Skoki Narciarskie

Tabela po Innsbrucku:

uid_73453cbcc5922e34ae48e54437d558fb1546614709400_width_620_play_0_pos_0_gs_0.png


A po Bischoschofen pewnie będzie miał jeszcze większą przewagę...
Umówmy się, jedynym zagrożeniem dla Ryoyu w tym sezonie może być już tylko Kamil Stoch. Kraft już traci za dużo, Leyhe i Geiger to nie ta półka, Forfang zbyt niestabilny. Żyła zdaje się trochę przygasł, zresztą nigdy się nie spodziewałem, że Piotrek może powalczyć o Kryształową Kulę
Młody samuraj musiałby nogę złamać
:robertmakeup:
 
Kamil odjebał sezon marzeń, zgarnął wszystko co się dało, jeden z lepszych sezonów w historii tego sportu a przegrał w Plebiscycie PS na najlepszego sportowca 2018 z Kurkiem :danaillegal:
 
Kamil odjebał sezon marzeń, zgarnął wszystko co się dało, jeden z lepszych sezonów w historii tego sportu a przegrał w Plebiscycie PS na najlepszego sportowca 2018 z Kurkiem :danaillegal:
Obaj tak samo zasłużyli i obaj mogli wygrać.

Takich emocji co nam dostarczyli zarówno siatkarze jak i Kamil to dawno nie bylo.

Najważniejsze, ze jeszcze troszeczkę i lewandowskiego wypierdola z top 10 :antonio:
 
Kamil odjebał sezon marzeń, zgarnął wszystko co się dało, jeden z lepszych sezonów w historii tego sportu a przegrał w Plebiscycie PS na najlepszego sportowca 2018 z Kurkiem :danaillegal:
:fjedzia:
Kabarecik, a ludzie się gotują. Plebiscyt wygrywa ten kogo "lubi" stacja tv organizująca imprezę.
 
:fjedzia:
Kabarecik, a ludzie się gotują. Plebiscyt wygrywa ten kogo "lubi" stacja tv organizująca imprezę.

Jaki kabarecik? Że niby Kurek nie zasłużył? Zasłużył równie mocno co Kamil. Niestety, ale Stoch się nie przypomniał w ostatnich konkursach. Wystarczyłoby ze dwa razy wygrać w tym sezonie i już by wygrał :)
I wedle mojej skromnej wiedzy to w dużej mierze decydują głosy widzów, nie wybierają tego dziennikarze, którzy nota bene głosowali na Kamila.
 
Jaki kabarecik? Że niby Kurek nie zasłużył? Zasłużył równie mocno co Kamil. Niestety, ale Stoch się nie przypomniał w ostatnich konkursach. Wystarczyłoby ze dwa razy wygrać w tym sezonie i już by wygrał :)
I wedle mojej skromnej wiedzy to w dużej mierze decydują głosy widzów, nie wybierają tego dziennikarze, którzy nota bene głosowali na Kamila.
:goldi:Pompowanko siatkarzy było widać aż nadto. Jeszcze wjebali reklamy jak Kamil dziękował :mamed:

Kurek zasłużył jak najbardziej, ale DLA MNIE Kamil powinien to bezapelacyjnie wygrać.

A kabarecik jak każdy taki plebiscyt. Zwykły konkurs popularności do którego dorabia się jakiś prestiż.
 
Jaki kabarecik? Że niby Kurek nie zasłużył? Zasłużył równie mocno co Kamil. Niestety, ale Stoch się nie przypomniał w ostatnich konkursach. Wystarczyłoby ze dwa razy wygrać w tym sezonie i już by wygrał :)
I wedle mojej skromnej wiedzy to w dużej mierze decydują głosy widzów, nie wybierają tego dziennikarze, którzy nota bene głosowali na Kamila.
Chodzi o to, że siatkówka należy do pana Soloża.
 
Obaj tak samo zasłużyli i obaj mogli wygrać.

Takich emocji co nam dostarczyli zarówno siatkarze jak i Kamil to dawno nie bylo.

Najważniejsze, ze jeszcze troszeczkę i lewandowskiego wypierdola z top 10 :antonio:
Nie no jasne, że tak. Jestem wielkim fanem siatkówki i chłopaki odjebali kawał roboty. Natomiast nic z polskiego sportu nie może się równać z tym co dokonał Kamil w zeszłym roku. Generalnie wyjebane na te głosowanie, tylko beka z tego jak mocno podkręcone to wszystko było pod siatkarzy. Orlen, Polsat itd.
 
Małysz po takim sezonie jak miał Stoch, zgarnąłby nagrodę na 100%.

Małysz w każdym roku w którym wygrał, zrobił to niezaprzeczalnie, bo "był idolem kryzysowym, który miał nas wprowadzić jako ambasador wspaniałego skoku cywilizacyjnego." Nikt inny w jego czasach tak się nie wyróżniał jak on. W latach w których on wygrywał ten plebiscyt nie było letniej olimpiady, a nasi zawodnicy w sportach drużynowych to... nawet nie wspomnę. W 2010 roku przegrał z Justyną Kowalczyk, pomimo dobrego sezonu i sukcesów na olimpiadzie, to jak Justyna zdobyła złoto, to ona wygrała ten plebiscyt, pomimo, że wiele osób jeszcze było na fali sentymentalnej "Małyszomanii". I tak, wiem, że tamten sezon nie był tak obfity jak poprzedni u Stocha, jednak wtedy nie musiał konkurować z fenomenalnymi mistrzami świata w drugim sporcie narodowym. Dodatkowo Kamil w 2014 wygrał rywalizację z Wlazłym, teraz przegrał z Kurkiem, ale zapewne nieznacznie.
 
Last edited:
Ładne jaja dzisiaj będą. Dziennikarze, którzy są na miejscu w Bischo relacjonują, że dalej sypie. Na yr.no podają, że w porze konkursu będzie deszcz/deszcz ze śniegiem. Do tego dodatnia temperatura... A wiem, że Walter będzie ciągnął na siłę, byle tylko odhaczyć czwarty konkurs :siara:

Skoki i siatkówka rywalizują o miejsce numer dwa, reszta sportów jest daleko w tyle.
O lekkiej zapomniałeś. Podobna oglądalność co siatkówka, raczej więcej trenujących. Skoki zdecydowanie wyżej pod względem widowni tv.
 
Ładne jaja dzisiaj będą. Dziennikarze, którzy są na miejscu w Bischo relacjonują, że dalej sypie. Na yr.no podają, że w porze konkursu będzie deszcz/deszcz ze śniegiem. Do tego dodatnia temperatura... A wiem, że Walter będzie ciągnął na siłę, byle tylko odhaczyć czwarty konkurs :siara:


O lekkiej zapomniałeś. Podobna oglądalność co siatkówka, raczej więcej trenujących. Skoki zdecydowanie wyżej pod względem widowni tv.
I chyba tylko pogoda może zatrzymać Kobayashiego przed czwartą wygraną.
 
Ładne jaja dzisiaj będą. Dziennikarze, którzy są na miejscu w Bischo relacjonują, że dalej sypie. Na yr.no podają, że w porze konkursu będzie deszcz/deszcz ze śniegiem. Do tego dodatnia temperatura... A wiem, że Walter będzie ciągnął na siłę, byle tylko odhaczyć czwarty konkurs :siara:


O lekkiej zapomniałeś. Podobna oglądalność co siatkówka, raczej więcej trenujących. Skoki zdecydowanie wyżej pod względem widowni tv.

Mistrzostwa świata w siatkówce ogląda kilka milionów osób, kluczowe mecze naszych miały dwie liczby w milionach z przodu. Więc nie wiem czy tak skoki zdecydowanie wygrywają pod względem widowni. A z pewnością obie dyscypliny wygrywają z lekkoatletyką, pomimo, że lekka leci praktycznie całymi dniami na TVP przy kluczowych imprezach, a siatkówka miała nawet zablokowany sygnał przez Solorza w 2014 roku (poza finałem).

O lekkiej zapomniałeś. Podobna oglądalność co siatkówka
EDIT: Znalazłem nawet dane. Tak dla porównania: Transmisje z MŚ w lekkoatletyce na antenie TVP1 oglądało średnio 1,81 mln widzów, TVP2 - 1,59 mln (nie leciało to równolegle, więc nie należy sumować wyniku), a TVP Sport - 216 tys.
Nie mogę znaleźć innych danych póki co, ale finał MŚ w siatkówce w 2018 roku oglądało około 9,5-10mln osób. Samą ceremonię medalową około 3,5mln, więc więcej osób oglądało ceremonię medalową siatkarzy niż mistrzostwa świata LA.
Jednak wiem, że to finał i tutaj te porównanie wypada zdecydowanie na korzyść mojej tezy, dlatego nie uznaję tego za miernik. Jednak można zakładać, że inne mecze naszych oglądało średnio spokojnie 4-5mln osób. Wiadomo, że im dalej dochodziliśmy, tym bardziej ta widownia rosła.


Ale kończmy offtop.
Kiedy ostatni raz się zdarzyło, że nie odbyły się cztery konkursy TCS?
 
Last edited:
Mistrzostwa świata w siatkówce ogląda kilka milionów osób, kluczowe mecze naszych miały dwie liczby w milionach z przodu. Więc nie wiem czy tak skoki zdecydowanie wygrywają pod względem widowni. A z pewnością obie dyscypliny wygrywają z lekkoatletyką, pomimo, że lekka leci praktycznie całymi dniami na TVP przy kluczowych imprezach, a siatkówka miała nawet zablokowany sygnał przez Solorza w 2014 roku (poza finałem).

Ale kończmy offtop.
Kiedy ostatni raz się zdarzyło, że nie odbyły się cztery konkursy TCS?
Nigdy się tak nie zdarzyło, żeby były tylko 3 konkursy.
 
kluczowe mecze naszych miały dwie liczby w milionach z przodu
Finał miał najwięcej, nieco ponad 9 mln (TVP1, TVP Sport, Polsat, Super Polsat, Polsat Sport)

Więc nie wiem czy tak skoki zdecydowanie wygrywają pod względem widowni
Cztery miesiące w roku 5-6 mln vs. raz na 2 lata 3-5 mln kilka meczów (zależy jak idzie) i finał koło 9 mln

A z pewnością obie dyscypliny wygrywają z lekkoatletyką
HMŚ w Birmingham - 5,5 mln

Kiedy ostatni raz się zdarzyło, że nie odbyły się cztery konkursy TCS?
Jak wyżej - nigdy. Kilka razy się chyba zdarzało robić Turniej Trzech Skoczni, ale zawsze cztery konkursy.
 
Finał miał najwięcej, nieco ponad 9 mln (TVP1, TVP Sport, Polsat, Super Polsat, Polsat Sport)


Cztery miesiące w roku 5-6 mln vs. raz na 2 lata 3-5 mln kilka meczów (zależy jak idzie) i finał koło 9 mln


HMŚ w Birmingham - 5,5 mln


Jak wyżej - nigdy. Kilka razy się chyba zdarzało robić Turniej Trzech Skoczni, ale zawsze cztery konkursy.

Za długo edytowałem post, zdążyliście mi odpisać, więc tylko tutaj to przekleję:

A do finału MŚ 2014 należy chyba rekord telewizyjny, bo w peaku oglądało go bagatela 17,2 mln osób :) Wygrywa to z IO 2002 i skokami Małysza oraz IO 2014 i wygraną Kamila w Soczi.

Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.
 
Za długo edytowałem post, zdążyliście mi odpisać, więc tylko tutaj to przekleję:

A do finału MŚ 2014 należy chyba rekord telewizyjny, bo w peaku oglądało go bagatela 17,2 mln osób :) Wygrywa to z IO 2002 i skokami Małysza oraz IO 2014 i wygraną Kamila w Soczi.

Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.
Hubi, porównałeś peak siatkówki z średnią skoków... Polska - Brazylia 2014 oglądało średnio 9,6 mln, Kamila w Soczi podobnie.

Jak chcesz porównywać peaki to proszę:
Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln (średnia 9 mln 600 tys.)

TVP 2002 IO w Salt Lake City (Brązowy Medal Adama Małysza) 20 mln 640 tys. (średnia 11 mln 166 tys.)
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 20 mln 455 tys. (średnia 13 mln 259 tys.)

TVP 2003 MŚ w Predazzo (Złoto Adama) 19 mln 478 tys. (średnia 11 mln 460 tys.)
TVP 2003 PŚ w Zakopanem (Trzecie miejsce Małysza) 19 mln 299 tys. (średnia 12 mln 197 tys.)

TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys. (średnia 9 mln 409 tys.)
 
Hubi, porównałeś peak siatkówki z średnią skoków... Polska - Brazylia 2014 oglądało średnio 9,6 mln, Kamila w Soczi podobnie.

Jak chcesz porównywać peaki to proszę:
Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln (średnia 9 mln 600 tys.)

TVP 2002 IO w Salt Lake City (Brązowy Medal Adama Małysza) 20 mln 640 tys. (średnia 11 mln 166 tys.)
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 20 mln 455 tys. (średnia 13 mln 259 tys.)
TVP 2003 MŚ w Predazzo (Złoto Adama) 19 mln 478 tys. (średnia 11 mln 460 tys.)
TVP 2003 PŚ w Zakopanem (Trzecie miejsce Małysza) 19 mln 299 tys. (średnia 12 mln 197 tys.)

TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys. (średnia 9 mln 409 tys.)

Nie, to co wrzuciłem to peaki według tego portalu- nie porównałem średnich.

Rekordy oglądalności w tv (szczytowy moment):

Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
TVP 2012 Euro 2012 (Mecz Polska - Rosja) 16 mln 234 tys.
TVP 2012 Euro 2012 (Mecz otwarcia Polska - Grecja) 15 mln 531 tys.
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.

Więcej: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106...4__Ponad_17_mln_widzow_ogladalo_finalowe.html

W każdym bądź razie LA nawet nie ma podjazdu do tych dwóch dyscyplin. A do siatkówki warto dorzucić rozgrywki klubowe, które też gromadzą jakąś tam widownię na tych mniejszych kanałach i sporo osób na trybunach, przy czym wiadomo, że skoki nie mają jako takich rozgrywek klubowych, więc ciężko tutaj znaleźć odniesienie.
 
Nie, to co wrzuciłem to peaki według tego portalu- nie porównałem średnich.

Rekordy oglądalności w tv (szczytowy moment):

Polsat 2014 MŚ siatkarzy 2014 (Finał Polska - Brazylia) 17,2 mln
TVP 2012 Euro 2012 (Mecz Polska - Rosja) 16 mln 234 tys.
TVP 2012 Euro 2012 (Mecz otwarcia Polska - Grecja) 15 mln 531 tys.
TVP 2002 IO w Salt Lake City (Srebrny Medal Adama Małysza) 14 mln 572 tys.
TVP 2014 IO w Soczi (Złoty medal Stocha) 11 mln 419 tys.

Więcej: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106...4__Ponad_17_mln_widzow_ogladalo_finalowe.html

W każdym bądź razie LA nawet nie ma podjazdu do tych dwóch dyscyplin. A do siatkówki warto dorzucić rozgrywki klubowe, które też gromadzą jakąś tam widownię na tych mniejszych kanałach i sporo osób na trybunach, przy czym wiadomo, że skoki nie mają jako takich rozgrywek klubowych, więc ciężko tutaj znaleźć odniesienie.
Sport.pl to mało wiarygodne źródło...

"Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się odbywający się 10 lutego 2002 podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City konkurs w którym Adam Małysz zdobył brązowy medal. Zgromadził on w TVP1 łącznie 20,64 mln widzów, którzy oglądali go chociaż przez jedną minutę (średnio w każdej minucie transmisję śledziło 11,17 mln osób) - wynika z danych Nielsen Audience Measuerment przygotowanych przez Atmedia dla portalu Wirtualnemedia.pl."

https://www.wirtualnemedia.pl/artyk...ad-20-mln-widzow-pilkarze-na-euro-2012-19-mln

W każdym bądź razie LA nawet nie ma podjazdu do tych dwóch dyscyplin.
Zwracam honor - średnia z dużych imprez to zazwyczaj 1,5-2 mln w lekkiej.

Poza tym ciężko to porównać 1:1, bo skoki są przez kilka miesięcy co tydzień, a siatkówka to kilka/kilkanaście ważnych meczów co dwa lata. Plus Liga to margines, niewarty uwzględnienia.

Trzeba też brać poprawkę na te wyniki oglądalności, bo sam pomiar też dokładny nie jest.

 
Poza tym ciężko to porównać 1:1, bo skoki są przez kilka miesięcy co tydzień, a siatkówka to kilka/kilkanaście ważnych meczów co dwa lata. Plus Liga to margines, niewarty uwzględnienia.

Jest też Liga Światowa/Liga Narodów, tylko tutaj mecze są często o porach w których ludzie rzadko oglądają telewizję.
 
Leitner - 16 belka - 91,1 km/h
Zniszczoł - 16 belka - 92,6 km/h
Nakamura - 20 belka - 92,0 km/h
Siegel - 20 belka - 93,2 km/h

Wesoło :mamed:
 
Back
Top