Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

On był aktualny na dzień składania.
Ja to najpierw dojrzewalem do tego ze nie kupie gotowca jak profesjonalista skupiony na robocie, tylko ze wróce 20 lat wstecz do skladania i zabawy sprzetowym "lego" :) Forgive me :)

A jak trza bedzie dokupic lapka to niestety trza bedzie.
 
Ja to najpierw dojrzewalem do tego ze nie kupie gotowca jak profesjonalista skupiony na robocie, tylko ze wróce 20 lat wstecz do skladania i zabawy sprzetowym "lego" :) Forgive me :)

A jak trza bedzie dokupic lapka to niestety trza bedzie.
Przecież jak weźmiesz z montażem to jakbyś gotowca kupił :). Jakbyś składał sam to by było jeszcze taniej, bo nie jesteś przywiązany do jednego sklepu. Co do kupowania gotowców przez profesjonalistów to ciekawa teoria. Ja mam odwrotne doświadczenia w tym temacie.
 
I moge kupowac z roznych, wsjo rawno. Kilka stówek piechotą nie chodzi. Jedyne co tu by potencjalnie robiło roznice to gwarancja "na całość" a nie na poszczególne komponenty. Skrecenie to maks jedno populudnie. Kilkanascie a moze i dziesiat razy to robilem, ale dawno, dawno temu. Przeklikujac skladam bo mysle co z czym, porownuje parametry itp itd.

Co do profesjonalistow to pewnie mamy na mysli rozne grupy, roznych uzytkownikow komputera. Dla mnie to tak jakby monter sam wiertarkę z komponentow budowal. Albo kurier - sam budowal samochod. Jasne, mozna zrobic lepszy, ale nie za to wystawia sie fakture klientowi.
Z tym ze, poza glowna praca, zrealizuje inne cele, stad moje poswiecenie czasu chocby np na szukanie kieszeni i wnek na hdd hot swsp, ponowne zanurzenie sie sprzetowym lego.

Oczywiscie tobie tez za czas dziekuje :) @lugasek mistrz! :)
 
Panowie potrzebuje telefon dla 12 latki w budżecie 500-600zl. Warunek konieczny, musi być z euro RTV AGD . Doradzicie coś?
 
Panowie potrzebuje telefon dla 12 latki w budżecie 500-600zl. Warunek konieczny, musi być z euro RTV AGD . Doradzicie coś?
W tym budżecie masz do wyboru telefony od Motoroli, Realme, Oppo i Vivo. Nokia w tych pieniądzach to dramat, Xiaomi będzie miało mniej wydajne podzespoły, a na wynalazki typu Oukitel i Ulefone nie ma co się oglądać. Brać urządzenia z 4GB RAMu żeby chodziło w miarę po ludzku. Im nowszy tym lepiej - dłuższe wsparcie producenta.
 
Panowie potrzebuje telefon dla 12 latki w budżecie 500-600zl. Warunek konieczny, musi być z euro RTV AGD . Doradzicie coś?

W tym budżecie masz do wyboru telefony od Motoroli, Realme, Oppo i Vivo. Nokia w tych pieniądzach to dramat, Xiaomi będzie miało mniej wydajne podzespoły, a na wynalazki typu Oukitel i Ulefone nie ma co się oglądać. Brać urządzenia z 4GB RAMu żeby chodziło w miarę po ludzku. Im nowszy tym lepiej - dłuższe wsparcie producenta.
Jak zaznaczył @majkelo89 4 gb ramu to aktualnie minimum, które umożliwia normalną pracę ze smartfonem. Jeśli jest inna opcja polecam, albo trochę odłożyć, albo zakupić w innym sklepie gdzie da radę kupić telefon o lepszych parametrach w podobnej cenie. Gdybym jednak miał wybierać to zdecydował bym pomiędzy tymi telefonami (sprawdzałem dostępność na stronie do kwoty 600 zł):

Co dziwne g10 ma gorszy procesor niż g8-g9, ale to motorola i ich polityka jest aktualnie dość dziwna. Mimo wszystko g10 ma nowszego androida, ale starsze modele były często polecane jako opcje budżetowe rok dwa temu.
 
Siema. Godny polecenia telefon do 1200 PLN z dobrym aparatem? Tylko nie chiński bo wojna handlowa :lol:
 
W3FHN58JFW

O6A2MVKEK1
Kurka, masz jakieś aktualne?

@lugasek
wessało mnie w czasoprzestrzeń i dopiero mogę tego kompa kupić. Na dziś takiego samego byś złożył? Dodałem mocniejszy zasilacz.

EUR/PLN sugeruje ze taniej nie bedzie :(
 
Kurka, masz jakieś aktualne?

@lugasek
wessało mnie w czasoprzestrzeń i dopiero mogę tego kompa kupić. Na dziś takiego samego byś złożył? Dodałem mocniejszy zasilacz.

EUR/PLN sugeruje ze taniej nie bedzie :(
od lat te kody dzialaja, ale na dodatkowa gw chyba nie wchodza. obnizki ryzenow sie szykuja. nie mam klawiatury. na juz musi byc?
 
od lat te kody dzialaja, ale na dodatkowa gw chyba nie wchodza. obnizki ryzenow sie szykuja. nie mam klawiatury. na juz musi byc?
Wbijałem je do złożenia z przetestowaniem 5941166 - i zostaly odrzucone.

Klawiature, monitor, mysz mam, także spoko.

No właśnie widziałem że AMD ogłosiło, ale nie wiem ile czasu potrzeba na reakcję rynku detalicznego.

Martwi mnie EUR/PLN, ale w sumie to nie muszę na już.
 
Wbijałem je do złożenia z przetestowaniem 5941166 - i zostaly odrzucone.

Klawiature, monitor, mysz mam, także spoko.

No właśnie widziałem że AMD ogłosiło, ale nie wiem ile czasu potrzeba na reakcję rynku detalicznego.

Martwi mnie EUR/PLN, ale w sumie to nie muszę na już.
No jestem. Do dzisiaj nie kupilem klawiatury bezprzewodowej i jak leże na kanapie to nie mam jak pisać :). Tak jak pisałem dałeś montaż z gw, a na to te kody nie działają. Zwykly montaż też obejmuje testy sprzętu i też jest gw na złożenie, a kod na to wchodzi. Ale się uparłeś na te obudowe v2 i tego windowsa. Ten zasilacz to nie wiem po co Ci taki mocny, jak nawet grafiki nie ma. Do tego zestawu to 300w wystarczy. Chyba że planujesz dołożyć rtx 3090 :).
 
Do dzisiaj nie kupilem klawiatury bezprzewodowej i jak leże na kanapie to nie mam jak pisać :).
LOL, ja zrozumiałem ze w zestawie nie ma klawiatury :)

Zwykly montaż też obejmuje testy sprzętu i też jest gw na złożenie, a kod na to wchodzi.
Ok ok, to jeszcze spróbuje
Ale się uparłeś na te obudowe v2
Nie jakoś wielce, ale chce miec 2x5,25 minimum, najlepiej 3x5,25 od frontu. Nie znalazlem obudowy wyciszonej z takim czyms. No i w ogole w obudowach kroluje cepelia :/ Jasne ze bym chcial taniej...

Ten zasilacz to nie wiem po co Ci taki mocny, jak nawet grafiki nie ma.
Grafika będzie, ale to sobie juz pozniej dokupie w zalezonosci od sytuacji na rynku. Podbiłem bo nie wiem jak to z dyskami talerzowymi, ile tam ciągną.
 
Nie jakoś wielce, ale chce miec 2x5,25 minimum, najlepiej 3x5,25 od frontu. Nie znalazlem obudowy wyciszonej z takim czyms. No i w ogole w obudowach kroluje cepelia :/ Jasne ze bym chcial taniej...
ale przecież v1 ma to samo
edit

znaczy nie v1 tylko nie pro:), co wrzucałem na początku


Grafika będzie, ale to sobie juz pozniej dokupie w zalezonosci od sytuacji na rynku. Podbiłem bo nie wiem jak to z dyskami talerzowymi, ile tam ciągną.
talerz to z 10w ciągnie.
 
Last edited:
No zasilacz mogę zejsc na ten 650 czy ile tam proponowales, V1 spojrze jeszcze. A czemu tak V1 propsujesz?

No i czy bebechy na teraz ok, czy jednak poczekac na AMD?
Bo jest 500zł tańsza, a różni się tylko tym, że nie ma piwnicy na zasilacz i podświetlenia. Bebechy są ok. Patrzyłem teraz na morele i wiele się nie zmieniło w cenach. Jedynie to w sumie możesz tego win11 zalutować, bo jest polecany do 12gen intela, bo ma lepiej rozdzielać zadania na rdzenie. Ale na razie średnio mu to wychodzi :). Lecz w przyszłości może być różnica na korzyść win11 względem win10.
 
@lugasek
ktoś mnie straszy ze to chlodzenie nie da rady, jest takie ryzyko? Niby ma maksymalne TDP 220 W. Sugestia ze nawet 250W moze byc za malo:

I ze lepiej wodne?

To serio taka grzałka jest ten i7 12stej generacji?

I jestem namawiany na:
Podobno GoodRamy maja BSODy, ale ja sie nie znam :/
 
@lugasek
ktoś mnie straszy ze to chlodzenie nie da rady, jest takie ryzyko? Niby ma maksymalne TDP 220 W. Sugestia ze nawet 250W moze byc za malo:

I ze lepiej wodne?

To serio taka grzałka jest ten i7 12stej generacji?

I jestem namawiany na:
Podobno GoodRamy maja BSODy, ale ja sie nie znam :/
Jakby coś było nie tak to bym Ci nie polecał. Fortis da rade z i7 bez oc na spokojnie. Do odblokowanych modeli z literą "k" na końcu to inna bajka.


edit
weź se dual fana


będziesz miał spokojniejszą głowę :)
 
Last edited:
bo mi sie przypomnialo, ze ty chciales jeszcze wifi i bluetooth i przegladam teraz plyty. Cos by sie moze znalazło :)
No to dawaj pomysly, ktos mi mowil ze ASRocki wpadaja do serwisu, a ASUS, MSI czy Gigabyte mniej, z tym ze ja nie wiem czy to jakies dane czy raczej opinia...
 
Last edited:
No to dawaj pomysly, ktos mi mowil ze ASRocki wpadaja do serwisu, a ASUS, MSI czy Gigabyte mniej, z tym ze ja nie wiem czy to jakies dane czy raczej opinia...
Zależy od modelu, asrocki nie sa lubiane. Tylko, że te plyty max 6 sata są. Wystarczy?
 
6 sata powinno styknac bo pewnie skonczy sie na RAID5 (3x 3,5" HDD), wiec zostaloby 1 na samotne ssd,(1x 2,5" SSD) i moze jeszcze jakis RAID 0 czy 1 (2x 3,5" HDD). Teoretycznie sa tez kieszenie z kontrolerami raid, jakby jeszcze to nie starczylo, wiec powinno byc ok.

Zakladam tu ze M2 ma osobne magistrale.

A, i jeszcze ram, co wazniejsze to CLI czy Mhz? bo ktos tam doradza doplacic do ripjaws CLI16 od g skill, ale tez ja nie wiem czy to pod gaming typowo, czy serwerowo tez roznica.
 
A, i jeszcze ram, co wazniejsze to CLI czy Mhz? bo ktos tam doradza doplacic do ripjaws CLI16 od g skill, ale tez ja nie wiem czy to pod gaming typowo, czy serwerowo tez roznica.
to i to wazne, ale w Twoim wypadku bez znaczenia,
Zakladam tu ze M2 ma osobne magistrale.
roznie, ale czesto wylacza jedno sata, trzeba w instrukcji plyty patrzec. Także chyba zostaje ten asrock z 8 sata, bo z 6 będziesz na styk.
 
6 sata powinno styknac bo pewnie skonczy sie na RAID5 (3x 3,5" HDD), wiec zostaloby 1 na samotne ssd,(1x 2,5" SSD) i moze jeszcze jakis RAID 0 czy 1 (2x 3,5" HDD). Teoretycznie sa tez kieszenie z kontrolerami raid, jakby jeszcze to nie starczylo, wiec powinno byc ok.

Zakladam tu ze M2 ma osobne magistrale.

A, i jeszcze ram, co wazniejsze to CLI czy Mhz? bo ktos tam doradza doplacic do ripjaws CLI16 od g skill, ale tez ja nie wiem czy to pod gaming typowo, czy serwerowo tez roznica.
a jak bardziej ci zalezy na wifi i bluetooth to



zwróć uwagę, że pod spodem masz rubrykę kup taniej w zestawie i możesz wybrać system operacyjny taniej.
 
@lugasek
warto dokupować gwarancję na płytę? 300 cebulionów za 2 dodatkowe lata. W sumie jak za samą płytę to drogo.
 
Last edited:
Back
Top