Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Chcialbym miec:
- M2 na windowsa,
- SSD na Linuxa (mam "stare" 2,5" SSD)
- mozliwosc dolozenia 2x3.5" w RAID 1, jesli bedzie opcja kolejnych 2x3,5 to fajnie, ale nie jest to niezbedne.

W tej drozszej obudowie widzialem takie dwie zatoki 5,25 z frontu, rozumiem ze tam moglbym wlozyc wewnetrzna kieszen 2x5,25 na 2 lub 3 x 3,5, np:

Tylko tez mnie cena zaskoczyla, myslallem ze taka kieszen bedzie tansza, kontrolery na plycie glownej, wiec co tam tyle kosztuje?
 
kupilem 3 vivo, na razie kazdy elegancko smiga, zadnych awarii, kazdy zadowolony,, chociaz osobiscie ja i rodzina uzywamy motorolii.
Ale ze mnie huj nie ekspert, po prostu ziomek dal mi dobra ofertę, ale dzialaja spoko, z miecha wzialem sobie dla siebie, zadnych scinek, plynnie dziala, zdjecia ponoc fajne wg mojej kobity. @szplin
 
Ale ze mnie huj nie ekspert, po prostu ziomek dal mi dobra ofertę, ale dzialaja spoko, z miecha wzialem sobie dla siebie, zadnych scinek, plynnie dziala, zdjecia ponoc fajne wg mojej kobity. @szplin
To nie dla mnie, więc też się w to jakoś super nie zagłębiam, ale ktoś mnie pyta o radę w wyborze między tymi dwoma, no to odpalam protokół cohones, bo wiadomo, że tu najlepsze rady. Dzięki :tiphatb:
 
To nie dla mnie, więc też się w to jakoś super nie zagłębiam, ale ktoś mnie pyta o radę w wyborze między tymi dwoma, no to odpalam protokół cohones, bo wiadomo, że tu najlepsze rady. Dzięki :tiphatb:
Jeden ch* bo to ta sama spółka, BBK ma pod sobą oppo, vivo i one plusy
:roberteyeblinking:
 
@lugasek
Szukam obudowy z slotami hotplug na dyski 3,5". Jak mam za obudowe dac 1,2k a potem jeszcze 0,4k za kieszen hotplug, to chyba lepiej od razu poszukac takiej obudowy?

Na morele widze dwie takie obudowy, ale jakos mnie nie przekonuja... Czy ja zle szukam? Czy moze lepiej jednak szukać wnęk zewnętrznych 5,25 i dolozyc tam wspomnianą kieszeń?
 
@lugasek
Szukam obudowy z slotami hotplug na dyski 3,5". Jak mam za obudowe dac 1,2k a potem jeszcze 0,4k za kieszen hotplug, to chyba lepiej od razu poszukac takiej obudowy?

Na morele widze dwie takie obudowy, ale jakos mnie nie przekonuja... Czy ja zle szukam? Czy moze lepiej jednak szukać wnęk zewnętrznych 5,25 i dolozyc tam wspomnianą kieszeń?
nie wiem
 
Wydajność w grach nie spadła?
Już nie ma różnicy. To samo. Ale nadal nie polecam win11, bo już 2 razy wracałem do win10 przez jakieś drobne denerwujące błędy. Teraz wgrałem sobie wersje testową win11, bo duża dobrych zmian weszło, ale ta wersja ma wyjść oficjalnie dopiero na jesień. No i na razie testowałem ją przez 30min. Jeszcze nie mam zdania. Ale już mnie wkurwia, że nie mogę paska przenieść na górę.
 
ktoś się bawił RAIDami?

Czy na płycie ze sterownikami obsługującymi RAID można mieć tylko 1 (na 2+ jeden dysków) czy można mieć 2 (np 1xRAID0 i 1xRAID1, czyli dwa logiczne dyski z 4 fizycznych)?

To co widziałem to sugeruje ze nie ma ograniczen co do ilosci dysków logicznych, ale fizycznych (ile SATA 3 jest obsługiwanych), ale może ktoś potwierdzi?
 
ktoś się bawił RAIDami?

Czy na płycie ze sterownikami obsługującymi RAID można mieć tylko 1 (na 2+ jeden dysków) czy można mieć 2 (np 1xRAID0 i 1xRAID1, czyli dwa logiczne dyski z 4 fizycznych)?

To co widziałem to sugeruje ze nie ma ograniczen co do ilosci dysków logicznych, ale fizycznych (ile SATA 3 jest obsługiwanych), ale może ktoś potwierdzi?
Jeśli płyta wspiera RAID to tak.
 
@lugasek

Alem sie naszukał obudowy (tamtej co podales juz nie bylo), co by byla wszystkokmajaca i cicha. Wrocilem do tej co proponowales na poczatku, ale oczywiscie musialem przebrnac pol internetu zeby... ...zeby nie znalezc nic lepszego XD

Jakas karte do BT i WiFi polecasz? Czy moze lepiej szukac plyt glownych od razu z tym? Chciaz ta jest spoko.

Jak przycebulić złożenie?
 
Last edited:
@lugasek

Alem sie naszukał obudowy (tamtej co podales juz nie bylo), co by byla wszystkokmajaca i cicha. Wrocilem do tej co proponowales na poczatku, ale oczywiscie musialem przebrnac pol internetu zeby... ...zeby nie znalezc nic lepszego XD

Jakas karte do BT i WiFi polecasz? Czy moze lepiej szukac plyt glownych od razu z tym? Chciaz ta jest spoko.

Jak przycebulić złożenie?
Nie wiem czy warto dopłacać, aż tyle do v2.


a z tej drugiej jest biała jak coś.



montaż musisz dorzucić do koszyka i wpisać kod


W3FHN58JFW

O6A2MVKEK1


bt wifi to nie wiem, bym musiał popatrzeć jak to będzie wychodzić cenowo. Trochę już minęło od składania tego zestawu. On był aktualny na dzień składania.
 
Back
Top