Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

lugasek, tutaj akurat nic nie musi kuleć, bo na początku diety redukcyjnej głód to normalka. Załóżmy,że wcześniej dostarczałeś organizmowi 4500kcal poprzez chipsy i hamburgery codziennie, a teraz zacząłęś redukować i dostarczasz 3000 kcal zdrowego żarcia to będziesz odczuwał głód z pewnością. Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.



@down



Czyli co ma dalej jeść syf itd.? Bo wątpliwe aby te teoretyczne 4500kcal ktoś zaczął robić zdrowym żarciem i na tym redukował :-)
 
Po pierwsze to na początku nie obcinasz kalorii. Ja zawsze lece pierwsze 2 tyg. na bilansie 0 i stopniowo zwiększam intensywność treningów. Jeśli waga przestaje lecieć, dopiero wtedy zaczynam powolutku obcinać.







@Zlatan



Wpisz sobie w google jem nie jem.







U mnie wyglądało to tak.



Wstaje rano. Poranna toaleta i do roboty:-) Po powrocie trening siłowy, potem aero lub HIIT. Po tym wszystkim następuje UCZTA:-) Po prostu zaczynasz jeść dopiero po treningu.







Oczywiście cały dzień pijesz dużo wody, możesz także jeść warzywa (świetnie zapychają). Z supli może przydać się BCAA.







@Hubi



Ja całe życie odzywiam się zdrowo:-) Nie mam takich problemów. Ale jak ktoś wpieprza fast-foody, to też nie powienien się od razu przerzucać na zdrowe żarcie, bo szybko się zniechęci. Trzeba stopniowo eliminować syf.
 
No moj dzien wyglada tak: o 5.45 ide biegac okolo 30minut potem jem sniadanie. Jade do pracy, tam posilki tak jak rozpisalem i po powrocie z pracy okolo 18.30 obiad. Potem albo trening muai thai albo pompki, brzuszki, drazek. No i jakies kanapki przed snem. Mam prace siedzaca wiec musze liczyc troche mniej kalorii. Staram sie odrzucac pieczywo, ziemniaki i produkty z maki. Ale specjalne diety nie sa latwe i w sumie dosc kosztowne. Ale czego nie robi sie dla zdrowia. Moge cisnac na ryzu, makaronie i kaszy i kurczakach/rybach.



Pytanie dotyczace slodzika? Uzywac zamiast cukru czy to tylko sciema ze ma malo kalorii i nie tuczy ?







Nie jem duzo fast foodow, wina chyba lezy po stronie coli i obiadow.
 
Wypierdol te kanapki przed snem bo nie schudniesz..... słodzik nie tuczy jak się przyzywczaisz to wszystko będzie wchodzić tak samo jak z cukrem......
 
Najlepiej w ogóle odpuścić słodzenie.







@Zlatan



Jak na kanapkach jedziesz to się nie dziw, że jesteś głodny:-) No i czemu odrzucasz ziemniaki? Pyry są spoko. Trzeba urozmaicać diete.





Ale specjalne diety nie sa latwe i w sumie dosc kosztowne


MIT.
 
No nic to do pracy nie robie kanapek tylko ryz z kurczakiem i inne takie.



Z tego co pamietam ryz/makaron/kasza maja duzo weglowodanow. A ja przeciez chce zeby zrodlem energii byl tluszcz. Suzkac jakiejs specjalnej odmiany tych produktow?
 
facet zamów sobie diete za 25zł na plany.suple.net a nie problemów szukasz pozatym mmarocks.pl to nie kfd....
 
@zlatan



Hmm. Mam dziś dobry dzień. Podaj mi swoje wymiary, to Ci rozpisze diete. Bo za 30 min wychodzę.







Wzrost



Waga



Wiek



Obwód pasa



No i jeszcze aktywność.
 
LaQi przeczytaj nazwe tematu :) nie musisz mi odpowiadac przeciez.



Lugasek pisze maila.
 
podaj tutaj ile ważysz i wzrost mam diete low carb na kompie to ci podam jeśli będzie podobna :)
 
To piszesz tu, czy na maila?. Bo nic nie dostałem. Mógłbyś trochę się pospieszyć, bo zaraz wychodzę i nie wiem czy dzisiaj wrócę:-)







Edit:



Dobra dostałem.
 
lugasek, czyli jadałeś coś bardziej w stylu IF. Na niektórych działa zajebiscie, ale ja przykładowo nie mógłbym żyć chyba na dwóch posiłkach dziennie.
 
Dieta dietą gorzej jak ktoś jest wybredny jak ja ;p Ja jadam 4 razy dziennie, rano około 5 wcinam jedną kanapkę z chudą wędlinką, w pracy 9:45 dwie kolejne, o 12 nastepne dwie, o 16-17 wracam do domu i dopiero wtedy biegam około 30 minut, po tym robię obiad ryż + jakieś mięsko ale przeważnie cycki z kury, później tak o 19-20 siłka. Przed snem nie odczówam głodu ale właśnie piję mega dużo wody. Dziennie około 2,5l, nie pije żadnych napojów, woda tylko bez gazu. Mocno ograniczyłem cukry w sumie nie wiem czy dobrze, pieczywo jem i będę jadł bo zwyczajnie za dużo pieprzenia jest z ciągłym gotowaniem jedzenia do pracy a i cycki nie są takie znowu tanie, 8eur/kg. I w sumie po póltorej tygodnia już są efekty, może jakieś nie oszałamiające ale waga idzie w dół, cel to 8-10 kg.
 
Białe pieczywo jedynie, razowego i pełnoziarnistego nie mogę bo mam zgagę po nim (przynajmniej po tym Niemieckim...).
 
Najgorzej dietke trzymąć jest w dni takie jak ten... Szczególnie gdy się nie zrobiło zapasowych zakupów redukcyjnych na ten dzień, a sklepy nieczynne i jedyne co można wpieprzyć to twaróg:-)
 
Dieta to indywidualna sprawa ja naprzykład jem 5 posilków dziennie ; 1 śniadanie ; puszka tunczyka ,2 jajka, 3 kromki razowego,troche sałaty



2 śniadanie 3 kromki razowego,wedlina i sałata ,pomidor/ogórek



3 obiad pierś z kurczaka 150/200 g ,ryż 100g,ananas



trening mma ,cros fit, bjj zależy od dnia tygodnia przed i po bcaa



4 obiad pierś z kurczaka w curry i cebuli 100/150g,ryż100g, owoc



5 sałatka najbardziej lubie grecką nigdy mi sie nie nudz



Tylko ja zawsz miałem proble z przytyciem, ale jakos to ogarnołem i teraz jest przy 180 cm 85/88kg waga , z tym że przemiana cały czas mi zapierdala na maxa ,a mam 26 lat i jak tylko przestane pożądnie jeść to przy tak intensywny treningu waga może mi spaść szybko na 80 .Tak własnie w moim przypadku wygląda redukcja .Nigdy nie patrzyłem na jakies diety i nie liczyłem kalori . Nie jem żadnego innego mięsa poza czikenem no czasami zamieniam na wołowine ,ale to juz wieksze koszta wchodzą w gre i więcej czasu na przygotowanie.pozdro
 
Białe pieczywo jedynie, razowego i pełnoziarnistego nie mogę bo mam zgagę po nim (przynajmniej po tym Niemieckim...).


Pieczywo to zło, bo w większośći jest bardzo słabej jakości, a białe to już zło złów:-) To tylko zalepia żołądek i nic więcej.







@outlaw26



Tuńczyk w puszcze max. 2 razy w tygodniu ze względu na zawartą w nim rtęć. Ogólnie cieniutka ta twoja dieta. Gdzie tłuszcze?



@Zlatan



Sprawdź maila. Nie przestrasz się tego chaosu. Bardzo szybko to pisałem, bo nie mam za bardzo czasu.
 
Ja też zaczynam dopiero swoją przygodę z siłownią, i mam w związku z tym pare pytań: Jestem chudy, mam chude nogi i ręce, ale na brzuchu, pojawiło się troche tłuszczu, i mam pytanie co z tym robić: Najpierw rzeźba, czy jednak masa odrazu? Pozatym, mam pytanie: Gdzie najlepiej wykupić dietę: czy tak jak LaQi w tym temacie pisał na plany.suple.net czy może potreningu.pl, które jest bardzo chwalone? A może Lugasek za drobną opłatą by się zgodził? :) Pozatym, mam dość mało siły, a to będzie mój pierwszy raz(:P) na siłownii, a nie jestem dość silnym czlowiek, stąd pytanie: Czy najpierw troche przybrać na masie, czy moze poprostu nosić narazie małe ciężary?
 
Lugasek co do pieczywa to wiem ;p 9 kromek dziennie zjadam. Myślę pomału nad jakimś zamiennikiem ale póki co nie znalazłem pomysłu a już wolę jednak jeść białe zamiast się męczyć w pracy przez zgage.
 
Lugasek Podałem tylko przykładowy zestaw dnia ,przecież nie jem tego samego codziennie .No ale wiadomo ,że zawsze można sie do czegos przyjebać . Wszystko to smaże na oliwie z oliwe albo z pestek winogron .Tłuszczyk w org mam na poziomie 12/15 % więc chyba jest dobrze .Jak jesteś dietetykiem, albo masz jakąś większą wiedze na ten temat to podaj jakiś plan odrzywiania i suplementacji pod 8/9 jednostek treningowych w tygodniu. Tylko taki żebym nie był po miesiącu cieniutki jak ten kolega co chciał na 68 kg redukować.pozdro
 
Mezczyzna z tego co wiem powinien miec okolo 10-12% tluszczu maxymalnie a kobieta 15%
 
Lugasek powtarzasz stereotypy. Białe pieczywo tak jak i ziemniaki jest niesłusznie uważane za tuczące. Problem polega nie na wartościach odżywczych tych produktów, a na zjadanej ilości. Każdy człowiek, w tym też ja, gdy się odchudza, jako pierwsze eliminuje z diety właśnie białe pieczywo i ziemniaki. Jest to trochę przesadzone, ziemniaki faktycznie mają wysoki indeks glikemiczny, ale są bardziej sycące niż ryż. Łatwo jest wpaść w paranoję przy liczeniu wartości, wiem coś o tym. :)
 
945680_480539015348516_1345628650_n.jpg
 
Mam dobre wieści. Dziewczyny lubią facetów z brzuszkami typu Fedor. Moża jeśc białe pieczywo z ziemniakami.
 
Pierdolicie się panowie w jakieś diety srety, odczynniki i odżywki, a tak na prawdę najzdrowsze podejście w temacie ma masuhatsu. Jestem przeciwny regulacjom żywieniowym, trzeba wpierdalać wszystko, a nie 100g kuraka, 100g białka resztę witamin się dojebie odżywkami i dropsami. Żal mi tej generacji młodej, wszystko na tacce podane musi być ; )
 
@mungo



Gdzie napisałem, że białe pieczywo tuczy? Co do ziemniaków to kilka postów wyżej napisałem, że są spoko:-)



@outlaw26

Wszystko to smaże na oliwie z oliwe albo z pestek winogron


Oliwa i olej z pestek winogron kompletnie nie nadają się do smażenia.



Jeśli już musisz używać tłuszczy to polecam smalec lub pam.



Ale najlepiej wogóle nie smażyć.
 
Back
Top