Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

sprzętowo zacnie tylko ten niemiecki układ klawiatury i ponoć bez systemu, dostawa przez jakiegoś pośrednika
system to się kupuje za 10zł z "legalnych" kodów a używam i tak zewn. kalwiatury bo ni na lapku niewygodnie, czyli brać?
W pl taki podobno 9k
 
system to się kupuje za 10zł z "legalnych" kodów a używam i tak zewn. kalwiatury bo ni na lapku niewygodnie, czyli brać?
W pl taki podobno 9k
Jak się nie boisz tego pośrednika to lutuj, ramu możesz dołożyć z tego co widziałem w opisie do 32 GB więc git
A brak systemu to akurat najmniejsze piwo, tak jak piszesz
:roberteyeblinking:
 
@lugasek pa, takie coś mi wyskoczyło w przeglądarce. Już drugi raz, kiedyś na stronie Fortuny.

1710244827835.png


Nowy procek potrzebny?

Chyba zanim kupię całkiem nowy to trzeba zrobić upgrade tego. :zakręcony:
 
może trzeba porządek na dysku zrobić i z programami, a nie lutować wszystko na kompa jak paczki do piwnicy
:roberteyeblinking:
Kurwa... jest możliwe :penn:


Choć przyznam, że kompa aż tak nie mam zajebanego, dbam o to, raczej unikam instalowania i odinstalowywania, już nie te czasy :)
Ale komp już dobrych kilka latek ma i piłuje non top.
 
ostatnio wypłacałem kasę z giełdy w 72gim
:waldeklaugh:
jedynie na ledgera krypto wypłacałem, fiatów jeszcze ani razu, lewus w tym jestem
no powiem Ci ze jak nie chcesz czekac to i kurewskie prowizje sa.
ja tez ostatnio potrzebowalem na szybko to prowizje mnie zzarly.. nigdy wiecej
tylko SEPA i czekanie.
 
Panowie, odkurzacz mi dogorywa właśnie. Miałem taki, powtórzyłbym ale już go nie ma w sprzedaży, teraz mają jakieś aqua mopy ale tego mi nie trzeba.


Potrzebuję przede wszystkim mocny, cichy, bezprzewodowy a najlepiej taki mały, tylko do ręki (bo dużych do odkurzania całej podłogi mam kilka), jak jest "dczepiany" w tym modelu.
Nie zabawkę tylko konkretny odkurzacz. Macie jakieś doświadczenia?
 
Panowie, odkurzacz mi dogorywa właśnie. Miałem taki, powtórzyłbym ale już go nie ma w sprzedaży, teraz mają jakieś aqua mopy ale tego mi nie trzeba.


Potrzebuję przede wszystkim mocny, cichy, bezprzewodowy a najlepiej taki mały, tylko do ręki (bo dużych do odkurzania całej podłogi mam kilka), jak jest "dczepiany" w tym modelu.
Nie zabawkę tylko konkretny odkurzacz. Macie jakieś doświadczenia?
Miałem jakiś starszy model Philipsa, niebieski. Ogólnie gówno w chuj. Po pół roku baterie do wyjebania. Jedynym plusem tego odkurzacza była turbo szczotka, która dobrze zbierała sierść. Ale ogólnie nie polecam. Może jakieś Dyson za 2kPLN dają radę. Ale nie ma jak odkurzacz na kablu.
 
Panowie, odkurzacz mi dogorywa właśnie. Miałem taki, powtórzyłbym ale już go nie ma w sprzedaży, teraz mają jakieś aqua mopy ale tego mi nie trzeba.


Potrzebuję przede wszystkim mocny, cichy, bezprzewodowy a najlepiej taki mały, tylko do ręki (bo dużych do odkurzania całej podłogi mam kilka), jak jest "dczepiany" w tym modelu.
Nie zabawkę tylko konkretny odkurzacz. Macie jakieś doświadczenia?
 
Mam kindle paperwhite 4 i 5. Czwórka ma 6 cali a 5 6,8 cala. Jak na moje to wciąż za mało na techniczne rzeczy. Sam wypatruję czegoś do pdf-ów. Niby na tym się da czytać, ale to żmudne. Powiększanie nie działa tak płynnie jak w telefonach czy tabletach. Nie mam pojęcia czy można coś podkreślać lub notować, bo nigdy nie korzystałem z takich funkcji w czytniku. Samo czytanie jest przyjemniejsze niż czytanie z ekranu telefonu czy komputera, ale ja jestem starym dziadem i dla mnie nic jak papier, choć czytnik nie jest potwornie męczący. Jego dużym plusem jest to, że możesz naładować wuchtę treści a zajmuje bardzo mało miejsca. Nie wiem jak w innych czytnikach, ale w kindle nawigacja po książkach jest niedopracowana albo ja za mało w tym grzebałem i nie znalazłem opcji na ładne skatalogowanie tytułów,
Jeśli chcesz coś do notowania to celuj w czytniki do tego przeznaczone. Jest ich kilka na rynku i sam się zastanawiam nad takowym. Nawet niedawno z @Dzihados tu chwilę o tym podyskutowaliśmy. Możesz sprawdzić kindle scribe, ale z tego co się orientuję, nie ma on opcji przenoszenia notatek do zewnętrznych źródeł, co dla mnie byłoby czynnikiem eliminującym. Plotki krążą, że w 2025 kindle szykuje czytnik z kolorowym wyświetlaczem. Aktualnie jest na rynku Onyx Book Note Air3 z kolorowym wyświetlaczem. Problemem ponoć jest szybkie zużywanie baterii. Zerknąć możesz też na Pocketbook InkPad X Pro oraz reMarkable2. To są chyba takie podstawowe czytniki z notatnikiem. Niestety, wciąż nie znalazłem faworyta pośród nich, więc gdybyś się zdecydował i popracował z pdf-ami na którymś z nich to daj recenzję ;)
Dzięki za szczegółową odpowiedź. I tak musiałem zgłębić temat, ale miałem już jakieś początkowe rozeznanie. Technicznych rzeczy wiele nie przewiduję, bo częściej przychodzi mi palić wioski mosty niż je budować, więc planów technicznych też nie przeglądam zbyt często. A, pomimo że jestem lekko młodszym starym dziadem, to też preferuję papier i nawet mam książkę czy tam dwie. Problem w tym, że pracując przy ostatnim projekcie, miałem przyjemność zapoznać się mniej lub bardziej szczegółowo z ponad tysiącem publikacji (książek i artykułów). Niedługo mam zacząć zupełnie inne przedsięwzięcie i tym razem nie będzie tak lekko, to znaczy, będę musiał wszystko dokładnie czytać. Mam obawy, iż bank już nie tylko nie udzieli mi kredytu na zakup tylu publikacji, ale nawet na papier do drukarki, żebym mógł to wydrukować. Niestety nigdy tostera na raty nie brałem, stąd wiedzą, że jestem niewiarygodnym kontrahentem. W każdym razie zamówiłem: Kobo Elipsa 2E, bo wydaje się najbardziej odpowiadać moim potrzebom - zobaczymy.
 
Dzięki za szczegółową odpowiedź. I tak musiałem zgłębić temat, ale miałem już jakieś początkowe rozeznanie. Technicznych rzeczy wiele nie przewiduję, bo częściej przychodzi mi palić wioski mosty niż je budować, więc planów technicznych też nie przeglądam zbyt często. A, pomimo że jestem lekko młodszym starym dziadem, to też preferuję papier i nawet mam książkę czy tam dwie. Problem w tym, że pracując przy ostatnim projekcie, miałem przyjemność zapoznać się mniej lub bardziej szczegółowo z ponad tysiącem publikacji (książek i artykułów). Niedługo mam zacząć zupełnie inne przedsięwzięcie i tym razem nie będzie tak lekko, to znaczy, będę musiał wszystko dokładnie czytać. Mam obawy, iż bank już nie tylko nie udzieli mi kredytu na zakup tylu publikacji, ale nawet na papier do drukarki, żebym mógł to wydrukować. Niestety nigdy tostera na raty nie brałem, stąd wiedzą, że jestem niewiarygodnym kontrahentem. W każdym razie zamówiłem: Kobo Elipsa 2E, bo wydaje się najbardziej odpowiadać moim potrzebom - zobaczymy.
Widzisz? Chociaż jeden malakser na raty byś wziął, a od razu @HubiSSJ3 by się inaczej patrzył :beczka:
 
  • Bones
Reactions: osk
Back
Top