Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

@w4ar @Luke
A coś rysikowego/note-owego jest teraz warte uwagi? Bo ceny cuś nie chcą coś spadać...

O co chodzi z tym S21 FE 5G, na amerykanskim amazonie 700USD (~3000 PLN) na włoskim te 477 EUR (2200 PLN). To sa jakies inne wersje, niedowidzę czegoś?
Które wersje mają FM?

Jakieś opinie vs Note20 za 520EUR (tylko tu widze ze to nie 5G wersja)?


 
Last edited:
@w4ar @Luke
A coś rysikowego/note-owego jest teraz warte uwagi? Bo ceny cuś nie chcą coś spadać...

O co chodzi z tym S21 FE 5G, na amerykanskim amazonie 700USD (~3000 PLN) na włoskim te 477 EUR (2200 PLN). To sa jakies inne wersje, niedowidzę czegoś?

Jakieś opinie vs Note20 za 520EUR (tylko tu widze ze to nie 5G wersja)?



Jako alternatywa jedynie z budżetowych:
Note 20 lub Note 20 Ultra - jeśli chodzi o ekosystem samsunga
Note 10, ale to już bardzo leciwy smartfon, który mimo wszystko jako jeden z nielicznych jest kompaktowym notem (wersja podstawowa). Note 10 Plus - eliminuje główny minus zwykłej wersji Note 10 tj. baterie.

Ogólnie to ww. smartfony są trochę leciwe i raczej już nie dostaną uaktualnień jeśli chodzi o nowe androidy, natomiast jeśli chodzi o rysik to są jednymi z jedynych, które posiadają ten gadżet. Na dodatek z tego co pamiętam to Note 10 był ostatnim "premium" Notem. 20 była pod wieloma względami stagnacją serii.
Może filmik oraz artykuł coś pomoże w wyborze:


Motorola G stylus - ale to już opcja budżetowy budżetowiec. Jakieś podstawowe funkcje, ale nijak ma się to do rozbudowanego menu w Notach od Samsunga.

Alternatywa druga:
S21 Ultra - wraz z akcesorium S-pen:


Jeśli chodzi o amazon, to ciężko mi to wytłumaczyć jak po prostu różne ceny na różny rynek. Wystarczy porównać amazon.pl i amazon.de a często nasi sąsiedzi mają sporo taniej niż my. Ba bardziej opłaca się opłacić nawet przewoźnika niż kupować u Nas. Z US chyba wypada dla Europy najgorzej bo trzeba opłacić dodatkowo paczkę. Dlatego jeśli ktoś czegoś szuka to polecam popatrzeć na różnych amazonach. W większości fr.de.es.it mają dobrą obsługę i często wysyłkę za darmo do PL. Uk często są droższe rzeczy, ale to tak jak z innymi znajdziemy wyjątki. W niemieckim dojdzie jeszcze różnica podatkowa 1-2% na elektronike. Sporo też zależy od przelicznika, dlatego tak często polecane są karty typu revolt.

Jeśli chodzi o różnice S21 fe vs Note 20 to głównym czynnikiem będzie fakt czy i jak często będzie używany s-pen, długość aktualizacji i trochę lepsze aparaty. S21 Fe po spadku ceny po prostu oferuje prawie pełny pakiet (brakuje minijacka). Niedawno królował w tym aspekcie S20 Fe, ale spadek spowodował, że moim zdaniem lepiej dorzucić te kilkaset złoty i mieć z głowy wymianę telefonu na kilka lat. Ludzie narzekają na baterie, ale to również kwestia względna. Jeden będzie grał w grę, inny przeglądał internet, jeszcze inny jeździł na nawigacji i każdy będzie miał inny czas Screen on Time (SoT) - ilość godzin ile urządzenie działało na włączonym ekranie. Nawet różne egzemplarze mogą się od siebie różnić. W normalnym użytkowaniu ww. model wytrzymuje 4.5-5.5 godzin, czyli moim zdaniem rozsądne całodniowe użytkowanie. Przywołany w porównaniu model to S21 5G (flagowiec) na podstawie którego powstał budżetowy brak bliźniak tj. S21 Fe.
 
Potrzebuje programu na kompa do ogarnięcia telefonu z androidem... Dzwonki, mp3, foty i przede wszystkim kontakty zapisane na jednej, drugiej SIM, część na koncie google a część na telefonie :damjan:
Na iphonie korzystałem z 3utools
 
Potrzebuje programu na kompa do ogarnięcia telefonu z androidem... Dzwonki, mp3, foty i przede wszystkim kontakty zapisane na jednej, drugiej SIM, część na koncie google a część na telefonie :damjan:
Na iphonie korzystałem z 3utools
Nie wiem czy takie coś do kompleksowego backupu istnieje

Rzucam linkiem może coś się przyda

Edit możesz spróbować Swift Backup


Edit nr 2 o teraz widzę że program ma być na kompa :crazy:
 
Last edited:
Note 20 lub Note 20 Ultra - jeśli chodzi o ekosystem samsunga
Note 10, ale to już bardzo leciwy smartfon, który mimo wszystko jako jeden z nielicznych jest kompaktowym notem (wersja podstawowa). Note 10 Plus - eliminuje główny minus zwykłej wersji Note 10 tj. baterie.

Ogólnie to ww. smartfony są trochę leciwe i raczej już nie dostaną uaktualnień jeśli chodzi o nowe androidy, natomiast jeśli chodzi o rysik to są jednymi z jedynych, które posiadają ten gadżet. Na dodatek z tego co pamiętam to Note 10 był ostatnim "premium" Notem. 20 była pod wieloma względami stagnacją serii.
Sam mam teraz Note 9 (XD od 2018) i od jakiegoś czasu - ze względu na baterię która wytrzymuje ledwo dzień, oraz pękniety ekran (koszty wymiany baterii i ekranu ~= nowy telefon sredniej klasy) - zerkam na okazje, a tych brak... Szokują mnie ceny flagowców :/ #cebula

Moze wiec ten S21 FE 5G, a moze jeszcze poczekac? W sumie technologicznie niczego mi w obecnym telefonie nie brakuje, ino egzemplarz lekko zużyty...
 
Last edited:
Sam mam teraz Note 9 (XD od 2018) i od jakiegoś czasu - ze względu na baterię która wytrzymuje ledwo dzień, oraz pękniety ekran (koszty wymiany baterii i ekranu ~= nowy telefon sredniej klasy) - zerkam na okazje, a tych brak... Szokują mnie ceny flagowców :/ #cebula

Moze wiec ten S21 FE 5G, a moze jeszcze poczekac? W sumie technologicznie niczego mi w obecnym telefonie nie brakuje, ino egzemplarz lekko zużyty...
Jeśli nie będzie Ci brakować funkcji nota to brałbym S21 FE 5G w cenie 2200-2300. Jeśli jednak chcesz note-owy smartfon to poczekałbym osobiście na obniżkę S22 Ultra lub S21 Ultra i dokupił akcesorium, ale to w przypadku możliwości pozostania dłużej z aktualnym smartfonem.

Na blackfriday myślę, że mogą zejść do w miarę znośnej ceny, ale jednak jeszcze trochę trzeba poczekać. Niestety jak zwykle okazji będzie trzeba szukać za granicą, bo u Nas to tydzień wcześniej podniosą ceny by wydawały się atrakcyjne.
 
Quickly, bo zaraz zdejmą z jutuba. Jak zedrzec stamtad video?
Jdownloader albo
 
Sam mam teraz Note 9 (XD od 2018) i od jakiegoś czasu - ze względu na baterię która wytrzymuje ledwo dzień, oraz pękniety ekran (koszty wymiany baterii i ekranu ~= nowy telefon sredniej klasy) - zerkam na okazje, a tych brak... Szokują mnie ceny flagowców :/ #cebula

Moze wiec ten S21 FE 5G, a moze jeszcze poczekac? W sumie technologicznie niczego mi w obecnym telefonie nie brakuje, ino egzemplarz lekko zużyty...
Realme 8, Xiaomi Mi 8 Pro, Ulefone Armor 8 Pro (jak niszczysz sprzęt). Wszystkie w okolicach 1k, dobrze śmigają (mam od prawie dwóch lat Xiaomi, i jestem zadowolony, gry typu AAA śmigają około 5 godzin, a nie ma bardziej wymagającego testu). No i masz 1k zaoszczędzone, a dziś 1k to sporo, można jakąś ratę spłacić :jarolaugh: btw ja kupiłem mojego za 770 pln z tego przekrętu z vatem, o którym było głośno jakiś rok temu, ale nikt się nie zgłosił :jjsmile:
 
Last edited:
Realme 8, Xiaomi Mi 8 Pro, Ulefone Armor 8 Pro (jak niszczysz sprzęt). Wszystkie w okolicach 1k, dobrze śmigają (mam od prawie dwóch lat Xiaomi, i jestem zadowolony, gry typu AAA śmigają około 5 godzin, a nie ma bardziej wymagającego testu). No i masz 1k zaoszczędzone, a dziś 1k to sporo, można jakąś ratę spłacić :jarolaugh:
Telefon z 2019 i Ulefone xD
Jeszcze Nokię 6310i poleć.
 
Moze kojarzycie taka niemiecka -polska stronę z telefonami ceny są atrakcyjne dużo niższe niż w salonach tel składane ale wyglądają jak nowe ,może komuś się rzuciła ta strona na necie kupiłem huaweia mate 20 za 800 rok temu gdzie teraz jego cena to 1600...
 
Moze kojarzycie taka niemiecka -polska stronę z telefonami ceny są atrakcyjne dużo niższe niż w salonach tel składane ale wyglądają jak nowe ,może komuś się rzuciła ta strona na necie kupiłem huaweia mate 20 za 800 rok temu gdzie teraz jego cena to 1600...
Chłopie, przegapiłeś solidną aferę :jarolaugh:... Też kupiłem od nich telefon za pół ceny, a potem się okazało, że wszyscy, którzy chcieli przycebulić i "wynająć" od nich telefony (bo zrobili taką "promocję"), musieli zapłacić brakującą resztę... Także tego - ciesz się z telefonu pół darmo, a jak chcesz taniej, to zamów z Chin i czekaj parę miesięcy. :robertmakeup:
 
Gdyby kogoś interesowało, akai w czwartek (tak wynika z przecieków, bo akai robiło co moglo by nie było żadnych przecieków o pojawieniu się czegoś nowego od nich, jednak kilka się zdarzyło) wrzuca na rynek nowy sprzęt - zintegrowany keyboard z klasyczną empecetką. W porównaniu z ostatnimi mpc ma nową płytę główną, więcej ramu, lepszy procek, więcej pluginów. Ponoć cena ustalona na start to 1900$.
Klawiszowcem nie jestem, więc czekam na nową linię mpc a nie na to, ale gdyby ktoś właśnie o jakimś pianinku myślał, to może rozważyć. Na upartego można z pomocą tego zrobić cały utwór od zera do zmastwriwanego kawałka, bez korzystania z czegokolwiek więcej poza tym instrumentem.
F7213-C57-35-B7-4-C6-B-9151-9-C0-AD00-F59-A4.jpg
 
Chłopie, przegapiłeś solidną aferę :jarolaugh:... Też kupiłem od nich telefon za pół ceny, a potem się okazało, że wszyscy, którzy chcieli przycebulić i "wynająć" od nich telefony (bo zrobili taką "promocję"), musieli zapłacić brakującą resztę... Także tego - ciesz się z telefonu pół darmo, a jak chcesz taniej, to zamów z Chin i czekaj parę miesięcy. :robertmakeup:
O kogo ci konkretnie chodzi,jaka firma?masz jakieś artykuły o tym procederze? Xd
 
O kogo ci konkretnie chodzi,jaka firma?masz jakieś artykuły o tym procederze? Xd
Było kilka podobnych firm, a afery na tyle silne, że nawet rząd się lekko zainteresował :jarolaugh:

Same przekręty też były w liczbie mnogiej, bo mieli kilka różnych wariantów. Potem trochu ucichło, pewnie wyprowadzenie hajsu z kraju. Nic nie słyszałeś? :korwinwhat:

Tu art o jednej z tych firm, ja akurat od nich kupiłem, na szczęście wałka ominąłem :robertmakeup:
 
Rosyjski laptop:

Ale jakoś nie wyszło...
 
Nie jestem lugasek, ale karta graficzna do bani. W tych pieniądzach spokojnie znajdziesz coś wydajniejszego.
W jakie karty celować? Wolałbym wydać bliżej 4-4,5k niż 5. Ale jeśli coś oplacalenego bedzie ok 5k to też rozważe
 
Back
Top