Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

@sultan



Kiedyś czytałem wypowiedź Radka Słodkiewicza na temat planu rippetoe, czyli kolejnej odmiany 5x5 i twierdził, że ćwiczenia wilelostawowe wystarczająco stymulują biceps i triceps. Jednak dla tych, którzy wyjątkowo obawiali się braku stymulacji tych partii doradzał pomki na poręczach 2x8 (triceps) i podciąganie na drążku 2x8 (bicpes) na koniec treningu. Kto jak kto, ale Radek raczej wie co mówi.
 
@sultan



Tak jak doradzil kofi dodaj pompki na poreczach+unoszenie hantelek i wystarczy. Do pompek mzoesz dodac ciezar stopniowo a z hantelkami.
 
Panowie. Ostatnio stwierdziłęm żę pora zadbać bardziej o swoją mobilność, zakres ruchów, rozciągnięcie. Np dlatego aby nie musieć podkładać niczego pod pięty przy przysiadach (takich aż do ziemi, zazwyczaj podkłądam jakiś mały tależ) ale też dla ogólnej sprawności i zdrowia. Zrobiłem sobie takie kontrolne ćwiczenie.



Staje na płaskim, swobodny rozkrok. Robie skłon, łapię się za palce u stóp i trzymając cały czas robię przysiad starając sięmieć proste plecy. Nie ma chuja, zawsze polecę do tyłu. Ćwiczenie to możecie zobaczyć tutaj. Robię też codziennie inne ćwiczenia z tego filmiku LINK



Mam zamiar robić też ćwiczenia zainspirowane tym filmem LINK 2.


Czy ktosz was może podrzucić coś ciekawego abym z czasem był w stanie wykonać ćwiczenie które opisałem na początku? Czy ktoś miał podobną sytuację i jeżeli tak to jak sobie z tym radził?
 
Pytanie mam do "ekspertów" najlepsza technika do wyciskania wielokrotnego 1/2 wagi .Szerokosc chwytu kąt rąk i robienie przerw itp jestem ciekawe i chetnie dowiem sie czegos nowego.
 
A ja mam pytanie co do rzezby brzucha. Co nalezy jesc przed i po treningu? W jakich czasach, tzn ile czasu przed treningiem i ile po. Najlepiej jakies konkretne przyklady dań.
 
cRe ciekawe filmiki wrzuciłeś, postaram się zacząć pracować nad biodrami, bo to chyba najsłabsza część mojego ciała, hamująca rozwój innych. Ćwiczenie do przysiadów rzeczywiście wydaje się bardzo dobre, tylko mam jedno pytanie odnoście niego. Jakie ćwiczenia są skuteczne przy pogłębianiu skłonu. Niestety mam tutaj spory problem, ponieważ mając usztywnione i proste kolana nie jestem w stanie dotknąć nawet kostek, a co dopiero złapać się za palce.



Byłbym wdzięczny za jakieś przykładowe ćwiczenia, które Wam pomogły.
 
@Conga taka która będzie pasować do biomechaniki twojego ciała. Ja zawsze przy wyciskaniu robię mostek. Czego by KULTURYŚCI nie mówili i triceps i klatka dostaje swoje a barki są odciążone i w miarę bezpieczne przed zjebaniem przez własnie wyciskanie na placka. Luknij na SFD do działu Trójbój/dwubój siłowy tam są szmery bajery odnośnie wielokrotnego wyciskania sztangi.



@cRe spróbuj podkładek pod pięty. Załóż płaskie obuwie(trampki, nawet bosa stopa) i podłóż pod pięty 2.5kg talerze. Stawiam, że nie polecisz. Nie zauważyłem, że już to robisz %)
 
Wiewiur,



Stań w rozkroku na szerokość barków lub nieco szerzej na początek., zrob skłon do prawej nogi i dwoma dłońmi spróbuj złapać z palce, przytrzymaj kilka sekund (5-10), wróć do pozycji wyjściowej, zrób skłon do środka i między nogami spróbuj położyć całe dłonie na podłożu, przytrzymaj kilka sekund, wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj analogiczny skłon do lewej nogi.



Można wykonywać podobne ćwiczenie w siadze, jest wtedy łatwiej nieco. Siadasz na tyłku, robisz rozkrok i dwoma dłońmi próbujesz złapać palce, pilnując by głowa nie patrzyła gdzieś w niebo ale była w lini kręgosłupa, czyli de facto patrzysz na własne kolano, przytrzymujesz 5-10 sekund, wracasz do pozycji wyjściowej, robisz skłon głową do środka, prawą ręką trzymasz prawą kostkę, lewą ręką lewą kostkę, przytrzymujesz, następnie analogia z prawej nogli przy lewej.



Trzeba pilnować przede wszystkim by kolana były wyprostowane przy każdym ćwiczeniu. Rozciąganie jest strasznie ważne i przez brak odpowiedniego rozciągnięcia można szybko nabawić się kontuzji lub jakiś dziwnych przykurczy.







@kripp



Jeśli chcesz wyrzeźbić brzuch to powinneś zastanowić się nad całą swoją dietą a nie nad tym co jeszcz okołotreningowo. Jeśli masz poziom tłuszczu w organiźmie powyżej 10% to i tak raczej nie bedzie widać u Ciebie mocno wyrzezbionego brzucha, a jeśli jesteś chudy to może w ogóle Twoje mięśnie brzucha nie sa tak duże żeby można mówić o rzeźbie a wtedy trzeba je zmasować. Jeśli redukujesz to wg. mnie około godzinę przed i po treningu nie powinno się nic jeść. Po tej godzince po treningu polecał bym zjedzenie ryżu z piersią z kurczaka.











Ja mam pytanie odnośnie diety. Czy ktoś z was ma wiedzę czy np. jeśli 2-3 dni trzymam dietę na ujemnym bilansie kalorycznym ok 400-500 kcal, a następnie jednego dnia równam kaloriami do mojego bilansu kalorycznego, czy to ma negatywny wpływ na jakieś procesy odpowiadające za spalanie tłuszczu? Czy w jakiś sposób ten jeden dzień nie hamuje tego co nadrobiłem w poprzednie 3 dni dietą i ciężkim treningiem?
 
Serkao dzieki za podpowiedz. Ja jestem chudy, nie mam zbytnio tkanki tluszczowej i nie stosuje zadnej specjalnej diety. I raczej wnioskujac z tego co piszesz to raczej trzeba te miesnie "zmasowac", lecz nie bardzo wiem o co w tym chodzi. Jakbys mogl mi to lepiej wytlumaczyc bylbym wdzieczny
 
qbeq ja wyciskac lubie szerokim chwytem poniewaz moim zdaniem mam slabe tricepsy ale za to barki bardzo silne .Moim zdaniem chyba nie ma sensu mostkowac w wielokrotnym bo trwac moze to nawet ponad 5 min i mozna zgon zaliczyc.Mostek bardzo dobry jest na duze ciezary max do 5 powtorzen tak stosowalem .Zbilem spejcalnie 7 kg do zawodow bez treningu silowego, poniewaz nie mam mozliwosci regularnie cwiczyc 3 razy w tygodzni nawet.



Najbardziej mi chodzi o tepo wyciskania i przerwy kiedy robic .Zawody amatorskie jak na pudle nie stane trudno.



Kupilem pare pobudzaczy i cos tam poswiruje mam zamiar ponad 100 razy wycisnac jak sie uda ;d
 
@CB jaką masz wagę ? Wyciskać powinieneś w szerokosci jakiej czujesz sie najsilniejszy. Triceps mogłeś wzmocnić ale wczesniej ( nie trenuj go 2 tyg przed zawodami. Jak nie masz czasu na trening na siłowni to mogłeś pompki robić szeroko imitujące wycisk wąsko wzmocni triceps
 
90 kg waże. Mimo wszystko wyciskalem sporo ale nigdy nie cwiczylem na ilosc powtorzen i wiesz moze byc wpadka haha bo max ile powtorzen robilem na serie to 18 :p
 
Jeśli czujesz, że obciąża Ci znacząco barki to jak najbardziej mostek możesz robić by je odciążyć - najczęściej przy skosie.
Powodzenia w zawodach.
 
@ ALRI MASZ na MYŚLI moskowanie z odrywaniem dupy Przy robieniu wyciskania na skosie w górę?



CB@ wyciskanie max 1 pow a na ilość to 2 różne światy. Na takich zawodach jak Twoje największe szanse mają "małokilowcy", dlatego pytałem o wagę
 
Nie, nie nie - dupa zostaje na ławeczce, wyginamy jedynie odcinek lędźwiowy, w ten sposób wygląda mostek na skosie.
 
Tak zapytałem proforma żeby nie było że Cię atakuje :-). Bo większość ludzi zrozumie że mostkować to dupa w górę a to zabiłoby istotę ławki skosnej no nie ?
 
ALRI, skorzystam z Twojej obecności... Masz może jakąś wiedzę lub wiesz, gdzie szukać szczegółowych informacji na temat "reverse periodisation"?
 
Na polskich stronach informacji jest mało, a sam model jest odwróceniem utartego schematu rozłożenia na cykle, by osiągnąć szczytową formę.
Domyślam się, że chodzi o trening pod sporty walki?

http://www.musculardevelopment.pl/trening/art,90,nauka-i-kulturystyka-lipiec-sierpien-2009.html
Jeden z nielicznych artykułów których znam z uwzględnieniem zarówno liniowego jak i odwróconego schematu.
 
Jestem ze Śląska, ale można mnie również spotkać we Wrocławiu, Poznaniu czy Warszawie.
 
Domyślam się, że chodzi o trening pod sporty walki?
Chodzi akurat o wytrzymałościówkę pod bieganie ultramaratonu. W tym artykule jest napisane, tak jak sądziłem, ze przyrost masy jest w przypadku liniowym. A mi sam przyrost masy niekoniecznie jest na rękę przy dziesięciogodzinnym biegu, dlatego chcę skorzystać z odwróconego modelu. Dobrze myślę?



Co powiesz na taki tekst: http://thesportfactory.com/site/trainingnews/Take_that_Base_First_Speed_Second_Idea_and_Shove_It.shtml
 
ma ktos jakies ciekawe artykuly, filmiki dotyczace regeneracji?



nie ten temat otworzyl mi sie ale juz tu zostawie
 
Zdam oczywiscie relacje z imprezy mysle ze z moim uparciem predzej sobie cos niz przerwe wiedzac ze nie wygralem .



TYTUS wiadome ze byladki co waza ponad 130 kg nie wygraja z facetem wazacym 70 kg bo mimo wiekszej sily musi wiecej podniesc i ma slabsza wytrzymalosc jak nie cwiczyl tak.



Przed zawodami posilek typowo kaloryczny zjem zeby energii duzo miec i do tego mixy jakis pobudzaczy i kofeina
 
@Serkao



To czym mowisz to jest tzw. refeed, ktory przez wielu jest uwazany za niezbedne narzedzie w budowaniu dobrej formy. Nie wiem czy co 3 dni to nie jest zbyt czesto, to wszystko zalezy od indywidualnych czynnikow takich jak poziom bfa, dlugosc trwania calej diety redukcyjnej oraz mozliwosci adaptacyjnych twojego metabolizmu. Jesli waga Ci schodzi pomimo tych dwoch refeedow w tyg to moim zdaniem jest ok.
 
refeed to nabijanie weglami wlasnie do swojego 'limitu', zwieksz troche wegle, obniz bialko, tluszcze zostaw i tak 'nabij' troche organizm. troche wtedy oszukujesz swoje cialo i wychodzi z trybu oszczedzania ktory wystepuje gdy jestes na minusie. refeed co 3 dni to troche za czesto, 7-10dni i git. z tym 10%bf troche przesadziles, bo brzuch moze sie pojawic nawet przy 12, zalezy tez od typu sylwetki troche.



nie wiem czy pierwsza czesc zrozumiala, ale spoczi. :c



kurwa IF jest mocny, ale mega meczacy, a jak czlowiek nie je to sie wkurwia. jak ktos jest niecierpliwy (troche ja) to czasem moze byc ciezko, ale efekty naprawde fajne.
 
Back
Top