Social Media

F. Georgiew

BAMMA
Welterweight
Siemanko,
dziś kolejny raz dostałem zapytanie pod "Grupie Początkującej" @Piotr Pędziszewski (i było to zapytanie z Chicago!) , a spora część fanów mojego firmowego profilu pochodzi z Cohones. Zdarzało nam się tu parę razy porozmawiać o mediach społecznościowych, więc postanowiłem założyć w końcu osobny wątek. Jak patrzę na to, jak idzie codzienny przegląd social mediów @defthomas i ilu fanów MMA działa na Twitterze, to jestem dobrej myśli. No i może następne pytania zdecydujecie się zadać publicznie, bo nie ukrywam, że wiele z nich się pokrywa ;)

Przy okazji chciałem zwrócić Waszą uwagę na wywiad, który przeprowadził ze mną @Jacek Łosak na temat promocji małych gal MMA w Polsce (na MMABiznes.pl i SportMarketing.pl). Dziś, po wymianie zdań z organizatorami xCage, dodałbym ich do pozytywnie wyróżnionych organizacji, ale też nie ogarniam wszystkiego, co się na naszej scenie dzieje, a na pewno nie od kuchni :)

Jeśli będzie się w social mediach dziać coś ciekawego, wrzucę tutaj. Jeśli będziecie mieli jakieś techniczne lub strategiczne pytania, pomogę za darmo i z ogromną przyjemnością.
 
Są jakieś określony godziny 'strategiczne' kiedy statystycznie najwięcej osób jest przy komputerach i wtedy zasięg postów stron na fejsie ma szansę być najwyższy? :D
 
Wrzucaj, mnie temat naprawdę mocno ciekawi. Aż złapałem zajawkę żeby szwagrowi stronkę poprowadzić, z ciekawości czy te twoje tipy działają.
 
Wrzucaj, mnie temat naprawdę mocno ciekawi. Aż złapałem zajawkę żeby szwagrowi stronkę poprowadzić, z ciekawości czy te twoje tipy działają.

Gdzie te tipy? Dawaj linka, bo mam dwie stronki już i muszę cisnąć. #więcejlajkuw
 
Są jakieś określony godziny 'strategiczne' kiedy statystycznie najwięcej osób jest przy komputerach i wtedy zasięg postów stron na fejsie ma szansę być najwyższy? :D

Na pewno nie od 10-14 i 18-20 w niedzielę i święta ;)
 
1) Jak odblokować profil na FB bez przesyłanie skanu dowodu (lub innego dokumentu) ?

W chwili obecnej poza Niemcami to niemożliwe. Ale nadal możesz być kim chcesz na wszystkich innych platformach social media :)

Są jakieś określony godziny 'strategiczne' kiedy statystycznie najwięcej osób jest przy komputerach i wtedy zasięg postów stron na fejsie ma szansę być najwyższy? :D

Obecnie działa to raczej odwrotnie. Jeśli jest mnóstwo osób przy komputerach, to mnóstwo marek i ludzi postuje, więc rywalizację o uwagę w newsfeedzie wygrywają
- ci, którzy mają długą historię interakcji ze swoimi fanami (Facebook wybierze to, co klikasz do pokazania ponad to, czego nie klikasz)
- ci, którzy płacą za reklamę

Gdzie te tipy? Dawaj linka, bo mam dwie stronki już i muszę cisnąć. #więcejlajkuw

https://www.facebook.com/SocialTigersPL - dziś dostałem informację zwrotną, że FB dzięki tym wskazówkom wskoczył na pierwsze miejsce sprzedaży w Google Analytics, więc polecam ;)
 
W chwili obecnej poza Niemcami to niemożliwe. Ale nadal możesz być kim chcesz na wszystkich innych platformach social media :)



Obecnie działa to raczej odwrotnie. Jeśli jest mnóstwo osób przy komputerach, to mnóstwo marek i ludzi postuje, więc rywalizację o uwagę w newsfeedzie wygrywają
- ci, którzy mają długą historię interakcji ze swoimi fanami (Facebook wybierze to, co klikasz do pokazania ponad to, czego nie klikasz)
- ci, którzy płacą za reklamę



https://www.facebook.com/SocialTigersPL - dziś dostałem informację zwrotną, że FB dzięki tym wskazówkom wskoczył na pierwsze miejsce sprzedaży w Google Analytics, więc polecam ;)

Ok, zapoznam się! Dzięki.
 
1) Jak odblokować profil na FB bez przesyłanie skanu dowodu (lub innego dokumentu) ?
zawsze podawaj telefon i zweryfikuj konto telefonicznie. Kup sobie karte startowa specjalnie do tego.
P.S. jesli nie podales telefonu wszesniej to teraz juz konta nie odblokujesz. Zaloz nowe podaj numer, ja juz parokrotnie weryfikowalem, przez tel.
 
Tyle to ja wiem kaczuszko. :) W niedzielę po 20 już nieźle wchodzi. :D
IMO mocno rano jest dobrze, bo potem wiele osób dostaje info gdy tylko się zaloguje. Około 18, z tego co zawsze u nas widziałem, było najlepiej. Wiadomo, shary robią największą robotę wiec to o nie trzeba walczyć, niezależnie o jakiej godzinie coś leci. :-)

Dla mnie najważniejsze w sm jeśli chodzi o mma jest bycie pierwszym. Na tym mi zawsze zależało, żebyśmy to my poinformowali o czymś pierwsi wszystkich i często się to udaje. Co nie, czempion? :-) @Szady.
 
Konkurencja myśli podobnie :)
Ale często konkurencja jest za nami... :-) Zresztą zasięgi i liczba fanów mówi sama za siebie, @defthomas robi robotę. Jak walczyła Asia to były rekordy, mam kilka zdjęć z miesięcy dobrych. Pudzian niedługo wiec i wtedy będzie skok. Powoli do przodu, a 'konkurencja' niech się rozwija, nie mam z tym problemu, oby jak najwięcej promocji mma w Polsce.
 
IMO mocno rano jest dobrze, bo potem wiele osób dostaje info gdy tylko się zaloguje. Około 18, z tego co zawsze u nas widziałem, było najlepiej. Wiadomo, shary robią największą robotę wiec to o nie trzeba walczyć, niezależnie o jakiej godzinie coś leci. :-)@Szady.

Jak walczyć o bezpłatny zasięg, to nie porami postowania, tylko tym - dużo pewniejsze i mniej losowe, niż zgadywanie odpowiednich godzin:

Dodanie zdjęcia, które trzeba powiększyć, czy klikalnej galerii ma realny wpływ na zasięg postów. U nas na Social Tigers mamy 650 fanów, a zasięg postów waha się do 1300 do 3000 unikalnych użytkowników. Nie wspominam już o bonusowym zasięgu płatnym ;)

Jak zmienić nazwę FP na Fejsie - gdy raz juz zmieniliśmy?

Najprostszy sposób:
http://pijarukoksu.pl/jak-zmienic-nazwe-fanpage.html
 
Myślałem, że tylko raz da sie , a potem - dupa

Im więcej płacisz, tym więcej możesz. Znam przykład jednej z największych firm w Polsce, która zadzwoniła do FB z tekstem "cześć, nawet nie chcę słyszeć, że tego się nie da" i przedstawiła, co by tam chciała widzieć, oczywiście w ramach tego, co FB oferuje ;)
 
@F. Georgiew w jaki sposób robisz te grafiki do #tigertip? Masz może jakąś appkę w której łatwo można posklejać takie grafiki?
 
Franek odbierz maila Rocksowego:)

Odpowiem w tym temacie i wreszcie otwieram ;)

@F. Georgiew w jaki sposób robisz te grafiki do #tigertip? Masz może jakąś appkę w której łatwo można posklejać takie grafiki?

Mam szablon w .psd i wrzucam na niego zdjęcia w Photoshopie. Wiele elementów graficznych jest jeszcze daleeeko od stanu docelowego, ale nie można w nieskończoność poprawiać i poprawiać - dla mnie ważne było, żeby w końcu ruszyć.

---

Acha, no i dziś Facebook ogłosił to, co jakiś czas temu zapowiadałem w tych podsumowaniach miesiąca - zamiast lubię / nie lubię wprowadzi wyrażanie emocji pod postami za pomocą ikonek emoji. Moim zdaniem to krok w stronę gimbazy, która ucieka trochę w stronę Snapchata. Tak to wygląda:

 
Odpowiem w tym temacie i wreszcie otwieram ;)



Mam szablon w .psd i wrzucam na niego zdjęcia w Photoshopie. Wiele elementów graficznych jest jeszcze daleeeko od stanu docelowego, ale nie można w nieskończoność poprawiać i poprawiać - dla mnie ważne było, żeby w końcu ruszyć.

---

Acha, no i dziś Facebook ogłosił to, co jakiś czas temu zapowiadałem w tych podsumowaniach miesiąca - zamiast lubię / nie lubię wprowadzi wyrażanie emocji pod postami za pomocą ikonek emoji. Moim zdaniem to krok w stronę gimbazy, która ucieka trochę w stronę Snapchata. Tak to wygląda:



Ale lipton z tym, cofamy się do czasów pisma obrazkowego. ;)

A znasz jakąś appke dzieki ktorej można łatwo tworzyć grafiki?
 
Ale lipton z tym, cofamy się do czasów pisma obrazkowego. ;)

Nie tylko na Facebooku. Ale ludzie komunikowali się tak przez większość historii, więc nie ma w tym nic złego :)

A znasz jakąś appke dzieki ktorej można łatwo tworzyć grafiki?

Od biedy Canva czy Pixlr, zależy co chcesz robić. Ale myślę, że jednak warto ogarnąć PS za te 12 euro miesięcznie, Photoshop jest i pewnie jeszcze długo będzie podstawowym narzędziem do obróbki grafiki i można w nim zrobić naprawdę dużo i łatwo. A tej wiedzy już nikt Ci nie zabierze. Ja po kilku latach zupełnie luźnego używania bez specjalnego wysiłku, ogarniam już całkiem nieźle :)
 
Back
Top