Syn, dąb i... ...DOM :)

Nie pamiętam, poddałem się w połowie :awesome:

Najlepsza część to ten putinowski haracz. Po wszystkich opłatach i zapłatach, musisz przez ileś tam lat płacić ileś tam procent z wartości działki za to, że... sam nie wiem.
Kurwa, jak to czytałem to się czułem jakby w moim wolnym i demokratycznym kraju stał nade mną jakiś białoruski łysol w kurtce skórzanej :juanlaugh:

No co jak co, ale takie praktyki to już mateczka Rzeczpospolita mogłaby sobie darować w stosunku do swoich, zdolnych do zebrania pewnego kapitału, obywateli :beczka:

Szczerze mówiąc, coraz bardziej mi brzydnie to parapaństewko.
Jak czytam o podatkach od ogrodzenia to zaczyna mi się niedobrze robić na myśl, że prawie zdecydowałem się na budowę lub kupno domu w tym komunistycznym państwie :awesome:
Putin przyjdzie to inaczej będziesz śpiewał.

:gsp:
 
Nie pamiętam, poddałem się w połowie :awesome:

Najlepsza część to ten putinowski haracz. Po wszystkich opłatach i zapłatach, musisz przez ileś tam lat płacić ileś tam procent z wartości działki za to, że... sam nie wiem.
:awesome:
za III klasę płacisz coś ponad 300 tysięcy za hektar. Po tym jeszcze przez 10 lat, 10% tej sumy rocznie, czyli łącznie 600k. Są na to co prawda obejścia jak w każdym państwie z kartonu xD

za II i I klasę sporo więcej, ale takich gleb nie ma zbyt wiele w Polsce.
 
Chłopy, plany ogólne to powchodziły teraz wszędzie czy u jednych wcześniej, u innych później? U mnie teraz weszły i są do wglądu.

Powiedzcie mi teraz co z tymi wszystkimi działkami co zostały w strefie SO? Miałem na oku 4 działki rolne, piękne, tanie, w zajebistych miejscach (3 były kilka kroków od Sanu).
Miałem coś w to inwestować i co teraz? Jak tam nawet domku letniskowego teraz nie pozwolą postawić.

Moja jest w SJ, ale nie w strefie uzupełnienia zabudowy. Pewnie będę pisał jakiś wniosek, nie wiem czy coś to da, wiecie coś czy zmieniają takie decyzje czy nie?

Co teraz z ludźmi, którzy mieli potężne działki i liczyli, że mieli majątek, a teraz co? Zna się ktoś?
 
Chłopy, plany ogólne to powchodziły teraz wszędzie czy u jednych wcześniej, u innych później? U mnie teraz weszły i są do wglądu.

Powiedzcie mi teraz co z tymi wszystkimi działkami co zostały w strefie SO? Miałem na oku 4 działki rolne, piękne, tanie, w zajebistych miejscach (3 były kilka kroków od Sanu).
Miałem coś w to inwestować i co teraz? Jak tam nawet domku letniskowego teraz nie pozwolą postawić.

Moja jest w SJ, ale nie w strefie uzupełnienia zabudowy. Pewnie będę pisał jakiś wniosek, nie wiem czy coś to da, wiecie coś czy zmieniają takie decyzje czy nie?

Co teraz z ludźmi, którzy mieli potężne działki i liczyli, że mieli majątek, a teraz co? Zna się ktoś?

1. Każda gmina w swoim tempie, ale max do końca sierpnia. Było to co prawda przedłużane już z 5 razy.
2. Nic. Można dać rolnikowi na obrabianie. Jak dobrze zagadasz, to może nawet 200 zł od niego dostaniesz i jajka raz na rok :juanlaugh:

3. Chyba muszą zostać jakieś warunki spełnione, tzn. zwarta zabudowa - kilka domów w odległości do 100 m jak dobrze pamiętam i jakieś jeszcze wymagania. Poczytaj sobie na necie. Potem możesz sobie pisać. Gmina zapewne będzie miała wyjebongo.

4. Nic. Nadal mają potężne działki warte 5 zł za m2 :lol:


Plany są po to, żeby wsie się wyludniły do końca, a potem wszyscy do miast :kis:
 
Różne metody DIY studni.

Woda + wiertnica


Woda pod ciśnieniem bez wiertła


A to metoda tradycyjna z kręgami




:o o: :o o: :o o:
 
Last edited:

Jeden mój inwestor kupił ten dom, nadzorowałem budowę, dokładnie ten sam.
Co mogę powiedzieć, jak chcesz tanio to spokojnie można brać, dom z blachy w sumie, skręcony z dwóch części.
Dają gwarancję (nie na wyposażenie elektryczne) chyba 20 czy 30 lat.
 
Jeden mój inwestor kupił ten dom, nadzorowałem budowę, dokładnie ten sam.
Co mogę powiedzieć, jak chcesz tanio to spokojnie można brać, dom z blachy w sumie, skręcony z dwóch części.
Dają gwarancję (nie na wyposażenie elektryczne) chyba 20 czy 30 lat.
dlugo to stawiaja?
 
dlugo to stawiaja?
płyta fundamentowa dźwigiem 2 dni (prefabryklat)
dom z dwóch części w 2 dni dźwgiem, potem spawają i skręcają z tydzień chyba (tego już nie pilnowałem bo wiadomo, po co skoro inwestor chytry)
wykończeniówka to już problem inwestora, instalacje są w środku gotowe, wod-kan, prąd i tak dalej.
W projekcie nie można robić żadnych zmian w środku w trakcie inwestycji, bo wiadomo, to z fabryki wyjeżdża na gotowo.
 
płyta fundamentowa dźwigiem 2 dni (prefabryklat)
dom z dwóch części w 2 dni dźwgiem, potem spawają i skręcają z tydzień chyba (tego już nie pilnowałem bo wiadomo, po co skoro inwestor chytry)
wykończeniówka to już problem inwestora, instalacje są w środku gotowe, wod-kan, prąd i tak dalej.
W projekcie nie można robić żadnych zmian w środku w trakcie inwestycji, bo wiadomo, to z fabryki wyjeżdża na gotowo.
:zakręcony:
Trochę drogo skoro tak
 
Jeden mój inwestor kupił ten dom, nadzorowałem budowę, dokładnie ten sam.
Co mogę powiedzieć, jak chcesz tanio to spokojnie można brać, dom z blachy w sumie, skręcony z dwóch części.
Dają gwarancję (nie na wyposażenie elektryczne) chyba 20 czy 30 lat.
Klimatyzacje w tym da radę założyć? Bo jak nie, to ta blacha będzie się nagrzewać do 3000 stopni latem.

Ale ogólnie fajna opcja. Może bliżej 50 sobie postawię i będzie na dożywocie :lol:
 
tam jest od razu klima chyba + rekuperacja + pompa ciepła
dom jakby pasywny
Jakby... :jarolaugh:
Masz kontakt z ludźmi, co mieszkają w takim domu już rok? Interesuje mnie właśnie kwestia wakacji i ostrego nagrzania wnętrza (lub nie).
 
Jakby... :jarolaugh:
Masz kontakt z ludźmi, co mieszkają w takim domu już rok? Interesuje mnie właśnie kwestia wakacji i ostrego nagrzania wnętrza (lub nie).
no mam, jest ok, bo wełną mineralną ocieplony, nie nagrzewa się szybko latem, jak termos
 
Last edited:
no mam, jest ok, bo wełną mineralną ocieplony, nie nagrzewa się szybko latem
Który model? Opowiadaj jak się w takim czymś żyje i mieszka. Wady, zalety, etc. Właśnie interesuje mnie opinia z pierwszej ręki. Chyba będzie inwestowane.
 
Back
Top