
Tybur na wymiany nie pójdzie a obalać powinien łatwo. Może go poddać ale bardziej prawdopodobne są 3 rundy nudy.
A jak Tybura dostanie KO jak prawie mu sie udalo nawet z Hardym?
 
Hall poddał Penna ale nie łapie o co chodzi z tym celowo.
A co do Dern vs torres to od lat stosuje w typowaniu walk kobiet taką zasade stawiam na tą która jest silniejsza fizycznie i sprawdza sie w 90%.
Wygra Dern ponieważ jest silniejsza i w końcu obali Torres gdyby było odwrotnie to Torres by obroniła obalenia i wygrała w stójce.
Na jakiej podstawie uważasz, że Dern jest silniejsza? Na moje to jednak Torres to maszyna jeśli chodzi o fizyczność, jeśli ktoś tu będzie dominować siłą fizyczną to raczej Tecia.

Oprócz Yana i Volkanowskiego na wcześniejszych długoterminowych taśmach oraz zakończenia w ich walkach przed czasem (kurs @2).
Dorzuciłem również Rodriquez @1.9- podobne zdanie co @TomOne Dodam tylko, że Rodriquez zadaje sporo ciosów (niekoniecznie celnych), które mogą mieć przełożenie na spostrzeganie walki i dać jej wygraną przez decyzję.

Malott @1.52 - Gall to nie jest zawodnik na poziomie UFC. Można powiedzieć, że walka z CM Punkiem zapewniła mu jakąś tam rozpoznawalność dzięki której nadal jest w UFC. Ktoś z dobrze ogarniętą stójką nie powinien mieć trudności w wypunktowaniu a może i ustrzeleniu. Malott to nadal niewiadoma, ale wygląda solidnie. Jego boks i kopnięcia wydają się solidne i mocne, w stójce powinien mieć przewagę. Parter na ten moment pozostaje trochę zagadką, ale mimo wszystko raczej powinien utrzymać walkę w swojej płaszczyźnie.

@andrzej_t. @MrRoshi :
 
Na jakiej podstawie uważasz, że Dern jest silniejsza? Na moje to jednak Torres to maszyna jeśli chodzi o fizyczność, jeśli ktoś tu będzie dominować siłą fizyczną to raczej Tecia.

Oprócz Yana i Volkanowskiego na wcześniejszych długoterminowych taśmach oraz zakończenia w ich walkach przed czasem (kurs @2).
Dorzuciłem również Rodriquez @1.9- podobne zdanie co @TomOne Dodam tylko, że Rodriquez zadaje sporo ciosów (niekoniecznie celnych), które mogą mieć przełożenie na spostrzeganie walki i dać jej wygraną przez decyzję.

Malott @1.52 - Gall to nie jest zawodnik na poziomie UFC. Można powiedzieć, że walka z CM Punkiem zapewniła mu jakąś tam rozpoznawalność dzięki której nadal jest w UFC. Ktoś z dobrze ogarniętą stójką nie powinien mieć trudności w wypunktowaniu a może i ustrzeleniu. Malott to nadal niewiadoma, ale wygląda solidnie. Jego boks i kopnięcia wydają się solidne i mocne, w stójce powinien mieć przewagę. Parter na ten moment pozostaje trochę zagadką, ale mimo wszystko raczej powinien utrzymać walkę w swojej płaszczyźnie.

@andrzej_t. @MrRoshi :

Dern easy
 
Na jakiej podstawie uważasz, że Dern jest silniejsza? Na moje to jednak Torres to maszyna jeśli chodzi o fizyczność, jeśli ktoś tu będzie dominować siłą fizyczną to raczej Tecia.

Oprócz Yana i Volkanowskiego na wcześniejszych długoterminowych taśmach oraz zakończenia w ich walkach przed czasem (kurs @2).
Dorzuciłem również Rodriquez @1.9- podobne zdanie co @TomOne Dodam tylko, że Rodriquez zadaje sporo ciosów (niekoniecznie celnych), które mogą mieć przełożenie na spostrzeganie walki i dać jej wygraną przez decyzję.

Malott @1.52 - Gall to nie jest zawodnik na poziomie UFC. Można powiedzieć, że walka z CM Punkiem zapewniła mu jakąś tam rozpoznawalność dzięki której nadal jest w UFC. Ktoś z dobrze ogarniętą stójką nie powinien mieć trudności w wypunktowaniu a może i ustrzeleniu. Malott to nadal niewiadoma, ale wygląda solidnie. Jego boks i kopnięcia wydają się solidne i mocne, w stójce powinien mieć przewagę. Parter na ten moment pozostaje trochę zagadką, ale mimo wszystko raczej powinien utrzymać walkę w swojej płaszczyźnie.

@andrzej_t. @MrRoshi :

Będzie cięższa i to wystarczy żeby w najgorszym wypadku wciągnąć Tecie do gardy.
A Gall to faktycznie hype z cm punka i sagea ma solidne zapasy i troche graplingu z góry więc jeżeli ten Malott nie jest totalną pomyłką UFC to powinien ogarnąć.
Swoją drogą to jest fenomen dzisiejszego UFC kiedyś gość z 10 walkami to był ktoś inne organizacje sie zabijały o takich fighterów a dzisiaj to taki Gall:)
 
Hall poddał Penna ale nie łapie o co chodzi z tym celowo.
Zapowiadał, że będzie chciał go poddać (niebieski pas bjj) :)

Coś jak celowe przeniesienie chińczyka pod stanowisko Dany, żeby się popisać :jjsmile:
 
Rozenstruck to placek nie wiem co robi tak wysoko w rankingu hw, choć sie domyślam.
Tybur na wymiany nie pójdzie a obalać powinien łatwo. Może go poddać ale bardziej prawdopodobne są 3 rundy nudy.
Rozenstruik to placek, ale szczerze mowiac to tez nie wiem, co Tybura robi tak wysoko w rankingu. Troche szczesliwy uklad pojedynkow i dobor rywali.
Nie wydaje mi sie zeby Marcin mial tak latwo obalac tego placka jak piszesz.
 
Rozenstruik to placek, ale szczerze mowiac to tez nie wiem, co Tybura robi tak wysoko w rankingu. Troche szczesliwy uklad pojedynkow i dobor rywali.
Nie wydaje mi sie zeby Marcin mial tak latwo obalac tego placka jak piszesz.
Jak będzie cardio to wystarczy.
Szczerze to nie uważam żeby Rozenstruik był też jakoś w stójce lepszy tylko ma cios silny i jest dość dynamiczny na ciężką, troche szczęścia jak w walce z Alim i wystarczyło żeby do topu wskoczyć ale długo sie nie utrzyma.
 
Będzie cięższa i to wystarczy żeby w najgorszym wypadku wciągnąć Tecie do gardy.
A Gall to faktycznie hype z cm punka i sagea ma solidne zapasy i troche graplingu z góry więc jeżeli ten Malott nie jest totalną pomyłką UFC to powinien ogarnąć.
Swoją drogą to jest fenomen dzisiejszego UFC kiedyś gość z 10 walkami to był ktoś inne organizacje sie zabijały o takich fighterów a dzisiaj to taki Gall:)
Cięższa może i będzie, ale to Torres powinna być mimo wszystko silniejsza. Za Torres przemawia doświadczenie, jakość przeciwników, aktywność w stójce, w miarę solidna obrona przed obaleniami. Przypomne tylko, że Torres jeśli przegrywała to z byłymi mistrzyniami Jędrzejczyk, Weil, Rose, Andrade. Jeśli była sprowadzana to na końcowych rundach, albo przez zawodniczki jak Andrade czy Weil (3 rudna z tego co pamiętam). Każda z tych przeciwniczek dysponowała wszechstronniejszymi umiejętnościami niż Dern. W stójce to powinna być przepaść. Torres mimo wszystko nawiązywała walkę z czołówką jak Rose, Jędrzejczyk, Weil, Rodriquez. Na ten moment jedynym porządnym wyzwaniem dla Dern była Rodriquez, która ją zdeklasowała. Zgodzę się, że Dern jest może w stanie poddać każdego, ale ona po prostu niema narzędzi by sprowadzić go do swojej płaszczyzny. To nie turniej grapplingowy, że przeciwnik wejdzie Ci do gardy. Tutaj dochodzą ciosy, siatka, i rozpoczęcie się rundy od stójki. Dla mnie Dern na tym poziomie jest po prostu żeńską wersją Hoopera, który jeśli nie sprowadzi to parteru wygląda bezradnie. Biorąc pod uwagę Torres jako underdoga ciężko przejść obojętnie. Gdybym miał grać Dern to pewnie przez poddanie.

Poniżej jeszcze pojedynek z Hill. Tutaj po prostu widać, że Torres a od groma siły i z całym szacunkiem, ale te kilka kilogramów Dern to mimo wszystko nie powinien być dla niej taki problem. Druga sprawa to dobra obrona przed obalenia mi oraz dochodzenie do siatki kiedy Hill zapięła klamrę zapaśniczą. Widać w tej walce to doświadczenie, które powinno przeważyć.
 
Last edited:
ale ona po prostu niema narzędzi by sprowadzić go do swojej płaszczyzny

To było homofobiczne od kiedy Tar-Ellendil mnie uświadomił patrzę na te sprawy poważnie:)
Tecia może ogarnia stójke ale pyka ciosy w powietrze może tak napierdalać Dern przez 2.5 rundy i nic sie nie stanie a prędzej czy później Dern jakoś ją do parteru wciągnie i tam będzie realne zagrożenie.
 
Poniżej jeszcze pojedynek z Hill. Tutaj po prostu widać, że Torres a od groma siły i z całym szacunkiem, ale te kilka kilogramów Dern to mimo wszystko nie powinien być dla niej taki problem. Druga sprawa to dobra obrona przed obalenia mi oraz dochodzenie do siatki kiedy Hill zapięła klamrę zapaśniczą. Widać w tej walce to doświadczenie, które powinno przeważyć.
Tylko Hill nominalnie walczyła w niższej kategorii i jest niedojebaną Kickboxerką:)
Tak jak pisałem wyżej Dern wcale jej obalać nie musi wystarczy że ją wciągnie jakoś do parteru.
 
Tylko Hill nominalnie walczyła w niższej kategorii i jest niedojebaną Kickboxerką:)
Tak jak pisałem wyżej Dern wcale jej obalać nie musi wystarczy że ją wciągnie jakoś do parteru.
Kiedy ona walczyła w niższej kategorii? Na Tapo jak pobieżnie sprawdzałem to wnosiła ok 115 funtów. Hill to nadal porządna zawodniczka, taki gatekeeper do czołówki. Z drugiej strony to nadal walki kobiet i tam wszystko jest możliwe. Mimo wszystko ja osobiście nie widzę value w obstawieniu Dern, bo po prostu mniej za nią przemawia.
 
Też bym raczej na Dern pieniędzy nie stawiał ale wydaje mi sie że powinna ogarnąć spokojnie i dużym argumentem za tym jest fakt że przegrała Dern z Rodriguez ale ta ma 170cm i mogła w stójce trzymać ją na dystans a Tecia ma 154 i będzie sie musiała do Dern zbliżać więc będzie okazja sie przykleić.

Kiedy ona walczyła w niższej kategorii?
Faktycznie nigdy coś mi sie
 
Jak będzie cardio to wystarczy.
Szczerze to nie uważam żeby Rozenstruik był też jakoś w stójce lepszy tylko ma cios silny i jest dość dynamiczny na ciężką, troche szczęścia jak w walce z Alim i wystarczyło żeby do topu wskoczyć ale długo sie nie utrzyma.
Czysto technicznie i pod względem siły uderzenia Rozenstruik będzie górował w tym pojedynku nad Tyburą pytanie tylko czy jego output będzie się "zgadzał" bo miewa on tendencje do przestojów tym bardziej kiedy walczy z ludźmi którzy chcą go obalać.
 
Hall poddał Penna ale nie łapie o co chodzi z tym celowo.
A co do Dern vs torres to od lat stosuje w typowaniu walk kobiet taką zasade stawiam na tą która jest silniejsza fizycznie i sprawdza sie w 90%.
Wygra Dern ponieważ jest silniejsza i w końcu obali Torres gdyby było odwrotnie to Torres by obroniła obalenia i wygrała w stójce.
Zgadzam się Torres jest bardzo malutka
 
Ja na ta gale stawiam dubelka

Piera Roudrigez+Rozenstriuk

Rozenstriuk ma obronę zapaśnicza na poziomie 75% i wygrywał już z lepszymi zawodnikami.
Tybura ma podejrzana szczeke także liczę na piękne KO.
 
Im bliżej gali tym co raz bardziej odnoszę wrażenie że nominowany do oscara może namieszać i zrobić z tego bliską walkę. Wydaje mi się że pierwszej walce Sterling za bardzo podkręcił sobie tempo od początku przez co później był już nieco wypompowany, moim zdaniem tutaj zacznie wolniej by zachować energię na rundy mistrzowskie. Yan przeważa w aspekcie siłowym i bokserskim ale Aljo to wciąż aktywny stójkowo, z dobrymi zapasami i bjj, posiadający niezłe kopnięcia zawodnik. Yan zamyka dobry kuponik i poważnie się zastanawiam czy nie pyknąć kontry na amerykanina.
 
Im bliżej gali tym co raz bardziej odnoszę wrażenie że nominowany do oscara może namieszać i zrobić z tego bliską walkę. Wydaje mi się że pierwszej walce Sterling za bardzo podkręcił sobie tempo od początku przez co później był już nieco wypompowany, moim zdaniem tutaj zacznie wolniej by zachować energię na rundy mistrzowskie. Yan przeważa w aspekcie siłowym i bokserskim ale Aljo to wciąż aktywny stójkowo, z dobrymi zapasami i bjj, posiadający niezłe kopnięcia zawodnik. Yan zamyka dobry kuponik i poważnie się zastanawiam czy nie pyknąć kontry na amerykanina.
Tez mnie nachodza takie mysli i zastanawiam sie czy nie przykontrowac Sterlinga przez decyzje po kursie @8.0, bo nie wierze ze skonczy Yana przed czasem.
Warto zerknac na staty z ich pierwszej walki: http://ufcstats.com/fight-details/15c9cb5f9320c555
 
Ja tak mam ale z walką Chimaeva z Burnsem na początku mówiłem, że Borz easy to weźmie ale z czasem mam mniej przekonania. Mimo przewagi gabarytów Chimaeva Burns będzie najtrudniejszym rywalem w karierze. Walki Khamzata nie wychodziły poza połowę 2 rundy i myślę, że Burns doskonale o tym wie i nie da się szybko stłamsić i walka trochę potrwa i ciekawe jak będzie wyglądać w końcówce 2 rundy i w 3 rundzie. Wiadomo też że Gilbert bardzo mocno się przygotowuje pod to starcie. Podsumowując dalej według mnie Chimaev to weźmie ale kurs rzędu 1.15 to śmiech
 
Back
Top