Trening w domu

znalazlem sztangę o srednicy tej samej co moje hantle i sie zastanawiam nad kupnem, mialbym wiecej cwiczen na klate (na filmiku to jest jedno akurat), tylko sie rozchodzi o dodatek do lawki na ktorej ta sztanga bedzie lezala, nie wiem za bardzo czy teraz mozna dokupywac osobno i o jakiej wlekosci itp itd, bo sie boje ze kupie zly albo bedzie za wysoki albo cos :D
a moze wez ty pocwicz z miesiac i zobacz z czym to sie je.
 
kuwa te stojaki to najnizszy jaki znalazlem to ma 86-144 cm wysokości , ale w sumie pod sztange cwiczy sie przy pochyleniu oparcia deski o 30 stopni, czyli te 86 cm bedzie w sam raz dla mnie ?

https://allegro.pl/oferta/stojaki-pod-sztange-regulowane-do-cwiczen-smartgym-7521695856
Jak ćwiczysz sam, to te stojaki się do niczego nie nadają. One nie mają asekuracji i w dodatku są oddzielne, jak uderzysz o nie sztangą to się przemieszczą i w najlepszym przypadku będziesz musiał przeturlać sztangę po ciele, raz tak robiłem i nikomu tego nie życzę. W gorszym wypadku zrobisz sobie krzywdę!
Ja mam coś takiego, tylko z trochę solidniejsze i z asekuracją od 30 cm, bo skosu głową w dół raczej na tym nie zrobisz....
https://www.marbo-sport.pl/product-pol-27765-Stojaki-wielopoziomowe-MH-S204-Marbo-Sport.html
 
Ciekawe jak on dwa hantle 20 kg podniesie z gleby i usiądzie z nimi na ławke.
 
Ciekawe jak on dwa hantle 20 kg podniesie z gleby i usiądzie z nimi na ławke.
Przecież Bastek klatki takim ciężarem nie będzie robił jak sam waży 50kilo. Hantle jak nie masz asekuracji to zawsze jest dobra opcja - jak coś pójdzie nie tak to możesz je wypierdolić.
Poza tym, lepiej żeby jak najmniej sprzętu kupował - mniej będzie później do sprzedania na olexie.
 
o kuwa zalozylem wczoraj obciazenia zeliwne 2,5 kg i tera ręki nie moge wyprostować :crazy:

to tera chyba trza odpoczac chwile od cwiczen bo jak tu z takim zakwasem cwiczyc o.O
 
Przecież Bastek klatki takim ciężarem nie będzie robił jak sam waży 50kilo. Hantle jak nie masz asekuracji to zawsze jest dobra opcja - jak coś pójdzie nie tak to możesz je wypierdolić.
Poza tym, lepiej żeby jak najmniej sprzętu kupował - mniej będzie później do sprzedania na olexie.

Ale co to ma do rzeczy ile on waży? Przecież można ważyć 80 i bez problemu atakować setkę na sztandze. Nie róbcie z niego inwalidy. Rozumiem, że na początku obciążenie adekwatne do stażu, ale żeby miało w ogóle sens ćwiczenie, to trzeba to obciążenie progresywnie zwiększać. Za miesiąc będzie już mógł 40 kilo na klate podnosić, ale cały trening będzie na pół gwizdka, bo już na starcie przeciążenie stawów od podnoszenia hantli i spadek wydajności o jakieś 40-50%, nie mówiąc już o ciągłej walce z utrzymaniem tych hantli w odpowiedniej pozycji i jeszcze odłożeniem ich na glebe, co też pożera dodatkowo siłę przed następną serią. Na sztandze przy takim samym obciążeniu zrobiłby hipotetycznie z 8 dobrych powtórzeń, a na hantlach odpadnie po 5. Bez ławki i sztangi nie zrobi się w domu dobrego treningu klatki, taka moja opinia.
 
Ale co to ma do rzeczy ile on waży? Przecież można ważyć 80 i bez problemu atakować setkę na sztandze. Nie róbcie z niego inwalidy. Rozumiem, że na początku obciążenie adekwatne do stażu, ale żeby miało w ogóle sens ćwiczenie, to trzeba to obciążenie progresywnie zwiększać. Za miesiąc będzie już mógł 40 kilo na klate podnosić, ale cały trening będzie na pół gwizdka, bo już na starcie przeciążenie stawów od podnoszenia hantli i spadek wydajności o jakieś 40-50%, nie mówiąc już o ciągłej walce z utrzymaniem tych hantli w odpowiedniej pozycji i jeszcze odłożeniem ich na glebe, co też pożera dodatkowo siłę przed następną serią. Na sztandze przy takim samym obciążeniu zrobiłby hipotetycznie z 8 dobrych powtórzeń, a na hantlach odpadnie po 5. Bez ławki i sztangi nie zrobi się w domu dobrego treningu klatki, taka moja opinia.
Ale się przynajmniej nie zabije.
 
Tak, ale jeszcze za malo efektywne bo nie mam po nich zakwasow, musze nastepnym razem ciezar zwiekszyc.
Tak musisz zapierdalać:
source.gif


Wtedy robisz wszystko na raz i jesteś dojebany w 3 miesiące.
 
Back
Top