SOPA i ACTA, czyli... Cenzurowanie internetu

Robimy zakłady kiedy mediafire i rapidshare polegnie? I wisienka na torcie - niezniszczalny piratebay?
 
Wychodzi na to, ze Polska jest ostatnim bastionem wolnego internetu :D


Żeby nie było, sam potępiam piractwo,ale... zanim kupię płytę(miesięcznie wydaję ok 100 zł na muzykę) chciałbym sprawdzić, że muza jest tego warta - po cenzurze YT oraz zamknięciu serwisów downloadu,przestane poznawac nowe zespoly oraz kupowac ich plyty - artysci straca a nie zyskaja. Do tego w sieci popularnosc beda zyskiwaly "wartosci intelektualne" odpowiednich korporacji, bo opozycja bedzie ocenzurowana. Słucham muzyki maksymalnie niszowej,czesto nie moge kupic plyt zespolow ktore mi sie podobaja,albo kosztuja one bardzo duzo i znajduja sie w np. Kanadzie...Filmy? - kurde, chetnie bym chodzil do kina, ale taka impreza,kosztowac moze mnie sporo(najlbizsze kino w poblizu 40 km - paliwo kosztuje, bilet tez,tym bardziej, ze nie jedzeie sie do kina samemu) a gwarancja na to, ze film bedzie wart jakiegokolwiek moneciarza - jest wrecz ujemna. Gdybym mial latwy dostep do kina - no kurde, z przyjemnoscia pojde na film, ale co mam zrobic w takiej sytuacji jakiej sie znajduje? Niech mi polityce od piractwa powiedza, albo wybuduja kino na wiosce. Jeszcze jest kwestia gier - 200 zl za 1 gre? Ludzie... Ile to muzy by bylo :(

Za pozno sie biora za walkie z piractwem - byl na to czas przy powstawaniu mp3 itd,teraz to jak walka z wiatrakami. Pozwolili na to aby nielegalne wartosci staly sie wlasnoscia publiczna, przez co ewoulowal internet do takiej postaci w jakiej go mamy,a teraz drastycznym cieciem, uderzajacym w wolnosc spoleczenstwa, proboja to naprawic.
 
Nawet jak mediafire i rapidshare polegną to zostanie jeszcze około 10-15 dobrych serwerów, a już nie mówię ile powstanie na ich miejsce, ucząc się na "błędach" poprzedników.
 
a już nie mówię ile powstanie na ich miejsce, ucząc się na "błędach" poprzedników.


I na nich za jakiś czas dopierdola kolejną ustawę CIPA, czy DUPA. I znowu kolejny sposób się poszuka, a oni poszukają kolejnej ustawy. I tak dojdzie do inwigilacji całokowitej, lub rewolucji.
 
"I tak dojdzie do inwigilacji całokowitej, lub rewolucji" - Jedno lub drugie wydaje się tutaj nieuniknione, niestety bliżej nam do tego pierwszego, chociaż kto wie ...
 
U mnie w mieście też manifestacja jest jutro, mam nadzieję że frekwencja będzie odpowiednia. A i w czwartek też jest. Nie ma opierdalania się :-)
 
http://www.tvn24.pl/0,1732498,0,1,premier-nie-bedzie-ustepstwa-przed-brutalnym-szantazem,wiadomosc.html
 
- MegaUpload.com - Zamknięty.
- EnterUpload.com - Zamknięty program, nie płacą.
- FileServe.com - Zamknięty program, nie płacą.
- FileSonic.com - Zamknięty program, nie płacą.
- FileJungle.com - Zamknięty program, nie płacą.
- UploadStation.com - Zamknięty program, nie płacą.
- Uploaded.to - Oznaczony jako scam, nie płacą.
- VideoZer.com - Zamknięty program, nie płacą.
- VideoBB.com - Zamknięty program, nie płacą.
- x7.to - Zamknięty program, nie płacą.
- Crocko.com - Zamknięty program, nie płacą.
- Uploading.com - Zamknięty program, nie płacą.
- Bitshare.com - Zamknięty, nie zapłacą. <- Nie pewne informacje.
 
Właśnie wróciłem, ludzi w szczytowym momencie było tyle co na focie. Ogólnie miła atmosfera :)
z11025715X.jpg
 
Mam nadzieję, że z tymi hostingami wreszcie się uspokoi, to raczej nie wina ACTA tylko SOPA i PIPA i akcji z MU. Z torrentów ściąganie przestanie być bezpieczne, więc chyba jedynie hostingi i FTP, a jak na razie na tych co zostały prędkości są strasznie słabe.
Pamiętajcie, na własny użytek można pobierać filmy, muzykę, obrazy i książki - to jest legalne. (oprócz torrentów)

@Yagiel
Kilkaset osób protestuje przed polskim przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Warszawie przeciwko przyjęciu przez polski rząd układu ACTA. Uliczne protesty odbyły się także w innych polskich miastach, m.in. we Wrocławiu i Włocławku.
source: tvn24.pl



http://www.popler.tv//Ratte84/#39090
 
Chyba nikt nie wierzył, że przyjdzie chociaż 10% z zadeklarowanych, poprostu ci ludzie mają siano w głowie. Przecież 90% tych którzy się zapisywali nie są z Warszawy....
 
Byłem na proteście w Wawie... jednak, kurwa, panowie. W pewnym momencie ktoś w środku PE zasłonił rolety, bardzo wymowny gest. :) Nie wiem co dalej będzie, ale czekam.. z niecierpliwością, na rozwój wydarzeń. Jeżeli rząd zignoruje Nasz głos, to chyba każdy wie co powinien zrobić.
 
Anonymous Polska tzw. operację ACTA prowadzi od dawna. Wykradzione dane dostępu do maili pracowników rządowych były dostępne publicznie już 10 stycznia.
Grupa ujawniła fragmenty prawdziwych baz danych, m.in. hasła dostępu do maili pracowników administracji państwowej, w tym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw i urzędów miast.

zrodlo: www.fakt.pl
 
"Ten kształt ACTA został zaakceptowany przez państwa, czy się to komuś podoba, czy nie, które są jakby rdzeniem i kręgosłupem wolności obywatelskich na całym świecie tj. UE, Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Korea Południowa i Meksyk. Nie można mieć cienia wątpliwości, że jak się mówi o wolności i prawach, to jest to najlepsze towarzystwo na świecie, w jakim można występować - powiedział Tusk." - Jeżeli premier naszego kraju uważa, że USA, m.in. ze swoim Patriot Act są wzorem praw i wolności obywatelskich ( nie mowiąc już o Meksyku ) to chyba już najwyższy czas, aby poważnie rozważyć petycję o odwołaniu rządu.
 
Back
Top