Sport

448d2a33-6065-408d-9715-0a8f9fa2afe2.jpg
Na pierwszy rzut oka na okładce widać Bonusa BGC
 
Oglądalność wczorajszego finału nieco ponad 9 mln (suma z pięciu anten). Tradycyjnie chyba nie wliczają transmisji z internetu, więc pewnie bliżej 10. Średni wynik, ale z drugiej strony chyba koło 60% udziałów w rynku.
 
Tak się zastanawiam: czy jakikolwiek zawodnik na świecie w topowych drużynach ma taki zasięg w ataku jak Wilfredo Leon? On ma 380cm, a nie nasuwa mi się na myśl nikt, kto mógłby mu w tym dorównać. Muserski ma 371, a nikt inny mi do głowy nie przychodził.
 
Tak się zastanawiam: czy jakikolwiek zawodnik na świecie w topowych drużynach ma taki zasięg w ataku jak Wilfredo Leon? On ma 380cm, a nie nasuwa mi się na myśl nikt, kto mógłby mu w tym dorównać. Muserski ma 371, a nikt inny mi do głowy nie przychodził.
Te pomiary strasznie pokręcone. Leon na wikipedii ma 380, na stronie fivb - 350. Kurek 375 wiki, fivb 352, Muserski niby 375, a Gavin Schmitt 378-382.

Na MŚ podczas powtórek były takie niby pomiary, to najlepsi zbijali na wysokości ok. 3,35m, więc prędzej był uwierzył w te ok. 350-355. W każdym razie, gdyby szukać konkurencji dla Leona (jeśli te pomiary są prawdziwe) to chyba tylko na Kubie.
 
Te pomiary strasznie pokręcone. Leon na wikipedii ma 380, na stronie fivb - 350. Kurek 375 wiki, fivb 352, Muserski niby 375, a Gavin Schmitt 378-382.

Na MŚ podczas powtórek były takie niby pomiary, to najlepsi zbijali na wysokości ok. 3,35m, więc prędzej był uwierzył w te ok. 350-355. W każdym razie, gdyby szukać konkurencji dla Leona (jeśli te pomiary są prawdziwe) to chyba tylko na Kubie.

Akurat, że Wilfredo jest w stanie 380 osiągnąć to w to wierzę, bo patrz jak on fruwa. Ponoć nawet podczas jednego z treningów Muzaj z takiej wysokości zaatakował, to tym bardziej w przypadku Leona jest to prawdopodobne, bo on skacze niesamowicie wysoko.
 
Powiedzcie mi, dlaczego Wilfredo ma grać dla Polski? On nawet w polskiej lidze nie grał. Ma żonę z Polski dzięki czemu dostał obywatelstwo?
 
Akurat, że Wilfredo jest w stanie 380 osiągnąć to w to wierzę, bo patrz jak on fruwa. Ponoć nawet podczas jednego z treningów Muzaj z takiej wysokości zaatakował, to tym bardziej w przypadku Leona jest to prawdopodobne, bo on skacze niesamowicie wysoko.

Z tych znanych raczej Leon to numero uno chociaż nigdy szczególnie nie przykładałem do tego uwagi bo ciężko znaleźć wiarygodne źródło. Leal też ma niezłą windę ale nie aż taką. No i wspomniany Muser jak gra na skrzydle.

Powiedzcie mi, dlaczego Wilfredo ma grać dla Polski? On nawet w polskiej lidze nie grał. Ma żonę z Polski dzięki czemu dostał obywatelstwo?

Ślub brał rok po otrzymaniu obywatelstwa. To, że nie grał w naszej lidze to tylko na plus dla jego kariery.
 
Fajne zestawienie odnośnie popularności poszczególnych dyscyplin sportowych (to tak w temacie ostatniej inby o zarobki piłkarzy/siatkarzy). Krykiet, hokej na trawie, golf... Lekko mnie niektóre pozycje zaskoczyły.
https://sporteology.net/top-10-popular-sports-world/
Nie ma co się dziwić - krykiet i hokej na trawie to mega popularne sporty w byłych krajach kolonialnych Wielkiej Brytanii - pomyśl sobie ile mieszkańców maja same Indie :fjedzia: Dla nas, Europejczyków, te sporty mógłbym nie istnieć a tam są numerem jeden lub dwa
 
comment_AfHKIdVvlyFHiaU9cvFcCAwpz9PZ5ycF,w400.jpg


Twierdzisz, że nasza liga jest słaba/hamuje rozwój, czy po prostu bardzo dobrze, że trafił od razu do Zenita?

Bardzo dobrze, że trafił od razu do Kazania, co pozwoliło mu na szybszy rozwój i bycie liderem najlepszej ekipy świata.
 
Laska ma 18 lat.
Na szczęście operacja kręgosłupa przebiegła pomyślnie i nie będzie sparaliżowana. Poszkodowanych było jeszcze chyba dwóch operatorów i jeden porządkowy toru, ale mimo obrażeń też chyba z tego wyjdą. Wypadek wyglądał dramatycznie i gdyby wydarzył się kilka lat wcześniej obawiam się, że mogłoby się skończyć tragicznie.
 
Z tym że Kubica wraca do f1 mega, ale w tym bolidzie to jak dojedzie do mety będzie sukces
Plus jest taki, że przestali rozwijać bolid na 2018 już jakiś czas temu, a skupili się na 2019. Kubica notował również dużo lepsze czasy w testach, treningach i symulatorach(pewnie stąd propozycja Ferrari) od kierowców wyścigowych Williamsa co dopiero niedawno wypłynęło. Myślę, że z powodzeniem można oczekiwać punktów w kilku wyścigach.
 
Back
Top