Skoki Narciarskie

ja pierdole porownajcie sobie styl domena i stocha i pomyslcie, ze ten drugi mial tylko pol pkt wiecej od sedziow... i jebane niemcy wygrywaja przez kubackiego ciula
 
Kubacki łamago do hotelu wracasz na piechote

Kamil zawalił ale i też potwierdził klase. Mamy niedosyt bo zajęliśmy drugie miejsce. Pięknych czasów się doczekaliśmy
 
Historia z Innsbrucku się powtórzyła... Znowu linka puściła, ale ładnie Kamil utrzymał.
linkajpg_aeshanr.jpg
 
Historia z Innsbrucku się powtórzyła... Znowu linka puściła, ale ładnie Kamil utrzymał.
linkajpg_aeshanr.jpg

Podczas powtórki też zwróciłem na to uwagę. Kamil przy lądowaniu lubi wykonać taki rzut jakby chciał wyciągnąć ze skoku maksimum. Siła z jaką narty uderzają o zeskok może powodowac przeciążenie i wypięcie się zabezpieczenia. Nie wiem ale dziwne, ze Kamilowi zdarzyło się to już drugi raz w przeciągu 3 tygodni
 
Kubacki skoczył na tyle ile obecnie go stać. Pierwszy skok w trudnych warunkach wietrznych. Szkoda pierwszego skoku Kamila. Żyłka wiem, że śledzisz cohones - gratulacje.
 
Udało mi się wytrwać do wieczora i właśnie nadrobiłem konkurs.
Rewelacja!!! Piękny konkurs, super walka, super rywalizacja.
Od Dawida nie wymagam obecnie cudów, ale szkoda, że Kamil w pierwszej serii nie pociągnął trochę lepiej.

Naprawdę super, Panowie.
 
Zapomniałem dopisać. Jakoś mega szczegółowo nie śledziłem punktacji, ale gdyby to był indywidualny konkurs to Piotrek i Maciek mieliby rewelacyjne miejsca. Żyla 2? @VoRaNeK analizowałeś może? Bo ja się nie skupiłem na tym.
 
@respect

1. Peter Prevc Słowenia 137,5/134,5 297,7
2. Piotr Żyła Polska 133,5/137,5 286,5
3. Daniel Andre Tande Norwegia 130/134 285,4
4. Michael Hayboeck Austria 130,5/132 284,9
5. Richard Freitag Niemcy 131,5/134,5 284,7
6. Andreas Wellinger Niemcy 128,5/135 282,8
7. Maciej Kot Polska 132,5/133,5 282,2
8. Domen Prevc Słowenia 129/133 281,3
9. Kamil Stoch Polska 125/136 279,6
10. Jewgienij Klimow Rosja 131/131 278,3
 
Nie wiem, czy tak było podczas PŚ w Wiśle, ale TVP Sport transmituje także sesje treningowe przed zawodami w Zakopanem. Sytuacja ciekawa, chyba poza IO nie spotkałem się jeszcze z transmisjami treningów ze skoków narciarskich. Większość kamer pewnie i tak działa podczas treningów(stąd czasem wideo ze skoków treningowych), ale transmisja to ciekawostka. Ciekawe jaką mają oglądalność, bo podobno sesje treningowe przed IO w Sochi miały rekordy jak na typ transmisji.

Voranek wstawiał tu grafikę o zawodach PŚ w Zakopanem. Było tam info o skoku Marusarza w wieku 66-lat. Można go obejrzeć na YT, bardzo sentymentalne wideo. Z upadkiem(poza linią sędziowską :) ), palce odmrożone i nieco skaleczone, z ale z uśmiechem:tiphatb:
 
Nie wiem, czy tak było podczas PŚ w Wiśle, ale TVP Sport transmituje także sesje treningowe przed zawodami w Zakopanem. Sytuacja ciekawa, chyba poza IO nie spotkałem się jeszcze z transmisjami treningów ze skoków narciarskich. Większość kamer pewnie i tak działa podczas treningów(stąd czasem wideo ze skoków treningowych), ale transmisja to ciekawostka. Ciekawe jaką mają oglądalność, bo podobno sesje treningowe przed IO w Sochi miały rekordy jak na typ transmisji.

Voranek wstawiał tu grafikę o zawodach PŚ w Zakopanem. Było tam info o skoku Marusarza w wieku 66-lat. Można go obejrzeć na YT, bardzo sentymentalne wideo. Z upadkiem(poza linią sędziowską :) ), palce odmrożone i nieco skaleczone, z ale z uśmiechem:tiphatb:


Stanisław był równy gość(nie tylko ze względu na skoki), a 13 lat wcześniej oddał jeszcze 2 dobre skoki. Tylko niestety video nie widziałem nigdzie.
  • W 1966 roku, na otwarcie konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen, zaproszono Stanisława Marusarza, który postanowił skoczyć na nartach. Miał wtedy 53 lata, a nie skakał od dziewięciu. Decyzja Polaka wywołała wśród sędziów konsternację. Musiał pożyczyć narty i buty, skoczył jednak w garniturze i krawacie. Marusarz osiągnął odległość 66 m, a po wybiegu nosili go na ramionach skoczkowie, m.in. Bjørn Wirkola. Następnego dnia Polak otwierał konkurs skoków na olimpijskiej skoczni Bergisel w Innsbrucku. Skoczył w granicach 70 m[7].
 
Cieszy to, że 4 Polaków w 10, ale trochę smuci, że żaden nie jest w top3. Czekamy na drugą serię i zobaczymy, oby było lepie.
Stoch traci niecałe 4 punkty do pierwszego także tragedii nie ma wielkiej.
 
Back
Top