Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Ekipa mma pytanie odnośnie dziwnych sklepów, gdzie dany telefon jest tańszy o 1000 zł. Polecacie kupno smartfona, już pomijam vat-marże ale obawiam się o pochodzenie sprzętu.
Poluj na peperze, amazon niema sobie równych:

Dodatkowo jeśli chodzi o konkretny model to trzeba się zastanowić bo Pixel 6 na ten moment ma sporo błędów softwarowych, i w PL nie wspiera VoLTE, VoWifi i 5g.
 
Poluj na peperze, amazon niema sobie równych:

Dodatkowo jeśli chodzi o konkretny model to trzeba się zastanowić bo Pixel 6 na ten moment ma sporo błędów softwarowych, i w PL nie wspiera VoLTE, VoWifi i 5g.
Jeszcze wchodzi w grę One Plus 9 ale chyba jest za duży, potem może iPhone 12 i może jakiś Samsung fe, na razie szukam ;)
 
Jeszcze wchodzi w grę One Plus 9 ale chyba jest za duży, potem może iPhone 12 i może jakiś Samsung fe, na razie szukam ;)

Xiaomi 12 i Asus Zenfone jeszcze są do rozważenia jako nieduży smartfon.
Xiaomi osobiście bym odradzał w związku ze słabą nakładką i dużymi błędami. Pixel drogi w PL i małe wsparcie funkcji co robi z niego kastrata. Iphone 12 jeśli lubisz IOS i chcesz tel. na dłużej to jak najbardziej za kilka lat sprzedaż z małą stratą. S20 FE 1799 wersja 4g a za 2300+ chyba była 5g. Aktualnie jest jeszcze S21 FE, który wychodzi aktualnie lepiej bo ma cashback:
Można jeszcze poszukać S21, który niedługo pewnie będzie latać w cenie 2100-2300.
Oneplus aktualnie ludzie odradzają w związku z ostatnimi aktualizacjami:
 
Ogólnie mam od prawie 3 lat Xiaomi mi9 i jestem zadowolony, ale chce zmienić markę. Drugi telefon ale firmowy mam iphon 11. Prywatnie również mam macboka pro i niby iphona powinien być tym pierwszy zakupem żeby sobie połączyć ekosystem, ale dla mnie iPhone nuda.
 
Pany, ile teraz za samo pudło, zakładając że głównie byłoby do celow "biznesowych" (tzn bardziej zalezaloby by mi na mocy procka, RAM, SSD niz np na karcie i setkach FPSów). Warto bawić się w składanie, czy lepiej brać gotowce?

Muszę mieć jakiś sprzęt zapasowy a stary lapek padł (płyta główna pewnie) więc został mi tylko laptop "główny". Wolałbym jednak mieć coś zapasowego, to moje narzędzie pracy... I teraz mam rozkminy czy iść w stacjonarne pudło i nosić swoją ciężką i dużą 17tkę, czy 17tka zostałaby "pudłem" a mobilnie przestawić się na jakiegoś ultrabooka lekkiego, cichutkiego, z dobrą baterią (ale na pewno musiałby być mocny proc).

Dylemat jak pomiędzy terenowym a cabrio, no ale tak wyszło.
 
Pany, ile teraz za samo pudło, zakładając że głównie byłoby do celow "biznesowych" (tzn bardziej zalezaloby by mi na mocy procka, RAM, SSD niz np na karcie i setkach FPSów). Warto bawić się w składanie, czy lepiej brać gotowce?

Muszę mieć jakiś sprzęt zapasowy a stary lapek padł (płyta główna pewnie) więc został mi tylko laptop "główny". Wolałbym jednak mieć coś zapasowego, to moje narzędzie pracy... I teraz mam rozkminy czy iść w stacjonarne pudło i nosić swoją ciężką i dużą 17tkę, czy 17tka zostałaby "pudłem" a mobilnie przestawić się na jakiegoś ultrabooka lekkiego, cichutkiego, z dobrą baterią (ale na pewno musiałby być mocny proc).

Dylemat jak pomiędzy terenowym a cabrio, no ale tak wyszło.
@lugasek mistrz!
 
Cieniutki, leciutki ultrabook z mocnym procem wyklucza słowo cichutki. Na dodatek bankowo throttling po kilku do kilkunastu minut pełnego obciążenia. Z drugiej strony, tachanie 17-calowego lapka jest drogą przez mękę.
Moja rada? Olać leciutki i wziąć 14-calowego ThinkPada. Szału pod względem cichości i throttlingu nie będzie, ale na pewno o niebo lepiej niż w nastawionych na wagę Zenbookach itp.
 
Pany, ile teraz za samo pudło, zakładając że głównie byłoby do celow "biznesowych" (tzn bardziej zalezaloby by mi na mocy procka, RAM, SSD niz np na karcie i setkach FPSów). Warto bawić się w składanie, czy lepiej brać gotowce?

Muszę mieć jakiś sprzęt zapasowy a stary lapek padł (płyta główna pewnie) więc został mi tylko laptop "główny". Wolałbym jednak mieć coś zapasowego, to moje narzędzie pracy... I teraz mam rozkminy czy iść w stacjonarne pudło i nosić swoją ciężką i dużą 17tkę, czy 17tka zostałaby "pudłem" a mobilnie przestawić się na jakiegoś ultrabooka lekkiego, cichutkiego, z dobrą baterią (ale na pewno musiałby być mocny proc).

Dylemat jak pomiędzy terenowym a cabrio, no ale tak wyszło.
Mi wyszło ok 2,5 tys, 32gb ramu 500gb ssd m2, i ryzen 5 5600G.
Intel z tego co patrzyłem korzystniej wychodzi.
Zabawa zaczyna się jeżeli chcesz kupić kartę graficzną. Ceny są generalnie z dupy, stare GTXy chodzą po 2 tys. a bardziej sensowne sprzęty 3-4 tys w górę.
 
Cieniutki, leciutki ultrabook z mocnym procem wyklucza słowo cichutki. Na dodatek bankowo throttling po kilku do kilkunastu minut pełnego obciążenia. Z drugiej strony, tachanie 17-calowego lapka jest drogą przez mękę.
Moja rada? Olać leciutki i wziąć 14-calowego ThinkPada. Szału pod względem cichości i throttlingu nie będzie, ale na pewno o niebo lepiej niż w nastawionych na wagę Zenbookach itp.
Mi wyszło ok 2,5 tys, 32gb ramu 500gb ssd m2, i ryzen 5 5600G.
Intel z tego co patrzyłem korzystniej wychodzi.
Zabawa zaczyna się jeżeli chcesz kupić kartę graficzną. Ceny są generalnie z dupy, stare GTXy chodzą po 2 tys. a bardziej sensowne sprzęty 3-4 tys w górę.

Problem ze mną jest taki ze sam nie wiem w którym chcę iść kierunku, LOL. Ultrabook to chyba rzeczywiście nie. W ogóle jesli laptop to minimum 15,6 - mniejszy byłby wyłącznie stacją roboczą dla monitora (równie dobrze mogę mieć smartfona z myszką i klawiaturą BT i wrzucać na ekran 4K ;) - zakładając że Android jako OS by mi stykał)

W tej chwili mam lapka na i7-8750H (6C / 12T @ 2.20GHz) 16GB, GTX 1050 Ti i oczywiście to styka do tego co robię.

Generalnie muszę mieć stabilny backupowy sprzęt gotowy do użycia w razie "W" jakby coś się stalo. Teoretycznie zintegrowana karta powinna starczyć, choć wiadomo, jeśli bym kupował pudło, to chcialoby się czegoś więcej (ale to może być kupione "kiedys"). Jeśli pudło to najlepiej w obudowie mini PC (duże jak już nie ma innej opcji, bez jakichkolwiek światełek oczywiście) z bardzo mocnym procem/dobrą płytą ale za to bez grafy (albo z czyms za grosze, żeby ino ruszyło). Patrzyłem na gotowce mini PC, ale ceny jak laptopów (np Zotac Magnus One), aż się zdzwiłem. W ogóle ceny kompów teraz to jakiś kosmos, co się z tym światem stało? W sklepach widzę PCty do gamingu po 40k, wtf???? Kto to kupuje?

Gram baaardzo sporadycznie - w Starcrafta :) (który i tak woli procka niż kartę). No i tak jak mówił @lugasek - suszara (choć jakoś tam akceptowalna bo i tak zawsze gram na słuchawkach...
...tylko szkoda obwodów, tam się pewnie wszystko topi).
 
Która sieć komórkowa teraz najlepsza w naszym kraju? Moj Pixel 4 już jest bardzo dojechany i planuje jakiś abonament na telefon, zastanawia mnie jak to wygląda w kontekście jakości zasięgu/internetu i cen. Póki co byłem w t mobile i w sumie oferta wygląda ciekawie, co jeszcze sprawdzić? Patrzę na oferty w kontekście iPhona 13 mini
 
Która sieć komórkowa teraz najlepsza w naszym kraju? Moj Pixel 4 już jest bardzo dojechany i planuje jakiś abonament na telefon, zastanawia mnie jak to wygląda w kontekście jakości zasięgu/internetu i cen. Póki co byłem w t mobile i w sumie oferta wygląda ciekawie, co jeszcze sprawdzić? Patrzę na oferty w kontekście iPhona 13 mini
Kupujac play jebiesz pograniczników kurwa!!! :lol:
 
Która sieć komórkowa teraz najlepsza w naszym kraju? Moj Pixel 4 już jest bardzo dojechany i planuje jakiś abonament na telefon, zastanawia mnie jak to wygląda w kontekście jakości zasięgu/internetu i cen. Póki co byłem w t mobile i w sumie oferta wygląda ciekawie, co jeszcze sprawdzić? Patrzę na oferty w kontekście iPhona 13 mini
 
Jezeli chodzi o samą jakość sieci to t-mobile wypada najlepiej(reszta operatorow wynajmuje u nich). Ja posiadam play i uważam, że to gówno na maksa. O ile w takim Gdansku mi działa to jak jade gdzieś w podróż to mega często gubi mi zasięg.
 
Która sieć komórkowa teraz najlepsza w naszym kraju? Moj Pixel 4 już jest bardzo dojechany i planuje jakiś abonament na telefon, zastanawia mnie jak to wygląda w kontekście jakości zasięgu/internetu i cen. Póki co byłem w t mobile i w sumie oferta wygląda ciekawie, co jeszcze sprawdzić? Patrzę na oferty w kontekście iPhona 13 mini
Ja mam rozkminę czy tak sobie bimbać bez umowy, czy lepiej coś podpisać bo mi nagle wrypią warunki nowe.

Co do zasięgu to najlepiej przetestować w krytycznych dla siebie miejscach. U mnie T-Mobile i Orange nie ma zasięgu tam gdzie Play śmiga, więc to naprawdę zależy.

EDIT.
PS. Dzwoniła konsultantka i mówi, że teraz niektóre telefony wychodzą taniej niż u operatora, serio? Jakiż to cud się zdarzył?
 
co do Play, w niektórych miejscach może być gorzej z zasięgiem, zostały im tylko nadajniki Orange i własne, Plus już wcześniej z nimi zerwał.
 
Ja mam rozkminę czy tak sobie bimbać bez umowy, czy lepiej coś podpisać bo mi nagle wrypią warunki nowe.

Co do zasięgu to najlepiej przetestować w krytycznych dla siebie miejscach. U mnie T-Mobile i Orange nie ma zasięgu tam gdzie Play śmiga, więc to naprawdę zależy.

EDIT.
PS. Dzwoniła konsultantka i mówi, że teraz niektóre telefony wychodzą taniej niż u operatora, serio? Jakiż to cud się zdarzył?
Ja właśnie sobie tak bimbam ale przekalkulowalem i wychodzi na to, że to jest jeden ciul w sumie, czynnikiem decydującym jest tu wiążąca umowa w przypadku abonamentu. Z tymi telefonami to sam nie wiem o co chodzi, bo myślałem że cena za tego i13 mini będzie z kosmosu w T-Mobile, a wychodzi ze mając kartę na SIM i kupując go powiedzmy w euro RTV to jest po zsumowaniu ~100 zł różnicy w skali trwania umowy(2lata).
Właśnie dzwoniła babeczka z tej porównywarki od @majkelo89 i nie wiem czy dobrze mi z oczu patrzy i w salonie mi Pani dała lepsza ofertę, czy po prostu w Playu ta oferta jest chujowa, ale jak to możliwe że przy tym samym telefonie w Playu jest i większy rachunek i większą ta wplata własna? :popcorn:
 
Co do zasięgu to najlepiej przetestować w krytycznych dla siebie miejscach. U mnie T-Mobile i Orange nie ma zasięgu tam gdzie Play śmiga, więc to naprawdę zależy.
U mnie jest dokładnie to samo wiec wydaje mi się ze nie ma jednej odpowiedzi na to, który operator jest „najlepszy”. U mnie na wiosce t-mobile i Orange działają działają tak sobie lub wcale (w zależności od pogody), na plusie można gadać ale internet słabo a za to play elegancko hula i to z zasięgiem 5g :fjedzia:
 
LOL, to co się dzieje z cenami telefonów to przebija chyba obłęd laptopowo-desktopowy :)

Kurna wychodzi na to ze mojego dziaduszka Note 9 muszę smarować, czyścić, chuchać, żeby ino działał jak najdłużej... Każdy rok przeciągnięcia to wymierne tysiące... W tej chwili nowy na FV to trochę poniżej 2k, co w sumie szokuje, po takim czasie, wtf...

Z ciekawości sprawdziłem ile mnie wyszedł rozkładając cenę na ilość miesięcy które mi służy: 85zł/mc. I dużo i mało, zależy jak liczyć.
 
Ktoś może coś więcej powiedzieć o Lenovo ThinkBook 15p G2 21B1000XPB (i7 11800H, 16 GB / 512 GB / SSD / nVidia GeForce RTX 3050 / Windows 11 Pro)?
Nigdy nie korzystałem z Lenovo :/, inny zasilacz, itp...

Kolega mi podrzucił ten "pomysł" jako dobrą okazję (7.7 brutto).

1) Ktoś coś więcej o Lenovo z serii ThinkBook?
2) czy to dobra okazja?

EDIT:
Widzę w filtrach X-Komu spory rozrzut na tych parametrach:

Tutaj pudła z 3060 (nie było 3050) i i7 11 generacji:

Proponowanego lapka znalazłem w dwóch sklepach:

Sam nie wiem, pudło czy suszara... :(

EDIT: porównanie RTX 3050 mobile vs desktop
 
Last edited:
Doradzisz coś? @lugasek mistrz! :)

Jeśli pudło to coś, co ma co najmniej na 10-12 rdzeni i 20-24 wątki w 12 generacji intela i7/i9 albo Ryzena 9 59XX (dlaczego? bo moj lapek ma 6C/12T i jakbym miał pudłować to tak bym celował x2, LOL). Te generacje mi mniej więcej wychodzą jeśli chcę trzymać cenę w ryzach, a równocześnie żeby spełniało wymagania.
32GB RAM (chodzi o wirtualne maszyny, bazy danych, docker).
Stabilna płyta główna, bez kompromisów. Chipsety osterownikowane ;), wszystko ma działać (Windowsy, Linuxy; swoją drogą W10Pro czy W11Pro? Warto już?). Im więcej złącz (RJ45, Thunderbolt, itp) tym lepiej, choć można przecież dokupować w kartach, nei wiem co taniej/lepiej.
M2 moze byc 500MB - 1T, większe dane i backupy mogą byc na talerzach (dobrze żeby płyta obsługiwała RAIDy a obudowa miała miejsce na 2 lub 4 dyski 3,5 - jakby było dwudyskowy hotswap to juz w ogole bym fapowal, ale moze tez byc tak, ze hotswapa dokupie pozniej, albo i wogole, jak pucha mozna i rozkrecac). W sumie mam dwudyskowego Icy Boxa w trybie large na USB i dodatkowo NASa, więc to nie jest niezbędne, ale fajnie gdyby była opcja.

Grafika w sumie ma niewielkie znaczenie, moze nawet byc bez albo cos z nizszej generacji. W tej chwili mam w lapku 1050Ti.

Ma byc cicho (i najlepiej mieć mało watów jeśli nie obciążone) i nie mrugać cepelią. A, no i minimum 2 porty USB na górze frontu obudowy, ale to podejrzewam standard.

Nie wiem jak z pudłami, ale w cegłach można dokupić gwarancje door-to-door i inne NBD. Tak porównawczo w renomowanych lapkach Dell/Lenovo na dzien dobry dostaje sie odpowiednio 36 i 12mcy z mozliwoscia dokupienia gwarancji do 5 lat w Dellu za ~500 a Lenovo ~1000. Jeśli miałbym kupować cegłę/suszarkę to pewnie albo ThinkBook 15p G2 albo Dell Vostro 7510, właśnie ze względu na takie gwarancje (ten sprzęt nie może sobie pozwolić na tydzień czy dwa przerwy). Kumpel odradza mi Delle w ogóle, problemy z chłodzeniem i throttling. Serii typowo biznesowych nie rozważam bo ceny są z dupy: bez grafiki a drożej, przeginka.

Z gotowych składaków to najgorsza grafika (przy spełnianiu innych założeń) jaką znalazłem to 2060:
z tym że pewnie w takim składaku komponenty ciulowe, no chyba że się mylę.

Tutaj niestety na starszym procku, ale za to bez grafiki w ogóle, lol.

Budzet w miarę elastyczny, jeśli z dobrą grafiką (a za taką uzaję serię 2060, po jest ponad moje potrzeby) to +/- tyle ile za ten przykładowy, jeśli bez grafiki to odpowiednio mniej.

Da się coś z tego urzeźbić?
 
Last edited:
Doradzisz coś? @lugasek mistrz! :)

Jeśli pudło to coś, co ma co najmniej na 10-12 rdzeni i 20-24 wątki w 12 generacji intela i7/i9 albo Ryzena 9 59XX. Tak mnie wychodzi jak sobie coś w konfiguratorach grzebię.
32GB RAM (chodzi o wirtualne maszyny, bazy danych, docker).
Stabilna płyta główna, bez kompromisów. Chipsety osterownikowane ;), wszystko ma działać (Windowsy, Linuxy; swoją drogą W10Pro czy W11Pro? Warto już?). Im więcej złącz (RJ45, Thunderbolt, itp) tym lepiej, choć można przecież dokupować w kartach, nei wiem co taniej/lepiej.
M2 moze byc 500MB - 1T, większe dane i backupy mogą byc na talerzach (dobrze żeby płyta obsługiwała RAIDy a obudowa miała miejsce na 2 lub 4 dyski 3,5 - jakby było dwudyskowy hotswap to juz w ogole bym fapowal, ale moze tez byc tak, ze hotswapa dokupie pozniej, albo i wogole, jak pucha mozna i rozkrecac). W sumie mam dwudyskowego Icy Boxa w trybie large na USB i dodatkowo NASa, więc to nie jest niezbędne, ale fajnie gdyby była opcja.

Grafika w sumie ma niewielkie znaczenie, moze nawet byc bez albo cos z nizszej generacji. W tej chwili mam w lapku 1050Ti.

Ma byc cicho i nie mrugać cepelią. A, no i minimum 2 porty USB na górze frontu obudowy, ale to podejrzewam standard.

Nie wiem jak z pudłami, ale w cegłach można dokupić gwarancje door-to-door i inne NBD. Tak porównawczo w renomowanych lapkach Dell/Lenovo na dzien dobry dostaje sie odpowiednio 36 i 12mcy z mozliwoscia dokupienia gwarancji do 5 lat w Dellu za ~500 a Lenovo ~1000. Jeśli miałbym kupować cegłę to pewnie albo ThinkBook 15p G2 albo Dell Vostro 7510, właśnie ze względu na takie gwarancje (ten sprzęt nie może sobie pozwolić na tydzień czy dwa przerwy). Kumpel odradza mi Delle w ogóle, problemy z chłodzeniem i throttling.

Z gotowych składaków to najgorsza grafika (przy spełnianiu innych założeń) jaką znalazłem to 2060:
z tym że pewnie w takim składaku komponenty ciulowe, no chyba że się mylę.

Budzet w miarę elastyczny, jeśli z dobrą grafiką (a za taką uzaję serię 2060, po jest ponad moje potrzeby) to +/- tyle ile za ten przykładowy, jeśli bez grafiki to odpowiednio mniej.

Da się coś z tego urzeźbić?
po co ja się odzywałem:beczka: Ładnie to opisałeś, ale nie widzę najważniejszego. Do czego Ci potrzebny tak mocny procesor?


edit

fera5 na 12900k :) Mają rozmach..
 
Do czego Ci potrzebny tak mocny procesor?
No nie widzę potrzeby kupowania słabego pudła :) ot co
:fjedzia:

A tak ogolnie napisałem, VM, docker, db. Zresztą ile na procku bym oszczędził, 1K? To juz wole 1 czy 2K oszczędzic na grafice...

EDIT:
No chyba zebym mial bitcoiny kopać :) :) :)
Właśnie, ciągle się opłaca?
 
No nie widzę potrzeby kupowania słabego pudła :) ot co
:fjedzia:

A tak ogolnie napisałem, VM, docker, db. Zresztą ile na procku bym oszczędził, 1K? To juz wole 1 czy 2K oszczędzic na grafice...

EDIT:
No chyba zebym mial bitcoiny kopać :) :) :)
Właśnie, ciągle się opłaca?
Z tym door2door to chyba zablokowałeś wszystkie opcje, bo nie wydaję mi się żeby jakiś sklep coś takiego oferował. Można chyba jedynie dokupić jakieś przedłużenie gwarancji itp.
Jak Ci na tym zależy to raczej tylko gotowce będą wchodzić w grę.
 
Z tym door2door to chyba zablokowałeś wszystkie opcje, bo nie wydaję mi się żeby jakiś sklep coś takiego oferował. Można chyba jedynie dokupić jakieś przedłużenie gwarancji itp.
Jak Ci na tym zależy to raczej tylko gotowce będą wchodzić w grę.
Zdaje sobie sprawe ze przy pudle to jest nieosiagalne jesli nie kupuje sie linii biznesowych, wiec nie bedę o to umierał. A o składaku to już w ogole nie bede pisal - wchodzi w rachube tylko gwarancja na poszczegolne czesci i kurierowo-emailowo-telefoniczny ping-pong (no chyba ze skladane przez morele, wtedy na calosc jest 36mcy, oczywiscie to nadal nie jest NBD/d2d).

Dałem tylko to informacyjnie ze jestem swiadomy za co place w renomowanych lapkach: 1k za logo i byc moze cos lepiej potestowane i 1k za mozliwosc dokupienia gwarancji (ktora, jesli laptop zarabia, jest jednorazowym wieloletnim ubezpieczeniem posiadania dochodu).

Zwróć uwagę że te dwie cegly co wkleilem są calkiem mocne, suszarki, ale za to mobilne.

Jeśli podobne lub wieksze pieniadze mam wydawac na pudło to jednak mierzyłbym wyzej. Na co mnie pudło z bebechami jak w lapku.
 
Zdaje sobie sprawe ze przy pudle to jest nieosiagalne jesli nie kupuje sie linii biznesowych, wiec nie bedę o to umierał. A o składaku to już w ogole nie bede pisal - wchodzi w rachube tylko gwarancja na poszczegolne czesci i kurierowo-emailowo-telefoniczny ping-pong (no chyba ze skladane przez morele, wtedy na calosc jest 36mcy, oczywiscie to nadal nie jest NBD/d2d).

Dałem tylko to informacyjnie ze jestem swiadomy za co place w renomowanych lapkach: 1k za logo i byc moze cos lepiej potestowane i 1k za mozliwosc dokupienia gwarancji (ktora, jesli laptop zarabia, jest jednorazowym wieloletnim ubezpieczeniem posiadania dochodu).

Zwróć uwagę że te dwie cegly co wkleilem są calkiem mocne, suszarki, ale za to mobilne.

Jeśli podobne lub wieksze pieniadze mam wydawac na pudło to jednak mierzyłbym wyzej. Na co mnie pudło z bebechami jak w lapku.
Jak obracamy się w tak wysokim budżecie, to dla mnie laptop nie ma racji bytu. Wydać tyle kasy na suszarkę to jest jakieś nieporozumienie. Chyba, że główne kryterium to mobilność to innej opcji nie ma. Jedynie mini pc z przenośnym ekranem, ale gdzieś w pociągu tego nie rozłożysz:).
 
Jak obracamy się w tak wysokim budżecie, to dla mnie laptop nie ma racji bytu. Wydać tyle kasy na suszarkę to jest jakieś nieporozumienie. Chyba, że główne kryterium to mobilność to innej opcji nie ma. Jedynie mini pc z przenośnym ekranem, ale gdzieś w pociągu tego nie rozłożysz:).
Tak wiem, mam lapka, zakładam że nie pierdyknie, więc mobilność mam.

Jakbym lapka nie miał to bym w ogóle pudła nie rozważał bo musze miec taka mobilną opcję.

Zwróć uwagę ze te dwa przykladowe renomowane, biznesowe lapki maja 11 generacje intela i7 i rtx 3050 i z gwarancja na 5 lat onside/nbd, oczywiscie licencja W1XPro. Ich cena to brutto to powiedzmy 7,5-8,5k. Z nbd/onsite "tylko" przez 12-36mcy to to ~7-7,5k.

Ja bym powiedzial wrecz odwrotnie, cos sie stalo z cenami desktopow, ze prawie wychodza drozej (po doliczeniu myszki, klawiatury, monitora i wspomnianego kafla za gwarancje, powiedzmy razem 1,5k, to na bebechy i system (!) zostaje 6-7k). Rozumiem, na niby "tych samych" komponentach będą cichsze i pewnie 10-20% szybsze, ale cos sie porąbało z tymi cenami.

Z ciekawosci zaznaczylem 11 generacje i7 i 3060 (bo 3050 to mobilna chyba, w każdym bądź razie nie było pudeł z tym) i W1XPro:

Najtanszy z tych skladakow jest za 7,5. Odejmijmy kafla bo 3060 zamiast 3050 itp itd. Wychodzi 6,5. To jest porownywalne z markowymi laptopami na porownywalnych komponentach (a jest jeszcze NBD/onsite podstawowe: 12-36mcy). No chyba ze jeszcze cos powinienem wziąć pod uwage...


;)


 
Last edited:
Tak wiem, mam lapka, zakładam że nie pierdyknie, więc mobilność mam.

Jakbym lapka nie miał to bym w ogóle pudła nie rozważał bo musze miec taka mobilną opcję.

Zwróć uwagę ze te dwa przykladowe renomowane, biznesowe lapki maja 11 generacje intela i7 i rtx 3050 i z gwarancja na 5 lat onside/nbd, oczywiscie licencja W1XPro. Ich cena to brutto to powiedzmy 7,5-8,5k. Z nbd/onsite "tylko" przez 12-36mcy to to ~7-7,5k.

Ja bym powiedzial wrecz odwrotnie, cos sie stalo z cenami desktopow, ze prawie wychodza drozej (po doliczeniu myszki, klawiatury, monitora i wspomnianego kafla za gwarancje, powiedzmy razem 1,5k, to na bebechy i system (!) zostaje 6-7k). Rozumiem, na niby "tych samych" komponentach będą cichsze i pewnie 10-20% szybsze, ale cos sie porąbało z tymi cenami.

Z ciekawosci zaznaczylem 11 generacje i7 i 3060 (bo 3050 to mobilna chyba, w każdym bądź razie nie było pudeł z tym) i W1XPro:

Najtanszy z tych skladakow jest za 7,5. Odejmijmy kafla bo 3060 zamiast 3050 itp itd. Wychodzi 6,5. To jest porownywalne z markowymi laptopami na porownywalnych komponentach (a jest jeszcze NBD/onsite podstawowe: 12-36mcy).


;)



No, ceny się zrównały. Ale pc nadal to duża lepsza kultura pracy, łatwa rozbudowa i dużo wyższa wydajność. Z tym 10-20% to poleciałeś. Takie przyrosty to da sam szybszy ram w pc. Na całości to będzie bliżej 50% na korzyść pc.
 
No, ceny się zrównały.
no właśnie. Dopiero powyżej ~8k desktopy wychodzą lepiej w power/cena (nawet uwzgledniajac to co ponizej). Stąd tak mi się wydaje że jeżeli kupować pudło to właśnie tak, żeby się "opłacało" w stosunku do lapka.

20% to poleciałeś. Takie przyrosty to da sam szybszy ram w pc.
Te lapki mają DDR4 3200Mhz, serio 20%?

Z drugiej strony ja zaakceptuje spadek mocy karty graficznej, takie 3050 to przez pol, na co mnie wiecej.

Procek + ram gorzej, ale wydaje mi sie ze glownie to problem throttlingu/chlodzenia.

To żeśmy se pogadali :)
 
Back
Top