Syn, dąb i... ...DOM :)



@Miskatonic post wyprzedzający zapytanie
:roberteyeblinking:
:tiphatb:

5259.jpg
 
ta druga cena to chyba jednak za tarcze jest :beczka:
Ostatnio na peperku widziałem lepszą ofertę. Mini koparka, z tym że to była cena inwestycji, płaciłeś siano żeby pan chińczyk mógł ruszyć z produkcją sprzętu.
:werdum:
@Miskatonic post wyprzedzający zapytanie
:roberteyeblinking:
:tiphatb:

View attachment 136414
My mamy w robocie takie tarcze pierścieniowe do betonu. Normalnie zakładasz na flexa małego/dużego i jazda.

Zajebiście się tym robi.
 
Ostatnio na peperku widziałem lepszą ofertę. Mini koparka, z tym że to była cena inwestycji, płaciłeś siano żeby pan chińczyk mógł ruszyć z produkcją sprzętu.
:werdum:
Widziałem te koparki nawet ze szwagrem zastanawialismy się czy nie kupić, ale co to warte ..
 
Pany, dmucha mi z nadproża skrzynki roletowej, otwarłem puszkę a tam połamany styropian.
Na fotce widać połowę, druga w znacznie gorszym stanie, dorzuciłem tam docięty kawałek i przeleciałem pianką żeby złapało ale to prowizorka.
Czy idzie kupić taki kawał w całości czy coś innego lepiej zastosować?


5962.jpg
 
Pany, dmucha mi z nadproża skrzynki roletowej, otwarłem puszkę a tam połamany styropian.
Na fotce widać połowę, druga w znacznie gorszym stanie, dorzuciłem tam docięty kawałek i przeleciałem pianką żeby złapało ale to prowizorka.
Czy idzie kupić taki kawał w całości czy coś innego lepiej zastosować?


View attachment 139327


Jak nie będą pasować to zostaje prowizorka i kombinacje. Może jakaś wyprofilowana tektura i napchanie pod nią wełny? Albo szablon z tektury i panka pur w puszce?
 


Jak nie będą pasować to zostaje prowizorka i kombinacje. Może jakaś wyprofilowana tektura i napchanie pod nią wełny? Albo szablon z tektury i panka pur w puszce?
Widziałem jeszcze jakieś maty, a do głowy przyszło mi żeby zamiast takiego profilu po prostu dać gruby styropian i trochę porzeźbić

Edit myślałem o piance do uszczelnienia ale tam jest w puszcze mróz i temperatura prawie jak za oknem, do tego wilgoć od różnicy temperatur, a latem się tam gotuje pytanie jaka ta pianka by miała być żeby to przetrwało?
 
Widziałem jeszcze jakieś maty, a do głowy przyszło mi żeby zamiast takiego profilu po prostu dać gruby styropian i trochę porzeźbić

Edit myślałem o piance do uszczelnienia ale tam jest w puszcze mróz i temperatura prawie jak za oknem, do tego wilgoć od różnicy temperatur, a latem się tam gotuje pytanie jaka ta pianka by miała być żeby to przetrwało?
Jakaś izolacyjna PUR
 
@szplin @majstry
Mam cegiełkę na elewacji (nie klinkier, starą rozbiórkową cegłę ciętą). Musze coś przykręcić do elewacji i rozkminiam jakim wiertłem, żeby to nie pękło?

Bez udaru jak rozumiem, wiertłem do ceramiki? Czy betonu?

Cegła miękka jest, ale nie chcę żeby coś pękło...
 
@szplin @majstry
Mam cegiełkę na elewacji (nie klinkier, starą rozbiórkową cegłę ciętą). Musze coś przykręcić do elewacji i rozkminiam jakim wiertłem, żeby to nie pękło?

Bez udaru jak rozumiem, wiertłem do ceramiki? Czy betonu?

Cegła miękka jest, ale nie chcę żeby coś pękło...
Zrób sobie otwór taką koronką:

IMG_1364.jpeg



A jak przejdziesz przez cegłę to już w murze normalnym wiertłem.
 
Czy ktoś z was odbierał mieszkanie ze specami z Pewny lokal (bądź tego typu firm)? Lepiej zatrudnić takiego byczka, czy lepiej zlecić odbiór majstrowi, który będzie robił wykończeniówkę?
 
Czy ktoś z was odbierał mieszkanie ze specami z Pewny lokal (bądź tego typu firm)? Lepiej zatrudnić takiego byczka, czy lepiej zlecić odbiór majstrowi, który będzie robił wykończeniówkę?
Jak majster ogarnia takie rzeczy i wie co posprawdzać, to nie widzę sensu brać dodatkowo inną firmę.

I tak, sam też korzystałem z takiej usługi przy odbiorze własnego mieszkania. Dobrze wydane kilka stówek bo deweloper trochę poprawek miał do ogarnięcia dzięki temu. Tu zjebali skosy, tam rysa na oknie i trochę innych, mniejszych wyjebek
:tiphatb:
 
Czy ktoś z was odbierał mieszkanie ze specami z Pewny lokal (bądź tego typu firm)? Lepiej zatrudnić takiego byczka, czy lepiej zlecić odbiór majstrowi, który będzie robił wykończeniówkę?
Dobra firma zrobi to kompleksowo, majster od płytek czy gładzi nie musi znać się np na instalacjach elektrycznych, a te też warto sprawdzić, bo deweloperzy potrafią ładnie lecieć w chuja. Do tego porządną firma powinna znać przepisy i normy. Mam kumpla który był zmorą deweloperów :jarolaugh: Czasami mu pomagałem. W jego mieszkaniu musieli poprawiać elektrykę, wymieniali dwa czy trzy okna, bo szyby miały za dużo "hologramów", równali ściany, bo za duża odchyłka od pionu była i chyba jeszcze jakiś rabat utargował. Także warto było.
 
I jeszcze protokół pomoże ogarnąć. Deweloperzy potrafią czegoś nie wpisać, zakręcić i nawet nie będziesz wiedział kiedy Cię w chuja zrobią (Np. w mieszkaniu nie ma jeszcze prądu, więc nie sprawdzisz instalacji elektrycznej). A w mieszkaniach z drugiej ręki też jest tyle niuansów, że lepiej żeby ktoś ogarnięty był z Tobą.
Jak nie masz nikogo z polecenia, to bierz fachowca z ogłoszenia, zapytaj się tylko jaki zakres jest jego prac i porównaj z innymi.
 
Back
Top