Skoki Narciarskie

Jak w Vikersund będą korzystne warunki to Stjernen i Forfang głównymi faworytami do pobicia rekordu świata. Prevc za słaby na ponad 250. Kraft zajebiście lata ale daje mu mniejsze szanse na loty powyżej 250. Fannemel złapał ostatnio dobra forme także na lotach zawsze może coś odjebac na plus. Johansson będzie puszczany podpobnie jak Fannemel wcześniej wiec tez jest szansa na konkretny wynik.

Ciekaw jestem Weillingera jak poradzi sobie na trochę innej skoczni mamuciej różniącej się nieco od tej z Obersdorfu
 
Oglądałem to na żywo. Wtedy gówno jeszcze widziałem w skokach i też wydawało mi się, ze po gościu


Zdarzały się tez i takie upadki

 

Bardzo niekorzystna wiadomość z punktu naszej reprezentacji i walki o PN. Lotnikami nasi zawodnicy nie są, forma trochę uleciała, a jak wiadomo mamut nie wybacza najmniejszych błędów. W sumie bezsensownie robić z tego konkurs skoro i tak się liczą punkty do RAW Air, no ale pewnie umowy z TV tego wymagały.
 
Drugi skok Krafta czapki z głów.

Stoch zostanie na mocnym drugim miejscu w PŚ, a Wellinger ma szanse na trzecie miejsce.
 
Klasyfikacja PN
Lp. Drużyna Flaga Suma pkt. Strata
1 Polska
flag_Polska.png
4826 0
2 Austria
flag_Austria.png
4638 -188
3 Niemcy
flag_Niemcy.png
4609 -217

Klasyfikacja Pucharu Świata
Lp. Zawodnik Kraj Pkt. Strata Występów
1 KRAFT Stefan
flag_Austria.png
1420 0 22
2 STOCH Kamil
flag_Polska.png
1334 -86 23
3 TANDE Daniel Andre
flag_Norwegia.png
1181 -239 23
4 WELLINGER Andreas
flag_Niemcy.png
988 -432 23
5 KOT Maciej
flag_Polska.png
927 -493 23

Ciężko będzie to obronić. Szanse raczej minimalne. Dziś był ostatni konkurs na dużej skoczni w tym sezonie, powoli żegnamy ten sezon:cry:

Stoch podskoczył na siódme w RAW Air.
 
W Planicy będzie widowisko, ale w Vikersund będą się bali zbyt wysokiej belki i sądzę, że z 80% skoczków nie doleci do 200m.

Taka ciekawostka, jak zmiany sprzętowe odmieniły skoki na przestrzeni 14-15 lat. Na progu coraz wolniej, a prędkości przelotowe znacznie wyższe.

 
Back
Top