Syn, dąb i... ...DOM :)

Domek z drewna fajna opcja, ale musi być dobra ekipa (wbrew pozorom nie są na rynku same wyspecjalizowane firmy).
Mam z kilkadziesiąt domów rocznie do rekuperacji na takich domach.
80% z nich ma takie spękania że ja pierdolę. Z tego co mi mówili kwestia wilgotności drewna.
Jak ktoś stawia chatę i bierze drewno z tartaku, bo taniej to co się dziwić? Drewno suszone komorowo, strugane czterostronnie jest dużo bardziej stabilne i bardziej odporne na ogień. Ale też droższe.
 
Jak ktoś stawia chatę i bierze drewno z tartaku, bo taniej to co się dziwić? Drewno suszone komorowo, strugane czterostronnie jest dużo bardziej stabilne i bardziej odporne na ogień. Ale też droższe.
Jasne że tak.
Oczywiście o drewnie z tartaku raczej nie ma mowy, ale może być nie wiem mało wysuszone, albo wysuszone i źle przechowywane. To już jakiś fachowiec by się musiał wypowiedzieć.
Te dwie firmy co to klepią u nas (do 35 domów rocznie, teraz spadło do 7-8max) to nic innego nie robią tylko od lat stawiają te domy.
Ogólnie reszta bardzo dobrze i dokładnie, ale te pęknięcia mnie przerażają.
 
Drewno wbrew pozorom jest bardziej odporne na pożar niż stal :roberteyeblinking:
Bo stał jest słabo odporna na temp. i odkształcenia, więc do drewna nie ma podjazdu.
Natomiast nie ma co ukrywać- liczy się temperatura i czas. Czym wyższa i dłuzej trwa, tym większa pewność że nie ma co zbierać.
 
Bo stał jest słabo odporna na temp. i odkształcenia, więc do drewna nie ma podjazdu.
Natomiast nie ma co ukrywać- liczy się temperatura i czas. Czym wyższa i dłuzej trwa, tym większa pewność że nie ma co zbierać.
Warto zawsze parę złotych więcej dać i zamiast zwykłych regipsów pójść w ogniowe. Wtedy nawet ze zwykłej szkieletówki można wycisnąć rei 60 albo i więcej.
 
To jedyny parametr który wiem że musi mieć.
Nie wiem na co zwrócić uwagę jeszcze.
Odświeżanie? Ale ile jest dobre nie mam pojęcia.
Pytanie czy jeszcze coś?

Cel: głównie dla monitoringu kamer, więc zależy mi na jak najbardziej wyrazistym obrazie, nawet z np samochodu w ruchu.
 
Stanęło na takim.
Elegancki, nawet nie wiecie jaki jestem z siebie zadowolony :redford:

Złoty Dąb :blebleble:

Na zdjęciach nie widać tak ładnie koloru jednak.

Ale ceny to sobie dojebali eleganckie :matt:
 

Attachments

  • IMG_20250306_153802.jpg
    IMG_20250306_153802.jpg
    326 KB · Views: 37
  • IMG_20250306_153750.jpg
    IMG_20250306_153750.jpg
    453.9 KB · Views: 38
Stanęło na takim.
Elegancki, nawet nie wiecie jaki jestem z siebie zadowolony :redford:

Złoty Dąb :blebleble:

Na zdjęciach nie widać tak ładnie koloru jednak.

Ale ceny to sobie dojebali eleganckie :matt:
ile wyszło sumarycznie?

Bo analizuje czy murowanego nie jebnąć ale wyjdzie ze 28k z materiałem (dach jebany kopertowy zawyża cenę i dachówka).
 
Stanęło na takim.
Elegancki, nawet nie wiecie jaki jestem z siebie zadowolony :redford:

Złoty Dąb :blebleble:

Na zdjęciach nie widać tak ładnie koloru jednak.

Ale ceny to sobie dojebali eleganckie :matt:
Żeby nie było, że zaraz przy granicy dom przy domu, czego nie mogę znieść na tych wioskach, to jest drugi koniec mojej działeczki.
 

Attachments

  • IMG_20250307_074651.jpg
    IMG_20250307_074651.jpg
    491.7 KB · Views: 63
Może być tylko, że w sierpniu to jeszcze będziemy srać po krzakach :beczka:
UWAGA! ZJAZD COHONES. 01/08 - 22/08 NA DZIAŁCE U ANDRZEJA.

ALL INCLUSIVE bo Andrzeja stać i ma WY-JE-BA-NE


ANDRZEJ ZAPRASZA WSZYSTKICH JAK LECI. ZABIERZCIE RODZINY I ZNAJOMYCH. JEDZENIA STARCZY DLA KAŻDEGO

PS. dupy też ogarnięte, ale zabierzcie kondony, bo mogą mieć HIV. Dragi we własnym zakresie elo
 
UWAGA! ZJAZD COHONES. 01/08 - 22/08 NA DZIAŁCE U ANDRZEJA.

ALL INCLUSIVE bo Andrzeja stać i ma WY-JE-BA-NE


ANDRZEJ ZAPRASZA WSZYSTKICH JAK LECI. ZABIERZCIE RODZINY I ZNAJOMYCH. JEDZENIA STARCZY DLA KAŻDEGO

PS. dupy też ogarnięte, ale zabierzcie kondony, bo mogą mieć HIV. Dragi we własnym zakresie elo
Te kolory tęczy na wyjebane powodują że się trochę cykam.
 
Back
Top