Skoki Narciarskie

Stoch kolejny raz na podium. Zespół trochę pierwszy skok ale nie jest źle. 7 Kot, 19 Kubacki, 27 Żyła i 30 Ziobro
 
Plan założony po I serii wykonany. Nie było szans walczyć o więcej. Najwazniejsze by skoków nie spóźniać na MŚ

Przy równych warunkach Kraft dołozył Kamilowi 3,5m, Wellinger 2m. Daje do myślenia
Do predkosci mozna się przyczepić. Strata do małego Krafta za duża

ooo.jpg
 
Dopiero nadrobiłem skoki. Kraft dwa świetne skoki. Nawet gdyby Kamil miał podobne warunki w pierwszej serii to ciężko by było wskoczyć wyżej niż na trzecie miejsce. Ważne, że jest podium. Szkoda trochę Żyły i Janka. Ewidentnie coś nie zagrało u chłopaków.
 
W wywiadzie Kamil przyznał, że odbił się w pierwszej serii prawie z buli. Znaczy to tyle, że okropnie spóźnił skok. Ale tak jak Adam wspominał, Kamil więcej razy skok spóźni niż trafi.
 
Martwi prędkość Stocha na progu, jedzie jakby 2 belki niżej od najlepszych.
Stoch zawsze jeździł dość wolno, jak Małysz. Sam Kamil mówił, że drugi skok był taki jak trzeba, pierwszy mocno spóźniony plus kiepski wiatr i dało to taki, a nie inny rezultat. Zauważyłem, że ostatnio Stoch coraz rzadziej spóźnia, ale jak już mu się zdarzy to bardzo przejeżdża próg.
 
Stoch zawsze jeździł dość wolno, jak Małysz. Sam Kamil mówił, że drugi skok był taki jak trzeba, pierwszy mocno spóźniony plus kiepski wiatr i dało to taki, a nie inny rezultat. Zauważyłem, że ostatnio Stoch coraz rzadziej spóźnia, ale jak już mu się zdarzy to bardzo przejeżdża próg.
Wziąłby się porządnie odepchnął z tej belki jak Morgernstern...
 
Tak swoją drogą to obejrzałem jeszcze raz drugi skok Stocha. W locie jak posąg, lądowanie bez zachwiania, narty równo, odjazd piękny, odległość 134m, a noty 19, 18,5. I nie mówię, że go przekrecili na punktacji, ale chętnie poznalbym uzasadnienie sędziów dlaczego odjety jest za styl 1 pkt od noty?
 
Tak swoją drogą to obejrzałem jeszcze raz drugi skok Stocha. W locie jak posąg, lądowanie bez zachwiania, narty równo, odjazd piękny, odległość 134m, a noty 19, 18,5. I nie mówię, że go przekrecili na punktacji, ale chętnie poznalbym uzasadnienie sędziów dlaczego odjety jest za styl 1 pkt od noty?

Odpowiedź jest prosta - 134m (HS 140). Sędziowie biore też pod uwagę uzyskaną odległość
 
Odpowiedź jest prosta - 134m (HS 140). Sędziowie biore też pod uwagę uzyskaną odległość
Najlepsze jest to, że nigdzie takiego przepisu nie ma. Leśne dziadki sobie wymyśliły własne zasady sędziowania. Jak już chcą brać odległość pod uwagę to niech wezmą poprawkę na warunki, Stoch nie był w stanie skoczyć w okolicach HS, oddał najdłuższy skok jaki mógł.

@Tar-Ellendil jest taki gościu ze SkiJumping.pl, który się wyróżnia na tym tle, ale w Azji go nie ma (miał wywiady w Willingen i Oberstdorfie). Zadaje ciekawe pytania, jak zawodnik wspomina o jakiś mankamentach w technice to ten go wypytuje co to za problemy itd. Kubackiego pytał o parabolę lotu i znoszenie na prawo, Kot mu się "pochwalił", że mu za progiem prawa narta kantuje itd. Ale to taki wyjątek, "dziennikarzy" Onetu, WP czy Wyborczej to nawet nie ma sensu czytać/słuchać.

EDIT: Dzisiejsze kwali i konkurs z powodu niekorzystnych prognoz przeniesione na skocznię HS109. Godziny bez zmian - Q: 9:30, K: 11:00
 
Last edited:
  • Like
Reactions: MZ
Odpowiedź jest prosta - 134m (HS 140). Sędziowie biore też pod uwagę uzyskaną odległość
Czyli rozumiem ze jak na mój skok obniza belke żebym skoczył bliżej i bezpieczniej to z drugiej strony automatycznie obniża mi noty mimo ze to jest max z tej belki...
To co bardzo mnie irytuje w tych nowych przepisach to to ze skacząc dajmy na to 140 co jest maxem na danej skoczni, bez telemarku bo wiadomo juz przyplasko przegrywa się z zawodnikiem któremu obnizono belke i z telemarkiem skoczy 130.

Kolejna rzecz to ze skacząc z tej samej belki krócej o pół metra czy metr mozesz wygrać dzieki różnicy w warunkach mimo że ten co miał pod narty nie mógł tego wykorzystac bardziej bo i tak skoczył maksa skoczni
 
Czyli rozumiem ze jak na mój skok obniza belke żebym skoczył bliżej i bezpieczniej to z drugiej strony automatycznie obniża mi noty mimo ze to jest max z tej belki...
To co bardzo mnie irytuje w tych nowych przepisach to to ze skacząc dajmy na to 140 co jest maxem na danej skoczni, bez telemarku bo wiadomo juz przyplasko przegrywa się z zawodnikiem któremu obnizono belke i z telemarkiem skoczy 130.

Kolejna rzecz to ze skacząc z tej samej belki krócej o pół metra czy metr mozesz wygrać dzieki różnicy w warunkach mimo że ten co miał pod narty nie mógł tego wykorzystac bardziej bo i tak skoczył maksa skoczni

W Zakopanem można lądować na 140m telemarkiem (HS 134). Tutaj trzeba wybitnie daleko poleciec co nie zdarza sie aby być zmuszonym klepnąć na "dwie nogi". Zasada prędzej sprawdza się na skoczniach mamucich gdzie dużo więcej lotów kończy się bez telemarku

Skocznia skoczni nie równa. Np. taki stary Engelberg (HS 137) rekord 141m. Ahonen (17,5,17,5,17) i Ziobro (17,17,16,5). Ammann też miał 141m ale troche to lądowanie było oszukane i sedziowie to kupili - noty po 18, 18,5, 19

W Pjongczang wiem, ze na 142m chlopaki ladowali telemarkiem. Kombinator tydzien temu także. Do 145m pewnie bedzie taka mozliwość i skoczkowie beda z tego korzystać
 
Breaking news!

Dzisiejsze zawodny ze względów pogodowych przeniesione zostały na skocznie normalną (HS 100). Początek zawodów o 11:00
 
Breaking news!

Dzisiejsze zawodny ze względów pogodowych przeniesione zostały na skocznie normalną (HS 100). Początek zawodów o 11:00
Było... ale bana nie będzie :lol:

Wczoraj pisałem, że skały i siatki więc nie wieje, ale chyba jednak wieje... Od -1,7 do -17,4 do tej pory. Znowu będzie trzeba dobry los wylosować. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że można mieć -8 pkt i fajny wiaterek na całej długości, a można mieć -20 pkt, huragan na buli, a na dole ciszę i nie ma szans odlecieć.
 
Było... ale bana nie będzie :lol:

Wczoraj pisałem, że skały i siatki więc nie wieje, ale chyba jednak wieje... Od -1,7 do -17,4 do tej pory. Znowu będzie trzeba dobry los wylosować. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że można mieć -8 pkt i fajny wiaterek na całej długości, a można mieć -20 pkt, huragan na buli, a na dole ciszę i nie ma szans odlecieć.

edycja się nie liczy - ban
:deniro:

Ciekawe czy chłopy się zmobilizują i skoczą dalej niż laseczka Yuki Ito - 111m rekord
 
Mnichu kilka stron wczesniej dalem linka gdzie obejrzysz z Eurosportu.

Na myjni jestem. Musze sie uwjac by na 10 przynajmniej zdazyc xD
 
Kamil :homer:

Maciek walczy o podium bądź nawet o zwycięstwo. Tego się trzymajmy. Strata do pierwszego Prevca jedynie 3,1 pkt
 
Kraft to jeszcze wygra a to będzie oznaczać, że w pierwszych zawodach po MŚ w Oslo może już Kamila wyprzedzić w generalce. Martwi ta nierówna forma i ...dziwne skoki przeplatane bardzo spóźnionymi.

Dokładnie 2 tygodnie to pierwszego konkursu w Lahti
 
Ale szkoda tego lądowania. Przynajmniej 4,5-5 pkt Kamil na tym stracił a patrząc na próby reszty stawki byłaby szansa na jeszcze większy awans

Kamilowi odjęto tylko 5,6pkt ! Wellingerowi aż 14,3pkt. Przy tych warunkach to świetny skok oddał Kamil.

Tylko dlaczego tak nierówno skacze :travolta:
 
Back
Top