Syn, dąb i... ...DOM :)

Jebany sanocki bogol jeszcze za darmo chce.
Jak inaczej chcesz zostać bogolem? :travolta:
Ukraść? :awesome:

Pudziana jak zapytali dlaczego zagazował auto skoro jest bogaty to odpowiedział, że jest bogaty bo zagazował auto
giphy.gif
 
Wiele jest systemów do przetrzymywania ciepła - tutaj opisane jest używanie do tego piasku
 
Wiele jest systemów do przetrzymywania ciepła - tutaj opisane jest używanie do tego piasku

Pomysł dość stary, już kiedyś mieliśmy na warsztacie grzejnik akumulacyjny na prąd wypełniony piaskiem właśnie. Ciężki w chuj był ale temperaturę trzymał długo.
 
Pierdolony. Ja na samo wykończenie ponad 100 położyłem.
:korwinlaugh:
Nie oglądałem tego filmiku w całości, tylko kilka fragmentów ale nie wydaje mi się, że wydał 53k na całość. Same przyłącza wody, prądu, kanalizy/szambo to już jest paręnaście koła. Za beton na płytę fundamentową pod domek gospodarczy parę lat temu płaciłem ponad 2k. A płyta ma 25 cm grubości. No chyba, że fundamenty robił z bloczków. Przewody do instalacji elektrycznej plus osprzęt to kolejne 3-6k na taki domek. Dach z blachodachówki kolejne parę tysięcy. A jeszcze trzeba dodać ściany, tynki (po taniości płytę gk) farby, gładzie, płytki, kleje, okna, drzwi, instalację wodno- kanalizacyjną plus osprzęt, ogrzewanie. Choćby na chuju stanął to nie jest w stanie postawić takiego domku w stanie wykończonym za takie pieniądze. Nawet jeśli wszystko sam robił.
 
Nie oglądałem tego filmiku w całości, tylko kilka fragmentów ale nie wydaje mi się, że wydał 53k na całość. Same przyłącza wody, prądu, kanalizy/szambo to już jest paręnaście koła. Za beton na płytę fundamentową pod domek gospodarczy parę lat temu płaciłem ponad 2k. A płyta ma 25 cm grubości. No chyba, że fundamenty robił z bloczków. Przewody do instalacji elektrycznej plus osprzęt to kolejne 3-6k na taki domek. Dach z blachodachówki kolejne parę tysięcy. A jeszcze trzeba dodać ściany, tynki (po taniości płytę gk) farby, gładzie, płytki, kleje, okna, drzwi, instalację wodno- kanalizacyjną plus osprzęt, ogrzewanie. Choćby na chuju stanął to nie jest w stanie postawić takiego domku w stanie wykończonym za takie pieniądze. Nawet jeśli wszystko sam robił.
Potwierdzam, nie ma chuja za 53k PLN postawić domu.
Chyba, że jak to jutuberzy niby 53k, ale dachówka od sponsora, okna i drzwi w ramach współpracy. Przyłącza to osobny temat. Wszystkie ceny liczone netto i połowa materiałów "zalegała mi w garażu więc nie wliczam w cenę".
Czyli kreatywna księgowość.
Widać, że jest to najtańszy możliwy projekt: zwarta prosta bryła, minimum okien, prosty dach, komin z blachy, ale nikt mi kurwa nie powie że da się dom postawić za mniej niż 1k z metra.
Nie ogarnięci inwestorzy kupują takie projekty z kosztorysami robionymi przez braci Grimm i później jest sraka jak już na etapie stanu surowego otwartego budżet jest przekroczony o 200%.
 
Potwierdzam, nie ma chuja za 53k PLN postawić domu.
Chyba, że jak to jutuberzy niby 53k, ale dachówka od sponsora, okna i drzwi w ramach współpracy. Przyłącza to osobny temat. Wszystkie ceny liczone netto i połowa materiałów "zalegała mi w garażu więc nie wliczam w cenę".
Czyli kreatywna księgowość.
Widać, że jest to najtańszy możliwy projekt: zwarta prosta bryła, minimum okien, prosty dach, komin z blachy, ale nikt mi kurwa nie powie że da się dom postawić za mniej niż 1k z metra.
Nie ogarnięci inwestorzy kupują takie projekty z kosztorysami robionymi przez braci Grimm i później jest sraka jak już na etapie stanu surowego otwartego budżet jest przekroczony o 200%.
Wiem jak to wyglądało u mnie gdy stawiałem wcześniej wspomniany domek gospodarczy. Na początku myślałem, że zmieszczę się w 15-20k. W rzeczywistości wyszło z dwa razy tyle i jeszcze nie wszystko jest skończone. Płyta fundamentowa to nie tylko beton ale i wymiana podłoża, folie, zbrojenie, szalunki. Parę stów wydałem na same kotwy by przytwierdzić ściany do podłoża (domek szkieletowy). Do tego membrany wiatroizolacyjne na ściany i na dach. Wełna na izolacje plus klej do niej to koło 5k. Same taśmy do tych membran 200-300zl. Kabel zasilający 5x6mm2 prawie 800, a miałem dość blisko do przyłącza. Kolejne parę stów na różne wkręty do konstrukcji i mocowania płyt OSB. Na jakieś pierdoły których nie widać, a są potrzebne, wyszło pewnie z 10k. Nie wspomnę o narzędziach, które musiałem dokupić, a wcześniej miałem ich naprawdę dużo. Tak jak piszesz, te filmiki to zwykle pierdolenie youtuberów dla zasięgów. Fajnie, że część z nich pokazuje i tłumaczy kolejne etapy budowy, bo sam dużo z tego korzystałem. Ale co do cen to 90% z nich jest oderwana od rzeczywistości. Wiadomo, że jak sam wszystko robisz to spokojnie można zaoszczędzić 1/3 albo i więcej hajsu który pochłonie budowa. Ale też trzeba być przygotowanym na wahania cen materiałów, bo to istny rollercoaster. W ciągu tygodnia mogą wzrosnąć o kilkadziesiąt albo i więcej procent.
 
Dach robił z odzyskanych bram garażowych.
Toś mnie zaciekawił, bo na miniaturce wygląda jak blachodachówka. :zakręcony:
Co do płytek to ok, można kupić w promocji 2 gatunek ale to nie tylko 800zl bo dochodzi grunt, klej, a to też kosztuje. Sam tynk na zewnątrz, taki najtańszy na ten metraż to 1,5-2k. Wiadomo, że są materiały na których zaoszczędzisz ale są i takie których nie przeskoczysz (np wszelkie instalacje) No chyba, że robił byle jak i używał wszystkiego co najtańsze ale to się często mści z czasem.
 
Back
Top