Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Z tego co pisałeś to jakiś podstawowy łapek za kapcia by wystarczył, ale widzę na bogato poszedłeś.
Bo jeden poleci zwykłego to później 10 doradców. A kurwa za mała pamięć a kurwa za mało ram i widzisz jak to jest :childcry:
 
Bo jeden poleci zwykłego to później 10 doradców. A kurwa za mała pamięć a kurwa za mało ram i widzisz jak to jest :childcry:
To trzeba było się rozejrzeć a nie na hurra pierwszą propozycję rozbudować :lol:
Za podobnego z darmowymi słuchawkami/klawiaturą/myszką BT i dorzuceniem kości pamięci dałem jakieś 2000. Tylko musiałem wyczekać do stosownej promocji.

No ale stacjonarkę to już za konkretny pekiel nabyłem :childcry:
 
To trzeba było się rozejrzeć a nie na hurra pierwszą propozycję rozbudować :lol:
Za podobnego z darmowymi słuchawkami/klawiaturą/myszką BT i dorzuceniem kości pamięci dałem jakieś 2000. Tylko musiałem wyczekać do stosownej promocji.

No ale stacjonarkę to już za konkretny pekiel nabyłem :childcry:
Musiałem na szybko wrzucić do projektu :wink: nie było czasu na szukanie.
 
Wiem, że gdzieś ten temat był wałkowany ale czy ktoś jest zorientowany w teleskopach ? Coś do 2k dla osoby początkującej?
 
Wiem, że gdzieś ten temat był wałkowany ale czy ktoś jest zorientowany w teleskopach ? Coś do 2k dla osoby początkującej?
Ja mam i mogę odsprzedać. Sprzęt + gadżety, kosztowały ok 2k. Rozłożyłem go raz, trochę popaczałem i złożyłem do torby.
 
Idzie gdzies kupic kartę 256GB do Huawei P30 Pro (z opisu widze ze to jakis dziwny format, Nano Memory/NM card)? Na Allegro widze, ale to z Chin, i nie na FV...
 
Jesteście w stanie polecić jakiś telewizor 50" do 2000zł, albo którego w promkach można dorwać jeszcze taniej? Bardziej pod oglądanie niż jakieś konsole.

Miałem chwilę do czynienia z Xiaomi Mi LED TV 4S 55" którego okazyjnie idzie złapać nawet za 1700, ale naczytałem się też trochę opinii o krótkiej żywotności co zresztą widać po telefonach Xiaomi i nie wiem czy te telewizory w ogóle rozważać
 
Jesteście w stanie polecić jakiś telewizor 50" do 2000zł, albo którego w promkach można dorwać jeszcze taniej? Bardziej pod oglądanie niż jakieś konsole.

Miałem chwilę do czynienia z Xiaomi Mi LED TV 4S 55" którego okazyjnie idzie złapać nawet za 1700, ale naczytałem się też trochę opinii o krótkiej żywotności co zresztą widać po telefonach Xiaomi i nie wiem czy te telewizory w ogóle rozważać
Ja brałbym coś od TCL opinie mają dobre a cena przystępna.

 
Jesteście w stanie polecić jakiś telewizor 50" do 2000zł, albo którego w promkach można dorwać jeszcze taniej? Bardziej pod oglądanie niż jakieś konsole.

Miałem chwilę do czynienia z Xiaomi Mi LED TV 4S 55" którego okazyjnie idzie złapać nawet za 1700, ale naczytałem się też trochę opinii o krótkiej żywotności co zresztą widać po telefonach Xiaomi i nie wiem czy te telewizory w ogóle rozważać
Tak jak @dziubek_1991 napisał, brać TCL.
 
Brać iphone 13 czy polecacie coś innego, tańszego? Aktualnie posiadam LGV30 i gdyby nie bateria i irytująca już mała pamięć wewnętrzna 64gb(na 3 lata starczyło) to bym nie zmieniał.Tel wezmę w raty.
 
TCL 50P725 50" LED 1800 zł
TCL 50C725 50" QLED 2300 zł

I teraz mam zagwostkę czy dopłacić do tego QLEDa czy niekoniecznie będę widział różnicę w codziennym użytkowaniu w postaci podłączonego lapka, jakichś platform czy filmów.
Czy ktoś bardziej ogarniajacy temat może się wypowiedzieć? Oczywiście oglądam też filmiki na YT żeby trochę się zaznajomić z tematem
 
TCL 50P725 50" LED 1800 zł
TCL 50C725 50" QLED 2300 zł

I teraz mam zagwostkę czy dopłacić do tego QLEDa czy niekoniecznie będę widział różnicę w codziennym użytkowaniu w postaci podłączonego lapka, jakichś platform czy filmów.
Czy ktoś bardziej ogarniajacy temat może się wypowiedzieć? Oczywiście oglądam też filmiki na YT żeby trochę się zaznajomić z tematem
Tak.
 
Brać iphone 13 czy polecacie coś innego, tańszego? Aktualnie posiadam LGV30 i gdyby nie bateria i irytująca już mała pamięć wewnętrzna 64gb(na 3 lata starczyło) to bym nie zmieniał.Tel wezmę w raty.
Do jakiej kwoty? Na jaki czas? I czy jakaś konkretna marka? Jeśli w kwocie do Iphone-a 13 to wybór jest przeogromny, zależy jakie priorytety.

Z szybkiego top-u:
Iphone 13- kto co lubi, jeśli masz doświadczenie z IOS to nie powinieneś mieć problemu. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem to może być to dla Ciebie zabardzo okrojony system. Długie wsparcie producenta, ale jak z gwarancją niewiem.

Samsung S21 lub S21 FE - aktualnie łatwiej dostać S21 FE, który jest bliźniaczym klonem S21, z troche innymi aparatami i większymi gabarytami. Najlepiej szukać na amazonie bo można dostać poniżej 2400. Długie wsparcie bo aż chyba 5 letnie, więc telefon starczy na dłużej. Osobiście moim zdaniem aktualnie jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów z androidem.

S22 - ludzie narzekają na słabą baterie. Ogólnie fajny jeden z nielicznych kompaktowych smartfonów oprócz Iphone-a.

Pixel 6 - chyba najlepszy aparat jeśli chodzi aktualnie o smartfony, oprogramowanie potrafi zdziałać cuda. Mimo wszystko w PL ciężko polecić w związku z brakiem 5g, VoLTE itp. okrojonych funkcji które dostały US. Dodatkowo podobno ma sporo błędów w oprogramowaniu, ale najprawdopodobniej naprawią. Na ten moment ciężko polecić, zawsze można wziąć poużywać i zwrócić w amazonie. Długie wsparcie oprogramowania ponieważ to telefon googla, który jest właścicielem androida.

Oneplus 9 Pro - tańszy i lepszy odpowiednik nowego Oneplus 10 pro, podobno ponaprawiali błędy, które w androidzie 10 psuły sporo telefon. Czasem można dostać w rozsądnej cenie.

Ps. W samsungu, iphone, pixelu - niema ładowarek. Dla dobra klientów i planety ziemia....
 
Do jakiej kwoty? Na jaki czas? I czy jakaś konkretna marka? Jeśli w kwocie do Iphone-a 13 to wybór jest przeogromny, zależy jakie priorytety.

Z szybkiego top-u:
Iphone 13- kto co lubi, jeśli masz doświadczenie z IOS to nie powinieneś mieć problemu. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem to może być to dla Ciebie zabardzo okrojony system. Długie wsparcie producenta, ale jak z gwarancją niewiem.

Samsung S21 lub S21 FE - aktualnie łatwiej dostać S21 FE, który jest bliźniaczym klonem S21, z troche innymi aparatami i większymi gabarytami. Najlepiej szukać na amazonie bo można dostać poniżej 2400. Długie wsparcie bo aż chyba 5 letnie, więc telefon starczy na dłużej. Osobiście moim zdaniem aktualnie jeden z najbardziej opłacalnych smartfonów z androidem.

S22 - ludzie narzekają na słabą baterie. Ogólnie fajny jeden z nielicznych kompaktowych smartfonów oprócz Iphone-a.

Pixel 6 - chyba najlepszy aparat jeśli chodzi aktualnie o smartfony, oprogramowanie potrafi zdziałać cuda. Mimo wszystko w PL ciężko polecić w związku z brakiem 5g, VoLTE itp. okrojonych funkcji które dostały US. Dodatkowo podobno ma sporo błędów w oprogramowaniu, ale najprawdopodobniej naprawią. Na ten moment ciężko polecić, zawsze można wziąć poużywać i zwrócić w amazonie. Długie wsparcie oprogramowania ponieważ to telefon googla, który jest właścicielem androida.

Oneplus 9 Pro - tańszy i lepszy odpowiednik nowego Oneplus 10 pro, podobno ponaprawiali błędy, które w androidzie 10 psuły sporo telefon. Czasem można dostać w rozsądnej cenie.

Ps. W samsungu, iphone, pixelu - niema ładowarek. Dla dobra klientów i planety ziemia....
W sumie to nie mam jakiś znacznych wymagań, nawet bym powiedział, że taki drogi telefon nie jest mi potrzebny o ile tańszy nie będzie się zacinał i baterii nie będzie trzeba ładować 2x dziennie, swój telefon mam 3 lata, nowy chce wziąć na raty to te 2/3lata będę używał, chciałbym, żeby przez ten czas był aktualizowany.

W ciągu dnia prócz tego do czego służy telefon to używam sporo internetu, mediów społecznościowych, Diablo(działa na lg także lajt), aparat(teraz w większości jest zadowalający).

Co do systemu to mi obojętne, nie używałem IOSu, znajomi mają i polecają.
 
Last edited:
W sumie to nie mam jakiś znacznych wymagań, nawet bym powiedział, że taki drogi telefon nie jest mi potrzebny o ile tańszy nie będzie się zacinał i baterii nie będzie trzeba ładować 2x dziennie, swój telefon mam 3 lata, nowy chce wziąć na raty to te 2/3lata będę używał, chciałbym, żeby przez ten czas był aktualizowany.

W ciągu dnia prócz tego do czego służy telefon to używam sporo internetu, mediów społecznościowych, Diablo(działa na lg także lajt), aparat(teraz w większości jest zadowalający).

Co do systemu to mi obojętne, nie używałem IOSu, znajomi mają i polecają.
Iphony i ich system trzeba poużywać by się przekonać. Jeśli masz możliwość podpytaj czy ktoś niema pożyczyć starszego modelu żeby się przekonać. Przechodząc z androida napoczatku jest nieintuicyjny, ale podobno po czasie jest lepiej. Mimo wszystko jest to system który nie umożliwia takiej kustomizacji jak android no i w większości programy na niego są płatne. Dla mnie dyskwalifikowała go potrzeba instalacji iTunes (niewiem jak jest teraz). Z plusów, płaski ekran, mała strata wartości, dobre aparaty, świetna bateria, długie wsparcie, kompaktowy na tle nowych smartfonow. Minusy - system, złacze lightning w 2022 r. zamiast USB c, dwa aparaty gdy reszta ma po trzy, drogi sprzęt, notch w 2022 r., drogie oryginalne akcesoria, brak ładowarki czyli dodatkowe koszta.

S21 fe - łatwiej dostać w przystępnej cenie plus minus 500 euro na amazonach de.es.fr.it czesto ostatnio po 485 euro. Plusy - płaski ekran, 3 aparaty m.in. prawdziwy teleobiektyw x3, długie wsparcie, plastikowe plecki, zwrotne ładowanie, USB c, ma wszystko czego potrzeba w smartfonie, najwazniejsze mozliwosc odsprzedaży samsungowi za dobra cenę jako rozliczenie za nowsze modele. Minusy - plastikowe plecy (dla niektorych), słabsza bateria niż iphone, ale wytrzyma ok 5+ SoT czyli na spokojnie cały dzień, brak ładowarki, ale sporo osób ma dodatkowe kable USB c.

Oneplus - trzeba polować na 9 pro. Model mimo, że starszy, to lepszy niż 10 pro. Niestety ciężko mi wydać opinie bo o ile kiedyś był to top topów to w androidzie 10 podobno sporo zmienili nakładkę co przełożyło się na kiepski odbiór. Z plusów - w nowym adroidxie chca naprawic bledy z 10, dobry aparat (lepszy niz na premierę), szybkość działania ( podobno uczucie, że działa szybciej niż iphone), ładowarka w zestawie, można pokombinować i kupić za dobra cenę korzystając również że zniżki studenckiej. Minusy -ekran że szkła 2.5 d, na tle konkurencji więcej błędów w sofcie, krótsze wsparcie, dłuższe oczekiwanie na aktualizacje.

Jak wspominałem ja brałbym s21 fe. Biorąc pod uwagę cena/ jakość wydaje się najrozsądniejszym wyborem, jeśli bedziesz chciał w przyszłości kupić nowszy model to mozna uzyskac fajny rabat na nowsze modele. Jako drugi wybór mimo wszystko chyba iphone, jeśli chciałbym go odsprzedać po trzech latach to nadal wyszedłby dobrze cenowo.

Ps. Jeśli za gotówkę to samsung i oneplus bo można znaleźć dobre ceny na Amazonie i stronie oneplusa. Jeśli raty to niestety, ale chyba iphone. Co ciekawe inne kraje jak Niemcy są na tyle biedni, że elektronika jest u nich tańsza i często przeceniana.
 
Brać iphone 13 czy polecacie coś innego, tańszego? Aktualnie posiadam LGV30 i gdyby nie bateria i irytująca już mała pamięć wewnętrzna 64gb(na 3 lata starczyło) to bym nie zmieniał.Tel wezmę w raty.
W sumie to nie mam jakiś znacznych wymagań, nawet bym powiedział, że taki drogi telefon nie jest mi potrzebny o ile tańszy nie będzie się zacinał i baterii nie będzie trzeba ładować 2x dziennie, swój telefon mam 3 lata, nowy chce wziąć na raty to te 2/3lata będę używał, chciałbym, żeby przez ten czas był aktualizowany.

W ciągu dnia prócz tego do czego służy telefon to używam sporo internetu, mediów społecznościowych, Diablo(działa na lg także lajt), aparat(teraz w większości jest zadowalający).

Co do systemu to mi obojętne, nie używałem IOSu, znajomi mają i polecają.
Bierz Pan Samsunga S21 FE albo OnePlusa 9 Pro i będziesz Pan zadowolony. :kis:
Osobiście, wybrałbym ten pierwszy z racji tego, że jest mniejszy, posiada płaski ekran i dłuższe wsparcie.

Jeśli wolisz jednak coś tańszego, ale nadal mocnego, to polecam któryś z tych modeli:

- OnePlus Nord 2 (można dorwać w promo za ~1500zł)
- OnePlus Nord 2T (ok. 2000zł)
- Samsung S20 FE 5G (w promo za 1600-1700zł)

IMO, do Twoich potrzeb nawet te tańsze będą w zupełności wystarczające.
 
Last edited:
Bierz Pan Samsunga S21 FE albo OnePlusa 9 Pro i będziesz Pan zadowolony. :kis:
Osobiście, wybrałbym ten pierwszy z racji tego, że jest mniejszy, posiada płaski ekran i dłuższe wsparcie.

Jeśli wolisz jednak coś tańszego, ale nadal mocnego, to polecam któryś z tych modeli:

- OnePlus Nord 2 (można dorwać w promo za ~1500zł)
- OnePlus Nord 2T (ok. 2000zł)
- Samsung S20 FE 5G (w promo za 1600-1700zł)

IMO, do Twoich potrzeb nawet te tańsze będą w zupełności wystarczające.
Budżetowe modele które podał @Luke rowniez godne polecenia, jeśli niechcesz dużo wydawać. Mimo wszystko zdecydowałbym się na wcześniej podane droższe modele ze względu na dłuższe wsparcie. Myślę, że te 3-4 lata spokojnie wytrzymaja. Największym plusem jest ich wsparcie tj. Patche zabezpieczeń przez okres 5 lat (samsung, iphone)oraz nowymi androidami co powinno również zmniejszyć spadek wartości. S20 fe świetny telefon, ale juz leciwy przez co niewszedl do rozszerzonego wsparcia samsunga, w związku z czym została mu ostatnia duża aktualizacja oprogramowania do androida 13. Dla porównania 21 fe dostanie update do androida 16. Za dopłatę 400-600 zł uważam, że warto.
 
Back
Top