Skoki Narciarskie

o Boże. jak mam sie nie nazwać znawcą tego skoro siedzę w tym od 2000/01. oglądałem niemal każdy konkurs pucharu świata, znam niemal wszystko, może nie jestem największym ''znawcą'' tej dziedziny, bo to normalne, ale na pewno na tym forum znam się lepiej od Cb Al i od Cb Voranek. Zreszta na prawdę, skoro mnie uważacie za takiego byle kogo, to nie komentujcie tych postów. Proste.


o jeny, ja też tyle tam siedze i nie pierdolę tyle...
 
ciekawe czy są jakieś skokowe jaja coś na wzór futbolowe jaja, trudno mi to sobie wyobrazić jak nie ma Mateji Roberta:-)
 
o jeny, ja też tyle tam siedze i nie pierdolę tyle...


Hubi to dokładnie podsumował. Większość z nas siedzi w skokach narciarskich od sezonu 2000/01 czyli od początku sukcesów Małysza i nikt z nas nie nazywa siebie znawcą. Jedni bardziej, a drudzy mniej interesują się tym sportem, ale każdy ma takie samo prawo do własnego zdania.
 
Droni nie chce mi się z toba rozmawiać na ten temat a ty Stjernena przewidziałess, Veltę przewidziałeś ???... ja nie przekreślałem Stocha a ty go przekreśliłes, bo nie ma szans na tej skoczni... Dla mnie to jest głupie pierdolenie, bo nie wiesz jaką wiedze ja posiadam a już się wywyższasz ( śmierdzi mi tu NARCYZMEM)!!!! ogladam skoki od 99/00 ... i też każdy konkurs... więc prosze cię
 
Co ciekawe Tepes 237m w Kwalifikacjach, to jest lotnik!. Hvala też by latał niebotycznie. Nie wiem czemu Prevc tak beznadziejnie. Rok temu na Oberstdorfie bił PB skok w skok, ale fakt był w niewiarygodnej formie, jak nie obniżą jest szansa na Rekord Polski.
 
oczywiście rozbieg natychmiast obniżony na belkę 13. . . śmiech na sali. 9.5m do rekordu, Zyla z 13 belki prędkosc 99,9. . . a taki Hayboeck z 15 102,9. Mimo to 206m to fenomenalny skok ;)
 
pojebalo ich z tymi belkami, skocznia byla reklamowana jako ta, na ktorej bedzie mozna skakac 250 m, a teraz takie cyrki odpierdalaja.
 
230m Kranjca, 225.5m Ammanna z tego rozbiegu to wyśmienite rezultaty, pokonaliby Tepesa.
 
Tym już potwierdziles moje doniesienia o kompletnej niewiedzy na temat skoków.



1 Seria - belka 15 (Trudne warunki)



2 Seria - belka 18 (super warunki)


Jeszcze raz obejrzałem wczorajsze skoki Stocha. Pomijając fakt, że w drugiej serii wszyscy skoczkowie skakali z 18 belki i mieli podobne warunki to:



1 Seria wiatr: -0.7 pkt



2 Seria wiatr: -3.7 pkt



Czy w takim przypadku można pisać o trudnych czy super warunkach? W obu skokach miał lekki wiatr pod narty. Pamiętam konkursy, gdzie skoczkowie mieli odejmowane lub dodawane po 15 pkt za wiatr.
 
Al te przeliczniki to są chuja warte... oni leca innym torem w powietrzu niż ustawione są te chorągiewki i może dostać podmuch pod narty a ten przelicznik wcale nie musi być na plusie..
 
dokładnie przeliczniki nie za dużo oddają, chociaż na mamucie już więcej. Pomiarów jest bodaj 10-14 nie wiem dokładnie ile. Al nie masz bladego pojęcia. 3 belki to jest masa, zobacz ile inni skakali. Ta 1sza próba Kamila była świetna, druga była bardzo bardzo dobra, ale nie aż tak jak 1sza. Wystarczy nawet na miejsca popatrzeć. Na prawdę poczytaj choćby czasem skijumping itp. Doucz się ;]







Prevc w końcu wyczuł obiekt, niemal jak Ito rok temu, czy Zyla, chocby i Kamil w tym roku.
 
i teraz np. było widac jak zajebiście Stoch wyszedł z progu wysokość odpowiednia, lecz przez wiatr nie miał z czego odleciec na dole skoczni... Prevc nie wyczul obiekt, bo nie uwierze w to, że zaraz złapał forme po kiepskim skoku w kwalifikacjach i wczoraj tylko miał farta i z rozbiegiem i z warunkami, było widac jaka parabola leci odrazu..
 
Piskorz







patrz przykład Ito rok temu







Kwalifikacje,Piatek,Sobota - nedznie. Niedziela - rewelacyjnie, Zyla to samo
 
Zobaczysz w drugiej serii... wiadomo, że może sie przełamac w końcu ale ja nie wierze w niegoo...
 
Kamil ma 7 pkt straty do 3 miejsca.



Ciężko będzie o podium ale przy odrobinie szczęścia jest szansa na awans Piotrka i Kamila. Wszyscy dostali minusy a Kamil oczywiście plus...



Jakby podnieśli do 17-18 belki to byłaby szansa na takie loty jak wczoraj
 
mówiłem Prevc po prostu wyczuł skocznie tak jak Zyla,Ito,Stoch,Velta,Stjernen.



A co do tematu Piskorz - to ja nie przewidzialem Velty czy Stjernena, bo to własnie jest piękne jak ktoś niespodziewany wskakuje. Chociaz Velta już w Kulm niezle latał. Bardziej myslalem ze Sklett będzie jakąś rewelacją, ale spisywał się bardzo słabo rok temu.



Edit:/

autor: <font style="color:#003879;font-weight:bold;text-decoration:none">Boy ([email protected]) , 27 stycznia 2013, 16:16
-


Prevc tak jak Żyła rok temu z dnia na dzień nauczył się latać na Vikersundbakken.





Mysle ze,tego faceta nie trzeba przedstawiać kibicom skoków, ale i tak zaraz zejdzie na mnie nagonka, bo nie przewidziałęm ze Stoch będzie latał dobrze, że jestem zarozumiały i wgl pizda ze mnie ;)
 
Vegard potrafił odlecieć skakał dobrzee, ale nie wiem co tam sie z nim dzieje wogólee.. ogólnie to postawilem na zwycięstwo Kranjca u buka i sie nie zawiodlem szkoda, że tylko za dyszkę.. :)
 
Kuźwa, wytłumaczy mi ktoś jak oceniają te skoki? Bo jeżeli za taki lot jak Ammana w drugiej serii dostaje się 18.5 lub Stjoernena, to nie wiem za co jest 20...
 
Przyznaje się bez bicia - nie jest aż takim fanem skoków narciarskich, żeby śledzić portale branżowe. Jak możesz to wyjaśnij co miałeś na myśli pisząc:

Szczególnie ten 1szy skok był rewelacyjny, ten 2gi słabszy.


W 1 skoku z 15 belki uzyskał odległość 213,5 m , a w 2 skoku z 18 belki oddał skok na 232,5 m i był to 2 wynik w drugiej serii. Logiczne, że jak zwiększyli belkę to prędkości najazdowe były większe co musiało się przełożyć na odległości skoków. Oprócz Gregora w drugiej seii nikt nie skoczył dalej od Stocha.
 
Back
Top